بر اساس لایحه بودجه سال آینده پرداخت وام ازدواج در سال جاری هم با سقف ۱۰ میلیون تومان ادامه پیدا می‌کند. در قانون بودجه سال ۱۳۹۵ بود که مجلس مصوب کرد باید سقف وام ازدواج از سه به ۱۰ میلیون تومان افزایش یابد، هر چند رشد ۳۰۰ درصدی سقف وام ازدواج با مخالفت بانک‌ها به دلایل مختلفی همراه شد اما در نهایت در سال گذشته و امسال به اجرا درآمد.
فرمانده سپاه تهران بر لزوم توجه جدی همه دستگاه‌ها به آسیب‌های اجتماعی پایتخت تأکید کرد و از ایجاد گشت‌های جلوگیری از وقوع سرقت و برخورد با اوباش در تهران خبر داد.
باز‌‌گشت از آخر دنیا
داستان زندگی زنی که بیست و سه سال کارتن خواب بود
3 روز افتاده بودم تو جوب. بدنم از چند جا شکسته بود و بیهوش شده بودم. برف سنگینی اومده بود که روی من‌و پوشونده بود. بعد از 3روز كارگراي شهرداري جسم بي‌جونم ‌و پيدا كرده بودن. 4روز هم تو سردخونه بيمارستان مونده بودم تا شايد خونواده‌اي‌، آشنايي، كس‌وكاري براي جنازه‌م پيدا بشه.
ارتباط فساد با فردگرایی
وقتی در جامعه‌ای حوزه مشارکت، تعاملات و ارتباط به حداقل برسد و افراد احساس عضویت در آن جامعه و نهادهایشان را نداشته باشند، عملا نیازهای فردی بر سر جای خود هستند. افراد احساس می‌کنند در چنین شرایطی نمی‌توانند از طریق رعایت قوانین، سنن، عرف و آداب و رسوم به نیازهای خود برسند.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دانشجویان نیاز به محیط آزاد و حرکت آزادانه دارند، گفت: برخوردهای انضباطی پاسخ دانشجوی امروز نیست و وزارت علوم باید پرونده ستاره شدن دانشجویان را به طور کامل حذف کند.
معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور شاخص‌ترین اقدام این معاونت در ۱۰۰ روز نخست عملکرد دولت دوازدهم را سیاستگذاری در حوزه زنان دانست و گفت: پیگیری لایحه «حمایت از حقوق زنان و مقابله با خشونت علیه آنها» جزو شاخص‌ترین اقدامات صورت گرفته به شمار می‌رود که کار بسیار خوب و منسجمی در این رابطه با قوه قضاییه انجام شده و تقریبا به مراحل پایانی خود رسیده است.
گفت‌وگو با کاوه مدنی، معاون سازمان حفاظت محیط زیست
مدنی از معدود افرادی است که در سال‌های اخیر با مدرک و سابقه کاری دانشگاهی قابل‌توجه در کشورهای غربی راهی ایران می‌شود و مسئولیت دولتی نسبتا مهمی را – معاون معاون رئیس‌جمهوری - به دست می‌گیرد.
تخلفات با عواملی مانند ناآگاهی متخلف به مسائل ایمنی یا وجود انگیزه‌های پنهانی و مادی یا نارسایی‌های سازمانی و نظارت و پیگیری‌نکردن در فرایند ساخت‌وساز به صورت عرف صورت می‌گیرد. رخداد زلزله اخیر کرمانشاه و تخریب پروژه مسکن مهر که شاهد بازتاب پررنگ و بحث‌برانگیز آن در شبکه‌های اجتماعی بوده‌ایم، مصداق بارز این نظریه است.
در لایحه بودجه سال ۹۷ پیشنهاد شده است دولت مانند سال‌های گذشته، مشمولانی را که هشت سال غیبت دارند، در صورت دریافت جریمه به صورت نقد و اقساط، معاف کند.
مبتلایان به صرع چگونه زندگی می‌کنند؟
