کد خبر: ۳۰۵۱۸
بازدید: ۵۱۰۰
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۰
بزرگترین نیروگاه خورشیدی جهان در ماه میلادی سپتامبر در جنوب هند افتتاح شد. این نیروگاه ظرفیتی معادل ۶۴۸ مگاوات (MW) دارد و از ۲٫۵ میلیون سلول فتوولتائیک در منطقه‌ای به وسعت ۱۰ کیلومتر مربع تشکیل شده است. این اقدام قدم دیگری به سوی اهداف بزرگ کشور هند در حوزه انرژی تجدید‌پذیر است.
بزرگترین نیروگاه خورشیدی جهان در ماه میلادی سپتامبر در جنوب هند افتتاح شد. این نیروگاه ظرفیتی معادل ۶۴۸ مگاوات (MW) دارد و از ۲٫۵ میلیون سلول فتوولتائیک در منطقه‌ای به وسعت ۱۰ کیلومتر مربع تشکیل شده است.  این اقدام قدم دیگری به سوی اهداف بزرگ کشور هند در حوزه انرژی تجدید‌پذیر است.

این نیروگاه که در منطقه Kamuthi در جنوب هند و در ایالت Tamil Nadu واقع است، ظرف ۸ ماه ساخته شده و مبلغی معادل ۶۶۲ میلیون دلار هم خرج ساخت آن شده است. ظرفیت این نیروگاه رکورد ظرفیت دو نیروگاه دیگر در آمریکا که قبلا در این زمینه حرف اول را می‌زدند شکسته است.

دولت هند برای کشور خود اهدافی را در حوزه انرژی تجدید‌پذیر تعریف کرده است. اهدافی که در سطح ایالتی و همینطور ملی تعریف شده‌اند. براساس اهداف ملی کشور هند هدف رسیدن به تولید ۲۰ گیگاوات (GW) انرژی تا سال ۲۰۲۲ است. این هدف در سال ۲۰۱۵ به ۱۰۰ گیگاوات رسید. با ساخت این نیروگاه بسیار بزرگ، کشور هند پس از چین و ایالات متحده آمریکا به سومین بازار بزرگ انرژی خورشیدی در سال ۲۰۱۷ تبدیل شده است.

منبع: Newatlas
ترجمه: دیجی مگ
تصاویر/ اعجوبه‌های جراحی‌ پلاستیک!
از هیولای چهار میلیونی تا مایکل جکسون

تصاویر/ اعجوبه‌های جراحی‌ پلاستیک!

دختری که پیر نمی‌شود!
سندروم عجیب و نادر لیلا

دختری که پیر نمی‌شود!

برگزیده
کاخ مجلل و سری پوتین!
تصاویر را ببینید
کاخ مجلل و سری پوتین!
تصاویر/ بدشانس‌ترین برندگان تاریخ!
برندگانی که طعم پیروزی در قرعه کشی را نچشیدند
تصاویر/ بدشانس‌ترین برندگان تاریخ!
بیماری‌های باورنکردنی!
از مردی که سردش نمی‌شود تا دختری که به آب آلرژی دارد
بیماری‌های باورنکردنی!