تصاویر/حضور ۵ رییس‌جمهور سابق آمریکا در یک کنسرت
پنج رئیس جمهور سابق آمریکا با هدف جمع‌آوری کمک برای قربانیان طوفان‌ در یک کنسرت موسیقی در دانشگاه ایالت تگزاس حضور یافتند.
چین در حال تبدیل شدن به یک ابر قدرت از لحاظ عملکرد اقتصادی، استفاده از فناوری و اعمال نفوذ سیاسی و نظامی است با این حال برخی تحلیلگران معتقدند نباید درباره نفوذ کنونی چین در جهان، اغراق کرد.
«از خودشیفتگی تا سادیسم!» نیویورک‌تایمز در گزارشی به مقایسه «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا و «آدولف هیتلر» دیکتاتور پیشین آلمان از نگاه توسل آنها به عوام‌‌فریبی پرداخت.
تصاویر/ رقیب ۳۵ ساله پوتین در انتخابات
کسنیا سوبچاک ۳۵ ساله، مجری تلویزیونی، دخترشهردار پیشین سن‌پطرزبورگ دردهه ۹۰، برای انتخابات روسیه اعلام آمادگی کرد.
اوباما و جورج بوش سکوت خود را شکستند
باشگاه روسای‌جمهوری ایالات‌متحده حملات لفظی تندی علیه دونالد ترامپ، جدیدترین عضو این باشگاه داشته‌اند.
محتوای لپ تاپ یک زن داعشی
از فیلم جنسی تا دستور پخت غذا و سخنرانی رهبران القاعده
او این پرسش را در گوگل سرچ کرده بود: «نیروهای دموکراتیک سوریه با تروریست‎های داعش چه می کنند؟»
ماجرای اشغال موصول توسط داعش به روایت یک زن
زندگی زیر سیطره داعش
نواره فقط 21 سالش بود که حنگجویان داعش موصل، زادگاه و شهرش را اشغال و تحت حاکمیت خود درآوردند، و زندگی را برای او به کابوسی زنده و واقعی تبدیل کردند.
در حال حاضر، جهان شاهد بزرگترین مهاجرت های بشری از زمان جنگ جهانی دوم است. بر اساس آمار منتشر شده از سوی سازمان ملل متحد، تنها در سال 2015، 63.5 میلیون نفر از خانه های خود به دلیل بحران های انسانی و آزار و اذیت های مذهبی – نژادی به مکان و کشوری دیگر نقل مکان کرده اند. در ادامه به چند عکس منتخب از آژانس عکاسی مگنوم در این رابطه می پردازیم.
نمونه نادر حرکت همراه با بی‌میلی روزنامه‌های چاپی به سمت حوزه آنلاین
پیش‌تر صنعت انتشار روزنامه یک صنعت نسبتا ساده بود، اما اکنون با شرایطی پیچیده به چالش کشیده شده است.
بانوی آهنین بر لبه پرتگاه
آیا حزب دموکرات مسیحی پیروز واقعی انتخابات پارلمانی بود
انتخابات «بوندس تاگ» در آلمان برگزار شد تا «آنگلا مرکل» با وجود کاهش قابل توجه آرای حزبش همچنان تکیه خود بر کرسی صدارت در این کشور را ادامه دهد.
سیاست‌ها و مواضع دونالد ترامپ اکثر قریب به اتفاق روشنفکران و فعالان مدنی را وادار به واکنش و اعتراض کرده ‌است.
موفقیت در حوزه هوش مصنوعی و صنعت انرژی زمینه را برای افزایش خلاقیت و باقی ماندن روسیه در جایگاه یک قدرت جهانی در سده حاضر فراهم خواهد کرد. در حقیقت اگر مسکو بخواهد در سده ۲۱ در صحنه جهان تاثیرگذار باشد، باید در یکی از این دو حوزه یا هر دو سرمایه‌گذاری کند.
جرم نسل‌کشی در میانمار
جمهوري سوسياليستي متحده ميانمار با ٥٥ ميليون نفر جمعيت که ١٠ درصد آن مسلمان و بقيه بودايي هستند، در سال‌هاي اخير بحران‌هاي انساني عظيمی را تجربه کرده است.
13 روایت از خانواده‌ی «بارزانی» و رویای استقلال
داغ ترین خبر این روزها در خاورمیانه ماجرای استقلال طلبی در کردستان عراق است. این روایتی تاریخی است از غائله مهاباد در 72 سال پیش که در آن بخشی از کردهای جدایی طلب به رهبری قاضی محمد و البته با فرماندهی مصطفی بارزانی، پدر مسعود، تلاش کردند رویای استقلال کردستان را محقق کنند.
اولین نشست جمهوری آذربایجان و ارمنستان در سطح روسای جمهور بعد از یک سال و اندی درباره مساله قره باغ در ژنو برگزار شد.
    صفحه  از ۹۱
نگاه ویژه

عيان و نهان مخالفان روحانی

شاید روحانی انتظار چنین روزهایی را نداشت؛ انتظار روزهایی که تنها دستاوردش، برجام، در آستانه انحلال قرار گیرد.

پایان شمال سبز

در نقشه گوگل، استان‌های سرسبز شمالی کشورمان به‌خوبی دیده می‌شوند. از تمام ساحل دریای خزر، سرسبزترین بخش آن سواحل ایران است

رابطه عجیب خجالت و خلاقیت!

سال ١٩٣٩ بود. مدیر یک شرکت تبلیغاتی که از کم‌بودن ایده‌های خلاقانه تبلیغاتی میان کارمندانش به ستوه آمده بود، تصمیم جالبی گرفت: به‌جای اینکه هر یک از کارمندانش، به صورت جداگانه فکر کنند و تلاش کنند ایده‌ای خلاقانه به‌دست آورند، آنها را دور هم جمع کرد تا در کنار هم جلسه ایده‌پردازی خلاقانه برگزار کنند.