تخصیص سریع‌ حق‌آبه محیط‌زیستی خوزستان
رئیس مجلس با تاکید بر ضرورت همکاری همه دستگاه‌ها و قوا برای حل مشکل ریزگردها، از وزارت نیرو خواست هرچه سریعتر نسبت به تخصیص حق‌آبه محیط زیستی در خوزستان و سایر نقاط کشور اقدام کند. علی لاریجانی همچنین از وزارت جهاد کشاورزی نیز خواست در جهت رسیدن این آب‌ها به کانون‌های بحرانی اقدام کند. لاریجانی این موضوع را در نشست ویژه رسیدگی به ریزگردهای خوزستان مطرح کرد؛ نشستی که شاید اصلی‌ترین دلیل آن، اعتراض روز چهارشنبه نمایندگان شهرهای استان خوزستان در صحن علنی مجلس شورای اسلامی بود.
اجرای طرح «تاکسی امدادگر» در شهرها
حادثه خبر نمی‌دهد و حتی در هر ثانیه ممکن است اتفاق جدیدی رخ دهد که نیاز به کمک نیروهای امدادی باشد. هر قدر که تعداد این نیروهای تربیت‌شده متخصص زیاد باشد، باز هم نیاز به کمک بیشتری خواهد بود. در همین راستا این‌ روزها به ‌نظر می‌رسد که جمعیت هلال‌احمر بیشتر از هر زمان دیگری به حضور مردم عادی در بدنه و فعالیت‌های این نهاد چراغ سبز نشان داده است و به دنبال این است که مردم عادی را برای حضور به‌موقع و مناسب در هنگام حادثه آماده کند.
پایان غبار در خوزستان را باور کنیم!
تا یک‌ماه دیگر ریزگردهای داخلی می‌روند و نوبت خارجی‌ها می‌رسد. رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست می‌گوید؛ اگر با همین فرمان پیش بروند، دست‌کم تا سه‌سال دیگر جلوی غبارهای داخلی خوزستان را خواهند گرفت.
عوامل مختلفی در کارآیی قوانین یک کشور اثرگذارند. در این رابطه سازمان مستقل و غیرانتفاعی «پروژه عدالت جهانی (WJP)» جدیدترین گزارش «شاخص حاکمیت قانون» خود را منتشر کرده است. این سازمان که پیچید‌ه‌ترین مجموعه داد‌ه‌های مربوط به قوانین کشورها را در اختیار دارد، در گزارش خود «حاکمیت و کارآیی قانون» ۱۱۳ کشور را بر مبنای تجارب و ادراک کارشناسان و عموم مردم رتبه‌بندی کرده است.
حذف پروازهای چارتری جدی شد؟
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: شرکت‌های هواپیمایی، لازم است نسبت به مدیریت فروش خود با هدف حذف تدریجی پروازهای چارتری اقدامات لازم را انجام دهند.
با تیراندازی در یک دبیرستان که چهارشنبه در آمریکا رخ داد، چهره‌های مشهور بار دیگر به قانون اسلحه در این کشور اعتراض کردند. به گزارش خبرگزاری مهر، پس از کشتار در دبیرستانی در فلوریدا، الن دی جنرس، چلسی هندلر، استیون کینگ و شماری از چهره‌های مشهور خواستار کنترل اسلحه شدند.
بحران غیرقابل انکار آب
شايد خيلي‌ها اصلا ندانند كيفيت آب چگونه است و از همين رو متوجه عمق بحران در اين بخش نباشند. در همه جهان برخورداري از منابع آب زيرزميني مطلوب از اهميت ويژه‌اي برخوردار است.
چرا از خودمان شروع نکنیم؟
برای آنکه شهروند باشیم و حق برخورداری از حقوق آن را به دست بیاوریم باید آداب آن را هم به جای آوریم. باید اصلاح را از رفتار‌های اجتماعی خود شروع کنیم. باید خود را ملتزم به رعایت قانون کنیم و دیگران را هم به رعایت قانون مهربانانه تشویق کنیم، چون مهربانی، مسری است.
زنجیره آسیب‌های اجتماعی و وظیفه دولت
هیچ‌کس با آسیب به دنیا نمی‌آید؛ آسیب‌ها را سیاست‌ها و برنامه‌های اجرائی به وجود می‌آورند. وقتی یک آسیب به وجود آمد، آسیب بعدی و آسیب‌های بعدی را به وجود می‌آورد. تا زمانی که به آن‌ها رسیدگی نکنیم، هر آسیبی منشأ چند آسیب دیگر خواهد شد.
به گفته معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش برای نوروز سال ۹۷ داستان خوانی، داستان‌گویی و داستان‌نویسی توسط دانش آموزان ابتدایی جایگزین پیک نوروزی می‌شود.
با استناد به آمار نهاد‌های معتبر بین‌المللی می‌توان این‌گونه گفت که پدیده فرارمغز‌ها در ایران، فاقد هرگونه سندیت است.
بچه‌های خیابان
روایت زندگی کودکان کار که قربانی آزار می‌شوند
از متروی شهرری تا شهرک علائین، با تاکسی ١٠ دقیقه راه است؛ محله‌ای که جزء محله‌های محروم شهرری است و آدم‌هایش زخم‌های خودشان را دارند؛ اما زخم‌هایشان هرچه باشد، شبیه بلوچ‌های مهاجر کوره‌های علی‌آباد نیست.
زمین بدون زباله
اینجا همه چیز درهم است و تر و خشک به پای هم می‌سوزند. این خلاصه وضعیت کاغذ، مقوا، شیشه، پلاستیک، قطعات فلزی و کمپوست، زباله خطرناک و سایر زباله‌ها در سطح شهر است که از سال‌های گذشته قرار بوده به درستی تفکیک شوند، اما همواره طرح‌ها نیمه‌کاره مانده و وضعیت همان مانده است که از قبل بوده است.
آنفلوانزای فوق‌حاد پرندگان به تهران رسید
مشاهده ٣ لاشه پرنده مبتلا به ویروس در اطراف دریاچه چیتگر
بار دیگر با رسیدن سرما زنگ خطر آنفلوانزای فوق‌حاد پرندگان به صدا درآمد. به دنبال شیوع ویروس آنفلوانزای فوق‌حاد پرندگان در تالاب بوجاق و همچنین تلف‌شدن چند قطعه پرنده در کنار دریاچه چیتگر تهران، وزارت بهداشت هرچند که احتمال انتقال این ویروس به انسان را ناچیز دانست، اما توصیه کرد مردم از تماس و حتی شکار پرندگان وحشی پرهیز کنند و این موضوع را جدی بگیرند.
رئیس کانون درمانگران اعتیاد کشور از ورود مخدر جدیدی با عنوان تنباکوی جنسی خبر داد و گفت: این نوع تنباکو آغشته به مخدر به صورت محدود و به شکل مسافری از کشورهای خارجی به کشور وارد شده است.
    صفحه  از ۱۷۰