آسوشیتدپرس فاش کرد
آسوشیتدپرس پیش‌نویس طرحی را منتشر کرد که با هدف اعمال محدودیت‌های تازه علیه تهران نگارش شده است.
تصاویر/ همسر جهانگیری در ضیافت ناهار همسر اردوغان
در گزارش تصویری زیر همسر اسحاق جهانگیری و دیگر مقامات اجلاس دی-۸ در ضیافت ناهار همسر اردوغان را می‌بینید.
عيان و نهان مخالفان روحانی
شاید روحانی انتظار چنین روزهایی را نداشت؛ انتظار روزهایی که تنها دستاوردش، برجام، در آستانه انحلال قرار گیرد.
رییس جمهور در نامه ای به رییس مجلس شورای اسلامی، رضا اردکانیان و منصور غلامی را برای اخذ رای اعتماد به ترتیب برای وزارتخانه های نیرو و علوم، تحقیقات و فناوری به مجلس معرفی کرد.
تحويل‌نگرفتن ارز ۷۶ ميليون بشکه نفت از سوي احمدي‌نژاد، صدور رأي غيابي به دليل حضور‌نیافتن رئيس‌جمهور وقت در دادسرا و صدور دادخواست براي ميرکاظمي و نوذري چکيده نکاتي است که از جانب عضو کميسيون برنامه و بودجه مجلس در گفت‌وگو با خانه ملت مطرح شده است.
درحالي‌که شوراي نگهبان همچنان بر نظر خود؛ يعني تعليق عضويت سپنتا نيکنام، عضو زرتشتي شوراي شهر يزد، پافشاري مي‌كند، رئيس مجلس مي‌گويد اگر اين موضوع حل نشود، ناچار به ارجاع آن به شوراي حل اختلاف قوا براي حل موضوع هستيم.
دادگاه به محمود احمدي‌نژاد نزديک‌تر از هميشه است. گرچه او حتي در دوره رياست‌جمهوري‌اش هم به گفته يکي از نمايندگان مجلس آمدوشدهايي شبيه روند دادگاه داشته اما حالا بايد پاسخ‌گوي حکمي باشد که به دنبال دستورهاي او در دوره رياست‌جمهوري‌اش صادر شده است.
موسویان:
دیپلمات با سابقه کشورمان معتقد است اجرای کامل و دقیق برجام، بهترین مسیربرای آغاز گفتگوی قدرتهای جهانی با ایران درمورد مسائل منطقه‌ای است.
ظاهرا جدیدترین ممنوع التصویر صداوسیما، محمدعلی نجفی است؛ موضوعی که او بر اساس شواهد آن را تایید کرده و مسوولان تلویزیون هم آن را تاکنون تکذیب نکرده‌اند.
نظام پارلمانی؛ شاید وقتی دیگر
در هفته‌های گذشته، چند نماینده موضوع تبدیل نظام سیاسی کشور از ریاستی به پارلمانی را مطرح کردند؛ واضح است که در شرایط فعلی این تغییر ساختار به ضرر مردم‌سالاری است و قابلیت اجرائی نخواهد داشت.
نگاهی به ریشه‌ خانوادگی جهانگیری‌ها
برادران قریب
خانواده جهانگیری پنج پسر داشت. منهای دو پسر نسبتا مشهورتر خانواده جهانگیری یعنی اسحاق و مهدی و ابراهیم که شهرت کشوری کمتری دارد، این خانواده دو پسر شهید دارد. یکی در روزهای ابتدایی جنگ به شهادت رسید و دیگری در سال ٦٣ و در عملیات بدر.
ناکام آمریکایی
دونالد ترامپ از هنگام مبارزات انتخاباتی برای جلب آرای مخالفان باراک اوباما، شعارهای تندی علیه بزرگ‌ترین دستاورد رئیس‌جمهور پیشین آمریکا که توافق هسته‌ای با ایران بود، سر داد و در کوتاه‌مدت، مخالفان را پشت سر خود جمع کرد.
قاضی مقیسه:
پانزدهمین جلسه رسیدگی به پرونده موسوم به فساد نفتی، روز گذشته در شعبه ٢٨ دادگاه انقلاب به صورت علنی برگزار شد.
چيدمان بازسازی خاورميانه به کدام سو می‌رود؟
آمريكا ناخواسته دارد به‌‌تدريج توان رقابت با اعضاي اصلی برجام- انگليس، روسيه، فرانسه چين و آلمان– را از دست می‌دهد.
شفافیت با نسخه‌ای ناگهانی ممکن نیست
متأسفانه شاخص شفافیت در ایران بسیار پایین است و رضایت‌بخش نیست و ما بسیار تلاش می‌کنیم برای اینکه مرتبه بین‌المللی‌مان بهبود یابد. این نشان می‌دهد که در زمینه شفافیت باید حتما کاری اساسی انجام دهیم.
    صفحه  از ۱۴۵
نگاه ویژه

عيان و نهان مخالفان روحانی

شاید روحانی انتظار چنین روزهایی را نداشت؛ انتظار روزهایی که تنها دستاوردش، برجام، در آستانه انحلال قرار گیرد.

پایان شمال سبز

در نقشه گوگل، استان‌های سرسبز شمالی کشورمان به‌خوبی دیده می‌شوند. از تمام ساحل دریای خزر، سرسبزترین بخش آن سواحل ایران است

رابطه عجیب خجالت و خلاقیت!

سال ١٩٣٩ بود. مدیر یک شرکت تبلیغاتی که از کم‌بودن ایده‌های خلاقانه تبلیغاتی میان کارمندانش به ستوه آمده بود، تصمیم جالبی گرفت: به‌جای اینکه هر یک از کارمندانش، به صورت جداگانه فکر کنند و تلاش کنند ایده‌ای خلاقانه به‌دست آورند، آنها را دور هم جمع کرد تا در کنار هم جلسه ایده‌پردازی خلاقانه برگزار کنند.