واکنش‌ها به کلیپ درگیری مأمور پلیس با دختری در پارک
ماجرای پیش آمده برای چند دخترجوان و مأمور پلیس در یکی از پارک‌های تهران واکنش های زیادی در پی داشت اما آنقدر غیرقابل دفاع بود که حتی سخنگوی ناجا نیز از وقوع آن ابراز تأسف کرد.
پاکسازی محیط‌های پیرامونی مراکز آموزشی
با کاهش سن اعتیاد مطرح شد
مسئولان ارشد نیروی انتظامی معتقدند با توجه به کاهش سن اعتیاد، این خانواده ها هستند که باید با حساس شدن نسبت به مواد مخدر جدید و شناخت دقیق آن ها مانع از آلودگی فرزندانشان شوند.
مشاور فرهنگی معاون حمل و نقل ترافیک
علی پیرحسین‌لو گفت: طرح ترافیک سال ۹۷ از ۱۵ اردیبهشت اجرایی می‌شود و خبرنگاران تا پایان فردا مهلت دارند مدارک خود را تکمیل کنند.
سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی به کشور از عصر امروز خبر داد.
تماشای فوتبال؛ آرزوی بزرگِ کوچک!
«بچه سوم یک خانواده سه‌فرزندی هستم با دو برادر؛ یکی کوچک‌تر و یکی بزرگ‌تر که هر سه به‌شدت سرسپرده و عاشق بازی فوتبالیم و هرکدام هم تیم موردعلاقه خودمان را داریم. تفاوتش این است که من بازی تیم موردعلاقه‌ام را در خانه می‌بینم و آن‌ها از مدت‌ها قبل نقشه می‌چینند و بلیت می‌خرند و ذوقش را می‌کنند. شاید باورت نشود، اما بزرگ‌ترین آرزوی من همین است، همین».
مالیخولیای تکنولوژی
مالیخولیا حالت بی‌معنایی از امر وارد شده بر حواس است. «این چیست؟» و اصلا «از من چه می‌خواهد؟» پرسش‌های این نوع حالت است. ما در محیطی زندگی می‌کنیم که پر از کالا‌هایی است که بسیاری از کاربری‌های آن را نمی‌دانیم. یکی می‌گفت: «این گوشی رو سه میلیون خریدم ولی فقط باهاش تلفن می‌زنم و هنوز وقت نکرده‌ام یادش بگیرم». دارندگی‌برازندگی!
دیکتاتوری از کجا می‌آید؟
ریشه تشکیل حکومت جدا از اقتضای طبیعت و زندگی جمعی انسان‌ها نیست. نخستین واحد اجتماعی خانواده است.
«آن زمان» گذشت
تفاوت‌های ظاهری و قوانین انضباطی دانش آموزان دهه شصتی و هشتادی
دانش آموزان دهه شصت معتقدند در زمان مدرسه رفتنشان از نظر ظاهر ی به آنها سخت گیری شده و دانش آموزان دهه هشتادی از آزادی عمل بیشتری در این باره می گویند معاون دوره متوسطه آموزش وپرورش: آيين‌نامه‌اي كه درباره پوشش دانش آموزان در مدارس ملاك عمل است تصويبش به سال ٧٩برمي‌گردد بنابراين مي‌شود گفت اين آيين‌نامه براي دهه ٨٠ است.
نقشه کامل «خطر زلزله در مناطق مختلف کشور»، اعلام عمومی شد. شهر‌های ۳۱ استان روی این نقشه، بر حسب «میزان خطر نسبی زمین‌لرزه» با ۴ رنگ جانمایی شده است؛ به‌طوری‌که ۳۵ شهر از استان‌های مهم، روی نوار لرزه‌ای با «خطر بسیار زیاد» قرار دارند.
تعادل جنسیتی بر هم خورده است
زنان به ورزشگاه می‌روند
امروزه زنان در ایران پا به پای مردان به فعالیت می پردازند، اما در برخی مواقع دیدگاه ها نسبت به زن امروز همچون گذشته از پیشرفت او جلوگیری می کند. برای مثال آمارهای همسر آزاری در ایران، متفاوت است، اما تقریبا 20 درصد زنان در طول زندگی خود تجربه خشونت فیزیکی و حدود 50 تا 60 درصد نیز تجربه خشونت عاطفی دارند.
گزارش آلودگی هوای بیست و نهم فروردین‌ماه
علیرغم بارندگی روز‌های اخیر که هوای تهران را تا مرز وضعیت پاک برده بود، مرکز پایش آلودگی هوا، امروز شاخص آلودگی هوای پایتخت را ۱۰۶ و در وضعیت «ناسالم برای گروه‌های حساس» اعلام کرد.
مدیرکل شبکه پایش سازمان هواشناسی با اشاره به پایان فعالیت سامانه بارشی تا فردا در کشور، از ورود سامانه‌ای جدید از اواخر وقت جمعه (۳۱ فروردین) خبر داد.
اختلال اوتیسم از جمله اختلالات رایج بین کودکان است که تشخیص آن بدو تولد ممکن نیست و هزینه‌های سنگینی را بر خانواده آنان تحمیل می‌کند.
جای خالی وفاق ملی
تفکر جمعی و وفاق ملی برای ایرانی بهتر انگار در قاموس ما جایی ندارد. واقعیت اینجاست که هیچ‌گاه نمی‌خواهیم رنجی را به خود تحمیل کنیم تا فردایی بهتر برای کشور و خودمان داشته باشیم.
برای زنان چه کردیم؟
جایی دعوت شده بودم تا در مورد حقوق زنان صحبت کنم. ماتم گرفته بودم که چه بگویم که کام دخترکان تلخ نشود. فهرست بلندبالایی از قوانین تبعیض‌آمیز را در ذهنم مرور می‌کردم! چه می‌گفتم که ناامیدشان نکند؟
    صفحه  از ۲۰۴
نگاه ویژه
پرطرفدار