صفحه نخست -
حافظ؛ «سخن و زبان نامیرا»
او خود می‌گوید: «هر گنج سعادت که خدا داد به حافظ / از یمن دعای شب و ورد سحری بود
قانون جدید علیه تبعیض جنسیتی
قانون جدید برای الزام شرکت‌های تکنولوژی به استخدام مدیران زن
کالیفرنیا اولین ایالت در آمریکاست که قانون الزام به‌کارگیری زنان در هیات‌مدیره شرکت‌ها در آن به اجرا درمی‌آید. در حالی که بسیاری از کشور‌های اروپایی قوانینی مشابه را از سال‌های گذشته وضع و اجرا کرده‌اند.
گاف تلویزیون در ماجرای کمک به بیمار مبتلا به سرطان!
تلویزیون در محاصره بحران‌های مجازی
بر خلاف ادعا‌های مطرح‌شده در برنامه فرمول یک علی ضیا، کودک زنجانی در سال ۹۵ بهبودی کامل پیدا کرده و در حال حاضر درمان دارویی در مورد این کودک صورت نمی‌گیرد. شایان، ولی خانی کودک زنجانی که پدرش در این برنامه مدعی بود هزینه‌های دارو را ندارد و دارو هم در بازار پیدا نمی‌شود؛ اما با حضور مجدد در این برنامه همه حرف‌های قبلی خود را پس گرفت.
مدل اغواکننده مدیریت
قطعه گمشده انقلاب سازمانی
کار چابک تنها یک نمونه از نوآوری‌های کاری اخیر است که بر تیم‌های خودمختار تاکید دارد. رویکرد‌های دیگری که شرکت‌ها در سال‌های اخیر امتحان کرده‌اند، عبارتند از: سازمان‌های ناب، هولاکراسی (ساختار مدوری که در آن افراد خودشان را مدیریت می‌کنند) و سازمان پلی‌کرات (مدیریت چندگانه). اما در این انقلاب سازمانی که در حال شکل‌گیری است، یک قطعه مهم گم شده است. شرکت‌ها مدلی اغواکننده برای نقش مدیریت ندارند.
صادق زیباکلام: من هم یک زلزله زده‌ام!
احضار زیباکلام برای توضیح حسابش از محل کمک‌های مردمی
ببینید خیلی‌ها اعتراض می‌کنند که چرا کانکس نخریدی یا چرا با پول‌ها خانه نساخته‌ای؛ اما واقعیت این است که اگر می‌خواستیم با این پول خانه بسازیم، در بهترین حالت می‌توانستیم ١٠٠دستگاه خانه بسازیم! اعتراض را کسانی می‌کنند که یک ریال پول نداده‌اند و متاسفانه فقط به خاطر مسائل سیاسی به من اعتراض می‌کنند؛ یعنی ٢ گروه در رأس معترضان هستند یک گروه براندازان و سلطنت‌طلبان و یک گروه هم تندروها هستند.
هر ۱۰۰۰ تومان گرانی دلار، مرا ۱۰۰۰ پله از بچه‌ام دور می‌کند
افشین ولی‌خانی، پدر بیمار سرطانی
ولی‌خانی کارش پخش غذای آماده است، همسرش غذا‌ها را می‌پزد و او در خیابان‌های زنجان پخش می‌کند. یک دختر ۱۴ ساله به اسم شیوا دارد و پسر هشت‌ساله‌اش، علی، چهار سال است که سرطان دارد. هرچند پسرش تحت پوشش بیمارستان محک است، اما محک هم برای نسخه‌های آزاد کاری از دستش ساخته نیست.
سه خواهر در نوار غزه با پسرانی ازدواج کردند که در اعتراضات غزه معلول شده اند. این سه پسر یکی از پا‌های خود را در این کشتار از دست داده اند.
تصاویر جنجالی ماکرون در کنار مردان نیمه عریان
برخی دیگر حتی صلاحیت ماکرون برای ریاست جمهوری را زیر سوال بردند، کریم اوکیخ نوشت:" به اوج انحطاط رسیدیم. الان من کاملا مطمئن هستم که ماکرون نمی‌تواند منصب خودش را حفظ کند".
کمپانی‌های بیمه و خودروسازان به این مسئله واقف هستند و به همین دلیل فناوری‌هایی مانند تشخیص چهره، اسکن اثر انگشت یا اسکن شبکیه چشم به خودرو‌های آینده اضافه می‌شوند. در این راستا یک شرکت فناورانه برنامه‌ای را طرح‌ریزی کرده که نه تنها با اسکن اثر انگشت خودرو را باز کرده بلکه از همان طریق باعث روشن شدن موتور می‌شود.
یک دختر پاکستانی ۲۶ ساله که در زمینه مدلینگ فعالیت می‌کرد نتوانست فشار آزار و اذیت‌های آنلاین را تاب آورد و به زندگی خود پایان داد.
فیس‌بوک تائید کرد هکر‌ها توانسته‌اند با سرقت کد‌های دیجیتال، بیش از ۵۰ میلیون حساب کاربری را در سالی که این کمپانی به‌شدت تحت‌فشار مقامات قرارگرفته، از آنِ خود کنند. بلافاصله سهام این کمپانی در وال‌استریت ۳ درصد سقوط کرد.
در حالی که تا پیش از این سهم محتوای فارسی در ایران با رقمی کمتر از یک درصد، در رتبه‌های پایین تری نسبت به زبان‌های چینی وعربی که هریک بیش از یک درصد محتوای وب را به خود اختصاص داده بودند، قرار داشت؛ به تازگی و بنا به گفته رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران این سهم طی امسال به ۲ درصد افزایش یافته است.
بر اساس یافته محققان، برخی حیوانات هوشیار‌تر و هوشمندتر از آنند که ما فکر می‌کنیم، اما تست و ارزیابی میزان هوش حیوانات نیز کار ساده‌ای نیست.
گروه موسیقی «ایگلز» رکوردی تازه در دنیای موسیقی ثبت کرد. آن‌ها رکورد پرفروش‌ترین آلبوم تاریخ موسیقی را شکستند که در اختیار یکی از آلبوم‌های موسیقی مایکل جکسون بود.
کانر در سال‌های دورتر موفق شده بود نشان دختر شایسته استرالیا را به دست آورد. او در لحظه انتخابش به عنوان ملکه زیبایی جهان به شدت احساسی شد و اشک ریخت.
    صفحه  از ۱۰
پرطرفدار