صفحه نخست -
زندگی طلبه پارکور کار!
حاج آقا می‌گوید پارکور یک ورزش ایرانی نیست و خیلی از حرکات و حتی نوع پوشش آن غربی است. حتی شاید برخی از پارکورباز‌ها اعتقاد آنچنانی هم به مسائل مذهبی نداشته باشند، اما همان‌ها در این باشگاه او را حاج آقا صدا می‌زنند و به قول خودش او هم حرف‌ها و نکته‌هایی به آن‌ها می‌گوید که با جان و دل می‌پذیرند: «ما گروهی از طلبه‌ها تلاش می‌کنیم که در وادی فرهنگ و ورزش وارد شویم تا بتوانیم بیشتر به جوان‌ها نزدیک شویم و اخلاق‌مداری را به آن‌ها منتقل کنیم.
افزایش نزاع در پایتخت
گزارش پزشکی قانونی نشان می‌دهد، در ماه‌های فروردین، اردیبهشت و خرداد امسال ۲۵ هزار و ۵ نفر به‌دلیل آسیب‌های ناشی از نزاع به مرکز پزشکی قانونی استان مراجعه کرده‌اند که این تعداد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که تعداد مراجعان نزاع ۱۶ هزار و ۴۲۹ نفر اعلام شده بود، ۲ درصد افزایش یافته است.
کمبود مقوا برای بسته بندی دارو
امروز برخی دارو‌های تحت پوشش بیمه، آنقدر برای واردکننده حاشیه سود دارد که به داروخانه اعلام می‌شود سهم فرانشیز بیمار را صفر کند. یعنی داروی گران، برای مردم ارزان‌تر تمام می‌شود. فرانشیز داروی ١٠٠تومانی ایرانی، ٢٠ درصد است، اما همین دارو وقتی وارد می‌شود و ١٠٠٠ تومان قیمت می‌خورد، ٨٠٠ تومان از قیمت دارو به واردکننده تعلق می‌گیرد و این سود بالا، آنقدر ارزش دارد که فرانشیز ٢٠درصدی را برای مصرف‌کننده صفر می‌کند.
بانک اطلاعاتی برای کودکان آسیب دیده
اظهارنظر‌ها در ارتباط با قانون جدید حقوق کودک و نوجوان بسیار است؛ برخی از صاحب‌نظران آن را بهترین قانون حمایت‌کننده از حقوق کودک و نوجوان می‌دانند و تصویب کلیات آن را در مجلس به فال نیک می‌گیرند و برخی دیگر این قانون را صرفا گردآوری و تکرار قانون ایجاد دفاتر حمایت از حقوق زنان و کودکان در قوه‌قضائیه، قانون کار یا کنوانسیون حقوق کودک می‌دانند و به عقیده آن‌ها راه درازی تا مطابقت کامل با موارد ذکرشده در پیمان‌نامه حقوق کودک باقیست.
بورسیه های جنجالی در صف ورود به هیأت علمی!
 واکنش به چالش بورسیه‌های لغو شده 
کشمکش‌ها بر سر بازگشت تعدادی از بورسیه‌های جنجالی به دانشگاه‌ها بالا گرفته است. چند روزی می‌شود که خبرهایی درخصوص بازگشت بورسیه‌های جنجالی به دانشگاه‌ها با عنوان هیأت علمی به گوش می‌رسد؛ موضوعی که البته منصور غلامی وزیر علوم  آن را تأیید کرد و گفت: «دو مورد از این بورسیه‌ها بر این باورند که باید در همان دانشگاهی که می‌خواهند عضو هیأت علمی شوند، دانشگاه هم گفته من دیگر نیاز به هیأت علمی در این رشته ندارم ولی اینها اصرار دارند که به همان دانشگاه بروند. آنها به دیوان عدالت اداری هم شکایت کردند.»
طی ماه‌ها و هفته‌های اخیر، مهاجرت اتباع افغانستانی مقیم ایران از کشورمان و تلاش آن‌ها برای پیدا کردن مکانی جدید برای فعالیت و کسب و کار افزایش یافته است.
تهران روی گسل فقر و آسیب‌های اجتماعی
ابرچالش آسیب‌های اجتماعی یکی از بحث‌های حیاتی و بحرانی جامعه است که در بالاترین سطوح نظام دنبال می‌شود، به‌نظر می‌رسد در ماه‌های آینده بویژه اواخر سال ممکن است ما با بحران جدی در این حوزه مواجه شویم.
محسن چاوشی؛ قدم در راه شادمهر؟
