صفحه نخست -
پوشش مردان در حج کمتر از فوتبال است؛ اما زنان می‌روند
در فقدان ادبیات حقوقی
اگر دیدن افراد نیمه پوشیده حتی مردان گناه است، پس چرا بسیاری از خانم‌های آقایان به خارج می‌روند و از آن مهم‌تر اینکه چرا خود آقایان به خارج می‌روند که زنان بی‌حجاب، اغلب آنان را تشکیل می‌دهند؟ حتما خواهند گفت: ضرورت! هرچند بعید است گردش جزو ضرورت باشد، ولی اگر هست، احترام به خواست مردم در داخل که ضرورت مهم‌تری است که باید رعایت شود.
سخنرانی رئیس جمهور در آیین آغاز رسمی سال تحصیلی دانشگاه‌ها
اگر این دولت در این مقطع سر کار نبود، همین حادثه و مشکلات منتها به دست خودمان رخ می‌داد و به جای اینکه ما با آمریکا مواجه باشیم، با جهان مواجه می‌شدیم. نقد بیش از حد مثالش همان نمک است. نمک طعام به اندازه باشد لازم است و اگر زیاد باشد، نمی‌شود غذا را خورد من تاکنون چندین نامه استادان دانشگاه را خوانده‌ام. خیلی نتوانستم استفاده کنم.
تاکتیک برد- برد ایران
اتحادیه اروپا اکنون با توجه به رفتار منطقی ایران در باقی‌ماندن در برجام، دعوت از آمریکا برای بازگشت به توافق و همچنین رجوع به نهاد بین‌المللی داوری، می‌تواند برای ایجاد ساز‌و‌کار‌های حمایتی از برجام، با دست بازتری عمل کند و سایر کشور‌های جهان نیز ایران را کشوری متعهد به قواعد بین‌المللی خواهند دانست.
تاریخ رسمی زندگی چه گوارا تقریبا در همه جا یکسان روایت شده است، البته روایت‌های متعدد. اما بعضا با توجه به دیدگاه‌های فکری متفاوت چپگرایان و سوسیالیست‌های ضد امپریالیستی او را در بالاترین سطح می‌ستایند و امروزه نقش بستن چهره او بر تی شرت‌ها و پرچم‌ها یا دانشگاه‌ها و لیوان‌های قهوه و در و دیوار اکثر شهر‌های دنیا دیگر شهرتی جهانی یافته است.
مانع سوئیفتی در تحریم ایران
خزانه‌داری و کاخ سفید به اختلاف خوردند
رسانه آمریکایی واشنگتن فری‌بیکن در گزارشی از شکاف داخلی میان مقامات دولت آمریکا بر سر تحریم‌های ایران و قطع دسترسی تهران به سوئیفت خبر داد. در شرایطی که ترامپ و بولتون خواستار اعمال شدیدترین تحریم‌ها و قطع مراودات تجاری شرکای اروپایی با ایران هستند، کادری از مقامات وزارت خزانه‌داری آمریکا به رهبری استیو منوچین قاطعانه با این تصمیم مخالفت کرده و در آستانه اجرایی شدن تحریم‌های جدید، راه را برای یک زورآزمایی داخلی هموار کرده‌اند. هدف وزیر خزانه‌داری آمریکا حفظ امکان تعامل با ایران در آینده است.
مدیرعامل متواری شرکت تجارت الکترونیکی ثامن معروف به «سکه ثامن» با اقدامات فنی، عملیاتی و اطلاعاتی پلیس فتا به کشور بازگردانده شد.
ترزامی؛ نخست وزیر رقاص!
نخست وزیر بریتانیا در اقدامی غیر معمول رقصان وارد صحنه سخنرانی شد تا تصویری که از او به عنوان رهبری خشک و غیرقابل انعطاف در اذهان شکل گرفته را بشکند.
یکشنبه‌ای که گذشت همه آماده بودند تا بار دیگر موضوع الحاق به کنوانسیون بین المللی منع تامین مالی تروریسم مطرح شود؛ منظور همان لایحه‌ای است که در خرداد ماه بعد از سر و صدای مخالفانش برای دوماه مسکوت گذاشته شد.
ابزار سیاست ارزی، مداخله در بازار ارز و خرید و فروش از سوی سیاست‌گذار است. علی‌القاعده از اینکه بانک مرکزی توانسته مجوز مداخله را از شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی به عنوان عالی‌ترین سطح تصمیم‌گیری دریافت کند، باید حمایت صورت گیرد.
قاضی زاده هاشمی را تحسین کنیم؟
وزیر بهداشت این هفته به خاطر انتشار یک فیلم مربوط به گفت و گوی او با یک پیرمرد اهل بجستان مورد حمله قرار گرفته است. این موضوع مورد انتقاد‌های گسترده‌ای قرار گرفته و این مطلب تلاش دارد تا با در نظر داشتن این ماجرا، به شخصیت خود وزیر بهداشت بپردازد و به این سوال پاسخ بده که چرا می‌توان قاضی زاده هاشمی را تحسین کرد و چرا می‌توان او را قابل سرزنش دانست.
مناقشه تجاری آمریکا- چین وارد مرحله جدیدی شد به این ترتیب که واشنگتن بر ۲۰۰ میلیارد دلار از کالا‌های چینی تعرفه ۱۰ درصدی وارد کرد و پکن هم در اقدامی متقابل، ۶۰ میلیارد دلار کالای آمریکایی را مشمول تعرفه کرد.
ظریف در گفتگو با اشپیگل پاسخ داد
محمدجواد ظریف در گفتگو با نشریه آلمانی «اشپیگل» درباره نقش اروپایی‌ها در پی اقدام آمریکا در خروج از توافق هسته‌ای با ایران گفت: «اروپایی‌ها در برابر یک پرسش بنیادی قرار دارند که به قوانین روابط بین‌الملل مربوط می‌شود. آمریکا می‌خواهد خواست‌های سیاسی و اقتصادی خود را به بقیه جهان تحمیل کند.
رضا خان چرا رضا شاه شد؟
مقارن با وقوع کودتای سوم اسفند ۱۲۹۹ در سیستان و بلوچستان قبایل بلوچ حکمرانی می‌کنند. در بیرجند (خراسان جنوبی) خاندان بزرگ علم جد پدری اسدالله علم در آنجا فرمانروایی می‌کنند. در مشهد و یکی دو سه شهر بزرگ مشهد کلنل محمدخان پسیان که فرمانده ژاندارمری بود، ارتباط خود را با حکومت مرکزی قطع کرده است. همچنین بیرون شهر‌های بزرگ ترکمن‌ها و قبایل ترکمن همه کاره هستند.
ترامپ آخرین کارت خود علیه چین را رو کرد
در آخرین اقدام، رئیس‌جمهوری آمریکا اعلام کرده که بقیه واردات کالایی از چین را که معادل ۲۶۷ میلیارد دلار است، هدف افزایش تعرفه قرار می‌دهد؛ با این اقدام عملا کل کالا‌های چینی صادرشده به آمریکا مشمول افزایش تعرفه می‌شود.
    صفحه  از ۱۹۱
پرطرفدار