قدرت نمایی تلویزیون
تلویزیون در حالی به آزاده صمدی اخم کرده که از مدت‌ها پیش فرش قرمز برای محمدرضا گلزار پهن کرده است.
قانعی راد؛ نمونه آرمانی انسان آکادمیک
قانعی راد نه‌تنها برای جامعه دانشگاهی، بلکه برای جامعه ایران گوهر گرانبهایی بود و هست که از طریق شیوه سخن‌گفتنش و منش و سیره و کردارش به ما آموخت که می‌توان به دانشگاه و علم انسانی و دانشگاهی امیدوار بود و تکیه کرد.
«تتلو» می‌تواند سرود تیم ملی را بخواند؟!
ممکن است مردم با اثری که به عنوان مثال آقای تتلو خوانده، ارتباط بیشتری بگیرند. اما آیا این اثر می‌تواند سرود رسمی مجموعه مهمی مانند فدراسیون فوتبال باشد.
ایران با ۱۱ کشور دیگر در غرب آسیا در حوزه صنایع دستی رقابت می‌کند؛ کشور‌هایی که برخی از آن‌ها در شرایط جنگی به سر می‌برند و صنایع دستی و هنر‌های سنتی‌شان وضعیت روشنی ندارد. با این حال کشور ما به شکل مشترک با عمان مدیریت صنایع دستی غرب آسیا را به عهده دارد.
حال این روز‌های تئاتر شهر
احتمالا برای شما هم مثل ما جالب باشد بدانید در زمانه‌ای زندگی می‌کنیم که ممکن است مرمت و بازسازی یک بنای ٥٠ ساله بی‌آنکه مثلا در زلزله یا موشک‌باران دچار آسیب جدی شده باشد، بیش از یک دهه طول بکشد. لابد از خودتان می‌پرسید چطور چنین چیزی امکان دارد. شاید اگر همین ظرف زمانی در مورد احداث اتوبان حالا تاریخی شده تهران-شمال به‌کار می‌رفت باورپذیرتر بود تا بازسازی یک بنا.
فوتبال، موسیقی فوتبالی می‌خواهد
استقبال منفی از سرود جام جهانی
بالاخره بعد از ماه‌ها امروز و فرداکردن آیین رونمایی سرود‌های تیم‌ملی فوتبال ایران در مسابقات جام‌جهانی فوتبال روسیه ۲۰۱۸ در تالار وحدت تهران برگزار شد. اتفاقی که معلوم نیست برای چه این‌قدر طول کشید و پروژه‌ای که نهایتا در دو سه هفته می‌توانست به نتیجه مناسبی ختم شود، چندماه از اوایل دی‌ماه سال گذشته تا همین امروز که آخرین روز دومین‌ماه سال را پشت‌سر می‌گذاریم، عالم و آدم را درگیر حواشی و جنجال‌ها و شایعات بی‌اساسی کرد.
به بهانه درگذشت قاسم افشار
درباره شش گوینده شاخص خبر که صدا و تصویرشان خاطره جمعی چند دهه را شکل داده است. سبک هر کدام چه بود و سرنوشت شان به کجا رسید؟ این گزارش به مناسبت درگذشت قاسم افشار تدوین شده است.
روزگار سپری نشده مرد سالخورده
به بهانه رقصیدن "محمود دولت آبادی" در تالار وحدت
رقصیدنش محمود دولت آبادی در تالار وحدت، در آستانه ۸۰ سالگی، آنقدر به مذاق اهالی فرهنگ و هنر خوش آمده که در این روز‌های نه چندان خوش، فیلم آن را دوسه روزی است دست به دست می‌کنند. از "محمود دولت آبادی" صحبت می‌کنیم.
تصمیم جنجالی هفته گذشته رئیس‌جمهوری ایالات‌متحده آمریکا برای خروج از توافق جامع هسته‌ای موجی از واکنش‌ها را در میان فعالان تمام عرصه‌های سیاسی و اقتصادی کشور برانگیخت و در این میان صنعت گردشگری نیز از این امر مستثنی نبود.
«اورهان پاموک»؛ متفکر دوجهانه
اورهان پاموک را می‌ستایم و می‌دانم که کارش ابعاد متعدد و فراوانی دارد: همان‌قدر ریشه در این سوی جهان که در ساختار قصه‌نویسی پیشتاز سی سال گذشته جهان غرب... و همین نکته است که جایگاهش را برایم جذاب و خاص می‌کند و برای منی که همه عمر در آرزو و جست‌وجوی هنرمند و متفکر دوجهانه بوده‌ام، اورهان پاموک را به صورت توفیق و مثالی شایسته درمی‌آورد و در میان این خیل انبوه، تصویر او را دلخواه‌تر و واضح‌تر و دوست‌داشتنی‌تر می‌یابم و آسوده می‌شوم.
نمایشگاه یا فروشگاه؟
کارکرد نمایشگاه کتاب چیست؟
یکی از اصلی‌ترین مسائل مورد بحث درباره نمایشگاه کتاب این است که بالاخره «نمایشگاه» است یا «فروشگاه»؟ سوالی قدیمی و مناقشه‌برانگیز میان موافقان و مخالفان نمایشگاه که تاکنون جواب مشخصی نیافته است.
در مراسم بزرگداشت مهرداد ابروان مطرح شد
مراسم یادبود استاد مهرداد ابروان منتقد، مدرس، بازیگر و کارگردان تئاتر که دوم اردیبهشت‌ماه دچار سکته قلبی شد و از دنیا رفت، عصر ۱۰ اردیبهشت ماه با حضور اساتید، دانشجویان و خانواده این مرحوم در تالار مشاهیر مجموعه تئاتر شهر برگزار شد.
رسوایی‌های اخلاقی از اسکار به نوبل
گمانه‌زنی‌ها از احتمال لغو نوبل ۲۰۱۸ خبر می‌دهد
پس از حواشی بی‌شمار مربوط به رسوایی‌های اخلاقی در جهان سینما و به‌ویژه در جایزه اسکار، از چندی پیش حاشیه‌های اخلاقی نوبل ادبیات در سال ۲۰۱۸ مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفته است.
بر اساس اعلام وزیر آموزش و پرورش هامبورگ آلمان، امسال برای نخستین بار زبان فارسی وارد امتحانات گواهی پایان تحصیلات دوره متوسطه در این شهر شد.
احتیاجی به کتاب خواندن داریم یا نداریم!
به مجرد آغاز برگزاری نمایشگاه کتاب تهران، مسئله کتاب و کتاب‌خوانی و همین طور سرانه مطالعه در ایران، مسئله روز می‌شود.
    صفحه  از ۴۶
پرطرفدار