صفحه نخست -
احتمال کاهش قیمت تلفن همراه
قیمت گوشی تلفن همراه در بازار طی ماه‌های گذشته با نوسانات نرخ ارز افزایش عجیب و غریبی پیدا کرده بود، اما در هفته گذشته قیمت انواع تلفن همراه با کاهش مواجه شد که گزارش میدانی نیز گویای ارزانی موبایل تا ۲ میلیون تومان در برخی برند‌ها بود.
پیش‌بینی قیمت‌های دلار، سکه و اوراق مسکن
فشار دلار بر سکه
بررسی‌ها نشان می‌دهد که بهای اکثر سررسید‌های این بازار طی یک هفته اخیر در محدوده ۶۲ هزار تومان نوسان داشته است. پس از افت‌و‌خیز‌های پردامنه در این بازار در هفته‌های اول و دوم مهرماه، قیمت اوراق از شنبه هفته گذشته نوسانات محدودی را تجربه کرد. به نظر می‌رسد فروکش هیجان در بازار‌های سهام و ارز در بازگشت آرامش به معاملات اوراق موثر بوده‌اند.
حجم سرمایه‌گذاری بین‌المللی شرکت‌ها در حوزه سخت‌افزار، نرم‌افزار، مراکز داده، شبکه‌ها، کارکنان، فناوری اطلاعات و خدمات مربوطه در حال حاضر سالانه ۶ هزار میلیارد دلار است. به این ترتیب اگر اقتصاد فناوری را یک کشور در نظر بگیریم و هزینه سرمایه‌گذاری یاد شده تولید ناخالص داخلی آن در نظر گرفته شود، این اقتصاد سومین اقتصاد بزرگ جهان پس از آمریکا و چین و بالاتر از اقتصاد ژاپن قرار می‌گرفت.
مشکلات فنی نوسانات سهام را محدود کرد
دیروز اولین‌باری نبود که شاهد اختلال در سامانه فنی معاملات بورس تهران بودیم. پیش از این به‌ویژه در هفته‌های اخیر نیز به دنبال افزایش حجم‌های ارسالی خرید و فروش، به دفعات سامانه فنی معاملات مختل و امکان سفارش‌گیری به‌طور مقطعی قطع شده بود.
در روز افت کانالی دلار، سکه تمام بهار آزادی نیز ۱۹۰ هزار تومان از ارزش خود را از دست داد و به قیمت ۴ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان رسید.
دایره انتخاب در بازار وام ملکی چگونه است؟
نوع دوم تسهیلاتی است که معمولا با ارقامی بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان به متقاضیان پرداخت می‌شود. این دو نوع تسهیلات معمولا با دوره زمانی بازپرداخت ۵ ساله، نرخ سود ۱۸ درصد و با شرط ارائه سند ملکی به بانک به متقاضیان پرداخت می‌شود؛ هر چند متقاضی برای دریافت این تسهیلات باید علاوه بر ارائه سند مالکیت از طریق ارائه مدارک حقوقی (همچون فیش حقوقی)، اثبات کند از تمکن مالی کافی برای پرداخت اقساط برخوردار است؛ مبلغ قسط ماهانه این تسهیلات بیش از ۵/ ۲ میلیون تومان است.
فیلترشکن برای تلگرام
نکته جالب‌تر اینکه حتی اگر سیستم شما (فرضاً موبایل شما) تنها به فیلترشکن متصل باشد و هیچگونه استفاده‌ای از اینترنت مثل چک کردن شبکه‌های مجازی و کار با مرورگر و... صورت نگیرد با این حال از حجم اینترنت به مراتب استفاده بیشتری می‌شود تا حالت عادی و بدون استفاده با فیلترشکن.
۲ خطای تشخیص در بورس تهران
اشتباه دیگری که در بازار سهام مشهود است، مدل سرمایه‌گذاری است که معامله‌گران به آن عادت کرده‌اند. بخش قابل توجهی از پول‌ها از سوی سرمایه‌گذارانی به بازار وارد شده است که به مدل سرمایه‌گذاری در بانک‌ها عادت کرده‌اند. این سرمایه عمدتا کمتر ریسک‌پذیر است و از این‌رو انتخاب بازار سهام به دلیل ذات نوسانی از سوی این سهامداران قطعا وضعیت بازار را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد.
