سخنان علی عبدالله صالح در شبه‌نظامی‌نامیدن گروه‌های نظامی کمیته انقلاب یمن و اعلام آمادگی‌اش برای مذاکره با سعودی‌ها، هشدار‌ها را حول احتمال خیانت علی عبدالله صالح به صنعا و انقلاب یمن بار دیگر جدی‌تر کرد.
یک دیوانه سنگی را به چاهی انداخته که هزار عاقل نتوانند بیرون بیاورند. حالا باید پرسید آیا با سرکوب بیشتر و خفقان و خشونت مشکل اسرائیل حل می‌شود؟ پاسخ روشن است.
آغاز فروپاشی ائتلاف شکننده میان انصارالله و صالح از اواسط سپتامبر سال جاری کلید خورد، زمانی که صالح انصارالله را گروهی شبه‌نظامی توصیف کرد و منجر به موضع‌گیری حوثی‌ها شد که این اقدام او را «خنجر از پشت» بنامند.
هشدار رهبران جهان به ترامپ درباره انتقال سفارتخانه آمریکا به بیت‌المقدس
اجرائی‌شدن انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به بیت‌المقدس، چنان‌که صائب عریقات چند روز پیش گفت، بر گفت‌وگوهای صلح «اثری منفی» خواهد گذاشت و همان اندک امیدی را که به ازسرگرفتن این گفت‌وگو‌ها بود، از بین خواهد برد.
ایرانیان باید بر معادلات جهانی و عملکرد اقتصاد منطقه خاورمیانه اشراف کامل داشته باشند. در غیراین‌صورت، قربانی بازی‌های بین‌المللی می‌شوند.
اضافه‌شدن اسرائیل به تیم آمریکا- عربستان، مثلثی علیه ایران به وجود آورده که بخش اصلی نقشه جدید خاورمیانه را باید در توافقات ایشان دید.
دیکتاتور سابق یمن کشته شد
برخی تحلیلگران معتقدند: پایان صالح به منزله بازگشت کابوس به دربار سعودی است. البته سناریوی ضعیف‌تری نیز از احتمال تشدید درگیری‌های داخلی با توجه به ساختار قبیله‌ای این کشور حکایت دارد.
صالح مسلم، رئیس سیاسی «حزب اتحاد دموکراتیک سوریه» نیز می‌گوید: «اگر آمریکا و روسیه در متوقف‌کردن تجاوز ترکیه به عفرین وارد عمل نشوند و راه را به روی ترکیه نبندند، ما شهر عفرین را به ارتش سوریه تحویل خواهیم داد؛ همانند کاری که در شهر منبج کردیم؛ چراکه عفرین جزء خاک سوریه است و ما به ترکیه اجازه نخواهیم داد تا یک وجب از خاک سوریه را اشغال کند».
بررسی تحولات منطقه در گفت‌وگو با «حسین امیرعبداللهیان»:
بحران‌های ناتمام بر پشت هم انبار شده و منطقه خاورمیانه با تلی از مسائل لاینحل از بحران سوریه تا مسئله یمن و تروریسم و دخالت خارجی و... برگ دیگری از تاریخ خود را می‌گذراند. یکی از مهم ترین بحران ها خطر تجزیه است.
دیدار پاپ با آوارگان روهینگیایی در بنگلادش
پاپ فرانسیس در سفر خود به میانمار به دلیل آنچه «احترام به میزبان» خوانده‌شد از اشاره به نام این مسلمانان روهینگیا خودداری کرده‌بود. بسیاری از سازمان‌های جهانی حقوق بشر و همچنین آوارگان روهینگیا، این رفتار پاپ را ناامیدکننده توصیف کردند.
در روزهای گذشته ترامپ با ریتوییت‌کردن پست‌های یکی از افراطیون بدنام بریتانیا، موج جدیدی را در این کشور و حتی کل اروپا علیه خودش شکل داد. ترامپ پیش از آن بار‌ها از خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا حمایت کرده، از مواضع ملی‌گرایان نوعا نژادپرست در اروپا حمایت کرده و تردیدی در شکستن آرا و مواضع آنگلا مرکل، رهبر قدرتمند آلمان، نداشته است.
ایران یکی از اثرگذارترین کشورهای منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا محسوب می‌شود؛ منطقه‌ای که بخش مهمی از سواحل جنوب و شرق دریای مدیترانه را به خود اختصاص داده است. به قول مشهور «قدرت، مسوولیت می‌آورد» و همین قدرت و نفوذ ایران در منطقه است که باعث می‌شود بخشی از مسوولیت حفظ امنیت و ثبات منطقه از دیدگاه نظام بین‌الملل بر عهده ایران باشد.
خانواده ی اول ایالات متحده را باید یک خانواده پیچیده دانست: دونالد ترامپ، رییس جمهور برگزیده ایالات متحده سه زن، پنج فرزند، روابط تجاری بسیار مهم و چندین مورد نیز رسوایی اخلاقی. چیزهای بسیار مهم و شنیدنی اما نادیده گرفته شده ای در مورد خاندان مشهور ترامپ وجود دارد که کمتر کسی از آن ها باخبر است و در ادامه ی متن می خواهیم به آن ها بپردازیم.
ارتش با موگابه با احترام برخورد کرده و حتی در بیانیه پس از گرفتن مراکز حساس و حصر خانگی موگابه همچنان او را رئیس‌جمهور خطاب کرد. بنابراین در زیمبابوه به معنای مشخص و مرسوم کلاسیک در ادبیات سیاسی جهان، کودتایی اتفاق نیفتاد.
سخنان محمد محقق واکنش‌برانگیز شد
محقق معاون رئیس اجرائی افغانستان هفته گذشته در اجلاس جهانی محبان اهل بیت در تهران از عملکرد رزمندگان نقاط مختلف دنیا و افغان‌ها که با داعش مبارزه کرده‌اند، تمجید کرده و از سردار قاسم سلیمانی نیز تشکر کرده است. اما ازآنجاکه بخشی از سخنان او دال بر حضور افغان‌ها در نبرد با داعش بوده، مقامات اجرائی افغانستان، به این موضوع واکنش نشان داده‌اند.
    صفحه  از ۹۷
۲۴ ساعت ترامپ چگونه می‌گذرد؟
نیویورک تایمز روایت کرد
نگاه ویژه

ارتباط فساد با فردگرایی

وقتی در جامعه‌ای حوزه مشارکت، تعاملات و ارتباط به حداقل...

پیشنهاد آزمون یک فرضیه

در هر دو صورت پذیرش و عدم پذیرش یک روایت را بیش از آنکه...

تأملی بر سیره اخلاقی خاتم‌الأنبیاء(ص)

تساهل و گفت‌وگو، منطق پیامبر(ص) در مواجهه با «دیگری» است

عصر جدید اصلاح‌طلبان

اصلاح‌طلبان برای اینکه منافع ملی برای‌شان اولویت دارد، هماهنگ...
پیشنهاد
در نگاه زیست محوری
"مرگ" وجود ندارد!
کی باید مشاوره برویم؟
تفاوت‌های مشاوره و روان‌درمانی
کی باید مشاوره برویم؟
چه کسی به انقلاب اکتبر خیانت کرد؟
ظهور و سقوط تروتسکی؛ فرمانده تنهای انقلاب
چه کسی به انقلاب اکتبر خیانت کرد؟