محتوای این اثر، موسیقی مدرن و معاصر ایران است که پیوندی میان موسیقی معاصر مدرن و موسیقی سنتی ایران است.
نادر ابراهیمی؛ روایتگر عاشقانه‌های آرام
نادر ابراهیمی برای همه دوستداران ادبیات نامی شناخته شده است، او در ۱۴ فروردین سال ۱۳۱۵ در تهران به‌دنیا آمد. پدرش عطاءالمُلک ابراهیمی، فرزندِ آجودان حضور قاجار و از نوادگان ابراهیم خان ظهیرالدوله، حاکم نامدار کرمان در عصر قاجار بود که رضاشاه پهلوی او را، ضمن خلع درجه از کرمان به مشکین شهر تبعید کرد.
نصرالله رادش؛ شاد زیستن با کمدی رفتار
دیدار با نصرالله رادش در محوطه زیبا، سرسبز و پر درخت فرهنگسرای نیاوران فرصتی فراهم آورد تا زیر سایه روشن درختان کهنسال و صدای چلچله‌ها به بهانه نمایش زیبا، شاد و مفرح او که مدت هاست بچه‌ها را سرگرم و راضی راهی خانه‌های شان می‌کند.
مسعود رایگان؛ حسرت نقش گورکن را دارم
با مسعود رایگان بازیگر نقش‌های آشنا در فیلم هایی، چون «سنتوری»، «کافه ستاره»، «خیلی دور خیلی نزدیک»، «زادبوم»، «پرسه در مه» و «جرم» گفتگو کرده ایم. گفتگوی حاضر شاید فرصتی باشد برای کشف نگاه مسعود رایگان به دنیای پیرامونش، به عالم بازیگری، به نقش آفرینی‌ها و به زندگی شخصی اش در کنار یکی از هنرمندترین بازیگران زن حال حاضر در سینما و تلویزیون کشورمان.
دنزل واشنگتن؛ ستاره‌ای با صلح درونی
دنزل واشنگتن دو اسکار برده و در کلی فیلم معتبر و پر سروصدا بازی کرده. این روزها بیشتر از آن که به سینما فکر کند، خودش را درگیر خانواده و دلبستگی های شخصی اش کرده اما همچنان حضور پررنگی بر پرده سینما دارد و حتی در فیلم های متوسط نقش های تاثیرگذاری بازی می کند.
داستان یک ممنوعیت مضحک
به بهانه درگذشت ناصر ملک مطیعی
حالا که ناصر ملک مطیعی فوت کرده است حجم خشم مردم بیشتر از اندوه است درمیان تمام واکنش‌ها این واکنش امیر پوریا شاید وصف حال مردم باشد. در مطلب زیر یک واکنش به عنوان نمونه‌ای از کلیت واکنش‌ها را می‌خوانید و بعد اتفاقات این چند وقت اخیر حول ملک مطیعی را مرور می‌کنیم.
آغاز و انجام سلبریتی های‌قدیم
داستان هجرت و جلای وطن، داستان غریبی است به‌ویژه این‌که موضوع مربوط به اهل شهرت باشد. آدم‌هایی که امروزه با نام «سلبریتی» شناخته می‌شوند، زمانی خیلی دورتر تقریبا چهار دهه پیش با این نام شناخته نمی‌شدند.
فریدون آسرایی؛ از کسی الگو نمی‌‎گیرم
خواننده جریان اصلی موسیقی ایران موسوم به پاپ است و حدود ۱۵ سال است که توانسته خود را در این مارکت موسیقی نگه داشته و حفظ کند. اغلب مردم او را با ترانه «خوشگل عاشق» می‌شناسند و با آن خاطره دارند، اما قطعات هیت و آلبوم‌های موفق دیگری هم داشته است. با او درباره آلبوم جدیدش و همچنین مسائل روز موسیقی پاپ گفت‌و‌گو کرده‌ایم.
حسین علیزاده؛ عصیانِ اسطوره
حکایتی از تربیت راستین
وقتی خبردار شدم حسین علیزاده قصد دارد در ایران اجرا داشته باشد، به بزرگی این رخداد بسیار فکر کردم. اغلب کسانی که در ایران روی صحنه می‌روند، متوجهند که اجرای موسیقی با قواعد و قوانینی که این روز‌ها رایج است، آن هم برای موسیقیدانی که گذشته سرفرازی در کارنامه هنری‌اش دارد، کار بسیار دشواری است که توان جسمی بالایی می‌طلبد.
همه‌چیز ممنوع؛ خنده آزاد
لطیفه‌های نیم میلیاردتومانی آقای کمدین
تالار وزارت کشور این روز‌ها میزبان کنسرت خنده حسن ریوندی است. کمدین، شومن، مقلد صدا و یا هر چیز دیگری که شما بنامیدش؛ که تمام متر و معیار و رکورد‌های برنامه‌های این چنینی را رد کرده و به دستاورد‌هایی رسیده که بیا و ببین! سال گذشته در چنین روز‌هایی که شهر در التهاب انتخابات می‌سوخت؛ یکی از مهمترین خبرگزاری‌های این دیار خبری داد که بعد از گذشت یک‌سال هنوز هم نمی‌شود هضمش کرد.
ناصر چشم‌آذر؛ هجرت خالـق نت‌های مانـدگار
مرور یک زندگی
او بعد از سی سال سکوت ۱۹ مهرماه سال ۱۳۹۴ در تالار وحدت به صحنه بازگشت و کنسرت «باران» عشق را اجرا کرد. عنوان این کنسرت از آلبوم مشهور او انتخاب شده بود و تکرار همین عنوان در شبکه‌های مجازی می‌توانست علاقه‌مندان بسیاری را ترغیب کند تا پای اجرای او بنشینند.
افسانه بایگان: از حاشیه‌های سینما دورم
ستاره دهه ۶۰ سینمای ایران
بایگان در نوروز امسال با مجموعه تلویزیونی «تعطیلات رویایی»، میزبان مخاطبان شبکه دو بود. او در این سریال نقش یک زن نوکیسه را بازی می‌کرد که رفتار‌هایی منحصر به خودش را داشت. همچنین کل‌کل‌های زیادی بین او و جاری اش برقرار بود که این نقش را افسر اسدی بازی می‌کرد.
درباره رمان «کوچه درختی» از حمید امجد
کتاب را که دست گرفتم، دیگر نتوانستم رهایش کنم.
تصاویر/ کدام ستاره‌ها شهرت خود را مدیون خانواده هستند؟
برخی از ستاره‌ها هستند که در گذشته هیچ نداشتند، اما با تلاش‌های خود پله‌های موفقیت را یکی پس از دیگری پشت سر گذاشتند و حال، چون ستاره‌ای در جهان می‌درخشند.
محمود دولت آبادی: اندیشیدن را جدی بگیریم
استاد جان کندن
بعد از سال‌ها «طریق بسمل شدن» مجوز چاپ گرفت و حالا شاید «محمود دولت آبادی» که اعتراف به جان سخت بودن هم می‌کند امیدوار به انتشار «زوال کلنل» هم شده باشد، او در گفت و گو با «سازندگی» از این روزهایش می‌گوید.
    صفحه  از ۲۰
پرطرفدار