دو اشتباه بزرگ مک‌دونالدز
مک‌دونالدز تلاش کرد تا در اواخر دهه ۱۹۸۰ و اوایل دهه ۱۹۹۰ با McPizza این مساله را حل کند. مک دونالد برای ایجاد منوی شام، تلاش کرد تا گزینه‌های مشابهی مانند لازانیا و اسپاگتی را اضافه کند.
خرید مسکن همواره یک سرمایه‌گذاری بزرگ برای هر فرد تلقی می‌شود؛ خریدی که می‌تواند کل سرمایه اندوخته شده افراد در چندین سال را به خود اختصاص دهد.
روزنامه اقتصاد جدول قیمت پیشنهادی مسکن در تهران را منتشر کرد.
مشاوران املاک در مناطق مختلف شهر تهران عنوان می‌کنند بخش عمده متقاضیان بالفعل در بازار مسکن به دنبال املاک قیمت مناسب برای تامین نیاز مصرفی خود هستند.
وام ارزان‌تر برای خانه اول
وام ارزان‌تر برای خرید «خانه اول»، با تصویب دو تصمیم در شورای پول و اعتبار، وارد بازار مسکن می‌شود. با تصویب «کاهش نرخ سود تسهیلات صندوق پس‌انداز مسکن یکم»، این وام برای گروه بیشتری از خانه‌اولی‌ها به «وام در استطاعت» تبدیل شد.
بازار ارز در ابتدای سال‌جاری روز‌های خوبی نداشت. ورود شهروندان عادی و دلالان که نیازی به مصارف ارزی نداشتند باعث شد بازار از تعادل خارج شود.
رصد دلا‌ر در تورم و تجارت
رصد قیمت دلار در تورم و تجارت کشور در اولین ماه از سال ۹۷ نتایج قابل‌توجهی را به‌دست می‌دهد. از یکسو، گزارش بانک مرکزی از شاخص بهای کالا‌ها و خدمات مصرفی در مناطق شهری ایران نشان می‌دهد که تورم نقطه‌به‌نقطه در کف ۲۲ ماهه ایستاده و به زیر ۸ درصد رسیده است.
دو هفته پیش دلار بر اساس تصمیم ستاد اقتصادی دولت تک نرخی و رقم ۴۲۰۰ تومانی برای آن اعلام شد و طبق این تصمیم، هر نرخ دیگری به غیر از ۴۲۰۰ تومان غیرقانونی است.
در جمع مردم تبریز ارائه شد
بیستم فروردین سال جاری پس از چند روز التهاب در بازار ارز کشور و بالا رفتن نرخ دلار، دولت پس از جلسه فوق‌العاده ستاد اقتصادی، نرخ دلار را برای تمام فعالان اقتصادی، نیاز‌های خدماتی مسافران، دانشجویان، محققان و دانشمندانی که برای کار‌های تحقیقاتی خودشان به ارز نیاز دارند، ۴ هزار و ۲۰۰ تومان تعیین کرد.
سکه برای دومین روز نزولی شد؛ شاخص سهام صعود کرد
یکی از روش‌های پیش‌بینی قیمت‌ها، نگاه به روند گذشته آن‌ها است. بر این اساس در این صفحه روند‌های قیمتی بازار‌های مهم ایران و جهان به نمایش گذاشته شده‌اند.
در گزارش اتاق تهران از عملکرد سال ۹۶ معرفی شد
بررسی مقصد صادرات غیرنفتی ایران با بالاترین متوسط قیمت صادراتی نشان می‌دهد که کوبا خریدار گران‌ترین کالاهای ایرانی به ازای هر تن بوده است.
ایمان نوربخش در ابتدای سال ۸۱ پس از تلاشی نزدیک به ۱۰ سال سرانجام نرخ ارز در نظام اقتصادی ایران تک‌نرخی شد. تجربه تک‌نرخی کردن ارز در سال ۸۱ درس‌های زیادی برای دولتمردان امروز دارد که به‌دنبال تثبیت و تک‌نرخی شدن ارز هستند.
بورس تهران ۲۷۷ واحد صعود کرد
روز گذشته بازار سهام با تغییر مسیر مواجه شد و شاخص بورس ۲۷۷ واحد رشد کرد. در سوی دیگر، بازار سکه برای دومین روز متوالی کاهشی شد و افت قیمت ۲۵ هزار تومانی را تجربه کرد.
فشار بر قیمت سکه ادامه یافت
سختی خرید و فروش دلار در بازار آزاد برخی متقاضیان را با دردسر‌های زیادی مواجه کرده است. برخی افراد در روز‌های اخیر عنوان کردند برای مصارف ضروری نیاز به تهیه ارز داشتند، ولی هیچ صرافی به راحتی حاضر به فروش دلار و سایر ارز‌ها به آن‌ها نمی‌شد.
اینکه چطور حجم کالاهای قاچاق وارداتی که به صورت مخفیانه و غیرقانونی وارد شده برآورد می‌شود، سوالی است که برای خیلی‌ها پیش آمده؛ اینکه چطور عددی دقیق به عنوان آمار قاچاق در کل کشور محاسبه و اعلام می‌شود.
    صفحه  از ۱۴۹
نگاه ویژه
پرطرفدار