ماجرای رمزآلود سقوط یک هواپیما
جست‌وجوی حقیقت پس از پنجاه سال
در سال 1969 و در اوج جنگ سرد، یک مکانیک در نیروی هوایی آمریکا از پایگاهش در شرق انگلستان یک هواپیمای هرکولس ربود و به سمت کشورش به راه افتاد. اما دو ساعت بعد به‌طور ناگهانی در کانال مانش ناپدید شد. آیا هواپیمایش سقوط کرد؟ یا کسی به او شلیک کرد؟
روزگار دخترکان فراموش شده هند
کودکانی که هیچ حسی ندارند!
رنگ و بوی زردچوبه که با آن روی دست‌ها و صورت‌ها نقاشی می‌شود و پودر شنگرف قرمز که با آن موهای جلوی سر را رنگ می‌کنند، معمولاً نشانه‌های یک مراسم عروسی است که قرار است برپا شود و یا به‌تازگی تمام‌شده است. معمولاً دخترها در این مراسم آن‌قدر جوان‌اند که طبیعتاً نمی‌توانند درک درستی از ازدواج داشته باشند. اما آن‌قدر بزرگ هستند که بفهمند چرا با این ادویه‌ها آرایش می‌شوند.
سنگ نبشته‌ای بر گور یک جاسوس
جاسوسی پلیسی بخوانید
این کتاب در ابتدا به صورت پاورقی در روزنامه دیلی اکسپرس چاپ شده.
یادداشت‌های یک آمریکایی از زندگی در استانبول
چرا مردم ترکیه عاشق آمریکایی‌ها هستند؟
آمریکایی‌های زیادی در طول تاریخ به استانبول سفر کرده‌اند. مارک تواین شیفتۀ این شهر شده بود و همینگوی از آوای مؤذنان شهر به وجد آمده بود. اما سوزی هنسن، خبرنگار آمریکایی‌ای که سال ۲۰۰۹ به این شهر پا گذاشت، سرگذشت دیگری پیدا کرد. او، با زندگی در این شهر، ردپای طولانی‌مدت و خون‌بار آمریکا را دید و از خود پرسید: چرا این مردم از آمریکا متنفرند؟ ولی شاید سؤال دیگری هم لازم بود: چرا این مردم عاشق آمریکایند؟
ماجرای خواندنی زنی که از اعدام نجات یافت
زنی که خود و صدها نفر دیگر را اعدام نجات داد
زمانی که "سوزان کیگولا" به قتل همسرش متهم و محکوم‌به اعدام شد، کسی فکرش را نمی‌کرد که او حقوق بخواند و نه‌تنها خود، بلکه صدها نفر دیگر را از اعدام نجات دهد.
فراریان از کره شمالی، خاطرات و یادگاری‌هایشان
هنرمند، افسر ارتش، معلول، دختر ثروتمند، مادر خانه‌دار و ...
اکثر فراری‌های کره شمالی با عبور از رودخانه مرزی از این کشور می‌گریزند. رویترز با برخی از آن‌ها که موفق شدند خود را به سئول برسانند، مصاحبه کرد.
زندگینامه و کتابی برای زنان
جدیدترین‌ها در بازار کتاب
آشوت آقابابیان در کتاب "گرگ تنها" زندگی این شخصیت برجسته ارمنی را به تصویر کشیده و به جای نام اصلی گریگور نام آرنو یارویان را برگزیده است.
تجدید چاپ شد
این کتاب اثر مریم حسینیان است که پیش‌تر در سال ۸۹ توسط کتاب‌سرای تندیس منتشر شده بود و مجدداً به دلیل استقبال زیاد تجدید چاپ شد.
نوه آدولف هیتلر هستم
روایتی تکان‌دهنده از زندگی یک لوله‌کش فرانسوی
«امروز، روز جالبی بود. خانه محل سکونت هیتلر در جنگ جهانی اول و زنی که فرزندی از هیتلر داشت را دیدم. زن به ما گفت که فرزندش حالا در ارتش فرانسه علیه آلمان‌ها می‌جنگد!»
قابله اردوگاه آشویتس
زنی که سه هزار نوزاد به دنیا آورد
اردوگاه آشویتس به محلی مرگبار شهرت دارد. بزرگ‌ترین اردوگاه کار اجباری که گفته می‌شود نزدیک به 1.1 میلیون نفر در آن به قتل رسیدند. به همین دلیل فکر کردن به این مکان به‌عنوان محلی برای تولد و آغاز زندگی دشوار است. اما به لطف زنی به نام "استانیسلاوا لیسزیدسکا" این اتفاق افتاد.
تصاویر/ خانه‌ای جدید در پس تراژدی
چهار عکاس برجسته ( اولی برن، تام استدردارت، ورونیک دو ویگری و دوگی والاس) با همکاری سازمان غیردولتی "شلترباکس" به سومالیلند و جزایر ویرجین انگلستان سفر کردند تا با خانواده‌هایی که در خشک‌سالی و ویرانی زندگی می‌کنند دیدار کنند. آن‌ها همچنین زندگی خانواده‌های روهینگیایی که در اردوگاه پناهندگان زندگی می‌کنند را ثبت کردند.
در تعطیلات چه کتاب‌های بخوانیم
کتابخوانی در ایام عید
نویسنده در این رمان، توانایی و جسارتی رشک‌برانگیز از خود به نمایش می‌گذارد.
زنان جودوکار نابینا در هند
فرصت زندگی بهتر و حضور در جامعه برای زنان هند
ورزش جودو و آموزش‌های دفاع شخصی به زنان نابینا در هند فرصت زندگی بهتر و حضور در جامعه را داده است.
زندگی اشرافی و پر زرق‌وبرق رهبر کره شمالی
از بنز ضدگلوله و کلکسیون‌های خصوصی تا سیگار و ساعت لوکس
"کیم جونگ اون" در زندگی لوکسش هیچ‌چیز کم ندارد: کاخ، جت‌ خصوصی و خاویار وارداتی. آیا او حاضر است این زندگی پر زرق‌وبرق را در جنگ با کشورهای غربی خراب کند؟
اینجا مردم ۱۰۰ سال عمر می‌کنند!
منطقه ساردینیا منطقه‌ای برای عمر بلند
Antonio Todde در اواخر دهه ۱۸۰۰ متولد و در سال ۲۰۰۲ در گذشت. "و سه قرن را دید!" در روستای تیانا (Tiana) و در جزیره ساردینیا اقامت داشت. پسر او Tonino ۸۴ سال دارد و امیدوار است تا ۱۰۰ سالگی عمر کند.
    صفحه  از ۲۱
نگاه ویژه
پرطرفدار