بر مدار شوک
بیماران مبتلا به صرع می‌گویند جامعه اغلب آنها را پس می‌زند، چه در ازدواج، چه در پیداکردن شغل، چه برای حضور در اجتماع. این موضوع بیش از هر چیزی آنها را آزار می‌دهد داروها گران است، خیلی از آنها بیمه نیستند، خرید داروهای گران آن هم بدون بیمه سخت است مجید ٢٧ ساله ساکن یکی از روستاهای فارس: وقتی تشنج می‌کردم، اهالی روستا فکر می‌کردند، جن‌زده‌ام، به من می‌گفتند غشی
معضل دستفروشان و تردد آنها در قطارهای شلوغ مترو و قرُق سکوها کم نبود که این روزها شاهد ایجاد غرفه‌های مختلف به خصوص فروش انواع دمنوش، باقلوا، کیف و کفش و ... ایستگاه مترو را بیشتر شبیه مراکز خرید و تردد را سخت کرده است . فرنوش نوبخت با انتقاد از وضعیت ایجادشده ناشی از استقرار غرفه‌های خرید در برخی ایستگاه‌های مترو گفت: مدیریت قبلی در شرکت بهره‌برداری مترو، فضاهای خالی موجود در ایستگاه‌ها را در راستای درآمدزایی به پیمانکاران بخش خصوصی واگذار کرده بودند.
شهرداری یک کار اجرائی بسیار طاقت‌فرساست. آقای نجفی باید از نیروهای توانمند و آشنا به مدیریت شهری و در‌عین‌حال جوان استفاده کند تا مثل همه شهرهای بزرگ و کوچک دنیا هر روز روش‌ها و ابتکارات جدیدی برای حل مشکلات در نظر گرفته شود.
کافه‌نشینی در تهران
کافه، جای نشستن نیست
کافه‌های تهران در سال‌های نه چندان دور فضایی کمرنگ در حاشیه فضاهای پررنگتر مثل مراکز خرید بودند، اما حالا احتمال دارد کافه‌نشینانِ عصر یک کافه در بلوار کریمخان زند بیشتر از بازدیدکنندکان یک مرکز خرید بزرگ در شمال تهران باشند.
محمدباقر قالیباف بار‌ها در همان سال‌های ابتدایی مسئولیت خود از اینکه به تهران آمده و تهرانی‌ها را نجات داده است، حرف می‌زد و حتی با این جمله‌اش معروف است که: «هیچ‌وقت فکر نمی‌کردم یک روز من از مشهد بیایم و این‌ها (تونل رسالت و برج میلاد) را تکمیل کنم».
موانع حذف آزمون ورود به دانشگاه
«برگزاری آزمون و مسائل این‌چنینی دارای هشت هزار میلیارد تومان گردش مالی است که افرادی اجازه نمی‌دهند کنکور حذف شود. باید ببینیم چه کسانی و به چه دلایلی نمی‌گذارند کنکور حذف شود».
    صفحه  از ۱۵۰
۲۴ ساعت ترامپ چگونه می‌گذرد؟
نیویورک تایمز روایت کرد
نگاه ویژه

ارتباط فساد با فردگرایی

وقتی در جامعه‌ای حوزه مشارکت، تعاملات و ارتباط به حداقل...

پیشنهاد آزمون یک فرضیه

در هر دو صورت پذیرش و عدم پذیرش یک روایت را بیش از آنکه...

تأملی بر سیره اخلاقی خاتم‌الأنبیاء(ص)

تساهل و گفت‌وگو، منطق پیامبر(ص) در مواجهه با «دیگری» است

عصر جدید اصلاح‌طلبان

اصلاح‌طلبان برای اینکه منافع ملی برای‌شان اولویت دارد، هماهنگ...
پیشنهاد
در نگاه زیست محوری
"مرگ" وجود ندارد!
کی باید مشاوره برویم؟
تفاوت‌های مشاوره و روان‌درمانی
کی باید مشاوره برویم؟
چه کسی به انقلاب اکتبر خیانت کرد؟
ظهور و سقوط تروتسکی؛ فرمانده تنهای انقلاب
چه کسی به انقلاب اکتبر خیانت کرد؟