در این میان خانه‌های ۶۰ تا ۸۰ مترمربعی که دو خوابه هستند در اولویت اجاره اغلب مستاجران قرار دارند. این در حالی است که خانه‌های میان‌متراژ با یک اتاق خواب با توجه به ناهمخوانی با نیاز‌های یک خانواده دارای فرزند، صرفا برای زوج‌های جوان جذابیت دارد.
سومین افت متوالی سکه به ثبت رسید
اقتصاد نقره‌ای
تحولات جمعیتی چه تأثیری بر اقتصاد دارند؟
اگرچه جمعیت سالمند رو به افزایش است، اما در حال حاضر ایران در مرحله پنجره جمعیتی قرار گرفته است که فرصت اصلی هر کشوری برای رشد و توسعه است. ژاپن نیز که در حال حاضر رتبه یک جهان را از نظر جمعیت سالخورده به خود اختصاص داده و ۲۶ درصد مردمش بالای ۶۵ سال سن دارند، در دوران پنجره جمعیتی توانست اقتصاد خود را به یک کشور پیشرفته و توسعه یافته تبدیل کند.
افت شدیدتر تیراژ در صنعت خودرو؟!
آیا داخلی‌سازی خودرو‌ها وابستگی به خارج را پایان داده است؟
خودروسازان زمان خیلی زیادی را صرف شکستن رکورد بعدی نمی‌کنند، به نحوی که در عرض یک سال، تولید آن‌ها به بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار دستگاه می‌رسد. با تداوم این روند صعودی، صنعت خودروی ایران موفق می‌شود در سال ۹۰ به رکورد تولید بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار دستگاه دست پیدا کند، رکوردی که نقطه عطف اصلی در تاریخ تولید خودروسازی کشور به شمار می‌رود و تا به امروز شکسته نشده است.
تغییر مسیر پول‌های جدید
بررسی گزارش بانک مرکزی از آمار پولی مردادماه نشان می‌دهد
در مقیاس ماهانه بررسی‌ها نشان می‌دهد دارایی‌های بانک مرکزی در مردادماه نسبت به تیرماه سال‌جاری کاهش یافته است. دارایی‌های بانک مرکزی در مردادماه نسبت به تیرماه حدود ۲ درصد کاهش یافته است. بررسی‌ها همچنین نشان می‌دهد مهم‌ترین دلیل کاهش دارایی‌ها جزء «دارایی‌های خارجی» بوده است
طلا و نفت چه واکنشی به سقوط قیمت‌ها در وال استریت نشان دادند
هر سکه طرح جدید با رشد هفتگی ۱۱ درصدی به قیمت ۴ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان رسید. این فلز گرانبها در روند اصلاحی خود، از پنجم مهرماه تا یکشنبه گذشته حدود ۳۰ درصد از ارزش خود را از دست داد. روند نزولی بهای سکه تا تصویب لایحه مبارزه با تامین مالی تروریسم در مجلس ادامه یافت و قیمت سکه به کمترین سطح خود طی دو ماه اخیر رسید
انتخاب اول سرمایه‌گذاران
گزارش وزارت صنعت بررسی شد
آمار و ارقام اعلام‌شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت بیانگر آن است که با وجود بازگشت تحریم‌ها همچنان سرمایه‌گذاران به سرمایه‌گذاری در بنگاه‌های تولیدی امیدوارند. براساس ارزیابی‌های صورت گرفته بالاترین سهم پیش‌بینی سرمایه‌گذاری در گروه‌های صنعتی به گروه ساخت فلزات اساسی با سرمایه بیش از ۱۰۱ هزار میلیارد ریال با سهم ۶/ ۱۹ درصد از کل گروه‌ها اختصاص داشته است.
    صفحه  از ۲۰۷
پرطرفدار