موسسه بروکینگز تحلیل کرد؛ افشای بگومگوی گیتس با ملک‌عبدالله
موسسه آمریکایی بروکینگز در تحلیلی در مورد دیدار رابرت گیتس، وزیر دفاع سابق آمریکا و ملک عبدالله پادشاه عربستان در سال ۲۰۰۷ افشاگری کرد. براساس گزارش بروکینگز، در آن زمان شاه سعودی با اتخاذ موضعی ضدایرانی خواستار حمله نظامی تمام‌عیار آمریکا شده بود؛ حمله‌ای که به ورای تاسیسات هسته‌ای ایران تسری یابد. او تهدید کرده بود که اگر واشنگتن وارد جنگ با ایران نشود، سعودی‌ها «به روش خود واردعمل خواهند شد.» گیتس عصبانی شده بود از اینکه گویی آمریکایی‌ها مزدوران شاه عربستان هستند.
ولادیمیر پوتین روز جمعه اعلام کرد: مطابق با قانون اساسی روسیه، بیش از دو دوره پیاپی نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری نخواهد شد.
دونالد ترامپ به صورت ناباورانه‌ای از دموکرات‌ها بابت جداکردن فرزندان مهاجران از پدر و مادرهای‌شان انتقاد کرد ترامپ خودش این سیاست را راه‌اندازی کرده است
٧ ادعای عجیب درباره رهبران کره‌شمالی
در کره‌شمالی، دولت ادعا‌هایی را در مورد رهبران این کشور منتشر می‌کند که باعث می‌شود آن‌ها خداگونه یا فرا انسان نشان داده شوند. مردم کره‌شمالی که ارتباط اندکی با جهان خارج دارند، هیچ راهی برای به چالش کشیدن این ادعا‌ها ندارند. ادعا‌های عجیبی از ماهر بودن در چند ورزش تا نرفتن به دستشویی! ادامه مطلب را بخوانید تا با برخی از این ادعا‌ها در مورد رهبران کره‌شمالی آشنا شوید.
درباره شی جین پینگ، رئیس جمهور چین
از شی جین پینگ، رئیس جمهور چین در آخرین شماره از مجله اقتصادی و معتبر فوربز در صدر لیست قدرتمندترین افراد جهان ایستاده است. این مجله در توضیح این مطلب نوشته: «او امسال برای نخستین بار بعد از اصلاح قانون اساسی چین موفق شد رهبری چین را به دست بگیرد آن هم در حالی که نفوذ خود را افزایش داده، محدودیت مدت ریاست جمهوری چین را از بین برده و البته از نظر شخصیتی نیز گفته می‌شود که هیچ کس مانند او از زمان مائو تا به حال در چین رهبری نکرده است.»
دختر رئیس جمهور آمریکا، تازه‌ترین پست اینستاگرام خود را به قدس اختصاص داد.
تصاویر/ سفر رهبر کره شمالی به چین
خبرگزاری شینهوا گزارش می دهد که کیم "گفتگوهای موفقی" با شی جینپینگ رهبر چین در پکن داشته است. این سفر از این جهت مهم تلقی می شود که می تواند گامی قابل توجه در جهت آماده سازی برای دیداری با رهبران کره جنوبی و آمریکا باشد.
آیا رهبر داعش زنده است؟
معمای ابوبکر البغدادی
در ویدئویی که اخیراً از مرگ سربازهای آمریکایی در نیجریه منتشر شد، فوتِیجی از رهبر داعش "ابوبکر بغدادی" نیز قرار داشت. سربازهای آمریکا اکتبر گذشته در حمله ناگهانی کشته شدند، اما محل و سرنوشت بغدادی همچنان نامعلوم است.
ولیعهد عربستان خدمت سربازی را برای زنان آزاد کرد؛ مقامات سعودی با فعالیت و جذب زنان در مشاغل نظامی با درجه سرباز موافقت کرده اند.
دولت انگلیس روز دوشنبه اعلام کرد، تمایل والدین به داشتن پسر در کشور هند باعث متولد شدن ۲۱ میلیون دختر "ناخواسته" شده است، زیرا زوج‌ها تا زمانی که یک پسر متولد کنند همچنان بچه دار می‌شوند.
سلاح پنهان کره شمالی!
کیم یو جونگ به کره جنوبی رفت و چشم‌ها را خیره کرد. وقتی با یادداشت دست‌نویس برادرش به کاخ ریاست جمهوری کره جنوبی وارد می‌شد، شبکه‌های تلویزیونی او را زیر ذره‌بین گرفته بودند: پیراهن براقش، آرایش موهایش، هر حرکت کوچکش. شبکه‌های خبری حتی به جای آن‌که اشاره کنند او در فهرست سیاه آمریکا در مورد نقض حقوق بشر قرار دارد، ترجیح دادند به کک‌مک‌های صورتش بپردازند.
تصاویر/ رمزگشایی از پوستر‌های تبلیغاتی کره‌شمالی
پروپاگاندا به سبک خاندان کیم
موضوعات اخیر تمامی پوستر‌های کره شمالی دارای پیام‌های ضد آمریکایی هستند. پوستر‌هایی رنگی با شعار‌های مبارزه جویانه و تصاویر نظامی که همگی نشان دهنده تنش‌های روز افزون میان آمریکا و کره شمالی است و به تازگی مضمون این پوستر‌ها شامل پیام‌هایی علیه دونالد ترامپ هستند.
ملاقات با متفاوت‌ترین بانوی ساکن کاخ سفید
سال اولِ "ملانیا ترامپ"
شاید بتوان "ملانیا ترامپ" را بانوی اول منحصربه‌فردی در تاریخ مدرن به‌حساب آورد. ملانیا یک مهاجر، مدل و همسر سوم رئیس‌جمهور است. بعلاوه او زنی بسیار بسته است که به‌وضوح از آشکار شدن زندگی خصوصی‌اش راضی نیست.
ماهاتیر محمد، چهارمین نخست‌وزیر مالزی که نقش عظیمی در مدرن‌سازی سریع مالزی و رشد رفاه در این کشور داشت، در سن ۹۲ سالگی از سوی اپوزیسیون برای پست نخست‌وزیری در انتخابات آینده نامزد شده است. او که ۲۲ سال در این سمت حضور داشت در سال ۲۰۰۳ اعلام بازنشستگی کرد، اما اکنون قصد به زیر کشیدن حزبی را دارد که روزگاری رهبری‌اش را به دست داشت.
دردسر ممنوعیت واردات چین برای انگلیسی‌ها
به علت ممنوعیت واردات در چین، پلاستیک‌های سمی در انگستان سوخته می‌شوند!
به دلیل ممنوعیت واردات چین، مقامات بریتانیایی هشدار داده اند که ممکن است صد‌ها هزار تن پلاستیک سمی در بریتانیا به جای بازیافت سوزانده شوند.
    صفحه  از ۹۸
پرطرفدار