رویترز از همکاری‌های انگلیس، فرانسه و آمریکا خبر داد
خبرگزاری رویترز گزارش داد که انگلیس، فرانسه و آمریکا قصد دارند در شورای امنیت سازمان ملل با ادعای اینکه ایران به حوثی‌های یمن موشک می‌دهد، تهران را محکوم کنند.
منطقه‌ای قوی به جای مردی قوی
وزیر امور خارجه ایران در پنجاه و چهارمین کنفرانس امنیتی مونیخ در هتل «بایریشر هوف» با تاکید بر ایجاد منطقه قدرتمند، از پیشنهاد مجدد خود برای گفت‌وگو با مقامات عربستان خبر داد. محمدجواد ظریف گفت در صورتی که عربستان سعودی علاقه‌‌مند به گفت‌وگوی جدی باشد، ما معتقدیم بحرانی بین ایران و عربستان وجود ندارد.
نطق آتشین مشاور امنیت ملی آمریکا
مک‌مستر، مشاور امنیت ملی آمریکا یک نماینده تمام‌عیار برای جمهوری‌خواهان به‌حساب می‌آید. او و جان کلی؛ دو ژنرال موردعلاقه جمهوری‌خواهان هستند که در داخل کاخ سفید فعالیت می‌کنند، نفر اول به‌عنوان مشاور امنیت ملی و دومی به‌عنوان رئیس کارکنان کاخ سفید. حالا مک‌کستر نه به‌عنوان نماینده آمریکا، بلکه به‌عنوان نماینده تمام‌عیار جمهوری‌خواهان در کنفرانس امنیتی مونیخ شرکت کرده است.
روسیه در مناطق نفت‌خیز سوریه حضور پیدا می‌کند
در ماه ژانویه که یک خلبان روسی از سوی شورشیان سوری هدف گرفته و کشته شد از او با عنوان قهرمان تجلیل شد؛ و با آب و تاب خبر آن رسانه‌ای شد اما مسکو بی توجه از کنار این خبر گذشت. «لیستر- ایلیوشینا» می‌نویسند کرملین درمورد گزارش مرگ این تعداد نیرو بی‌میلی نشان می‌دهد و نام هیچ‌یک از کشته شدگان را اعلام نکرده و نگفته چرا آنها در خط مقدم بودند. اکنون خانواده‌های این قربانیان شروع به طرح پرسش‌هایی کرده‌اند.
به منظور شرکت در نشست امنیتی
وزیر امور خارجه کشورمان ساعتی پیش برای شرکت در پنجاه و چهارمین کنفرانس امنیتی مونیخ وارد این شهر شد.
پرواز ساعت ۵ صبح تهران به یاسوج شرکت هواپیمایی آسمان از رادار محو شده است. فرودگاه یاسوج در آماده‌باش کامل است.
روزنامه‌های اسرائیلی از جنگ قریب‌الوقوع در لبنان خبر می‌دهند
اسرائیل به زودی یک عملیات نظامی در لبنان به راه می‌اندازد. نه حمله‌ای هدفمند به‌کاروان یا کارخانه تسلیحاتی بلکه همزمان به سایت‌های تولید و پرتاب موشک حزب‌الله. این حمله همزمان یا بلافاصله بعد از ترور چند فرمانده عملیاتی مشهور حزب‌الله انجام خواهد گرفت.
حالا دیگر برای ترامپ سخت است که پرونده دخالت روسیه در انتخابات ایالات‌متحده را یک «فریب تمام‌عیار» بخواند. به گزارش سی‌ان‌ان روز جمعه گزارشی منتشر شد که محرز شده است روسیه در نتیجه انتخابات ایالات‌متحده تاثیرگذار بوده است. در این راستا، کمیته تحقیق درباره نفوذ و مداخله روسیه در انتخابات سال ۲۰۱۶ آمریکا گزارشی حاوی جزئیات اقدامات روس‌ها در مداخله در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا را منتشر کرده است.
