صفحه نخست -
ادبیات تکراری ذهن مخاطبان را خسته کرده
اگر نوشته باشد یکی از نمایندگان مجلس گفت. رییس‌جمهور گفت. رییس قوه قضا گفت. در نماز جمعه امروز عنوان شد. دقت بسیاری لازم است که حتما سال آن دیده شود؛ وگرنه فکر می‌کنی همین امسال بوده است. اما ناگهان یکه می‌خوری که مثلا مال ۳۰ سال پیش است.
در نیمه اول سال ۲۰۱۸ کتاب‌های سیاسی فروش خوبی داشتند. به طور خاص، انتشارات مک‌میلان شاهد نمایش خوب کتاب‌هایش بود: کتاب «آتش و خشم: درون کاخ سفید ترامپ» اثر مایکل ولف پرفروش‌ترین کتاب سال تا به اینجای کار بود و «وفاداریِ بالاتر: حقیقت، دروغ و رهبری» که خاطرات جیمز کومی است در جایگاه سوم این فهرست قرار دارد.
سید کجایی که بینوایان را توی هتل «اسپیناس پالاس» کُشتن؟
امشب و هر شب عجله کنید!
یک زمانی در سال ۱۳۵۲ که پوشش اشرافی دادن به هنر مد شده بود، جلوی در تالار رودکی سابق (وحدت فعلی) امیر نادری را با شلوار و کاپشن جین رنگ و رو رفته دیدم که می‌خواست برود داخل فیلم خودش، «تنگسیر» را در «جشن سپاس» ببیند. مردی که جلوی در ایستاده بود، نادری را نشناخت و تصورش این بود با یک آدم علاف عشق سینما روبه‌روست. روی همین اصل دستش را جلو آورد و به او با صدای بلند گفت: «آقا کجا؟»
تأترها لاکچری شدند؛ بینوایان تأتر نروند!
بلیط تأترهای جدید چقدر هزینه دارد؟
چندی است با نمایش‌ها و قیمت‌های بالای آن‌ها در عرضه تاتر مواجه‌ایم. در آستانه اجرای نمایش «بینوایان» مدیرکل هنر‌های نمایشی وزارت ارشاد گفته که قیمت بلیت نمایش «بینوایان» باید کاهش یابد.
استبداد سلبریتی‌ها
حاشیه‌ای بر نمایش موزیکال بینوایان
در هیاهوی فرهنگ و هنر روزگار ما، در بلبشویی که کم مطرح نیستند حرف‌ها و حدیث‌ها و شبهه‌ها درباره مبادلات ناسالم به نام فرهنگ و هنر، پولشویی در حوزه سینما و حتی در حوزه کتاب و کاغذ، به روی صحنه رفتن تئاتری با سوپراستارهای سینمایی و قیمت بلیتی عجیب و غریب که تقریباً در تئاتر ایرانی بی‌سابقه است، اتفاق نامیمونی است؛ تا جایی که حتی وزیر متولی فرهنگ هم زبان به شکوه گشوده و این رخداد را تحت عنوان «تئاتر لاکچری» هجو کرده است...
دست یابی به آرامش و احساس خوشبختی، یکی از دلایل اصلی بسیاری از جوانان برای ازدواج است. در چند وقت اخیر، چندین سوال مشابه درباره درستی و نحوه دست یابی به این مسئله از طرف شما مخاطبان گرامی به دست ما رسیده است که حکایت از اهمیت این موضوع برای دختر و پسر‌های دم بخت دارد.
نقاشی‌های سهراب چوب شعرهایش را می‌خورد!
سهراب سپهری را این روز‌ها گران‌قیمت‌ترین نقاش ایران می‌دانند؛ همین چند ماه پیش بود که برای یکی از تابلوهایش بالای پنج میلیارد تومان در حراج تهران چکش زده شد. او از کودکی به نقاشی علاقه داشت و حتی برای این علاقه‌اش در مدرسه کتک هم خورد در این مسیر تحصیل و سفر کرد و نمایشگاه برگزار کرد.
سرزمینی که بی مادر نخواهد بود
دختری جوان و لاغراندام با کوله‌ای بر دوش؛ زنی که با طمأنینه بار‌ها را از روی چرخ برمی‌دارد و در گاری می‌گذارد، همسر و فرزند کوچکش هم همراهش هستند. به سمت خروجی می‌آیند گویی تنها نشانه‌هایی هستند در آن فضای پرهیاهو از امید و آرامش و عشق به وطن، آمده‌اند تا بمانند.
نقد آلبوم ابراهیم محسن چاوشی
حالا که یک ماه از انتشار آلبوم ابراهیم گذشته و جو‌ها خوابیده، شاید وقت مناسبی باشد که سر فرصت بنشینیم و نگاه دقیق‌تری به آلبوم محسن چاوشی داشته باشیم؛ آلبومی که جنجال‌هایش قبل از خودش آمد و تا چند روز بعد از ریلیز شدن نیز ادامه داشت.
شیرین علی آبادی، متولد ۱۹۷۳ در تهران و فارغ‌التحصیل دانشگاه پاریس در رشته تاریخ هنر بود و مجموعه‌های هیبرید و دختران ایران این هنرمند از اعتباری جهانی برخوردار است.
شاعری خارج از مرزهای جغرافیایی
۸ مهر مصادف با ۳۰ سپتامبر از سوی سازمان ملل مزین به نام شاعر شهیر ایران مولانا محمد بلخی است. او را در غرب به نام رومی می‌شناسند. اینکه مولانا متعلق به کدام سرزمین است موضوع مشاجره چندین کشور است، ولی مولانا خارج از زمان و مکان به همه جهان سیطره یافت و از مرز‌های جغرافیایی گذشت.
معضل معرفی فیلم برای اسکار
هر فیلمی برای اسکار انتخاب می‌شد دوستان منتقد جار وجنجال به پا می‌کردند. به نظر من بهترین گزینه برای معرفی یک فیلم از جانب ایران به اسکار فیلم «بدون تاریخ، بدون امضا» ساخته برادران جلیلوند بود، چون این فیلم از هر نظر دارای ویژگی‌های لازم است.
ماجرای جنجال نقاشی‌های
«حقیقتا نمی‌دانستم که این تصویر که احتمالا روی یک‌کارت پستال برایم ارسال و یا در فیس بوک دیده ام و در ناخوداگاهم نقش بسته است. ایشان را تا دیشب نمی‌شناختم و حتما از ایشان هم عذرخواهی خواهم کرد»
ماجرا هنوز تمام نشده است و باید منتظر ماند و دید بعد از تبرئه مدیری از این اتهام او همچنان بر موضع خود درباره شکایت از شرق پافشاری می‌کند یا با عذرخواهی این روزنامه، شکایت‌اش را پس می‌گیرد؟
عزت الله انتظامی آقای بازیگری ایران درگذشت
عزت الله انتظامی بازیگر پیشکسوت سینما، تئاتر صبح امروز ۲۶ مرداد ماه در بیمارستان "باهنر تهران" درگذشت. عزت‌الله انتظامی متولد ۳۰ خرداد ۱۳۰۳ در تهران فارغ‌التحصیل دانشکده هنر‌های زیبای تهران در سال ۱۳۵۱ است که برای ادامه تحصیل به مدرسه شبانه تئاتر و سینما در هانوفر رفت و در سال ۱۳۳۷ به ایران بازگشت.
    صفحه  از ۴۸
پرطرفدار