صفحه نخست -
ما و جنبش ME TOO
متأسفانه آموزش سبک زندگی خوب ایرانی و اسلامی با روش‌های علمی و تربیتی شکل نگرفته است. برخوردار‌های سلیقه‌ای توام با عتاب که به آزردگی روحی و روانی مخاطب منجر می‌شود، اثرات توصیه‌های انسانی و اخلاقی و دینی را خنثی کرده و این تعالیم مهم را بی اثر می‌سازد. این در حالیست که امروزه در دنیا ثابت شده سبک زندگی سالم از ابعاد جسمی و روحی به مهارت‌های ارتباطی و تنظیم روابط بین زنان و مردان وابسته است و جنبش فراگیر Me Too مثال بارز این ادعا به حساب می‌آید.
مسیر جدید بازار تاکسی آنلاین
ویز در رقابت با اوبر خدمات Carpool را در آمریکا فعال کرد
نام سرویس مشابه اوبر Uber Pool است و سرویس Uber express Pool نیز با تعرفه‌های ارزان‌تری توجه بسیاری را به خود جلب کرده است. فرق بین سرویس ویز و تاکسی‌های اینترنتی دیگر در این است که در waze کسانی مسیر روزانه خود را مثلا از خانه به محل کار و برعکس رابا خودرو می‌روند با استفاده از کارپول ویز می‌توانند چند مسافر را هم سوار کنند تا صندلی‌ها خالی نماند
موافقت مجلس با CFT/ دوئل موافقان و مخالفان
FATF یعنی رعایت حداقل‌های مبارزه با تروریسم. این استاندارد‌ها دولتی نیست بلکه بنگاهی است که دولت‌های کشور‌ها نمی‌توانند در آن هیچ دخالتی داشته باشند حالا اگر ما به این استاندارد‌ها بی‌توجه باشیم نمی‌توانیم با نظامات بانکی جهان ارتباط عالی داشته باشیم. پذیرش شروط FATF یعنی پذیرش استاندارد‌های جهانی برای مقابله با تروریسم.
چرا اعتراض کامیونداران ادامه‌دار شد؟
پیشتر هم شاهد اعتراض کامیونداران بودیم اما تعداد بالای دستگیرشدگان بخاطر جلوگیری از حرکت ماشین‌های سنگین در روزهای اخیر بسیار اخیر کم سابقه بوده است.
ماجرای مسمومیت‌های الکلی بی‌سابقه
در هفته‌ای که گذشت مرگ تعدادی از شهروندان در نقاط مختلف کشور بر اثر مصرف مشروبات الکلی دست ساز و غیر استاندارد بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌ها و فضای مجازی داشته است. در ادامه به مرور این حادثه و نظرات و واکنش‌های مردم و کارشناسان به این مساله می‌پردازیم.
ترند‌های مجازی هفته؛ پرتاب موشک، سقوط دلار
این هفته فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی از صبح روز دوشنبه به تسخیر دو خبر مهم درآمد.: سوریه؛ حمله موشکی سپاه به مقر تروریست‌ها. تهران؛ روند کاهش دلار
خودرو‌های دیزلی که امروز به دست خریداران می‌رسند از همیشه آلایندگی کمتری را تولید می‌کنند. دولت انگلیس در ماه ژوئن از برنامه‌ای پرده‌برداری کرد که قرار است هزینه تست خودران‌ها در بزرگراه‌های این کشور را تامین کند.
رسیدگی به این پرونده از صبح روز چهارشنبه ۱۱ مرداد سال گذشته و با تماس یک راننده اتوبوس شرکت واحد به مأموران کلانتری ۱۲۵ یوسف‌آباد آغاز شد. به‌دنبال این تماس بازپرس کشیک قتل و تیم بررسی صحنه جرم راهی محل شدند. دو سر بریده متعلق به زن و مرد جوانی بود که توسط عامل یا عاملان جنایت در محل رها شده بود.
ویدیویی از منحرف شدن خودرویی که با سرعت زیاد درحال رانندگی بود و ناگهان وارد کافه ای مملو از جمعیت شد.
هفته دوم اردیبهشت ماه امسال وعده بانک مرکزی جامه عمل پوشید و سپرده‌گذاران مؤسسه ثامن پیامکی دریافت کردند که در آن اعلام شده بود حساب‌های آنها به بانک انصار منتقل شده است؛ دستگاه‌های خودپرداز مستقر در شعب مؤسسه ثامن نیز به نشان بانک انصار تغییر کرد.
موج نزولی که به بازار وارد شد قیمت را تا محدوده ۱۳ هزار و ۶۰۰ تومان پایین برد؛ با این حال، در این نقطه مقاومت معامله‌گران بالا رفت و افزایش خرید‌ها موجب بازگشت دلار به مرز ۱۴ هزار تومانی شد. در ساعات پایانی روز نیز بازار کمی آرام‌تر شده بود و نوسانات در محدوده ۱۳ هزار و ۸۰۰ تا ۱۴ هزار تومان صورت می‌گرفت. به گفته فعالان، در روز‌های اخیر حجم معاملات دلار در بازار بالا رفته است. از نظر آن‌ها ورود اسکناس به بازار افزایش یافته است، ولی همزمان به‌دلیل شکست چند سطح مقاومتی، تقاضای زیادی نیز به بازار وارد شده است.
ویدیو/ شیطنت خطرناک موتور سوار جنجالی
رومانو فناتی موتور سواری که با رفتاری عجیب، موجب به‌هم‎خوردن تعادل رقیبش در وسط مسابقه موتورسواری شده بود، از ادامه رقابت ها کنار گذاشته شد. لحظه حرکت غیرورزشی او را در این ویدیو می بینید:
جوان ۳۰ ساله معروف به «دم اسبی» که در یک جنایت هولناک، مرد قصابی را با همدستی همسر وی به قتل رسانده و جسد او را در حمام منزل مسکونی به آتش کشیده بودند، روز گذشته در اولین جلسه بازپرسی مقابل میز عدالت ایستاد و ناگفته‌های این جنایت وحشتناک را در حضور قاضی ویژه قتل عمد تشریح کرد.
با اینکه وارد‌کنندگان تنها سهمی ۳ درصدی از بازار خودرو کشور داشتند، ولی با ممنوعیت واردات شاهد هستیم که همین سهم اندک هم در اختیار خودروسازان داخلی قرار گرفته است.
    صفحه  از ۱۷۰۵
پرطرفدار