رواج پدیده «کودک‌همسری»
بررسی آماری روند افزايشی ازدواج دختر بچه‌ها
زني به همراه زنان و دختران دیگری دورم حلقه زده بودند و به‌عنوان میهمان جدید پذیرایی گرمی کردند و صحبتی بینمان گل انداخت. دختران لبخندهای ملیحی داشتند و عقب‌تر نشسته بودند و ظواهر و طلاهایی که به سر و گوش و گردن تعداد دیگری از آنان بود، حکایت از تازه‌عروس‌بودن‌شان داشت.
این خانه ها هویت شهرند
«خطِ کیست؟» روی کاشی نام «احمدرضا احمدی» با رنگ فیروزه‌ای نقش شده، «به خط استاد امیراحمد فلسفی». شاعر روی کاشی دست می‌کشد و با چشمان نیمه باز نگاه می‌کند: «عجب زیباست.»
دخترانی كه مي‌خواهند تحصيلات عالي داشته باشند، چگونه ممكن است كه سرنوشت ازدواج آنان را به پدراني بدهيم كه لزوما نمي‌توانند خير او را هنگامی که به سطح بالای تحصیلات رسید، تشخيص دهد. البته رعايت حق مخالفت پدر با ازدواج دختر در مواردي كه مصلحت نمي‌داند، يك بحث ديگر است كه شايد درحال حاضر نيز قابل ‌دفاع باشد ولي اينكه پدر فراتر از خواست دختر، سرنوشت ازدواج او را تعيين كند، با واقعيت‌هاي موجود سازگاري ندارد و اگر اين عدم ‌سازگاري را بپذيريم، در اين صورت تن‌دادن به ازدواج زير سن رشد دچار ابهام خواهد شد، چون تصميم به ازدواج بسيار مهمتر از هر تصميم ديگري ازجمله خريدوفروش ملك يا بازكردن حساب بانكي است و اگر در سن كمتر از ١٨‌سال نمي‌توان حساب بانكي باز کرد، به طريق اولي در سن كمتر از اين سن نیز اتخاذ تصميم مستقيم از سوی کودک براي ازدواج نامعقول است.
مشهورترین قاتلان سریالیِ زن
کمتر در‌مورد قاتلان سریالی زن می‌شنویم، اما حقیقت این است که آن‌ها وجود دارند و اغلب نیز نسبت به قربانیانشان بی‌رحم‌اند. مطالعه جنایات این زنان اثبات می‌کند که تنها مردان نیستند که می‌توانند به قاتلان بالفطره‌ای تبدیل شوند.
در اقامتگاه زنان رهایی‌یافته از اعتیاد چه می‌گذرد؟
«سرای مهر» طلوع بی‌نشان‌ها جایی برای زندگی زنانی است که مطمئنند تا هروقت بخواهند، این سقف و این زمین، به آنها تعلق دارد، به جای گوشه خیابان، به جای کارتن و مقوا و پتوهای مندرس.
خرده کتک‌کاری‌های زن و شوهری
همسرآزاری پدیده‌ای که در قانون جرم انگاری شده است
داستان امروز و دیروز نیست، می‌گویند دعوا نمک زندگی است به‌خصوص اگر اوایل زندگی مشترک باشد، لذت چشیدن آشتی بعد از هر دعوا، خودش می‌شود بهانه قهر و دعواهای بعدی، البته اگرکار بالا بگیرد و زد وخوردی، اتفاق بیفتد، ماجرا تغییر می‌کند.
شهرداری مسئول تخلف در برج دزاشيب
معاون وزير راه و شهرسازي از وضعيت برج هاي تهران مي‌گويد
نه شهرداري و نه شورايعالي شهرسازي هيچ كدام از ماهيت تخلفي كه در ساخت ١٣ طبقه اضافي بر روي برج ١٦ طبقه دزاشيب اتفاق افتاده است اطلاع ندارند، دیروز «شهروند» درباره یک برج ٢٥ طبقه نوشت که در منطقه دزاشیب و با تخلف از مجوز اولیه، روی گسل شمال تهران ساخته شده و حالا و بعد از بازتاب‌های این گزارش، یکی یکی واکنش‌های مسئولان دراین‌باره از راه می‌رسد.
چه می‌کنه این فوتبال ما...!
هنگامي كه عصب جامعه مي‌ميرد
ولي در اينجا نه‌تنها ماليات قراردادهاي عادي خود را نمي‌پردازند، بلكه به احتمال زياد ماليات درآمدهاي فراتر از قرارداد فوتبال را نيز نمي‌پردازند، در حالي كه باشگاه نيز از جيب مردم و دولت تغذيه مالي مي‌شود و با همه اينها هميشه فوتباليست‌ها يا ساير فعالان ورزشي طلبكار هم هستند؛ نه‌تنها طلبكار هستند كه در بسياري از موارد كه دچار تخلفات رفتاري مي‌شوند، با غمض عين مواجه مي‌شوند و كل ماجرا را جمع‌و‌جور مي‌كنند تا كار به دادگاه كشيده نشود.
«دفترچه آرزوهای» خواندنی یک دزد
پلیس آگاهی تهران بزرگ از محل اختفای یک دزد، دفترچه آرزوهایش را کشف کرد؛ آرزوهایی خواندنی که با دست خودش نوشته بود.
مرگ درکمین جوجه فلامینگوهای بختگان
هزار جوجه فلامینگوی گیرافتاده در تالاب خشکیده بختگان نجات پیدا کردند. نجات آنها اینطور که سرپرست اداره‌ کل حفاظت محیط‌زیست استان فارس اعلام کرده، با کمک ٥٠نفر از روستاییان انجام گرفته است. او فقط آمار نجات‌یافته‌ها را اعلام کرده و عددی برای تلفات نداده است.
غول خلافکار دزاشیب
گزارش از ساخت یک برج جدید که ١٣ طبقه آن خلاف مجوز است
١٦ طبقه روي زمين، ٨ طبقه زير زمين، ٩ طبقه خلاف هم به آن اضافه شده و حالا مالك اسكلت‌گذاري براي ٤ طبقه ديگر را هم شروع كرده است. اينجا دزاشيب است، جایی در منطقه یک تهران. «تاوركرين»، آسمان را پاره كرده و دسته‌هاي آهني آن از بالاي سر ساختمان‌هاي كوتاه‌قد دزاشيب می‌گذرد.
2 هزار کودک مطلقه در کشور
حدود یک‌سال پیش بود که جمعیت دانشجویی امام علی(ع)، آماری از ازدواج کودکان منتشر کرد. آمار مربوط به ٥٠٠نفر از دختران قومیت‌های مختلف در ١٧ استان باتجربه ازدواج در کودکی بود که نشان می‌داد سهم دختران زیر ١٨‌سال در ازدواج‌های کشور، ١٧‌درصد است.
دانشگاه تهران طی اطلاعیه‌ای خبر درگذشت «پروفسور لطفعلی‌زاده»، بنیانگذار منطق فازی را تکذیب و از مخاطبان عذرخواهی کرد.
گلشهر یک شهرک مهاجرنشین و فقیر در حاشیه شرقی کلانشهر مشهد در استان خراسان رضوی است که ساکنان آن بیشتر افغانستانی هستند. از همین رو در میان ایرانی ها و مشهدی‌ها این منطقه بیشتر به کابلشهر معروف است.
    صفحه  از ۱۲۰
درگذشت الویس پریسلی
امروز در تاریخ