صفحه نخست -
فسیل یک بچه مار در داخل یک کهربا کشف شده است. این بچه مار ۹۹ میلیون سال است که یخ زده است. این مار در دوران دایناسور‌ها در منطقه میانمار کنونی زندگی می‌کرده است. دانشمندان می‌گویند فسیل این مار بسیار کمیاب است.
در پی کشف یک مقبره و تابوت موجود در آن، موجی از شایعات در این مورد به راه افتاده و سرانجام باستان شناسان، این تابوت را بازکرده و محتویات داخل آن را موردمطالعه قراردادند. هم‌زمان با این موضوع، هزاران نفر در اینترنت خواهان نوشیدن مایع داخل تابوت شده‌اند.
این اطلاعات با بررسی جرم دندان‌ها جمع آوری شد. بررسی جرم دندان بریتانیایی‌های باستان نشان می‌دهد که مردم این سرزمین در طول قرون لبنیات، نخود، کلم و جو دوسر مصرف می‌کرده اند. دانشمندان جرم دندان اسکلت‌های به دست آمده از دوره‌های مختلف از عصر آهن گرفته تا دوره پس از قرون وسطی را تحلیل کردند.
دانشمندان می‌گویند قدیمی‌ترین شواهد حضور انسان در جایی بیرون از آفریقا را یافته اند. بزار‌های کهن که در چین کشف شده نشان می‌دهد که انسان‌های اولیه دو میلیون و ۱۲۰ هزار سال قبل در این ناحیه حضور داشتند. این‌ها ۲۷۰ هزار سال قدیمی از شواهدی است که پیش از این کشف شده بود و شامل استخوان و ابزار‌های سنگی از محوطه‌ای در دمانیسی گرجستان می‌شد.
در تصویر زیر آگهی استخدام خلبانان با حقوق اولیه ۳۶.۷۵۰ ربال مربوط به سال ۱۳۵۰ را می‌بینید که در صفحات مجازی دست به دست می‌شود.
«بنیاد شهرت» در جدیدترین گزارش خود، مشهورترین کشور‌های جهان در سال ۲۰۱۸ را معرفی کرده است. در این گزارش، شهرت ۵۵ کشور جهان که از لحاظ تولید ناخالص داخلی و جمعیت بزرگ‌ترین هستند مورد ارزیابی قرار گرفته است.
مجید قناد مجری پیشکسوت تلویزیون که بسیاری از مخاطبان خاطرات خوشی با او دارند، هم اکنون در یکی از بیمارستان‌های تهران بستری است.
اگر وسایلی که به آن‌ها علاقه زیادی دارید دیگر زیبایی و درخشندگی اولیه را ندارند غصه نخورید با چند راه حل ساده می‌توانید نقص‌ها را برطرف کرده و مثل روز اول آن‌ها را نو کنید. پس دیگر وسایل کهنه را دور نریزید و آن‌ها را با روش‌هایی که در ادامه آمده است ترمیم کنید.
رئیس‌جمهور آمریکا ضمن احیای مجدد برنامه فضایی آمریکا قول داد برنامه اعزام انسان به مریخ را با راه‌اندازی نیروی مخصوص نظامی-فضایی دنبال کند. دونالد ترامپ بازگشت به فضا را بخشی از ضرورت امنیت ملی کشورش خواند و تأکید کرد که نمی‌خواهد چین و روسیه در برنامه‌های فضایی از آمریکا جلو بزنند.
کامبیز دیرباز در پستی از بازیکن تیم ملی اسپانیا درخواستی داشت.
مهدی سلطانی‌سروستانی تصویری از دوران نوجوانی خود در یک تیم فوتبال منتشر کرد.
حلقه ازدواج فضانوردی که در فضا گم شد
اگر ویدیو‌های آمریکایی از فرود فضاپیمای آپولو ۱۱ را تماشا کرده باشید پس حتماً صدای چارلی دوک به گوش‌تان آشنا است. سرتیپ چارلز ماس دوک جونیور که البته آن موقع درجه‌دار نبود یک پای سخن‌رانی فرود مشهور نیل آرمسترانگ بود. آن‌چه در ادامه می‌خوانید یک داستان واقعی در مورد گم کردن حلقه ازدواج در فضا است و از زبان خود او تعریف می‌شود.
درخواست مردان جوان و پیر در سراسر جهان برای عمل‌های جراحی زیبایی بدن به‌طور چشمگیری افزایش پیداکرده است؛ آن‌ها معمولاً از لیپوساکشن و عمل‌های زیبایی برداشتن برجستگی‌های شکم و بوتاکس برای کاهش چربی‌های سینه استفاده می‌کنند.
وقتی شاخ‌های اینستاگرامی به جان هم می‌افتند
در آخرین مورد، «ساشا» با انتشار ویدئویی خطاب به «محسن. الف» او را تهدید کرده افشاگری‌های بیشتری از او انجام می‌دهد. افشاگری‌هایی از قبیل: مدیریت سایت‌های شرط بندی، صیغه و... «ساشا» فیلمی نیز از او منتشر کرده که حال عادی ندارد. این فیلم هم، اما نکته داشت که او مجبور شد سریعا آن را پاک کند و دوباره با تغییر و اصلاح منتشر کند.
زن سعودی پس از دریافت گواهینامه رانندگی در یک مرکز پلیس در شهر ریاض عربستان سعودی. زنان عربستانی از یک هفته دیگر می‌توانند رانندگی کنند.
    صفحه  از ۹
نگاه ویژه

در نکوهش کنکور و ستایش مهارت

سیده ضحی حسینی‌نصر
پرطرفدار