صفحه نخست -
باجه‌های تلفن مدرن می‌‌آیند
برنامه‌های تازه مخابرات برای باجه‌های تلفن همگانی
با این حال کارت‌های تلفن همگانی که قبلا در دکه‌های روزنامه‌فروشی و سوپرمارکت‌ها به فروش می‌رسید، اکنون یا دیگر پیدا نمی‌شوند یا با قیمت بازار سیاه در اختیار مشتریان قرار می‌گیرند. این کارت‌ها که معمولا ٥ هزار تومانی هستند و بین ٢٥٠ تا ٣٥٠ تومان هزینه توزیع‌شان است، حالا در بازار سیاه تا ١٥ هزار تومان فروخته می‌شوند. همچنین کارت‌های تقلبی تلفن‌های همگانی هم در سطح شهر تهران به فروش می‌رسند که مشتریان به محض استفاده با پیام «کارت غیر مجاز است» مواجه می‌شوند.
یک روز پس از گفت‌وگوی انتقادی با مازنی، نماینده مجلس
باز هم یک میهمان جنجالی این برنامه را با مشکل مواجه کرد. در آن زمان انتقاد «امین امیرصادقی»، فردی که ظاهرا کارآموز کمک‌خلبانی بود به یک شرکت هواپیمایی و سیستم حمل و نقل هوایی کشور باعث شد تا وکیل آن شرکت از رضا رشیدپور شکایت کند.
از آرزوی زلزله تا دوپینگ مواد؛ سختی‌هایی که کارکنان هایپرمارکت می‌کشند
وضعیت کارکنان فروشگاه‌های چندمنظوره‌ای
این نوع از نیرو‌های کار به‌همین‌دلیل معمولا از حمایت برخوردار نیستند و حقوق کارشان قربانی قواعد و قرارداد‌های بزرگ شرکت‌های پخش و هایپرمارکت‌ها می‌شود، به‌گونه‌ای که انتظار حمایت از سوی شرکت‌های پخش برای این نوع از کارکنان انتظاری رؤیایی و امکان‌ناپذیر است. پروموتر‌ها یا تبلیغ‌کنندگان از طریق شرکت‌های تبلیغاتی وارد هایپر‌ها می‌شوند.
کاربران ایرانی با دو گروه داخلی طرفدار فیلترینگ که در تعریف مصداق‌ها با هم متفاوتند و گروه خارجی تحریم‌کننده اینترنت مواجهند. استفاده از فیلترشکن‌ها از یک نظر دیگر هم حالا به ضرر کاربران بوده و آن به خاطر تفکیک اینترنت خارج و داخل است. در واقع استفاده از فیلترشکن باعث می‌شود اینترنت کاربر به‌صورت پهنای باند خارجی مورد محاسبه قرار گیرد.
دیزلی‌ها منشأ ۵۴درصد آلودگی هوای تهران
خودرو‌های سمند و پژو پارس نیز در مراتب بعدی بیشترین میزان مردودی از تست آلایندگی قرار گرفته‌اند و پراید در این رتبه‌بندی در جایگاه یازدهم قرار گرفته است. بر اساس این گزارش، بیشترین عامل مردودی خودرو‌ها از آزمون معاینه فنی، تست آلایندگی است که موجب ۲۷درصد از مردودی‌ها در نوبت اول مراجعه می‌شود.
قلب زمین را نجات دهیم
ما دانش اندک ولی ارزشمندی درباره این محیط بیگانه داریم؛ بنابراین مهم است پیش از آنکه خیلی دیر شود، از آن محافظت کنیم. وقتی به نور سطح آب می‌رسیدم و حباب‌هایی را می‌دیدم که از بدنه زیردریایی بیرون می‌زد، مثل بیدارشدن از یک رؤیا بود؛ رؤیای موجودات ندیدنی ورطه‌ای دوردست...
هفته گذشته، شبکه بی‌بی‌سی فارسی هم از وسوسه پرداختن به این حواشی در امان نماند و در برنامه مربوط به موسیقی خودش، با این پدیده به گفتگو نشست. گرچه این برنامه را به هیچ عنوان نمی‌توان در قالب یک برنامه تخصصی موسیقی دید، اما قدری غیرمنتظره بود که بی‌بی‌سی‌فارسی یک برنامه خود را به تتلو اختصاص دهد. تتلو در این مصاحبه همچنان حق‌به‌جانب است و خود را در قامت یک الگو برای هوادارانش می‌بیند که می‌تواند برای‌شان حکم صادر کند که حجاب‌شان در داخل و خارج از ایران چگونه باشد.
