صفحه نخست -
سینا مهرداد؛ پسر مذهبی سریال پدر
حامد سریال «پدر» را از لحاظ پایه و درون خیلی به خودش نزدیک می‌داند؛ هر دو در خانواده‌ای مذهبی بزرگ شده اند، اما می‌گوید حامد شیطنت سینا را ندارد. با او درباره کار‌های قبلی اش، نمایشی که این روز‌ها مشغول تمرین آن است، برنامه اش برای آینده و زیر و بم‌های نقش حامد تهرانی در سریال «پدر» گپ زده ایم.
داریوش ارجمند؛ من هیچکس نیستم!
“داریوش ارجمند” بازیگر پیشکسوت، صاحب سبک و با اخلاق سینما، تئاتر و تلویزیون امروز شمع تولد ۷۳ سالگی خود را خاموش خواهد کرد.
حمید عسکری: مافیای موسیقی نداریم!
حمید عسکری خواننده نام آشنای موسیقی پاپ ایران نیاز به معرفی چندانی ندارد. او در سال هشتاد و پنج با آلبوم کما توانست در دنیای شلوغ موسیقی اسم خود را مطرح کند و برخلاف اکثر خواننده‌هایی که زود چهره و زود هم فراموش می‌شوند توانست جایگاه خود را در بین برند‌های مارکت موسیقی داخلی حفظ کند.
امیر مهدی ژوله؛ باور ندارم سلبریتی شده‌ام!
تا چند سال پیش شاید کمتر کسی امیرمهدی ژوله را می‌شناخت. طنزنویسی که کار را در مطبوعات آغاز کرده بود و بعد به گروه نویسندگان کار‌های مهران مدیری اضافه شده بود و در پروژه‌های سریالی این کارگردان با تیم او همراهی می‌کرد. یک اتفاق، اما کافی بود تا امیرمهدی ژوله را به صف سلبریتی‌های جامعه برساند. حضور در خندوانه به عنوان استندآپ کمدین و رقابتی که او تا پایانش را با موفقیت گذراند.
محمدرضا شجریان؛ همیشه استاد
به آواز شوشتری او در فیلم دلشدگان گوش دهید، همان که به عطر کلام حافظ آذین شده؛ یارم به یک لا پیرهن، خوابیده زیر نسترن، دقت کنید واژه «زیر» چگونه ادا می‌شود. چه کسی است که با شنیدن چنان آوازی به خدا نرسد. این مشتی بود نمونه خروار برای اثبات این که جایگاه شجریان فقط به واسطه تلاش هنری کسب شده است.
حمید سمندریان؛ طلایه‌دار دوران پرشکوه تئاتر ایران
واقعیت این است که با رفتن حمید سمندریان سرخوردگی و سطحی‌گرایی دو کلیدواژه اصلی تئاتر ما شدند. با رفتن او دورانی مهم از تاریخ تئاتر این سرزمین به پایان رسید. دورانی با شکوه... با تاریخی سترگ و البته با پایانی قاطع و تلخ.
جرمی کلارکسون؛ مجری محبوب تخت گاز
می‌گوید میان شهرت و ثروت قطعا دومی را انتخاب می‌کند؛ چراکه شهرت چیزی جز رنج و اذیت به همراه ندارد. با برنامه‌ی تخت گاز بی‌بی‌سی مشهور شد، ولی طرز بیان و اخلاق تند کار دستش داد و آخر سر از این شبکه اخراج شد.
کوروش تهامی: عاشق دهه ۴۰ هستم
چهره خاصی دارد و به قول گریمور‌ها گریم‌خورش ملس است. گاهی با ریشی انبوه و بلند با قبای ترمه و چشم‌هایی نافذ و کلامی گیرا می‌شود عباس‌میرزا که از صلابت و اقتدار و مقاومتش کیف می‌کنی و هی دلت می‌خواهد‌ای کاش همدوره‌اش بودی و در رکابش سرباز مدافع وطن می‌شدی و می‌جنگیدی.
محسن ابراهیم زاده؛ تصویری جدید از مرتضی پاشایی
در حالی که خوانندگان نامدار یا در خانه نشسته‌اند یا در نهایت یکی، دو کنسرت دارند خواننده تازه از راه رسیده‌ای در یکی، دو ماه آینده نزدیک سی‌بار روی صحنه خواهد رفت.
راز نقاشی ۵ میلیاردی سهراب سپهری چیست؟
در این گزارش به بررسی زوایای پنهان نقاشی سهراب سپهری پرداخته ایم که در این حراجی توانست ۵ میلیارد تومان به فروش برسد.
بانو ایران درودی؛ نقاش تابلو‌های بزرگ
به قول خودش اهل خراسان است و از تبار فردوسی، اهل نور است و عرفان چندهزار ساله. ایران درودی، بانوی هنرمند ایرانی، از پس یک تاریخ چندهزار ساله آمده است، بزرگان ایران و جهان برای او شعر گفته اند، نثر نوشته اند و از او به نیکی و جاودانگی یاد کرده اند. متبرک باد نام او.
عباس کیارستمی؛ هنرمند دموکرات
مراسم بزرگداشت عباس کیارستمی، جمعه‌شب اول تیرماه به مناسبت سالروز تولدش با حضور شهرام کریمی، هنرمند نقاش، فریبرز عرب‌نیا، بازیگر، سیروس ابراهیم‌زاده، نویسنده و کارگردان، نادر مشایخی، آهنگ‌ساز و جمعی از علاقه‌مندان به هنر در مؤسسه سکو برگزار شد.
محتوای این اثر، موسیقی مدرن و معاصر ایران است که پیوندی میان موسیقی معاصر مدرن و موسیقی سنتی ایران است.
نادر ابراهیمی؛ روایتگر عاشقانه‌های آرام
نادر ابراهیمی برای همه دوستداران ادبیات نامی شناخته شده است، او در ۱۴ فروردین سال ۱۳۱۵ در تهران به‌دنیا آمد. پدرش عطاءالمُلک ابراهیمی، فرزندِ آجودان حضور قاجار و از نوادگان ابراهیم خان ظهیرالدوله، حاکم نامدار کرمان در عصر قاجار بود که رضاشاه پهلوی او را، ضمن خلع درجه از کرمان به مشکین شهر تبعید کرد.
نصرالله رادش؛ شاد زیستن با کمدی رفتار
دیدار با نصرالله رادش در محوطه زیبا، سرسبز و پر درخت فرهنگسرای نیاوران فرصتی فراهم آورد تا زیر سایه روشن درختان کهنسال و صدای چلچله‌ها به بهانه نمایش زیبا، شاد و مفرح او که مدت هاست بچه‌ها را سرگرم و راضی راهی خانه‌های شان می‌کند.
    صفحه  از ۲۱
نگاه ویژه

در نکوهش کنکور و ستایش مهارت

سیده ضحی حسینی‌نصر
پرطرفدار