مدیرکل مبارزه با بیماری‌های طیور سازمان دامپزشکی کشور از ورود سویه جدیدی از آنفلوآنزای پرندگان که قابلیت انتقال به انسان نیز دارد، خبر داد.
ساخت قرص ضدباروری برای مردان
دانشمندان کشف کرده‌اند که یک عصاره گیاهی که توسط جنگجویان آفریقایی در تیرهای سمی آنها مورد استفاده قرار می‌گیرفت، می‌تواند ماده کلیدی در ساخت یک قرص ضدباروری برای مردان باشد.
خالق فیسبوک، مارک زاکربرگ که تقریبا همیشه تی‌شرت خاکستری ساده‌ای را بر تن دارد، در مصاحبه سال ٢٠١٤ گفت که پوشیدن پیراهن‌های مشابه کمک می‌کند تا او کمترین امکان را برای تصمیم‌گیری داشته باشد و بلافاصله به سراغ کار کردن برود. او معمولا زیاد نمی‌خوابد و گاه تا شش صبح با کارمندان فیسبوک در حال گفت‌وگو است.
مدیرکل دفتر مدیریت بیماری‌های غیرواگیر وزارت بهداشت:
مدیرکل دفتر مدیریت بیماری‌های غیرواگیر وزارت بهداشت گفت: 90 درصد مردم ایران تحرک کافی ندارند. دکتر افشین استوار گفت: از نظر فعالیت بدنی جامعه در وضعیت مناسبی نیست؛ به طوری که تحقیقات از فعالیت بدنی ناکافی 90 درصدی مردم خبر می‌دهد.
محققان دریافتند که پستانداران ژن‌های مشترکی با نوعی ماهی(مکنده ماهی) دارند که می‌تواند برای ترمیم نخاع کاربردی باشد.
آلودگی هوا با بدن ما چه می‌کند؟
از ابتلا به اوتیسم تا افزایش ناباروری در مردان
آلودگی هوا از آنچه بشر تصور می‌کرد آسیب‌های بیشتری ایجاد می‌کند. در اینجا به نکات مهم درباره آلودگی و شیوه‌های محافظت از خود می‌پردازیم.
هیچ چیز به اندازه استرس نمی‌تواند سبب بروز انواع بیماری‌های جسمی مانند سرماخوردگی و آنفلوانزا شود.
در واقع روغن کنجد موجب شفافیت پوست می‌شود. روغن کنجد از بروز آکنه جلوگیری می‌کند و مانع شوره سر و سفید شدن مو‌ها می‌شود. این روغن به رشد مو سرعت می‌بخشد.
کم‌تحرکی و پشت‌فرمان‌نشینی که دیگر مد روز است و بهانه آلودگی هوایش هم که مهیاست. بنابراین آمار روزافزون مبتلایان به بیماری‌های غیرواگیری که در اکثر موارد قابل پیشگیری هستند، امری بدیهی است.
اعتیاد به فناوری در گفت‌وگو با «آدام آلتر»، استادیار دانشگاه نیویورک
باید ساعاتی از روز را طوری گذراند که انگار دهه ١٩٥٠ است یا در جایی بنشینید که نتوان گفت در چه عصری قرار دارید و نمی‌توانید بگویید در چه زمانی هستید. نباید همیشه خیره به صفحه گوشی‌هایتان باشید.
شاید برخی معتقد باشند که مسائل مربوط به احساسات مردم یک کشور مسائلی هستند که در درجه اول اهمیت نیستند اما در نتیجه یک تحقیق مشخص شده در دنیا ۷۰ درصد مردم در زندگی اعمالشان را بر اساس احساسات و تنها ۳۰ درصد بر اساس عقلانی بودن انجام می‌دهند. این یعنی بررسی فاکتورهای مختلف در زمینه احساسات مردم یک کشور بسیار مهم است.
عوارض بیهوشی عمومی و موضعی؛ کدام خطر بیشتری دارد؟
دبیر علمی کنگره بین المللی آنستزیولوژی و مراقبت های ویژه، گفت: بیهوشی عمومی و موضعی که از آن با عنوان بی حسی موضعی نام برده می شود، هر کدام عوارضی دارد که بهتر است بیمار بداند.
عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به تأثیر کاهش اضافه وزن و عدم مصرف غذاهای چرب و محرک در درمان رفلاکس، گفت: علائمی همچون گیر کردن لقمه در مری و استفراغ خونی همراه با رفلاکس می‌تواند خطرناک باشد.
پتانسیل حوزه سلامت به قدری است که برخی از صاحب‌نظران سیاسی قسمت عمده‌ای از موفقیت آقای دکتر «روحانی» را در این دوره انتخاباتی، مربوط به رونمایی از تحرکات جدید و تغییرات حوزه سلامت، تحت عنوان «طرح تحول سلامت» در دوره اول ریاست‌جمهوری ایشان می‌دانند.
    صفحه  از ۳۱
خبر فوری