با گذشت ۲ سال از شروع ساخت‌وساز در بوستان حقانی
«کوچه‌ها بوی ادرار گرفته، کاش فقط ادرار بود، وسط کوچه مدفوع می‌کنند. وارد کوچه‌ها که بشوی، باید ماسک بزنی. همین پایین یک خانه متروکه هست که مال شهرداری است. اگر دروغ نگویم، شبی بالای ٥٠، ٦٠ معتاد داخلش جمع می‌شوند. خودم ٤٠، ٥٠‌سال است در این محله زندگی می‌کنم. بچه که بودیم یک معتاد هم این‌جا نمی‌دیدیم؛ اگر هم کسی اعتیاد داشت، کت و شلواری بود.»
باز شدن درهای آزادی به روی زنان
اتفاق بی‌سابقه در فوتبال؛ زنان فوتبال را از نزدیک دیدند
اطلاعات موثقی وجود دارد که فدراسیون در تدارک سازماندهی حضور این ۲۰۰ بانو بوده و همین مساله نشان دهنده جدی شدن اراده بازنگری در محدودیت‌های جنسیتی حاکم بر تماشاگران فوتبال است. پیش از این حضور بانوان در ورزشگاه‌های محل برگزاری مسابقات فوتبال بسیار کم‌سابقه بود و اگر هم‌چنین اتفاقی رخ می‌داد، تعداد زنان تماشاگر به انگشتان دو دست هم نمی‌رسید.
دلیل تجرد طولانی دختران چیست؟
در جامعه‌ای که زن معمولا در نسبت با یک مرد تعریف می‌شود، شاید سهیلا حق دارد این قدر نگران باشد و برای پیدا کردن شوهری که می‌تواند همسر و پدر فرزند بالقوه‌اش باشد، خودش را به آب و آتش بزند. او در این راه به چالش کشیده می‌شود، تحقیر می‌شود و در نهایت، سرخورده و تنها می‌ماند.
روایتی از 3 آسیب‌ اجتماعی در ایران
اعتیاد یکی از مهم‌ترین آسیب‌های اجتماعی، تهدیدی علیه سلامت و امنیت کشور و یکی از مهم‌ترین موانع توسعه پایدار و همه‌جانبه در کشور به شمار می‌رود و شیوع آن موجب کاهش سرمایه‌های اجتماعی کشور می‌شود. در بیش از یک قرن گذشته، معضل مواد مخدر آهسته‌آهسته در جامعه ایرانی ظهور کرده و پیوسته مردمان این سرزمین را به هراس واداشته است.
شهردار تهران در دوراهی ماندن و رفتن
زنگ‌ها برای محسن افشانی به صدا درآمدند
محمدعلی افشانی ۲۳ اردیبهشت پس از رقابت با چند کاندیدای دیگر شهردار تهران شد و شروع به اجرای برنامه‌های اعلامی خود کرد و تهران به آمدن شهردار جدید و روی غلتک‌افتادن کار‌ها امیدوار شد؛ اما حدود ۷۰ روز بعد دوباره همه‌چیز پیچیده شد.
کوچ دختران ورزشکار به اینستاگرام
زنان ورزشکار راهکار جدیدی برای پخش بازی‌هایشان پیدا کرده‌اند
پخش مبارزات انفرادی زنان در رشته‌های مختلف هم از دیگر مواردی است که در شبکه‌های اینستاگرام به وفور دیده می‌شود؛ موضوعی که اتفاقا باعث پیشرفت در بین ورزشکاران زن شده و حالا دختران زیادی تشویق می‌شوند به رشته‌های ورزشی مختلف بپیوندند و اغلب پرداختن به یک رشته ورزشی به صورت حرفه‌ای را برای آینده‌شان در نظر بگیرند.
کسانی که با آموزش و پرورش آشنا هستند می‌دانند که آنان چقدر در دسترسی به دانش‌آموزان برای انجام پژوهش از طریق گفتگو و پرسشنامه حساس و سخت‌گیر هستند، حال چگونه و به این راحتی اجازه چنین اقدام مهمی را داده‌اند؟ قطعاً باید پاسخگو باشند.
تبلیغات خطرناک؛
پشت پرده پیام‌های تبلیغاتی که مخاطبانش مردان هستند
نایب‌رئیس انجمن اورولوژی: بیشترین مشکل مردان، عروقی است و نمی‌توان این مشکل را با این دارو‌ها که تلفنی و ماهواره‌ای تجویز می‌شود، درمان کرد آمار ناتوانی جنسی در ایران مانند همه جای دنیاست. فروشنده دارو‌های تقویتی مردان: روزی نزدیک به ١٠٠ بسته می‌فروشیم.
    صفحه  از ۲۶۳
پرطرفدار