تصاویر/ سفر رهبر کره شمالی به چین
خبرگزاری شینهوا گزارش می دهد که کیم "گفتگوهای موفقی" با شی جینپینگ رهبر چین در پکن داشته است. این سفر از این جهت مهم تلقی می شود که می تواند گامی قابل توجه در جهت آماده سازی برای دیداری با رهبران کره جنوبی و آمریکا باشد.
آیا رهبر داعش زنده است؟
معمای ابوبکر البغدادی
در ویدئویی که اخیراً از مرگ سربازهای آمریکایی در نیجریه منتشر شد، فوتِیجی از رهبر داعش "ابوبکر بغدادی" نیز قرار داشت. سربازهای آمریکا اکتبر گذشته در حمله ناگهانی کشته شدند، اما محل و سرنوشت بغدادی همچنان نامعلوم است.
ولیعهد عربستان خدمت سربازی را برای زنان آزاد کرد؛ مقامات سعودی با فعالیت و جذب زنان در مشاغل نظامی با درجه سرباز موافقت کرده اند.
دولت انگلیس روز دوشنبه اعلام کرد، تمایل والدین به داشتن پسر در کشور هند باعث متولد شدن ۲۱ میلیون دختر "ناخواسته" شده است، زیرا زوج‌ها تا زمانی که یک پسر متولد کنند همچنان بچه دار می‌شوند.
سلاح پنهان کره شمالی!
کیم یو جونگ به کره جنوبی رفت و چشم‌ها را خیره کرد. وقتی با یادداشت دست‌نویس برادرش به کاخ ریاست جمهوری کره جنوبی وارد می‌شد، شبکه‌های تلویزیونی او را زیر ذره‌بین گرفته بودند: پیراهن براقش، آرایش موهایش، هر حرکت کوچکش. شبکه‌های خبری حتی به جای آن‌که اشاره کنند او در فهرست سیاه آمریکا در مورد نقض حقوق بشر قرار دارد، ترجیح دادند به کک‌مک‌های صورتش بپردازند.
تصاویر/ رمزگشایی از پوستر‌های تبلیغاتی کره‌شمالی
پروپاگاندا به سبک خاندان کیم
موضوعات اخیر تمامی پوستر‌های کره شمالی دارای پیام‌های ضد آمریکایی هستند. پوستر‌هایی رنگی با شعار‌های مبارزه جویانه و تصاویر نظامی که همگی نشان دهنده تنش‌های روز افزون میان آمریکا و کره شمالی است و به تازگی مضمون این پوستر‌ها شامل پیام‌هایی علیه دونالد ترامپ هستند.
ملاقات با متفاوت‌ترین بانوی ساکن کاخ سفید
سال اولِ "ملانیا ترامپ"
شاید بتوان "ملانیا ترامپ" را بانوی اول منحصربه‌فردی در تاریخ مدرن به‌حساب آورد. ملانیا یک مهاجر، مدل و همسر سوم رئیس‌جمهور است. بعلاوه او زنی بسیار بسته است که به‌وضوح از آشکار شدن زندگی خصوصی‌اش راضی نیست.
ماهاتیر محمد، چهارمین نخست‌وزیر مالزی که نقش عظیمی در مدرن‌سازی سریع مالزی و رشد رفاه در این کشور داشت، در سن ۹۲ سالگی از سوی اپوزیسیون برای پست نخست‌وزیری در انتخابات آینده نامزد شده است. او که ۲۲ سال در این سمت حضور داشت در سال ۲۰۰۳ اعلام بازنشستگی کرد، اما اکنون قصد به زیر کشیدن حزبی را دارد که روزگاری رهبری‌اش را به دست داشت.
دردسر ممنوعیت واردات چین برای انگلیسی‌ها
به علت ممنوعیت واردات در چین، پلاستیک‌های سمی در انگستان سوخته می‌شوند!
به دلیل ممنوعیت واردات چین، مقامات بریتانیایی هشدار داده اند که ممکن است صد‌ها هزار تن پلاستیک سمی در بریتانیا به جای بازیافت سوزانده شوند.
بیمارستانی در فرانسه پزشک کار آموز را به دلیل ریش مذهبی اخراج کرد
بیمارستان‌های دولتی در فرانسه مانند نهاد‌های دولتی همگی پیرو قوانین سکولار کشور هستند و داشتن هر گونه نشانه یا نماد مذهبی برای تمامی کارمندان از جمله روسری ممنوع می‌باشد.
مروری بر سال ٢٠١٧ میلادی
پیامد ظهور این مردان انعطاف‌ناپذیر، احساس ضعفی ویرانگر میان دموکراسی‌های غربی و سقوط نظم حقوقی و راهبردی و بین‌المللی پس از جنگ بود. قدرت بیش از پیش چین تک‌حزبی، گسترش اقتدارگرایی به‌طور‌کلی، و واپس‌گرایی‌های ملی‌گرایانه، پوپولیستی و تفرقه‌انگیز در اروپا معضلی را برجسته کرد.
رویکرد ترامپ در مبارزه با داعش و افراط‌گرایی در منطقه هم دستاورد استراتژیک ملموسی برای آمریکا نداشته و خود بر تضاد موجود استراتژیک بین آمریکا و دیگران افزوده است.
سخنان علی عبدالله صالح در شبه‌نظامی‌نامیدن گروه‌های نظامی کمیته انقلاب یمن و اعلام آمادگی‌اش برای مذاکره با سعودی‌ها، هشدار‌ها را حول احتمال خیانت علی عبدالله صالح به صنعا و انقلاب یمن بار دیگر جدی‌تر کرد.
یک دیوانه سنگی را به چاهی انداخته که هزار عاقل نتوانند بیرون بیاورند. حالا باید پرسید آیا با سرکوب بیشتر و خفقان و خشونت مشکل اسرائیل حل می‌شود؟ پاسخ روشن است.
    صفحه  از ۹۸
نگاه ویژه
پرطرفدار