تعریف متفاوت "زنانِ قوم چین" از زیبایی!
کد خبر: ۳۱۷۱۰
بازدید: ۲۳۴۲۱
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۷
زنانِ قوم چین با خالکوبی‌های روی چهره "زیبایی" را به نحوه خودشان تعریف کرده‌اند. قوم یا قبیله چین یکی از گروه‌های قومی در کشور میانمار است. اهالی این قوم بیشتر در غرب میانمار (ایالت چین) زندگی می‌کنند و حدود ۱،۵ میلیون نفر جمعیت دارند. همچنین بعضی از این اهالی در ایالت‌های مرزی کشور هند زندگی می‌کنند.
فرادید| زنانِ قوم چین با خالکوبی‌های روی چهره "زیبایی" را به نحوه خودشان تعریف کرده‌اند. قوم یا قبیله چین یکی از گروه‌های قومی در کشور میانمار است. اهالی این قوم بیشتر در غرب میانمار (ایالت چین) زندگی می‌کنند و حدود ۱،۵ میلیون نفر جمعیت دارند. همچنین بعضی از این اهالی در ایالت‌های مرزی کشور هند زندگی می‌کنند.
 
به گزارش فرادید، در کوهستان‌های میانمار قومی به نام "چین" زندگی می‌کند که زنان این قوم رویکرد انحصاری خودشان به زیبایی را دارند: آن‌ها صورت‌هایشان را به کمک خالکوبی زیبا می‌کنند!
 
ته هان لین، عکاس و کارشناس امنیت شبکه، در سفر اخیرش به میانمار از زنان قبیله چین عکاسی کرده است.
 
چندین فلسفه پشت این مسئله که چرا فقط زنان قبیله خالکوبی می‌شوند، وجود دارد. یکی از قابل قبول‌ترین دلایل مطرح شده این است که خالکوبی باعث می‌شود که زنان جذابیت خود را از دست بدهند؛ از این رو، آن‌ها در دوران پادشاه برمه، از شر آدم‌ربایی و هم‌خوابگی اجباری با شخص پادشاه در امان بمانند.
 
این سنت اما از آن زمان دیگر از بین نرفت و حالا نزد قوم چین به عنوان یک شاخصه برجسته فرهنگی محسوب می‌شود.
 
قوم چین سه قبیله دارد: مون، دای و مکانگ. تا پیش از دهه 60 میلادی، تمام دختران 12 تا 14 ساله این سه قبلیه باید بالاجبار خالکوبی می‌کردند. اما در دهه 60، دولت میانمار این کار را ممنوع کرد که برخی نیز از آن استقبال کردند و برخی دیگر همچنان تمایل به انجام خالکوبی‌های صورت داشتند. امروزه این خالکوبی‌ها تنها بین پیرزن‌ها مرسوم است و دختران جوان آن را کاملا سنتی می‌دانند.

تعریف متفاوت

تعریف متفاوت

تعریف متفاوت

تعریف متفاوت

تعریف متفاوت

تعریف متفاوت

تعریف متفاوت

ترجمه: وبسایت فرادید
برچسب ها: قوم چین ، میانمار ، زیبایی