صفحه نخست -
دوئل پنهان ترامپ و اوباما
انتخابات کنگره عیار محبوبیت روسای کنونی و قبلی کاخ سفید را مشخص می‌کند
عکس معروفی از کارزار انتخاباتی ترامپ وجود دارد که وی را در میان سفیدپوستانی نشان می‌دهد که هیچ تحصیلات آکادمیکی ندارند و این گروه جزو رای‌دهندگانی هستند که تحت هر شرایطی پای ترامپ می‌ایستند. برای این امر یک دلیل وجود دارد و آن این است که ترامپ اساسا توانست یک جایگاه قوی برای خود بین طبقه کارگر سفید پوست، به‌ویژه مردانش دست و پا کند. از قضا همین گروه توانست جایگاه ترامپ را در کارزار انتخاباتی سال ۲۰۱۶ بهبود ببخشد. جایگاه محبوبیت ترامپ، به‌رغم اقدامات جنجالی که در سال گذشته داشته است همچنان بین این طبقه درصد بالایی را شامل می‌شود. اما این همه داستان نیست.
درز پیشنهاد‌های پوتین به ترامپ
پشت‌پرده‌های موشکی هلسینکی
ولادیمیر پوتین، رییس‌جمهور روسیه به همتای امریکایی‌اش، دونالد ترامپ، پیشنهاد داده است تا مذاکرات مسکو و واشنگتن در مورد کنترل تسلیحات در آینده ادامه پیدا کند و برای توافق در عمده‌ترین مسائل موجود در مساله رقابت تسلیحاتی شرق و غرب اظهار آمادگی کرده است.
شایعه کودتا در پکن
کمونیست‌های لیبرال برابر رئیس‌جمهور صف‌آرایی کردند
در هفته‌های اخیر شایعاتی در پکن مطرح شده مبنی بر اینکه «شی‌جین‌پینگ»، رئیس‌جمهور ظاهرا شکست‌ناپذیر چین، به‌دلیل جنگ تجاری اخیر با آمریکا، کند شدن سرعت رشد اقتصادی و یکسری رسوایی‌ها در زمینه بهداشت عمومی نظیر رسوایی هزاران واکسن آلوده که به کودکان تزریق شده، به مشکلاتی برخورده است.
هنرپیشه و مدل معروف امریکا از جان ترامپ جدا شد
دونالد جان ترامپ فرزند ارشد و ۴۰ ساله ترامپ در حالی با وانسا همسر هنرمند و مدل خود متارکه کرد که دارای ۵ فرزند هستند
جنجال
عربستان در مورد پوشش یک خبرنگار زن تحقیق می کند
مقامات عربستان می‌گویند در مورد پوشش یک خبرنگار زن که در حال تهیه گزارش از رفع ممنوعیت رانندگی زنان در این کشور بود تحقیق می‌کنند.
موسسه بروکینگز تحلیل کرد؛ افشای بگومگوی گیتس با ملک‌عبدالله
موسسه آمریکایی بروکینگز در تحلیلی در مورد دیدار رابرت گیتس، وزیر دفاع سابق آمریکا و ملک عبدالله پادشاه عربستان در سال ۲۰۰۷ افشاگری کرد. براساس گزارش بروکینگز، در آن زمان شاه سعودی با اتخاذ موضعی ضدایرانی خواستار حمله نظامی تمام‌عیار آمریکا شده بود؛ حمله‌ای که به ورای تاسیسات هسته‌ای ایران تسری یابد. او تهدید کرده بود که اگر واشنگتن وارد جنگ با ایران نشود، سعودی‌ها «به روش خود واردعمل خواهند شد.» گیتس عصبانی شده بود از اینکه گویی آمریکایی‌ها مزدوران شاه عربستان هستند.
ولادیمیر پوتین روز جمعه اعلام کرد: مطابق با قانون اساسی روسیه، بیش از دو دوره پیاپی نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری نخواهد شد.
دونالد ترامپ به صورت ناباورانه‌ای از دموکرات‌ها بابت جداکردن فرزندان مهاجران از پدر و مادرهای‌شان انتقاد کرد ترامپ خودش این سیاست را راه‌اندازی کرده است
٧ ادعای عجیب درباره رهبران کره‌شمالی
در کره‌شمالی، دولت ادعا‌هایی را در مورد رهبران این کشور منتشر می‌کند که باعث می‌شود آن‌ها خداگونه یا فرا انسان نشان داده شوند. مردم کره‌شمالی که ارتباط اندکی با جهان خارج دارند، هیچ راهی برای به چالش کشیدن این ادعا‌ها ندارند. ادعا‌های عجیبی از ماهر بودن در چند ورزش تا نرفتن به دستشویی! ادامه مطلب را بخوانید تا با برخی از این ادعا‌ها در مورد رهبران کره‌شمالی آشنا شوید.
درباره شی جین پینگ، رئیس جمهور چین
از شی جین پینگ، رئیس جمهور چین در آخرین شماره از مجله اقتصادی و معتبر فوربز در صدر لیست قدرتمندترین افراد جهان ایستاده است. این مجله در توضیح این مطلب نوشته: «او امسال برای نخستین بار بعد از اصلاح قانون اساسی چین موفق شد رهبری چین را به دست بگیرد آن هم در حالی که نفوذ خود را افزایش داده، محدودیت مدت ریاست جمهوری چین را از بین برده و البته از نظر شخصیتی نیز گفته می‌شود که هیچ کس مانند او از زمان مائو تا به حال در چین رهبری نکرده است.»
دختر رئیس جمهور آمریکا، تازه‌ترین پست اینستاگرام خود را به قدس اختصاص داد.
تصاویر/ سفر رهبر کره شمالی به چین
خبرگزاری شینهوا گزارش می دهد که کیم "گفتگوهای موفقی" با شی جینپینگ رهبر چین در پکن داشته است. این سفر از این جهت مهم تلقی می شود که می تواند گامی قابل توجه در جهت آماده سازی برای دیداری با رهبران کره جنوبی و آمریکا باشد.
آیا رهبر داعش زنده است؟
معمای ابوبکر البغدادی
در ویدئویی که اخیراً از مرگ سربازهای آمریکایی در نیجریه منتشر شد، فوتِیجی از رهبر داعش "ابوبکر بغدادی" نیز قرار داشت. سربازهای آمریکا اکتبر گذشته در حمله ناگهانی کشته شدند، اما محل و سرنوشت بغدادی همچنان نامعلوم است.
ولیعهد عربستان خدمت سربازی را برای زنان آزاد کرد؛ مقامات سعودی با فعالیت و جذب زنان در مشاغل نظامی با درجه سرباز موافقت کرده اند.
    صفحه  از ۹۹
نگاه ویژه

در نکوهش کنکور و ستایش مهارت

سیده ضحی حسینی‌نصر
پرطرفدار