۲۴ ساعت ترامپ چگونه می‌گذرد؟
نیویورک تایمز روایت کرد
روزنامه نیویورک تایمز جزئیات جدیدی از زندگی روزانه ترامپ را منتشر کرد. این روزنامه می‌نویسد که ترامپ مانند سایر روسای‌جمهوری آمریکا در کاخ سفید رفتار نمی‌کند. به گفته دستیارانش، گاهی اوقات او در حالی که بالش خود را مرتب می‌کند، توییت خود را هم منتشر می‌کند. در برخی زمان‌ها نیز وی به اتاق کناری می‌رود و در حال تماشای برنامه‌های تلویزیونی، توییت‌های خود را منتشر می‌کند. او هر روز صبح ساعت ۵ و سی دقیقه از خواب برمی‌خیزد و تلویزیون را در اتاق خواب بزرگ کاخ سفید روشن می‌کند.
مترجم: مریم مرادخانی| منبع: Glassdoor
نجات کودکان گمشده داعش
ماجرای کودکان داعشی
در سالن غذاخوری بزرگ‌ترین هتل بغداد چهار کودکان سه تا شش‌ساله رنگ و رو پریده حضور دارند. در میان مقامات رسمی و بازرگانانی که در این هتل رفت و آمد دارند، هر کس با اولین نگاه می‌فهمند که جای آن‌ها اینجا نیست.
روستایی که بر سقف خانه‌ها بنا شده
گزارش بی‌بی‌سی از ماسوله
همان‌طور که با انگشتانش ماهرانه نخ‌ها را به هم می‌پیچید تا سر عروسک را درست کند به من گفت: "عروسک می‌خواهی؟" به من گفت دو دخترش به شهر رشت در هفتاد کیلومتری ماسوله نقل‌مکان کرده‌اند و عروسک‌هایی که زمانی برای آن‌ها درست می‌کرد را برای فروش به توریست‌ها درست می‌کند.
کاندیداهای برترین شخصیت سال تایم
بن سلمان و اون در لیست
در سال‌های اخیر در میان نامزدها هیلاری کلینتون، مارک زوکربرگ، ولادیمیر پوتین، فعالان جنبش "جان سیاه‌پوستان مهم است"، دانشمندان کریسپر و حتی بیانسه حضور داشته‌اند.
آثاری از اسدالله امرایی و عبدالله کوثری در بازار کتاب
تازه‌های نشر
نمایشنامه ریچادر سوم در سال ۱۵۹۲ نوشته شده، این نمایش داستان برآمدن و فرو افتادن شاهی منفور را باز می‌گوید.
مردی که نمی‌خواست زنده بماند
مردی با سابقه بیماری‌های خطرناک به بیمارستان آورده شد. بی‌هوش بود و میزان زیادی الکل مصرف کرده بود. نه کسی همراهش بود و نه کارت شناسایی داشت. روی سینه‌اش این خال‌کوبی دیده می‌شد: "مرا احیا نکنید".
اسطوره‌گرايي در آثار اورهان پاموك
اورهان پاموك در كتاب «استانبول: خاطرات و شهر» كه اخيرا تجديد چاپ شده اقرار مي‌كند: من هم مانند ساير نويسندگان اهل استانبول كه هميشه چشمي به غرب دارند گاهي دچار سردرگمي مي‌شوم…
تصاویر/ زندان
زندگی در زندان "پنج ستاره" عربستان سعودی
زندان "ریتز کارلتون" جایی است که بسیاری از نخبگان ثروتمند و مقامات قدرتمند پادشاهی عربستان در آن زندانی‌شده و دوره محکومیت خود را سپری می‌کنند.
پرواز کودکانه
معرفی کتاب "مرغی که رویای پرواز در سر داشت"
احساس، عزم و اراده و یکدلی تنها توانایی‌هایی هستند که جوانه برای گذر از این مسیر خطرناک در داستان مرغی که رویای پرواز در سر داشت بدان نیاز دارد؛ داستانی که به طرزی بی‌مانند با برقراری پیوند بین حکایت داستانی، فلسفه، ادبیات کودکان و نوشته‌ای راجع به طبیعت در تعادل است.
وهم‌انگیز، بعد از هشت سال!
مردي در حين خواندن «مسخ» كافكا با تماسي تلفني روبه‌رو مي‌شود و... اين جمله‌اي است كه احمد آرام درباره رمان تازه‌اش مي‌گويد. نويسنده جنوبي بعد از هشت سال انتظار موفق شد مجوز انتشار رمان وهم‌انگيز خود را دريافت كند.انتظار چند ساله براي انتشار، اجرا، ساخت يا نمايش يك اثر هنر اتفاقي تازه نيست و بسياري از هنرمندان در سال‌هاي فعاليت خود با آن رو به رو مي‌شوند و احمد آرام هم از اين قاعده مستثني نيست. اين نويسنده نيز هشت سال انتظار كشيد تا براي كتاب تازه‌اش مجوز انتشار بگيرد.
شاهزاده هری با مگان مارکل ازدواج می‌کند
کاخ سلطنتی بریتانیا اعلام کرده است که شاهزاده هری بزودی با مگان مارکل، ازدواج می کند.
ترجمه رمان‌های «استپ بی‌انتها» از استر هوتزیگ و «سحابی خرچنگ» از اریک شوویار به همراه رمان «مه‌مانی» از احمد درخشان به تازگی راهی بازار شده‌اند.
ورود «استبداد» به کتابفروشی‌ها
کتاب «استبداد» نوشته تیموتی اسنایدر با ترجمه پژمان طهرانیان توسط نشر نو منتشر و راهی بازار نشر شد.
عادت‌های خاص نویسندگان مشهور
یک جوری جا افتاده است که نویسنده‌ها آدم‌های عجیب و غریبی هستند، آدم‌هایی که ممکن است تمام روز توی اتاق‌های در بسته با خودشان حرف بزنند. باید بگویم که این حالت ها ممکن است برای خیلی ها اتفاق بیفتد.
    صفحه  از ۱۵
۲۴ ساعت ترامپ چگونه می‌گذرد؟
نیویورک تایمز روایت کرد
نگاه ویژه

ارتباط فساد با فردگرایی

وقتی در جامعه‌ای حوزه مشارکت، تعاملات و ارتباط به حداقل...

پیشنهاد آزمون یک فرضیه

در هر دو صورت پذیرش و عدم پذیرش یک روایت را بیش از آنکه...

تأملی بر سیره اخلاقی خاتم‌الأنبیاء(ص)

تساهل و گفت‌وگو، منطق پیامبر(ص) در مواجهه با «دیگری» است

عصر جدید اصلاح‌طلبان

اصلاح‌طلبان برای اینکه منافع ملی برای‌شان اولویت دارد، هماهنگ...
پیشنهاد
در نگاه زیست محوری
"مرگ" وجود ندارد!
کی باید مشاوره برویم؟
تفاوت‌های مشاوره و روان‌درمانی
کی باید مشاوره برویم؟
چه کسی به انقلاب اکتبر خیانت کرد؟
ظهور و سقوط تروتسکی؛ فرمانده تنهای انقلاب
چه کسی به انقلاب اکتبر خیانت کرد؟