آژانس فضایی اروپا تصویری از یک کهکشان منتشر کرده است که به صورت یک مار دیده می‌شود. آژانس فضایی اروپا تصویری از یک کهکشان شبیه به یک مار را منتشر کرده است که بوسیله تلسکوپ فضایی هابل گرفته شده است. در توضیحات این تصویر آمده است که این کهکشان در پشت یک خوشه کهکشانی موسوم به MACSJ1206.2-0847 قرار گرفته است اما به خاطر استفاده از تکنیک لنز گرانشی ما قادر به رصد آن شده‌ایم.
حتی اگر کربن‌دی‌اکسید تولیدی متوقف شود، باز هم گرمایش جهانی وجود دارد.باید به این نکته توجه کرد که بخار آب بزرگ‌ترین عامل مشارکت‌کننده در اثر گلخانه‌ای زمین است. با وجود این، بخار آب دمای زمین را کنترل نمی‌کند، بلکه به‌واسطه دمای آن کنترل می‌شود.
مدیر روابط عمومی پزشکی قانونی کرمانشاه گفت: با توجه به دفن بدون مجوز دست کم 100 جانباخته زلزله، آمار کشته‌ها تا عصر دیروز به 530 نفر رسید ضمن اینکه احتمال افزایش آمار وجود دارد.
مجلس به دنبال معرفی سازندگان متخلف مسکن مهر کرمانشاه به قوه‌قضائیه است
٨٢‌درصد از ساختمان‌ها در مناطق شهری استان كرمانشاه بدون اسكلت هستند. گزارش مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی نشان می‌دهد در این استان که حالا گرفتار تبعات ناشی از زلزله یکشنبه‌شب است، ٢١١‌هزار واحد از ساختمان‌های شهری اسکلت ندارند، اما در این استان، وضع خانه‌های روستایی هم بدتر است و ٩٣‌درصد از ساختمان‌هاي روستاها یعنی ١١٠‌هزار واحد از مصالح بنايي ساخته شده است.
زمینی که حیات ما به آن وابسته است، می‌تواند روزی بر سر ما آوار شود. شهرها و خانه‌های ما می‌توانند ویران شوند. زلزله، بلایی طبیعی است که می‌تواند هر جا و هر زمان اتفاق بیفتد، بدون آن‌که ما پیش‌تر از آن مطلع باشیم. این مساله که ما از لحاظ فکری و ذهنی خود را برای پذیرش چنین اتفاقی آماده کنیم، بدون‌تردید نقش به سزایی در نحوه عملکرد به موقع و صحیح‌ خواهد داشت. در این مقاله شما را با مسایلی ساده آشنا خواهیم کرد که می‌تواند در مواقع بحرانی چاره‌ساز باشد.
یک مقام مسئول در سازمان شیلات اعلام کرد؛ مرگ دسته‌جمعی دلفین‌ها در سواحل خلیج‌فارس و دریای عمان به‌ دلیل جنگ الکترونیکی بوده است و این موضوع هیچ‌گاه به صورت رسمی اعلام نشد.
غبار عربی روی سر استان‌های جنوب غرب نشست و نفس مردمی را که شاهد پاییزی بی‌باران هستند، تنگ کرد.
دریافتن این که چرا ایتالیا کشوری دارای محبوبیت روزافزون برای تحصیل و مطالعه است، دشوار نیست. بالاتر از همه، این کشور میزبان دانشگاه بولونیا است، که به باور عموم، قدیمی‌ترین دانشگاه مدرن جهان است. اما وجود یک دانشگاه برجسته و نخبه پرور با قدمتی کمتر از 50 سال در شهر پیزا بنام "سانتانا" توجه همگان را به خود جلب کرده است.
نتایج یک پژوهش علمی در ایران نشان می‌دهد سه خبرگزاری غربی و سه خبرگزاری داخلی به ترتیب خوراک اصلی صفحات بین‌المللی و سیاسی روزنامه‌ها در ایران را تأمین می‌کنند.
راز کج شدن سازه‌هایی مانند برج پیزا چیست؟
از برج پیزا در ایتالیا گرفته تا بیگ بِن در بریتانیا، بسیاری از سازه های شناخته شده جهان ویژگی های جالب و متمایزی دارند.
۲۴ ساعت ترامپ چگونه می‌گذرد؟
نیویورک تایمز روایت کرد
نگاه ویژه

ارتباط فساد با فردگرایی

وقتی در جامعه‌ای حوزه مشارکت، تعاملات و ارتباط به حداقل...

پیشنهاد آزمون یک فرضیه

در هر دو صورت پذیرش و عدم پذیرش یک روایت را بیش از آنکه...

تأملی بر سیره اخلاقی خاتم‌الأنبیاء(ص)

تساهل و گفت‌وگو، منطق پیامبر(ص) در مواجهه با «دیگری» است

عصر جدید اصلاح‌طلبان

اصلاح‌طلبان برای اینکه منافع ملی برای‌شان اولویت دارد، هماهنگ...
پیشنهاد
در نگاه زیست محوری
"مرگ" وجود ندارد!
کی باید مشاوره برویم؟
تفاوت‌های مشاوره و روان‌درمانی
کی باید مشاوره برویم؟
چه کسی به انقلاب اکتبر خیانت کرد؟
ظهور و سقوط تروتسکی؛ فرمانده تنهای انقلاب
چه کسی به انقلاب اکتبر خیانت کرد؟