سلاح پنهان کره شمالی!
کیم یو جونگ به کره جنوبی رفت و چشم‌ها را خیره کرد. وقتی با یادداشت دست‌نویس برادرش به کاخ ریاست جمهوری کره جنوبی وارد می‌شد، شبکه‌های تلویزیونی او را زیر ذره‌بین گرفته بودند: پیراهن براقش، آرایش موهایش، هر حرکت کوچکش. شبکه‌های خبری حتی به جای آن‌که اشاره کنند او در فهرست سیاه آمریکا در مورد نقض حقوق بشر قرار دارد، ترجیح دادند به کک‌مک‌های صورتش بپردازند.
تصاویر/ رمزگشایی از پوستر‌های تبلیغاتی کره‌شمالی
پروپاگاندا به سبک خاندان کیم
موضوعات اخیر تمامی پوستر‌های کره شمالی دارای پیام‌های ضد آمریکایی هستند. پوستر‌هایی رنگی با شعار‌های مبارزه جویانه و تصاویر نظامی که همگی نشان دهنده تنش‌های روز افزون میان آمریکا و کره شمالی است و به تازگی مضمون این پوستر‌ها شامل پیام‌هایی علیه دونالد ترامپ هستند.
ملاقات با متفاوت‌ترین بانوی ساکن کاخ سفید
سال اولِ "ملانیا ترامپ"
شاید بتوان "ملانیا ترامپ" را بانوی اول منحصربه‌فردی در تاریخ مدرن به‌حساب آورد. ملانیا یک مهاجر، مدل و همسر سوم رئیس‌جمهور است. بعلاوه او زنی بسیار بسته است که به‌وضوح از آشکار شدن زندگی خصوصی‌اش راضی نیست.
ماهاتیر محمد، چهارمین نخست‌وزیر مالزی که نقش عظیمی در مدرن‌سازی سریع مالزی و رشد رفاه در این کشور داشت، در سن ۹۲ سالگی از سوی اپوزیسیون برای پست نخست‌وزیری در انتخابات آینده نامزد شده است. او که ۲۲ سال در این سمت حضور داشت در سال ۲۰۰۳ اعلام بازنشستگی کرد، اما اکنون قصد به زیر کشیدن حزبی را دارد که روزگاری رهبری‌اش را به دست داشت.
دردسر ممنوعیت واردات چین برای انگلیسی‌ها
به علت ممنوعیت واردات در چین، پلاستیک‌های سمی در انگستان سوخته می‌شوند!
به دلیل ممنوعیت واردات چین، مقامات بریتانیایی هشدار داده اند که ممکن است صد‌ها هزار تن پلاستیک سمی در بریتانیا به جای بازیافت سوزانده شوند.
بیمارستانی در فرانسه پزشک کار آموز را به دلیل ریش مذهبی اخراج کرد
بیمارستان‌های دولتی در فرانسه مانند نهاد‌های دولتی همگی پیرو قوانین سکولار کشور هستند و داشتن هر گونه نشانه یا نماد مذهبی برای تمامی کارمندان از جمله روسری ممنوع می‌باشد.
مروری بر سال ٢٠١٧ میلادی
پیامد ظهور این مردان انعطاف‌ناپذیر، احساس ضعفی ویرانگر میان دموکراسی‌های غربی و سقوط نظم حقوقی و راهبردی و بین‌المللی پس از جنگ بود. قدرت بیش از پیش چین تک‌حزبی، گسترش اقتدارگرایی به‌طور‌کلی، و واپس‌گرایی‌های ملی‌گرایانه، پوپولیستی و تفرقه‌انگیز در اروپا معضلی را برجسته کرد.
رویکرد ترامپ در مبارزه با داعش و افراط‌گرایی در منطقه هم دستاورد استراتژیک ملموسی برای آمریکا نداشته و خود بر تضاد موجود استراتژیک بین آمریکا و دیگران افزوده است.
سخنان علی عبدالله صالح در شبه‌نظامی‌نامیدن گروه‌های نظامی کمیته انقلاب یمن و اعلام آمادگی‌اش برای مذاکره با سعودی‌ها، هشدار‌ها را حول احتمال خیانت علی عبدالله صالح به صنعا و انقلاب یمن بار دیگر جدی‌تر کرد.
یک دیوانه سنگی را به چاهی انداخته که هزار عاقل نتوانند بیرون بیاورند. حالا باید پرسید آیا با سرکوب بیشتر و خفقان و خشونت مشکل اسرائیل حل می‌شود؟ پاسخ روشن است.
آغاز فروپاشی ائتلاف شکننده میان انصارالله و صالح از اواسط سپتامبر سال جاری کلید خورد، زمانی که صالح انصارالله را گروهی شبه‌نظامی توصیف کرد و منجر به موضع‌گیری حوثی‌ها شد که این اقدام او را «خنجر از پشت» بنامند.
هشدار رهبران جهان به ترامپ درباره انتقال سفارتخانه آمریکا به بیت‌المقدس
اجرائی‌شدن انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به بیت‌المقدس، چنان‌که صائب عریقات چند روز پیش گفت، بر گفت‌وگوهای صلح «اثری منفی» خواهد گذاشت و همان اندک امیدی را که به ازسرگرفتن این گفت‌وگو‌ها بود، از بین خواهد برد.
ایرانیان باید بر معادلات جهانی و عملکرد اقتصاد منطقه خاورمیانه اشراف کامل داشته باشند. در غیراین‌صورت، قربانی بازی‌های بین‌المللی می‌شوند.
اضافه‌شدن اسرائیل به تیم آمریکا- عربستان، مثلثی علیه ایران به وجود آورده که بخش اصلی نقشه جدید خاورمیانه را باید در توافقات ایشان دید.
    صفحه  از ۹۷
خبر فوری