تازه‌ترین مجموعه‌داستان محمدرضا صفدری
مجموعه‌داستان «با شب یکشنبه» نیز مثل دیگر داستان‌های محمدرضا صفدری بر اساس همین تلقی از ادبیات و داستان پدید آمده است. داستان‌های این مجموعه، چنان‌که تاریخ پای هر داستان گواهی می‌دهد، در سال‌های مختلف نوشته شده‌اند. بعضی از آن‌ها متعلق به دهه ٨٠ هستند و بعضی دیگر متعلق به دهه‌های ٦٠ و ٧٠.
چهارمین جنگ جهانی در مکزیک آغاز شده است!
روستاییان شورشی در سال ۱۹۹۴ فعالیت خود را آغاز کردند و در حال حاضر حدود ۳۰۰ هزار نفر از آنها در بخش‌های گوناگون مناطق کوهستانی مکزیک زندگی می‌کنند.
کلاهبرداری عجیب از بانک با
سرگذشت سیسوکو؛ آیا او رابین هود بود؟
روزی در ماه اوت 1995، مردی به نام "فوتانگا بابینی سیسوکو" وارد دفتر مرکزی بانک اسلامی دبی شد تا برای خرید ماشین درخواست وام کند. مدیر بانک با درخواستش موافقت کرد و سیسوکو او را برای شام به خانه‌اش دعوت کرد. این دعوت مقدمه‌ای برای یکی از بی‌نظیرترین کلاه‌برداری‌ها بود.
آیا دونالد هم به رسوایی
اول ماجرای "استورمی دنیلز" بازیگر فیلم‌های بزرگ‌سالان را شنیدیم که ادعا کرد در سال ۲۰۰۶ در دریاچه تاهو با دونالد ترامپ رابطه داشته است. این در حالی است که ترامپ در سال ۲۰۰۵ با ملانیا همسر سومش ازدواج کرده بود. اکنون شنیده‌ها حاکی از آن است که ترامپ در سال ۲۰۰۶ با زن دیگری این بار در خانه "هیو هفنر" دیدار کرده است.
بالا بردن شانس برنده شدن در چالش طراحی سال جاری
تریسی رادفورد (Tracey Radford) مهندس ارشد زمین شناسی گفت: متقاضیان مسابقات طراحی سال جاری هنگام طراحی ایده‌ها خود، باید بسیار فراتر از آنچه در تصور دارند ایده پردازی کنند.
مسحورکننده‌ترین کتاب خیام در اعماق اقیانوس
لذت‌گرا ترین کتاب شعر تاریخ؟
کتاب موردنظر یک نسخه خطی از رباعیات خیام شاعر ایرانی قرن 11 میلادی بود. تنها یک نسخه از این کتاب وجود داشت و به همین دلیل بسیار باارزش بود. در واقع نسخه‌های زیادی از اشعار خیام وجود داشت، اما زمانی که تایتانیک سفر شوم خود را آغاز کرد، این نسخه از دیگر کتاب‌ها سرآمد بود. نه‌تنها به دلیل آنچه درونش نوشته‌شده بود، بلکه به خاطر ظاهر و تصاویر اخروی. این نسخه خطی بود که الهام بخش رمان تحسین‌شده معلوف شد. او در مقدمه کتابش نوشته: "در اعماق اقیانوس اطلس یک کتاب نهفته است. می‌خواهم داستان آن را برایتان بگویم."
وحشتناک‌ترین روش‌های مردن چیست؟
به جرأت می‌توان گفت که هیچ موجود زنده‌ای از مرگ استقبال نمی‌کند. بیشتر مرگ‌ومیرها به‌خاطر وقایع یا وضعیت‌هایی در دنیای طبیعی پیش می‌آیند، اما طبیعت بی‌رحم است و هرازگاهی، وحشت‌انگیز هم می‌شود. دنیای علم تلاش کرده است با بررسی نشانه‌های برجامانده از این رویدادهای وحشتناک، جزئیات لحظه‌به‌لحظه این وقایع را واکاوی کند.
