صفحه نخست -
رشیده طلیب؛ اولین زن مسلمان کنگره آمریکا
رشیده طلیب کیست؟
رشیده طلیب (Rashida Tlaib) زن مسلمان آمریکایی فلسطینی تبار در انتخابات میان دوره‌ای به عنوان نماینده حزب دموکرات به کنگره آمریکا راه یافت.
بیماری میدز، MAIDS
اگر بگوییم که ساختار قدرت و سیاست در ایران دچار نشانگان نقص ایمنی ارتباطی یا رسانه‌ای (میدز) (MAIDS) شده است، سخن ناروایی نگفته‌ایم. به عبارت دیگر هنگامی که این ساختار در برابر کوچک‌ترین ویروس رسانه‌ای قرار می‌گیرد کل نظام ارتباطی و رسانه‌ای آن دچار اختلال می‌شود و قادر به نابودی ویروس مهاجم نیست. 
صادق زیبا‌کلام: رادیو را ترجیح می‌دهم
جذاب‌ترین بخش از زندگی سلبریتی‌ها چه در عالم هنر و ورزش و چه در عالم سیاست زندگی خصوصی آن‌ها است. زندگی خصوصی صادق زیباکلام هم از این قاعده مستثنی نیست و با همه این‌ها در کارنامه نیم‌قرن فعالیت‌های سیاسی‌اش که او را تبدیل به یک چهره کرد، کمتر کسی به زندگی شخصی او پرداخته شده است
جنگ تعرفه‌ها: شش گزینه چین برای مقابله با آمریکا
دولت آمریکا تهدید کرده که جنگ تجارتی خود را با چین تشدید خواهد کرد.
ملانیا و دونالد ترامپ - ساعاتی قبل از حمایت بانوی اول از لوبرون جیمز این ورزشکار هدف انتقاد مستقیم رئیس جمهوری قرار گرفته بود. ملانیا ترامپ، بانو اول آمریکا، از یک ورزشکار که مورد انتقاد شدید همسرش قرار گرفته بود حمایت کرده است.
مواضع مقامات ایرانی در مقابل پیشنهاد ترامپ نشان می‌دهد این پیشنهاد را رد نمی‌کنند، ولی توپ هنوز در زمین آمریکایی‌هاست.
حملات ایوانکا ترامپ به پدرش
پرونده روسیه دلیل اصلی حملات جدید ترامپ به رسانه‌ها
حملات کلامی دونالد ترامپ به رسانه‌های منتقد، نتوانست حمایت دختر رئیس‌جمهوری آمریکا و سخنگوی کاخ سفید را در پی داشته باشد. دونالد ترامپ که از آغاز ریاست‌جمهوری خود رابطه پرتنشی با رسانه‌های منتقد، از جمله نیویورک‌تایمز، سی‌ان‌ان و واشنگتن‌پست دارد، یک‌بار دیگر این رسانه‌ها را به «انتشار اخبار دروغ» متهم کرد و آن‌ها را «دشمن مردم» خطاب قرار داد؛ عبارتی که نتوانست حمایت نزدیکان ترامپ را با خود همراه کند
ترامپ کار با ایران را به کجا می‌کشاند؟
مقصد خطرناک دیپلماسی ترامپ
نشریه نشنال اینترست در تحلیلی به قلم «پل پیلار» به بررسی آینده تنش میان تهران و واشنگتن پرداخت و نوشت در شرایطی که هیچ کانال ارتباطی میان دو طرف وجود ندارد، هیچ موضوعی نیز برای مذاکره میان دو طرف وجود ندارد. این تحلیلگر پیشین سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) در ادامه تحلیل خود آورده است: «اعتبار و وجهه آمریکا در نزد ایرانیان پس از خروج ترامپ از برجام به صفر رسیده است و مقامات تهران دلیلی برای مذاکره نمی‌بینند.» پیلار مسیر دیپلماسی انتخابی ترامپ در برابر ایران را مسیری خطرناک توصیف کرده است.
استراتژی ضدترامپی آلمان چیست؟
ایجاد شبکه‌ای از کشورها با باور مشترک به قواعد نظم پس از جنگ جهانی دوم
هایکو ماس، وزیر امورخارجه آلمان، در دیداری رسمی از ژاپن، از اولین نشانه‌های برنامۀ برلین برای مقابله با سیاست‌های ملی‌گرایانۀ دونالد ترامپ پرده برداشت: ایجاد شبکه‌ای از کشورها با باور مشترک به قواعد نظم پس از جنگ جهانی دوم.
مصباحی‌مقدم
یک عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: انتشار خبر فوت رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام که توسط کانال‌های خبری منتشر شده است، تکذیب می‌شود.
افراد مسلح ناشناس رئیس اطلاعات و امنیت فرودگاه بین المللی عدن واقع در جنوب یمن را مقابل خانه اش ترور کردند و پا به فرار گذاشتند. سرتیپ «ناصر مقریح» در منطقه اکتبر شهرستان «خور مکسر» ترور شد. وی که از سوی منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن به این سمت گمارده شده بود، در بازگشت به خانه اش هدف تیراندازی قرار گرفت و هنگام انتقال به بیمارستان فوت کرد.
رئیس شورای فدراسیون (مجلس سنای روسیه) آغاز گفت: وگو‌ها میان رهبران آمریکا و روسیه را گام نخست در مسیر احیای روابط مسکو و واشنگتن دانست.
مقامات اسرائیلی می‌گویند که عهد تمیمی، دختر نوجوان فلسطینی که ویدئو سیلی زدن او به صورت سرباز اسرائیلی چند ماه پیش خبرساز شده بود، پس از گذراندن دوره محکومیت هشت ماهه خود از زندان آزاد شد.
چرا ژاپن به اندازه 6000 بمب اتمی، پلوتونیم دارد؟
ده سال پس از آنکه هیروشیما و ناکازاکی با بمبهای هسته‌ای آمریکایی به تلی از خاک بدل شدند، ژاپن سیاست "اتم برای صلح" را که دوایت آیزنهاور برای استفاده غیرنظامی از انرژی هسته‌ای مطرح کرده بود، با آغوش باز پذیرفت.
خانواده قربانی از حکم صادره حمایت کرد. عمه قربانی در گفتگو با رسانه‌های محلی گفت: " از اینکه این روز سرانجام رسید، ما خوشحال هستیم. هر مجرمی باید به سزای اعمالش برسد". یک دختر ۲۴ ساله کنیایی که لقب "ملکه زیبایی" را از آن خود کرده بود، به اعدام محکوم شد.
    صفحه  از ۱۸۸
نگاه ویژه

در نکوهش کنکور و ستایش مهارت

سیده ضحی حسینی‌نصر
پرطرفدار