بیمارستان عام، بیمارستان خاص!
مسئولان وقتی اشکالات موجود در نظام سلامت سراسری را می‌بینند، تصور می‌کنند با تأسیس بیمارستان خاص، اشراف بر پزشکان و صرف منابع مالی تنها برای کارکنانشان حداقل مشکل ایشان را برطرف کنند. اما اشکالات بسیار شدید و غیرقابل‌انکار در نظام سلامت سراسری با این تمهیدات قابل رفع کردن نیست. با انحصار مراجعان و اختصاص امکانات مالی بیشتر نمی‌توان این معضلات را چار‌ه کرد و ای‌بسا راه شکست معضلات و بن‌بست‌ها هم مسدود شود.
چگونه می‌توان پوست خوبی داشت؟
برنامه‌ای دائمی برای مراقبت از پوست
داشتن پوست خوب تنها به ژن مربوط نیست، عادت‌های روزانه تأثیر زیادی بر آنچه در آینه می‌بینید دارد. اما گزینه‌های زیادی درباره نحوه مرطوب نگاه داشتن پوست و نحوه مراقبت در برابر اشعه UV وجود دارد.
سرمایه‌های انسانی و سلامت
تحقق توسعه پایدار نیازمند تربیت سرمایه‌های انسانی است، سرمایه‌های آتی کشور که امروز دوران کودکی خود را سپری می‌کنند باید به نحو درست و شایسته با موضوعات و مقولات بهداشتی و درمانی و سلامت آشنا و مأنوس باشند.
صادرات و واردات سلامت
ایران با همه فرازونشیب‌های خود؛ چه بخواهد و چه نخواهد، مرکز ثقل این حوزه تمدنی است و چه بهتر آنکه این مرکزیت را در بهداشت و درمان نشان دهد و به‌عبارتی بیش و پیش از هر حیطه دیگری، سردمدار «الکل و آمپول» منطقه باشد.
سلامت جامعه در گرو سلامت مردان
متأسفانه مردان به دلیل اینکه امرار معاش خانواده را بر عهده دارند، کمتر به فکر سلامتی خود هستند. اکثر آقایان زمانی به فکر درمان می‌افتند که بهترین زمان برای درمان آن‌ها گذشته است. در جامعه ما مردان ستون خانواده هستند، اما متوسط سن زندگی آنان نسبت به زنان بسیار پایین‌تر است و آن‌ها بیشتر به دلیل حوادث شغلی و رانندگی و ابتلا به بیماری‌های قلبی و سرطان‌ها فوت می‌کنند یا به دلیل حضور در جنگ‌ها و حوادث اجتماعى بیشتر از زنان در معرض آسیب قرار می‌گیرند.
مدیرکل مبارزه با بیماری‌های طیور سازمان دامپزشکی کشور از ورود سویه جدیدی از آنفلوآنزای پرندگان که قابلیت انتقال به انسان نیز دارد، خبر داد.
ساخت قرص ضدباروری برای مردان
دانشمندان کشف کرده‌اند که یک عصاره گیاهی که توسط جنگجویان آفریقایی در تیرهای سمی آنها مورد استفاده قرار می‌گیرفت، می‌تواند ماده کلیدی در ساخت یک قرص ضدباروری برای مردان باشد.
خالق فیسبوک، مارک زاکربرگ که تقریبا همیشه تی‌شرت خاکستری ساده‌ای را بر تن دارد، در مصاحبه سال ٢٠١٤ گفت که پوشیدن پیراهن‌های مشابه کمک می‌کند تا او کمترین امکان را برای تصمیم‌گیری داشته باشد و بلافاصله به سراغ کار کردن برود. او معمولا زیاد نمی‌خوابد و گاه تا شش صبح با کارمندان فیسبوک در حال گفت‌وگو است.
مدیرکل دفتر مدیریت بیماری‌های غیرواگیر وزارت بهداشت:
مدیرکل دفتر مدیریت بیماری‌های غیرواگیر وزارت بهداشت گفت: 90 درصد مردم ایران تحرک کافی ندارند. دکتر افشین استوار گفت: از نظر فعالیت بدنی جامعه در وضعیت مناسبی نیست؛ به طوری که تحقیقات از فعالیت بدنی ناکافی 90 درصدی مردم خبر می‌دهد.
محققان دریافتند که پستانداران ژن‌های مشترکی با نوعی ماهی(مکنده ماهی) دارند که می‌تواند برای ترمیم نخاع کاربردی باشد.
آلودگی هوا با بدن ما چه می‌کند؟
از ابتلا به اوتیسم تا افزایش ناباروری در مردان
آلودگی هوا از آنچه بشر تصور می‌کرد آسیب‌های بیشتری ایجاد می‌کند. در اینجا به نکات مهم درباره آلودگی و شیوه‌های محافظت از خود می‌پردازیم.
هیچ چیز به اندازه استرس نمی‌تواند سبب بروز انواع بیماری‌های جسمی مانند سرماخوردگی و آنفلوانزا شود.
در واقع روغن کنجد موجب شفافیت پوست می‌شود. روغن کنجد از بروز آکنه جلوگیری می‌کند و مانع شوره سر و سفید شدن مو‌ها می‌شود. این روغن به رشد مو سرعت می‌بخشد.
کم‌تحرکی و پشت‌فرمان‌نشینی که دیگر مد روز است و بهانه آلودگی هوایش هم که مهیاست. بنابراین آمار روزافزون مبتلایان به بیماری‌های غیرواگیری که در اکثر موارد قابل پیشگیری هستند، امری بدیهی است.
اعتیاد به فناوری در گفت‌وگو با «آدام آلتر»، استادیار دانشگاه نیویورک
باید ساعاتی از روز را طوری گذراند که انگار دهه ١٩٥٠ است یا در جایی بنشینید که نتوان گفت در چه عصری قرار دارید و نمی‌توانید بگویید در چه زمانی هستید. نباید همیشه خیره به صفحه گوشی‌هایتان باشید.
    صفحه  از ۳۱
نگاه ویژه
پرطرفدار