پسر استاد هاشم فنی‌پور از سرقت پنج تابلوی معرق و منبت پدرش به ارزش ۵۰۰ میلیون تومان خبر داد. مهیار فنی‌پور در گفت‌وگو با «ایسنا» گفت: پنج تابلوی نفیس و بزرگی که پدرم از سال ۱۳۶۰ برای ساخت آنها زحمت کشید و در نمایشگاه‌های متفاوتی به نمایش گذاشت، از کارگاه پدرم دزدیده شده‌اند.
نگاهی به داستان"آینه" محمود دولت آبادی
«مردی که شناسنامه‌اش را گم کرده بود، لحظاتی خاموش و اندیشناک ماند، وز‌آن‌پس گفت: اسباب زحمت شدم با وجود این اگر زحمتی نیست بگرد و شناسنامه‌ای برایم پیدا کن که صاحبش مرده باشد. این ممکن است؟ بایگان گفت: هیچ‌چیز غیر‌ممکن نیست. نرخش هم ارزان‌تر است.»
دورخیز سینما برای اکران نوروزی
سینما در ماراتن نفسگیر اکران نوروز
بدون تاریخ بدون امضا، پشت ابرها، به وقت شام، تنگه ابوقریب، مصادره، هزارپا، لونه زنبور، چهارراه استانبول و عصبانی نیستم در پی نمایش در روزهای تعطیلی عید هستند.
حمید فرخ نژاد شیوه تصمیم‌گیری هیات داوران جشنواره فیلم فجر را درباره فیلم «لاتاری» خارج از اصول تعریف شده دانست. حمید فرخ نژاد با انتشار متنی در اینستاگرام از دلایل انتخاب نشدن «لاتاری» از سوی هیات داوران جشنواره فیلم فجر انتقاد کرد.
ازجمله اتفاقات شگفت‌انگیز این دوره از جشنواره فیلم فجر این است که از یک فیلم، دو بازیگر نامزد جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن شده‌اند. این درحالی است که هر فیلم، فقط یک بازیگر نقش اول زن و مرد دارد. همچنین برای بسیاری جای سؤال است که چطور یک فوتبالیست که به عنوان نابازیگر شناخته می‌شود، نامزد بهترین بازیگر جشنواره شده است.
کتاب‌هایی که مدیر توییتر را متحول کرد
جک دورسی، مدیرعامل و مؤسس دو شرکت توییتر و اسکوئر مسئولیت دشواری را در اداره این دو شرکت سهامی عام به عهده دارد. حالا که دورسی به عنوان یک رهبر به بلوغ رسیده، تمرکز بیشتری روی به چالش کشیدن خود پیدا کرده، و کتاب های مورد علاقه وی چشم اندازی به فرایند فکری او ارائه می دهد.
الناز شاکردوست تصویر جدیدی از خودش در بیمارستان منتشر کرد.
از تجربه نخست یک جوان تا فیلم جنجالی حاتمی‌کیا
"امیر" نخستین فیلمی بود که روز گذشته، ١٦ بهمن، در سینمای رسانه‌ها نمایش داده شد؛ نخستین تجربه فیلم‌سازی نیما اقلیما که به جمع فیلم‌های منتخب جشنواره فیلم فجر راه یافت. «امیر» داستان ساده و روانی دارد و از پیچیدگی‌های عجیب‌وغریب در داستانش خبری نیست.
ابعاد ترسناک تجاوز
منیژه حکمت از جاده قدیم می‌گوید
این روزها تصمیم داشتم فیلمی بسازم که شبیه آینه باشد تا ما بتوانیم رفتار خودمان را در آن بررسی کنیم؛ اما هر چه گذشت دیدم ماجرا ابعاد دیگری نیز دارد و اینها حتی ترسناک‌تر هم هستند.
حاتمی‌کیا: می‌خواستم از داعش بگویم
آیا سینمای دفاع مقدس و ارزشی در جشنواره توقعات را برآورده کرده؟
میلیون‌ها دلار، چند فیلم فاخر و کاریکاتوری به قلم کهنه‌سرباز سفر به شام، امپراتور جهنم، تنگه ابوغریب، سرو زیر آب و لاتاری فیلم‌های جریان موسوم به سینمای ارزشی جشنواره هستند.
ترافیک «سینما» روی آنتن «تلویزیون»
در این روزهایی که از سی‌وششمین جشنواره فیلم فجر گذشته، تلویزیون هم بیکار نبوده و برنامه‌هایی برای تکمیل کار در جشنواره از شبکه‌های مختلف روانه آنتن کرده است.
راه‌اندازی هفت خانه فرهنگ و فرهنگسرا در سرپل ذهاب
نیکی کریمی خبر داد
نیکی کریمی از ساخت و راه‌اندازی هفت خانه فرهنگ سیار در قالب هفت کانکس و همچنین ساخت فرهنگسرای چندمنظوره در سرپل ذهاب خبر داد.
خریداران مسلمان در فروشگاه‌های اچ اند ام ‌(H & M) نسبت به درج عربی کلمه "الله" بر روی جوراب های تولیدی کودکان به شدت اعتراض کردند.
«حدود بیست روز پیش میزبان وحیدرجبلوی عزیز ، جوان توان یاب اهل کرج در برنامه حالا خورشید بودم . در خلال گفتگو از اپلیکیشنی صحبت کرد که با خلاقیت و اشتیاق نوشته و دوست دارد آن را به جامعه توان یابان کشور برساند .
فیلم‌هایی که رنگ اسکار را ندیدند
وقتی چشم رأی‌دهندگان بسته است!
در طول سال‌هایی که مراسم اسکار به منظور اهدای جایزه به بهترین عوامل تولید فیلم آمریکا برگزار می‌شود، فیلم‌های بسیاری بوده‌اند که با وجود قابلیت‌های بالا و عوامل خوب‌شان کاملا از سوی آکادمی نادیده گرفته شده و نتوانسته‌اند حتی نامزد جایزه اسکار شوند و برخی از این فیلم‌ها با وجود عوامل تولید خوب و کیفیت بالایشان تنها در یک رشته نامزد یا برنده جایزه شده‌اند؛ در حالی ‌که شایستگی آنها بسیار بیش از این بوده است.
    صفحه  از ۳۹