رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: انگلیس پس از تصویب برجام اقدام جدی برای همکاری اقتصادی انجام نداد.
تحلیل حمید کریم‌نیا از سفر وزیر خارجه انگلیس به تهران:
بعد از انقلاب اسلامی، انگلیس منافعی که در زمان شاه در ایران داشت، از دست داد. الان با توجه به اینکه انگلیس در منطقه خلیج‌فارس رابطه خاصی با کشورهای حوزه جنوبی خلیج‌فارس داشته و دارد، از آن زاویه به رابطه با ایران نگاه می‌کند.
سفیر افغانستان در ایران از روابط دوجانبه می‌گوید
ما متأثر هستیم از آسیبی که به محیط زیست منطقه وارد شده است. ولی این آسیب همان‌گونه که متوجه اهالی عزیز سیستان‌وبلوچستان است، در آن طرف مرز هم شرایط بهتر از این نیست. مزارع خشخاش کمترین نیاز را به مصرف آب دارند. یکی از عواملی که مردم به کشت خشخاش روی می‌آورند این است که این گیاه کمترین آب را مصرف می‌کند.
اگر ایران هم در رایزنی با اروپا که هم‌اکنون مذاکرات مفصلی در جریان است، نگرانی‌ها و نیازهای امنیت ملی خود را مطرح و مذاکره کند، نیاز به ابراز مواضعی نیست که موجب شود اروپا را با دست خود به سوی آمریکا و تندروهای این کشور و اسرائیل و عربستان سوق دهد.
میخائیل پوسوخین جایزه لنین را برای ساختن کاخ دولتی کرملین دریافت کرد؛ بنایی تاریخی که همین جمعه گذشته میزبان مراسم قرعه‌کشی جام جهانی ٢٠١٨ بود. پوسوخین شاگرد الکس چتشوسف، استا‌د ‌بزرگ معماری شوروی بود که بنای مشهور ایستگاه راه‌آهن کازانسکی را طراحی کرد و ساخت. چتشوسف همچنین موزه لنین را ساخت که درست در دو قدمی دفتر KGB (اداره اطلاعات و امنیت شوروی سابق) بود؛ جایی که پیش‌تر پوتین هم در آن مقر دفتر خودش را داشت.
عصر جدید اصلاح‌طلبان
اصلاح‌طلبان برای اینکه منافع ملی برای‌شان اولویت دارد، هماهنگ با آن عمل می‌کنند. در این مساله هم حاضر هستند هر هزینه‌ای بدهند. به این نکته توجه کنید که این گفتمان اصلاح‌طلبی بوده که جریانی را به نام هواداران دولت یا اعتدالیون که یک روش است، کنار خود گذاشته است.
آیا دولت به‌واقع از آنچه به حامیانش وعده داده بود فاصله گرفته است؟ پاسخ به این پرسش مستلزم دراختیارداشتن اطلاعات کافی از ضرورت‌های رفتاری این روزهای دولت است.
هدف از این یادداشت نیز تمرکز بر نکاتی در «طرح تحول دستگاه دیپلماسی» است که ممکن است در آینده‌ای نه‌چندان دور دستاویزی برای به‌چالش‌کشیدن خدمات دیگر او در عرصه ملی باشد
چرا فراکسیون‌های سیاسی وزن خود را به نفع فراکسیون‌های قومی از دست داده‌اند و چرا نقش شخصیت‌ها پررنگ شده است و مؤسسات خیریه و دستگاه‌های دولتی، مورد اعتماد نیستند؟
سیستم تصمیم‌گیری و فروپاشی پهلوی دوم
«در دوران پهلوی، کشور قدری صنعتی شد، سواد و دانش مردم افزایش یافت، امکانات برای زندگیِ بهتر فراهم شد، ارتباطات جهانی گسترش یافت ولی مدیریت و حکمرانی در دایره­‌ای بسیار محدود و با برداشت­‌هایی محصور اجرا گردید. اگر رسانه­‌ها آزاد بودند تا به فساد مالی با دلایل و استنادات بپردازند، حس نظارت و مشارکت جامعه ارتقاء پیدا می­‌کرد.»
مروری بر زندگی رئیس اسبق قوه‌قضائیه در گفت‌و‌گو با فرزندش
ایشان خیلی زیاد از برخی حوادثی که افتاده بود، ناراحت بودند و خود را هم تا حدی به‌عنوان فرد تأثیرگذار در انقلاب می‌دانستند. به من می‌گفتند چیزی که ما در نظر داشتیم بحث ایده‌آلی بود.
اگر این 15علائم هشدار دهنده را دارید، حتما آزمایش قند خون بدهید
مشکلات قند خون آنقدر افزایش یافته که تبدیل به مساله ای عادی شده است. با این حال چون این مشکل به شدت شایع است، نباید آن را طبیعی انگاشت.
تاکنون عمده تصمیمات ترامپ در سیاست داخلی و خارجی جنجال‌برانگیز بوده به جز تحریم‌هایی که علیه ایران اعمال کرده است! در چنین اوضاع آشفته‌ای، جنگ تبلیغات، لابی‌گری‌ها و دیپلماسی عمومی برای پیشبرد سیاست‌های ضدایرانی در واشنگتن غوغا کرده و روند تصمیم‌گیری‌ها علیه ایران را به قدری تسهیل و تسریع کرده که باورکردنی نیست.
آیا می‌توان جلوی رشد سلول‌های سرطانی را گرفت؟
محققان دانشگاه ایلی‌نوی موفق شدند با استفاده از نانوذرات سلول‌های سرطانی را مورد هدف قرار داده و دارویی به آنها برسانند که از رشد آنها جلوگیری می‌کند.
برخورد گزینشی و تبعیض‌آمیز علیه توان نظامی ایران، همراه با تأکید مقامات آمریکا درمورد «سیاست تغییر رژیم» و «روی‌میزبودن گزینه نظامی» علیه ایران، به معنی قصد آمریکا برای تضعیف توان بازدارندگی برای تسهیل حمله نظامی به ایران تلقی خواهد شد.
    صفحه  از ۱۵۱
۲۴ ساعت ترامپ چگونه می‌گذرد؟
نیویورک تایمز روایت کرد
نگاه ویژه

ارتباط فساد با فردگرایی

وقتی در جامعه‌ای حوزه مشارکت، تعاملات و ارتباط به حداقل...

پیشنهاد آزمون یک فرضیه

در هر دو صورت پذیرش و عدم پذیرش یک روایت را بیش از آنکه...

تأملی بر سیره اخلاقی خاتم‌الأنبیاء(ص)

تساهل و گفت‌وگو، منطق پیامبر(ص) در مواجهه با «دیگری» است

عصر جدید اصلاح‌طلبان

اصلاح‌طلبان برای اینکه منافع ملی برای‌شان اولویت دارد، هماهنگ...
پیشنهاد
در نگاه زیست محوری
"مرگ" وجود ندارد!
کی باید مشاوره برویم؟
تفاوت‌های مشاوره و روان‌درمانی
کی باید مشاوره برویم؟
چه کسی به انقلاب اکتبر خیانت کرد؟
ظهور و سقوط تروتسکی؛ فرمانده تنهای انقلاب
چه کسی به انقلاب اکتبر خیانت کرد؟