قرار است از کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در مراسم شام جلسه دیدار رهبران دو کره، با نوعی غذای سنتی سوئیسی که از سیب‌زمینی تهیه می‌شود، پذیرایی شود تا به نوعی برای او تجدید خاطره دوران مدرسه باشد.
تهدید رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر خروج از توافق هسته‌ای ایران، با مخالفت و نگرانی فزاینده نمایندگان کنگره از جمله نمایندگان هم حزبی ترامپ مواجه شده است.
مثال معروفی را که می‌توان نام برد، هنری کیسینجر است که در سال ۱۹۷۱ به طور مخفیانه به پکن سفر کرد.
ظریف در شورای روابط خارجی آمریکا تشریح کرد
محمد‌جوادظریف، وزیر امورخارجه در سخنانی در شورای روابط خارجی آمریکا با ارائه تحلیلی از اوضاع منطقه گفت: «باور داریم که در منطقه، از کمبود مذاکره رنج می‌بریم. ما باهم حرف نمی‌زنیم.
در انتقاد از گزارش حقوق بشری آمریکا
در آستانه دیدار رهبران دو کره و پیش از دیدار رهبر کره‌شمالی با دونالد ترامپ، پیونگ‌یانگ انتقاد واشنگتن از سابقه حقوق بشری خودش را "مضحک" توصیف کرد.
نامزد‌های شهرداری پایتخت نهایی شد
فهرست نامزد‌های مدنظر پارلمان پایتخت برای شهرداری، با معرفی ۷ نفر در جلسه علنی روز گذشته مشخص شد. کاندیدا‌ها دو هفته فرصت دارند با ارائه برنامه، اولویت‌های خود برای اداره تهران و بهبود وضعیت شهر را به نمایندگان شورا اعلام کنند.
پمپئو از سد کمیته روابط خارجی سنا گذشت
اما و اگر‌هایی که پیش از انتصاب مایک پمپئو به وزارت خارجه به راه افتاده بود و تیر‌هایی که از چله کمان مخالفان به سوی او پرتاب شده بود، با انتصابش به‌عنوان هفتادمین وزیر خارجه آمریکا به سنگ خورد.
اروپا و ایالات متحده برای حفظ برجام توافق کردند
یک روزنامه معتبر آلمانی در گزارشی مدعی شد که آلمان، فرانسه و بریتانیا در خطوط اساسی با آمریکا به توافقی دست یافته‌اند تا مانع خروج واشنگتن از برجام شوند.
دیدار کیم جونگ اون از چین، سرآغاز اعلام مذاکره کره‌شمالی با آمریکا درباره سلاح‌های موشکی و هسته‌ای این کشور شد و موجی از خوشحالی را در جهان و به‌ویژه میان همسایگان کره‌شمالی به وجود آورد.
هاشمی عنوان کرد
رییس شورای شهر تهران در مورد معیار‌ها و شروط انتخاب شهردار تهران سخن گفت.
چرا باید به دیدار ترامپ و کیم جونگ اون حساس باشیم؟
نصرت‌الله تاجیک در یادداشتی برای دیپلماسی ایرانی می‌نویسد: ترامپ ممکن است حتی با امتیازدهی به کره شمالی به تفاهم احتمالی ضعیفی برسد.
مومیایی رضاشاه نیست! جسد رضا شاه کجاست؟
خلخالی درباره جسد رضا شاه چه گفت؟
صبح روز گذشته شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ها با خبری عجیب مواجه شدند؛ کشف یک جسد مومیایی‌شده در اطراف حرم شاه‌عبدالعظیم.
مناظره کم‌نظیر دو مقام سابق عالی‌رتبه عربستان و ایران در مرکز مطالعات استراتژیک دانشگاه عملیات مشترک مخصوص نیرو‌های مسلح آمریکا در فلوریدا برگزار شد که در آن رئیس پیشین سازمان اطلاعات و سفیر پیشین عربستان در آمریکا و حسین موسویان سخنگوی پیشین تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای و مسئول پیشین کمیته سیاست خارجی دبیرخانه شورایعالی امنیت ملی ایران شرکت داشتند.
در شرایطی که کمتر از ۲۰ روز دیگر تا ضرب‌الاجل تعیین شده توسط رئیس‌جمهور آمریکا برای کشور‌های اروپایی برای آنچه اصلاح برجام خوانده می‌شود، باقی‌مانده است، رهبران اروپایی به دونالد ترامپ توصیه کرده‌اند که «باید در برجام باقی بماند، زیرا جایگزینی برای آن وجود ندارد.»
وزیر امور امور خارجه کشورمان با بیان اینکه ما در منطقه از نبود گفت‌وگو رنج می‌بریم، گفت: پیشنهاد می‌کنیم که یک گفت‌وگوی منطقه‌ای میان طرف‌ها انجام شود.
    صفحه  از ۱۷۹
نگاه ویژه
پرطرفدار