مدیر کل دفتر موسیقی وزارت ارشاد می‌گوید به سه قطعه از آلبوم ابراهیم، مجوز داده و دو قطعه دیگر نیز اصلاحاتی دارند که باید درباره آن اقدامات لازم انجام شود.
قیمت خودرو طرح نوسازی را فلج کرد
طرح نوسازی خودروهای‌فرسوده تقریبا از اوایل سال‌جاری به حالت تعطیل درآمده و روند کندی دارد. به نظر می‌رسد قیمت فعلی خودرو‌های ملی مهم‌ترین عامل برای تحویل ندادن خودرو به متقاضیان است. این در حالی است که نوسازی ناوگان حمل‌و نقل عمومی یکی از بهترین راهکار‌ها برای کنترل و کاهش آلودگی در شهر‌های بزرگ است.
اقتصاد تنها عامل کاهش ازدواج نیست!
کاهش آمار ازدواج در سال‌های اخیر
کاهش تمایل ایرانی‌ها برای تشکیل خانواده، پررنگ‌ترین تیتر گفته‌های کارشناسان درهفته ازدواج است. آن طور که آمار‌های رسمی می‌گوید: ایرانی‌ها در سال گذشته ۱۳ درصد کمتر از سال ۹۵، ازدواج کردند.
چرا اعتماد مردم به اخبار تلویزیون رو به کاهش است؟
از حدود یک نسل قبل بررسی‌های تخصصی در گوشه و کنار جهان آغاز شد تا مشخص شود چه چیز مردم را ترغیب می‌کند تا به اخباری که از گیرنده تلویزیون پخش می‌شود اعتماد کنند. این بررسی‌ها در مجموع یک نتیجه واحد را در پی داشت و مشخص شد که مخاطبان می‌خواهند اخبار به‌صورت عادلانه، بی‌طرف، دقیق و کامل پخش شود و با وجود این هنوز بدرستی مشخص نیست این عوامل شامل چه جزئیاتی می‌شود و سازمان‌های خبری بخصوص مراکز تولید اخبار در شبکه‌های تلویزیونی چگونه می‌توانند به آن‌ها دسترسی پیدا کنند.
صف خرید دلار فقط به توریست‌ها خلاصه شده بود! کاربری به زبان آلمانی در شرح سه عکسی که از صف توریست‌ها مقابل صرافی‌های استانبول به اشتراک گذاشته بود، نوشت: «وقتی دلارت بیشتر می‌ارزه و هنوز نرخ جدید تبدیل به لیر تعیین نشده.» ترکیه همسایه ماست، اما با سقوط ارزش پول ملی اش مردم اگر هم صف کشیده باشند برای فروش دلار و طلای شان بوده و نه خرید آن که سود بیشتری کنند یا دست کم خودشان را از این مهلکه پیش آمده نجات دهند و ثروت شان را حفظ کنند.
کارگر‌ها دیگر فلافل هم نمی‌خورند!
با ۴ هزار و ۵۰۰ تومان چه ناهاری می‌شود خورد؟ وقتی قیمت یک بسته پفک ۳ هزار تومان شده، قطعاً انتخاب‌های زیادی باقی نمی‌ماند. برای شاغلان در راسته بازار بزرگ، اما همیشه یک انتخاب هست؛ فلافل، ارزان‌ترین غذای موجود. یک ساندویچ تمام و کمال که به‌عنوان ناهار، کاملاً سیرت می‌کند و به صرفه هم هست.
شرایط نامساعد کودکان زباله گرد
انتشار خبر دفن کودکان زباله‌گرد در محل‌های تفکیک زباله درهفته‌های گذشته واکنش‌های متعددی را به همراه داشت تا جایی که «طیبه سیاووشی» نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، درباره وضعیت اورژانسی کودکان زباله‌گرد تهرانی هشدار داد و گفت: «زمانی که کودکان زباله‌گرد مبتلا به ایدز می‌شوند، در همان محله تفکیک زباله دفن می‌شوند.
روستا‌های بخش غیزانیه به عنوان بزرگترین بخش شهرستان اهواز از آب شرب خانگی و گاز بی‌بهره هستند. بخش غیزانیه یکی از سه بخش تابعه و بزرگترین بخش شهرستان اهواز است که در بخش شرقی اهواز در مسیر‌های اهواز به ماهشهر، رامشیر و رامهرمز واقع شده است.
    صفحه  از ۲۵۴
نگاه ویژه

واقعیت کودتای ۲۸ مرداد

صادق زیبا کلام

در نکوهش کنکور و ستایش مهارت

سیده ضحی حسینی‌نصر
پرطرفدار