چرا کنسرت
برگزاری کنسرت الیاس یالچینتاش در جزیره کیش خبر غافلگیر کننده‌ای بود. از این جهت که اکثر کنسرت‌های خارجی که در سال‌های بعد از انقلاب در کشورمان برگزار شده مربوط به موسیقی کلاسیک و فولکلور بوده نه سبک پاپ خارجی. آیا ۴۰ سال بعد از آژدا پکان و امل سایین، یکبار دیگر یک خواننده اهل ترکیه در ایران روی صحنه می‌رود؟
وضعیت وخیم عرضه موسیقی پاپ کشور
افسار موسیقی ایران از اینجا به بعد بود که دست تلگرام و اینستاگرام افتاد. حالا دیگر لازم نبود برای این تجارت حتی یک سایت تخصصی داشته باشید. کافی بود یک پیج یا چنل پرمخاطب داشته باشید. خواننده‌ای که تا دیروز مجبور بود برای اسلایدر سایت‌های موسیقی پنج میلیون تومان هزینه کند حالا با هزینه‌ای نزدیک به یک میلیون تومان می‌توانست در چند کانال و پیج تلگرامی و اینستاگرامی کارش را تبلیغ کند و یک شبه هم معروف شود.
حالا این موسیقی مردمی و نجیب و کلاسیک، با تمام ایراد‌ها و ساده‌انگاری‌هایی که در ملودی، متن، تنظیم و تکنیک خوانندگی دارد، چرا مبتذل‌تر از آثار موجود در بازار موسیقی پاپ شناخته می‌شود؟
تصاویر دومین شب اجرای "لودوویکو اینائودی"
کاوه آفاق؛ پول ما را خواهد برد
با گرگ‌ها می‌رقصد
کاوه آفاق یکی از موزیسین‌های متفاوت موسیقی ایران در سال‌های اخیر است. او ابتدا آثارش را به‌صورت غیر رسمی منتشر کرد و با همان کار‌ها توانست مخاطبان بسیاری را با خود همراه کند.
هیراد؛ دیگر کپی نمی‌کند!
نگاهی به اتهامات یک خواننده پاپ
حمید هیراد بالاخره اتهاماتش مبنی بر استفاده از ترانه شعرا بدون رضایت و اجازه از آن‌ها و دخل و تصرف در اشعار را پذیرفت. حمید هیراد، یکی از خواننده‌های نوظهور موسیقی پاپ است که به ناگاه در میان مردم محبوب شد.
سرقت ادبی عادی است!
بعضا در فضا‌های مجازی نوشتند در این سال‌ها اتفاق‌های مشابه کم نیفتاده است حالا چرا حمید هیراد را بدنام می‌کنید؟! یعنی برای اغلب هنرمندان این موضوع عادی است.موسیقی ایران علی‌الحساب پلیس ندارد.
آموزش
متاسفانه در آموزشگاه‌ها سیستم‌های آموزشی «من درآوردی» وجود دارد که این موسیقی‌ها را با نت آموزش می‌دهند. پس از گذشت سه دهه از فعالیت این گروه‌های موسیقی، آن‌ها امروزه به تکرار رسیده‌اند و برای نوآوری دست به افزودن ساز‌های دیگر به گروه‌شان می‌زنند. ساز‌هایی مثل گیتار، ارگ، کاخن و... که هیچ ارتباطی به موسیقی آن‌ها ندارد. این آسیب‌ها جدی است و تازه رو آمده است.
پیانیست یخ‌های قطبی به تهران می‌آید/ اینائودی در وزارت کشور
موسیقی و شعر؛ آخرین سنگر مغز
در مراحل پیشرفته زوال عقل (آلزایمر) وقتی اغلب ارتباطات بین‌نورونی مغز شخص از هم گسیخته می‌شود، رفتار این افراد، شبیه کودکان شیرخوار یا انسان‌های اولیه می‌شود و اگر شاعر یا موزیسین بوده باشند، هنوز می‌توانند با نوعی شعر و موسیقی با اطرافیان خود ارتباط برقرار کنند، چون موسیقی و شعر آخرین راه ارتباطی آن‌ها خواهد بود.
قطعه "برلین _ تهران" پیوند فرهنگی ایران و آلمان
از اجرای «برلین – تهران» تا قطعات ریتمیک در اسفندماه
به یاد بنان
چهره‌ای که می‌شود به نامش موسیقی ایران را به دو دوره تقسیم کرد و گفت که موسیقی ایران قبل از بنان و موسیقی ایران بعد از بنان. بنان در روزگاری پا به عرصه موسیقی گذاشت که خوانندگان فقط و فقط اوج‌خوان بودند. اگر خواننده‌ای نمی‌توانست در اوج بخواند، به عنوان خواننده موسیقی به حساب نمی‌آمد.
کنسرت گروه شیلر در تهران
برای دومین بار
کنسرت گروه موسیقی شیلر به سرپرستی «کریستوفر ون دیلن» ۱۳، ۱۴ و ۱۵ اسفندماه سال جاری از ساعت ۲۱:۳۰ در تالار بزرگ وزارت کشور به تهیه‌کنندگی پایگاه خبری «ریتم نو» برگزار می‌شود.
قبل از خواننده شدن، بلیط فروشی می کردم
گفت و گو با حمید عسگری
به نظر من یک سلبریتی با ازدواج منفور نمی‌شود و برعکس شرایط بهتری هم پیدا می‌کند و به هرحال ازدواج امری است که باید انجام شود و یک هنرمند نمی‌تواند تا پایان عمر مجرد باشد، اما ازدواج یک سلبریتی زمانی موفق خواهد بود که فرد در زمان مناسب یک انتخاب درست را داشته باشد. ازدواج کردن در شرایط درست به رشد انسان کمک می‌کند.
    صفحه  از ۸
پرطرفدار