جدال نابرابر خاک و نفت در اهواز!
اهواز کوهی از مشکلات دارد که هرازگاهی بر سر ساکنان بافت فرسوده آوار می‌شود.
تصاویر/ عجیب‌ترین خانه‌های اجاره‌ای تهران
این ۴۰۶ متری نیاوران رو از دست نده!، سوپر لاکچری اقدسیه ۳۱۰متر، ۵۱۲ متر کامرانیه فقط مال توئه؟... این عبارت‌های شگفت‌انگیز جزئی از بازار اجاره مسکن در پایتخت ایران است، خانه‌هایی با رهن کاملِ دو و نیم میلیارد تومان ناقابل!
زیباترین شهرهای شناور روی آب در جهان
برای بیشتر ما، مفهوم شهر روی آب بیشتر با تصاویر ونیز و قایق های گوندولا که در کوچه های این شهر توریستی پرطرفدار ایتالیایی شناور هستند مرتبط است.
پادگان‌خواری در تهران
گزارشی درباره وضعیت سربازخانه‌های قدیمی تهران که این روزها حال و روز متفاوتی دارند
پادگان‌هاي شهري يكي پس از ديگري تخليه مي‌شوند اما هنوز معلوم نيست داخل آن حصارهاي پرخاطره قرار است چه تصميمي رقم بخورد.
واپسین نسل نمکی‌های «طهران»
گفت وگو با ٥ گاریچی نمکی که هر روز از خُلازیل تا فلاح و هاشمی نمک می‌فروشند
هر سه رأس ساعت ٩ صبح، مثل هر روز دیگر، گاری‌های چوبی زهوار دررفته‌شان را پر از بسته‌های سفید و آبی نمک می‌کنند و زیر آفتابی که هنوز جان نگرفته، بسم‌اللهی می‌گویند و صدای درق‌درق سم اسبشان بر آسفالت خیابان، از طویله‌ای خسته در خُلازیل شروع می‌شود و صدای آهنگینش به گوش اهالی محله‌های فلاح و ‌هاشمی و سه‌راه آذری و... می‌رسد. این سمفونی هرروزه آخرین نسل گاری نمکی‌های تهران است
دخترانی که عروسکشان، تبدیل به فرزندی واقعی می‌شود
آمار اعلام‌شده از سوی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، می‌گوید خراسان رضوی، رتبه اول در ازدواج کودکان را دارد؛ کودکانی که بازی‌های کودکانه‌شان یک‌باره جدی می‌شود و رنگِ زندگی مشترک پیدا می‌کند؛ دخترانی که عروسکشان، تبدیل به فرزندی واقعی می‌شود.
سایه غول‌آسای «شهرداری» بر سر باغ‌ملی
ادامه روند غیرقانونی ساخت ساختمان در حریم یکی از بازمانده‌های قاجار در قلب پایتخت
نامه‌هایی که در اعتراض به ساخت این غول آهنی از شهریور‌ سال پیش به شهرداری منطقه ١٢ روانه شد، به هیچ کجا نرسید؛ هیچکس تلاشی برای توقف این ساخت‌وساز نکرد و قد ساختمان بلندتر شد.
بررسی وضعيت قربانيان خشونت در ایران
درست در همان روزهایی که مردم برای به دار مجازات آویختن قاتل آتنا اصلانی، دخترک معصوم پارس‌آبادی، در کنار خیابان نشسته بودند و دوربین‌به‌دست این لحظات را ثبت می‌کردند، خانواده ستایش قریشی که درست ١٨ ماه قبل بلایی مشابه را تجربه کرده بودند، در تصمیم خود برای اعدام امیرحسین، قاتل دخترشان که هنوز ١٨ ساله نشده بود، مصمم‌تر می‌شدند.
اطلاعیه‌ آزمون‌ استخدام کارکنان اداری قوه قضاییه برای امسال منتشر شد که در آن به صورت مفصل و مشروح درباره شرایط استخدام در کارکنان اداری این قوه، صحبت شده است.
کیف دستی زنانه تزیین‌شده با ۴۵۱۷ قطعه و حدود ۳٨۲ قیراط الماس در هنگ‌کنگ به حراج گذاشته شد.
۱۰ مقصد گردشگریِ بکر و در حال رشد
ایتالیا، استرالیا، تایلند... این ها مقصدهای مسافرتی پرطرفداری برای همه هستند، و دلایل خوبی هم برای این قضیه وجود دارد. این کشورها تاریخی غنی، فرهنگی پرانرژی و غذایی مهیج دارند.
امروزه نگرانی از تشعشات ناشی از فرکانس‌ آنتن‌های سوار بر دکل‌های مخابراتی یکی از مسائلی است که اغلب مطرح می‌شود.
پایان شمال سبز
در نقشه گوگل، استان‌های سرسبز شمالی کشورمان به‌خوبی دیده می‌شوند. از تمام ساحل دریای خزر، سرسبزترین بخش آن سواحل ایران است
ماجرای هاروی واینستین جنبشی را به وجود آورد تا هزاران نفر روایتشان را از تعرض جنسی بگویند
آلیسا میلانو، هنرپیشه آمریکایی، یکشنبه ‌شب ایده‌ای را در توییتر مطرح کرد که دوستش به او پیشنهاد کرده بود. او از زنانی که مورد آزار و اذیت جنسی یا تجاوز قرار گرفته‌اند، دعوت کرد تا اصطلاح می‌تو به معنیِ «من هم همین‌طور» را توییت کنند.
    صفحه  از ۱۳۵
نگاه ویژه

عيان و نهان مخالفان روحانی

شاید روحانی انتظار چنین روزهایی را نداشت؛ انتظار روزهایی که تنها دستاوردش، برجام، در آستانه انحلال قرار گیرد.

پایان شمال سبز

در نقشه گوگل، استان‌های سرسبز شمالی کشورمان به‌خوبی دیده می‌شوند. از تمام ساحل دریای خزر، سرسبزترین بخش آن سواحل ایران است

رابطه عجیب خجالت و خلاقیت!

سال ١٩٣٩ بود. مدیر یک شرکت تبلیغاتی که از کم‌بودن ایده‌های خلاقانه تبلیغاتی میان کارمندانش به ستوه آمده بود، تصمیم جالبی گرفت: به‌جای اینکه هر یک از کارمندانش، به صورت جداگانه فکر کنند و تلاش کنند ایده‌ای خلاقانه به‌دست آورند، آنها را دور هم جمع کرد تا در کنار هم جلسه ایده‌پردازی خلاقانه برگزار کنند.