کافکا در کرانه
کتاب کافکا در کرانه رمانی از نویسنده ژاپنی، هاروکی موراکامی است که اولین بار در سال ۲۰۰۲ به ژاپنی و در سال ۲۰۰۵ به انگلیسی منتشر شد. این رمان در فهرست ده کتاب برتر سال ۲۰۰۵ نشریه نیویورکر قرار گرفته است.
افشاگری تازه درباره آلبرت انیشتین
آیا انیشتین نژادپرست بود؟
انیشتین در کلمبو می‌نویسد که چگونه "مردم محلی در کثافت و بوی زننده تعفن زندگی می‌کنند" و می‌افزاید "کار زیادی نمی‌کنند و به چیز زیادی هم احتیاج ندارند. چرخه ساده و اقتصادی زندگی."
داستان کوتاه بخوانید
معرفی کتاب
کشیش می‌خواند «نسلی می‌رود و نسلی می‌آید؛ اما زمین تا ابد می‌ماند. خورشید برمی‌آید و خورشید فرو می‌رود و همه‌ رود‌ها می‌گریزند، شرقِ غرب.
خاطرات مخفی در کفپوش قصر
رازهای نجار منحصر به فرد
وقتی صاحبان جدید قلعه "پیکومتال" تصمیم به تعمیر پارکت در برخی از اتاق‌های طبقه بالای قصر گرفتند، به کشف قابل‌توجهی دست یافتند. در زیر این چوب‌فرش‌ها پیام‌های بلندی با مداد نوشته‌شده بود. تاریخ پیام‌ها متعلق به ماه‌های مختلف بین سال‌های 1880 و 1881 بود. فردی به نام "جوچیم مارتین" آن‌ها را امضاء کرده بود.
یک شاهکار برای نویسنده
نگاهی به آثار جوجو مویز
جوجو مویز، نویسنده انگلیسی ۴۷ ساله است. مدت‌ها کار عمده او روزنامه‌نگاری بود و به صورت پاره‌وقت مطالبی می‌نوشت، تا اینکه از سال ۲۰۰۲، تصمیم گرفت به صورت تمام‌وقت کتاب بنویسید.
اعدام‌های مخفی در آخرین دیکتاتوری اروپا
"جنادی یاکوویتسکی" ده ماه است که به اعدام محکوم‌شده و در زندان به سر می‌برد. او تنها از نوری که از پوشش محافظ پنجره سلولش به داخل نفوذ می‌کند، شب و روز را تشخیص می‌دهد. در سلول‌های این زندان حتی در طول شب و هنگام خواب هم چراغ‌ها را خاموش نمی‌کنند.
بازگشت به خانه پس از 130 سال
زمانی که یونان سال گذشته به سنگ‌تراش سوری و خانواده‌اش پناهندگی داد، آن‌ها بلافاصله راهیِ جزیره "کرت" شدند. بدین ترتیب سفری که 130 سال پیش اجدادشان آغاز کردند را به اتمام رساندند.
رودخانه‌ای از گدازه در محله‌ای آرام
فوران آتش‌فشانی در هاوایی تصاویر خیره‌کننده‌ای از جاری شدن گدازه‌های آتش‌فشانی در محله‌ای مسکونی برجای گذاشت.
در ویترین‌ها چه خبر است
تازه‌های کتاب
خواندن این اثر چنان دگرگونی عجیبی در خواننده ایجاد می‌کند که به طرز فراموش‌نشدنی حس می‌کنید نویسنده از ابتدا یک کیمیاگر ادبی بوده است.
زندگی پیچیده ملانیا ترامپ در کاخ سفید
زندانی ناراحت در کاخ سفید
در آغاز ریاست جمهوری ملانیا به مدت شش ماه در نیویورک ماند و به کاخ سفید نقل مکان نکرد تا پسرش بارون سال تحصیلی را در نیویورک به پایان برساند. این تأخیر در ابتدا به ضرر ملانیا تمام شد، زیرا ضرب‌آهنگ امور در کاخ سفید آغازشده بود و او از این جریان جا ماند. برخی از پست‌ها کاری در دفتر بانوی اول، به ضلع غربی کاخ منتقل شدند تا به ایوانکا کمک کنند. ایوانکا یکی از مشاوران رئیس‌جمهور است.
امپراطوری ژاپن و کودکی از نیجریه
تازه‌های کتاب
ین کتاب روایت پسربچه‌ای است که در بحبوحه جنگ‌های داخلی نیجریه از هم‌رزمان خود جامانده و در جستجوی یافتن آن‌ها خواننده را به سفری در دل یاد‌ها و رؤیا‌های خود و اسطوره‌های بیکران نیجریه می‌برد.
آرات حسینی؛ نابغه ٤ ساله ایرانی
کودکی که از ٩ ماهگی ورزش‌کردن را شروع کرد و حالا رکورددار مسابقات ژیمناستیک در کشور‌های خارجی است...
با حرکت روی پل هنگ‌کنگ- ژوهای- ماکائو، آب‌های تیره دلتای رودخانه مروارید تا جایی که چشم کار می‌کند، دیده می‌شود. هیچ زمینی در افق دیده نمی‌شود. اما این فاصله ۳۴ مایلی (۵۵ کیلومتری) با بزرگ‌ترین پل دریایی که تاکنون ساخته شده برداشته شد.
حسرت‌های قابله داعش
"آن‌ها آدم نبودند، موجودات دیگری بودند"
"سمیرا النصر" قابله‌ای است که در طول چهل سال فعالیت هزاران کودک را به دنیا آورد. اما می‌گوید همه آن‌ها با تجربه‌ای که دو سال پیش به‌عنوان قابله داعش داشت، متفاوت است.
«طریق بسمل‌شدن»؛ پس از ده سال
تازه‌های کتاب
راوی در «دادگاه» باید اعتراف کند. این دادگاه، دادگاه درون است: «بد شد! خیلی بد شد، سرگرد. شما وارد ذهن من شدید، به مغز من رخنه کردید و همه‌چیز را درهم ریختید.
    صفحه  از ۲۳
پرطرفدار