یاسمن خلیلی‌فرد و رمان «انگار خودم نیستم»
مرور کتاب
رمان «انگار خودم نیستم» دومین رمان و سومین کتاب یاسمن خلیلی‌فرد پس از کتاب‌های «یادت نرود که...» و «نقش جنگ بر سینمای غیرجنگی ایران» است که اواخر دی ماه ٩٦ منتشر شد و در حال حاضر در میان کتاب‌های پرفروش فارسی قرار دارد.
مردی به‌نام اُوِه
پرفروش‌ترین کتاب ماه
«این روزها مردم فقط کامپیوتر دارند و دستگاه اسپرسو. جامعه‌ای که در آن هیچکس نمی‌تواند به طریقی منطقی با دست بنویسد و قهوه دم کند، به کجا می‌رود؟ به کجا؟ اصلاً به کجا می‌رویم اگر هر کس اتومبیلش را هرجا که عشقش می‌کشد، پارک کند؟ و به کجا می‌رویم اگر مردم یک روز دیگر سر کار نروند، تنها به این دلیل که خودشان را کشته‌اند
حقایقی درباره خواهر کیم جونگ اون
خواهر پرنفوذ رهبر کره شمالی کیست؟
"کیم یو جونگ" خواهر کوچک‌تر رهبر کره شمالی است که در بازی‌های زمستانی المپیک کره جنوبی حاضر شد. او اولین فرد در خانواده حاکم کره شمالی بود که دست به چنین اقدامی‌زد. سفر او یک رخداد دیپلماتیک مهم برای دو کشور محسوب می‌شود.
دختران ربوده شده و اندوه مادرانِ در انتظار
دختران ناپدید می‌شوند
در منطقه‌ای دورافتاده در شمال ویتنام، دختران ناپدید می‌شوند. برخی از این دختران که زیر سیزده سال سن دارند، قربانیان قاچاق انسان می‌شوند. آن‌ها به چین منتقل‌شده و برای ازدواج فروخته می‌شوند.
چرا عکس خودمان را دوست نداریم
انتخاب عکس مناسب برای پروفایل اهمیت دارد زیرا عکس‌های متفاوت، پیام‌های متفاوتی نیز ارسال می‌کنند. محققان دانشگاه پرینستون دریافته‌اند که تغییر دادن عکس پروفایل می‌تواند تاثیر اولیه‌ی شما بر افراد را به میزان شگفت انگیزی تغییر بدهد.
عشق و زندگی دوباره در قطب شمال
عکاس خلاق در دنیای دورافتاده
"مونتی کلر کینز" پس از تجربه مصیبت‌هایی در زندگی‌اش، به قطب شمال رفت و زندگی جدیدی را آغاز کرد. این عکاس خلاق در این مکان علاوه بر مناظر شگفت‌انگیز، منبعی غیرمنتظره از شادی و خوشبختی را یافت.
فرزندان و نوادگان دیکتاتورهای بدنام جهان به چه‌کاری مشغول‌اند؟
سیاستمدار، هنرمند یا ناشناس
بااینکه نام بزرگ‌ترین دیکتاتورهای قرن بیستم همیشه در تاریخ تکرار می‌شود، اما حرف زیادی از فرزندان و نسل‌های بعدی آن‌ها زده نمی‌شود. نوادگان این دیکتاتورهای بدنام کجا هستند و چه می‌کنند؟
موش‌های صحرایی برهنه، قهرمانان شکست‌ناپذیر طبیعت هستند. آن‌ها به‌ندرت دچار سرطان می‌شوند، بسیاری از دردها را احساس نمی‌کنند و حتی می‌توانند تا ۱۸ دقیقه بدون اکسیژن زنده بمانند. به‌تازگی مشخص شده که آن‌ها قوانین پیری را نیز نقض می‌کنند.
    صفحه  از ۱۹
خبر فوری