صفحه نخست -
مقام‌های قضایی بلغارستان می‌گویند، چون تاکنون نشانه‌ای از پیوند موضوع قتل با حرفه مقتول پیدا نکرده‌اند، احتمال می‌دهند که این زن تنها قربانی یک تجاوز جنسی «اتفاقی» شده باشد. آن‌ها با این حال گفته‌اند که تحقیق در این زمینه همچنان ادامه خواهد داشت.
زنان نروژی دارای ارتباط با سربازان آلمانی با انواع تنبیه‌ها مواجه بودند از سرزنش و توهین گرفته تا از دست دادن شغل و اجبار به ترک وطن. بازجویی از سوی مقام‌های رسمی، بازداشت و از دست دادن تابعیت از جمله دیگر مشکلاتی بوده که این زنان با پایان یافتن جنگ جهانی دوم با آن رو به رو شدند. در طول جنگ جهانی دوم ۳۰۰ هزار نیروی نظامی آلمانی در خاک نروژ به سر می‌بردند.
این پیشنهاد که قرار است در ماه مه ۲۰۱۹ (اردیبهشت - خرداد ۱۳۹۸) در مجمع عمومی سهامداران به بحث گذاشته شود، از هیئت مدیره فیس‌بوک می‌خواهد تا صندلی ریاست را برای معرفی گزینه تازه خالی کند.
ظهور«نیکسون دوم» در کاخ سفید
دلار آماده دومین مرحله صعود است
رئیس‌جمهوری آمریکا، فدرال رزرو را «بزرگ‌ترین تهدید» علیه خود می‌داند. دونالد ترامپ دومین حمله خود به «جرومی پاول» و فدرال رزرو را ظرف یک هفته عملی کرد. ترامپ رویکرد این نهاد در رابطه با روند افزایش «پرشتاب» نرخ بهره را اشتباه برشمرد و عملکرد پاول را ناراضی‌کننده دانست.
سفر شوم قطار تجاوز از هالیوود تا بالیوود
پای صحبت پیشگامان جنبش #من هم همینطور در هند
فرار مالیاتی داماد ترامپ با سرمایه 300 میلیون دلاری
وی سال ۲۰۱۵ نزدیک به یک میلیون و ۷۰۰ هزار دلار در آمد داشته، اما پس از ارائه گزارشی مبنی بر تحمل ضرر ۸ میلیون و ۳۰۰ هزار دلاری به موجب کاهش قیمت املاک، از پرداخت مالیات معاف شده است.
دست بسته ترامپ برای امتیاز‌گیری از تهران
بلومبرگ با اشاره به اختلافات فراآتلانتیکی تحلیل کرد
موضوع اصلی آن است که بعید است ترامپ بتواند از حکومت ایران بدون اتحاد با شرکای دیرینه خود امتیازات قابل‌توجهی کسب کند. در حال‌حاضر دولت ترامپ حتی به‌طور مشخص اعلام نکرده است که خواستار دستیابی به چه هدفی در قبال ایران است.
دفاع تمام قد ترامپ از سعودی
مرگ خاشقجی باعث شکاف میان کنگره و کاخ سفید شده است
ترامپ در عین حال افزود: «باید بدانم چه بر سر او آمده است. دولت به جد این مساله را بررسی می‌کند و انتظار دارد اطلاعات بیشتری در این مورد به‌دست آورد.» رئیس‌جمهوری آمریکا افزود: «مساله خاشقجی غم‌انگیز و بد است. از شنیدن اخبار در مورد آن خوشحال نمی‌شوم. نمی‌توان اجازه وقوع چنین اتفاق بدی را برای خبرنگار یا هر کس دیگری داد. مردم دیده‌اند او وارد کنسولگری شده اما خارج نشده است.»
جدایی هیلی از ترامپ
نماینده آمریکا در سازمان ملل استعفا داد
رئیس‌جمهوری آمریکا ادامه داد که هیلی شش ماه قبل گفته بود پس از دو سال خدمت در این سمت نیاز به استراحت دارد و سپس تأکید کرد، کار او عالی بود و ما در کنار هم اقدامات فوق العاده‌ای را به انجام رساندیم. این در حالی است که استعفای نیکی هیلی شگفتی مقامات عالی کاخ سفید، از جمله مایک پنس، معاون رئیس‌جمهور آمریکا، را به دنبال داشته است.