نخست‌وزیر بریتانیا، بعد از دیدار با صدراعظم آلمان بر تعهد لندن و برلین برای حفظ توافق هسته‌ای با ایران تاکید کردند، اما همزمان مدعی شدند که همانند آمریکا نگران فعالیت‌های به‌گفته‌آن‌ها «بی‌ثبات‌کننده» ایران در خاورمیانه هستند. همزمان وزیر امورخارجه آلمان نیز گفت: به شرکای آمریکایی خود توصیه می‌کنیم که توافق هسته‌ای با ایران را لغو نکنند. دبیرکل ناتو نیز دیگر مقامی بود که تاکید کرد کشور‌های عضو ناتو اهمیت زیادی برای این توافق قائلند.
سرنوشت آمریکا دست 13 روس
هنوز روسیه را نشناخته‌ایم
آن‌ها موفق شده اند، که هویت برخی از شهروندان آمریکایی را به سرقت ببرند؛ و همچنین موفق به تظاهرات و اعتراض‌های آنلاین در فضای مجازی شده اند که، باعث اختلاف نظر در فرایند انتخابات شده است. دادستان‌ها معتقدند که این قضیه به سال ۲۰۱۴ و قبل از انتخاب ترامپ برمی گردد.
روز پنج‌شنبه مدرسه‌ای در برووارد فلوریدا شاهد یکی از ۱۰ کشتار دسته‌جمعی وحشتناک در تاریخ ایالات‌متحده بود. اما نکته این است که در سال‌جاری میلادی که تنها نزدیک به دو ماه از آن می‌گذرد این هجدهمین تیراندازی در مدارس ایالات‌متحده به‌حساب می‌آید. به گزارش سی‌ان‌ان، روز پنج‌شنبه خبر رسید که در مدرسه‌ای در برووارد به‌دلیل تیراندازی از سوی فردی ناشناس ۱۷نفر کشته شدند.
شکست سیاست در سیلیکون
پیتر تیل (Peter Thiel) سرمایه‌گذار مشهور و جنجالی سیلیکون ولی حالا قصد دارد - این منطقه - سیلیکون ولی - را به سمت جنوب یعنی لس‌آنجلس ترک کند. او همچنین موضوع کناره‌گیری از هیات مدیره شرکت فیس‌بوک - یکی از شرکت‌هایی که او جزو سرمایه‌گذاران اولیه‌اش بوده - را نیز مد نظر دارد
هفته‌نامه اکونومیست سرمقاله این هفته خود را به بازگشت قریب‌الوقوع بحران به کنگو اختصاص داده است. ۲۰ سال پیش آغاز درگیری‌ها در کنگو ۹ کشور آفریقایی را به دام جنگ کشاند. جنگ‌های کنگو مرگبارترین مناقشات پس از جنگ جهانی دوم بودند. این کشور آفریقایی اکنون نیز از ریاست‌جمهوری ناکارآمد، دولت غارتگر و گروه‌های شبه‌نظامی قومیتی به ستوه آمده است و بار دیگر به ورطه درگیری فرو می‌غلتد.
جاکوب زوما در نهایت از کار برکنار شد و جانشین او به‌طور موقت بر سر کار آمد. خبرگزاری فرانسه در این‌باره گزارش داد: جاکوب زوما، رئیس‌جمهوری آفریقای‌جنوبی که به سوءاستفاده مالی متهم شده بود، پس از ماه‌ها مقاومت، چهارشنبه شب در برابر فشارهای مستمر حزب خود، کنگره ملی آفریقا، تسلیم شد و از مقام خود کناره‌گیری کرد. او این‌گونه یک‌سال پیش از پایان دومین دور ریاست‌جمهوری خود، قدرت را ترک می‌کند.
بنیامین نتانیاهو کارت‌های خود را یکی پس از دیگری می‌سوزاند تا به پدیده‌ای عجیب در تاریخ سیاسی اسرائیل تبدیل شود. او از سال ۲۰۰۹ که به قدرت رسیده چنان مجذوب این پست شده که گویی سر وداع با نخست‌وزیری را ندارد.
    صفحه  از ۱۶۰
خبر فوری