تاکتیک ترامپ برای مذاکره با تهران
بلومبرگ بررسی کرد
یک خبرگزاری آمریکایی با اعلام اینکه فشار‌های آمریکا بر ایران علاوه بر اینکه با تغییر رژیم در ایران همراه نخواهد بود قادر نیست تا سیاست‌های کلان ایران را نیز تغییر دهد تاکید کرده است که ایران و آمریکا در نهایت باید به مذاکره بنشینند.
ترامپ برزیل در یک قدمی رئیس‌جمهوری
انتخابات ریاست‌جمهوری به مرحله دوم کشیده شد
با شمارش آرای انتخابات ریاست‌جمهوری برزیل مشخص شد که بولسونارو نامزد راست افراطی توانسته است ۴۶ درصد آرا را از آن خود کند. نزدیک‌ترین رقیب او فرناندو حداد نامزد سوسیالیست‌ها نیز در نهایت توانست ۲۹ درصد آرا را به‌دست آورد. بولسونارو که خود را ترامپ گرمسیری خوانده، پس از اعلام نتایج انتخابات برزیل گفت که در دور دوم انتخابات در ۲۸ اکتبر فرناندو حداد را شکست خواهد داد. او همچنین از دوران تاریک نظامیان در این کشور به نیکی یاد کرده است.
۱۰ مکان منحصر به فرد جهان برای ماجراجویی
کشف سرد‌ترین، گرم‌ترین و خشک‌ترین نقاط جهان برای ماجراجویی هیجان انگیز، مطمئنا حس فوق العاده‌ای به همراه خواهد داشت. فکر می‌کنید کدام یک از این مقاصد را بتوانید برای سفر خود انتخاب کنید؟
دوئل پنهان ترامپ و اوباما
انتخابات کنگره عیار محبوبیت روسای کنونی و قبلی کاخ سفید را مشخص می‌کند
عکس معروفی از کارزار انتخاباتی ترامپ وجود دارد که وی را در میان سفیدپوستانی نشان می‌دهد که هیچ تحصیلات آکادمیکی ندارند و این گروه جزو رای‌دهندگانی هستند که تحت هر شرایطی پای ترامپ می‌ایستند. برای این امر یک دلیل وجود دارد و آن این است که ترامپ اساسا توانست یک جایگاه قوی برای خود بین طبقه کارگر سفید پوست، به‌ویژه مردانش دست و پا کند. از قضا همین گروه توانست جایگاه ترامپ را در کارزار انتخاباتی سال ۲۰۱۶ بهبود ببخشد. جایگاه محبوبیت ترامپ، به‌رغم اقدامات جنجالی که در سال گذشته داشته است همچنان بین این طبقه درصد بالایی را شامل می‌شود. اما این همه داستان نیست.
درز پیشنهاد‌های پوتین به ترامپ
پشت‌پرده‌های موشکی هلسینکی
ولادیمیر پوتین، رییس‌جمهور روسیه به همتای امریکایی‌اش، دونالد ترامپ، پیشنهاد داده است تا مذاکرات مسکو و واشنگتن در مورد کنترل تسلیحات در آینده ادامه پیدا کند و برای توافق در عمده‌ترین مسائل موجود در مساله رقابت تسلیحاتی شرق و غرب اظهار آمادگی کرده است.
شایعه کودتا در پکن
کمونیست‌های لیبرال برابر رئیس‌جمهور صف‌آرایی کردند
در هفته‌های اخیر شایعاتی در پکن مطرح شده مبنی بر اینکه «شی‌جین‌پینگ»، رئیس‌جمهور ظاهرا شکست‌ناپذیر چین، به‌دلیل جنگ تجاری اخیر با آمریکا، کند شدن سرعت رشد اقتصادی و یکسری رسوایی‌ها در زمینه بهداشت عمومی نظیر رسوایی هزاران واکسن آلوده که به کودکان تزریق شده، به مشکلاتی برخورده است.
    صفحه  از ۱۰۰
پرطرفدار