کاوه آفاق؛ پول ما را خواهد برد
با گرگ‌ها می‌رقصد
کاوه آفاق یکی از موزیسین‌های متفاوت موسیقی ایران در سال‌های اخیر است. او ابتدا آثارش را به‌صورت غیر رسمی منتشر کرد و با همان کار‌ها توانست مخاطبان بسیاری را با خود همراه کند.
هیراد؛ دیگر کپی نمی‌کند!
نگاهی به اتهامات یک خواننده پاپ
حمید هیراد بالاخره اتهاماتش مبنی بر استفاده از ترانه شعرا بدون رضایت و اجازه از آن‌ها و دخل و تصرف در اشعار را پذیرفت. حمید هیراد، یکی از خواننده‌های نوظهور موسیقی پاپ است که به ناگاه در میان مردم محبوب شد.
سرقت ادبی عادی است!
بعضا در فضا‌های مجازی نوشتند در این سال‌ها اتفاق‌های مشابه کم نیفتاده است حالا چرا حمید هیراد را بدنام می‌کنید؟! یعنی برای اغلب هنرمندان این موضوع عادی است.موسیقی ایران علی‌الحساب پلیس ندارد.
آموزش
متاسفانه در آموزشگاه‌ها سیستم‌های آموزشی «من درآوردی» وجود دارد که این موسیقی‌ها را با نت آموزش می‌دهند. پس از گذشت سه دهه از فعالیت این گروه‌های موسیقی، آن‌ها امروزه به تکرار رسیده‌اند و برای نوآوری دست به افزودن ساز‌های دیگر به گروه‌شان می‌زنند. ساز‌هایی مثل گیتار، ارگ، کاخن و... که هیچ ارتباطی به موسیقی آن‌ها ندارد. این آسیب‌ها جدی است و تازه رو آمده است.
پیانیست یخ‌های قطبی به تهران می‌آید/ اینائودی در وزارت کشور
موسیقی و شعر؛ آخرین سنگر مغز
در مراحل پیشرفته زوال عقل (آلزایمر) وقتی اغلب ارتباطات بین‌نورونی مغز شخص از هم گسیخته می‌شود، رفتار این افراد، شبیه کودکان شیرخوار یا انسان‌های اولیه می‌شود و اگر شاعر یا موزیسین بوده باشند، هنوز می‌توانند با نوعی شعر و موسیقی با اطرافیان خود ارتباط برقرار کنند، چون موسیقی و شعر آخرین راه ارتباطی آن‌ها خواهد بود.
قطعه "برلین _ تهران" پیوند فرهنگی ایران و آلمان
از اجرای «برلین – تهران» تا قطعات ریتمیک در اسفندماه
به یاد بنان
چهره‌ای که می‌شود به نامش موسیقی ایران را به دو دوره تقسیم کرد و گفت که موسیقی ایران قبل از بنان و موسیقی ایران بعد از بنان. بنان در روزگاری پا به عرصه موسیقی گذاشت که خوانندگان فقط و فقط اوج‌خوان بودند. اگر خواننده‌ای نمی‌توانست در اوج بخواند، به عنوان خواننده موسیقی به حساب نمی‌آمد.
کنسرت گروه شیلر در تهران
برای دومین بار
کنسرت گروه موسیقی شیلر به سرپرستی «کریستوفر ون دیلن» ۱۳، ۱۴ و ۱۵ اسفندماه سال جاری از ساعت ۲۱:۳۰ در تالار بزرگ وزارت کشور به تهیه‌کنندگی پایگاه خبری «ریتم نو» برگزار می‌شود.
قبل از خواننده شدن، بلیط فروشی می کردم
گفت و گو با حمید عسگری
به نظر من یک سلبریتی با ازدواج منفور نمی‌شود و برعکس شرایط بهتری هم پیدا می‌کند و به هرحال ازدواج امری است که باید انجام شود و یک هنرمند نمی‌تواند تا پایان عمر مجرد باشد، اما ازدواج یک سلبریتی زمانی موفق خواهد بود که فرد در زمان مناسب یک انتخاب درست را داشته باشد. ازدواج کردن در شرایط درست به رشد انسان کمک می‌کند.
استیج زیر پای ستاره‌های نوظهور
گروه "پازل بند"
پازل بند از جمله گروه های موسیقی است که در دو، سه سال اخیر محبوبیت و طرفداران زیادی بین علاقه مندان ایرانی موسیقی پاپ پیدا کرده است. تا چندی پیش آنها با تنظیم ها و ملودی هایی که برای دیگران می ساختند شناخته می شدند اما در همان جایگاه نماندند و خودشان وارد دنیای خواندن ترانه هایشان شدند.
نگاهی به اجرای بخش راک و تلفیقی جشنواره
بدون در نظر گرفتن هر نوع بحث کیفی حداقل توازن در این انتخاب‌ها وجود دارد. اگرچه برخی مانند رامین‌بهنا به دلیل مراحل دریافت مجوز و بی‌احترامی دانستن این روند از شرکت در جشنواره خود داری کردند، اما با این حال گروه‌هایی مانند داماهی، بمرانی، گره، دال و امید نعمتی در جشنواره حاضر هستند.
«نوازندگان» در جایگاه وزنه‌برداران
نگاهی به برگزاری کنسرت‌های پاپ جشنواره فجر در سالن وزنه‌برداری آزادی
درآمد بخش پاپ حدود یک میلیارد تومان است رامین صدیقی: حق مخاطب است که صدای با کیفیت بشنود حسین خانی: خیلی‌ها ناراضی بودند
موسیقی نواحی در جشنواره موسیقی فجر
ما راویان قصه‌های رفته از یادیم
جشنواره موسیقی فجر تنها به موسیقی ردیف دستگاهی، پاپ یا تلفیقی تعلق ندارد و خوب است که اقوام مختلف ایرانی از ترک و لر و کرد و فارس و بلوچ در آن شرکت کنند، اما آنچه موجب گلایه فعالان موسیقی نواحی شده، عدم اطلاع‌رسانی و تبلیغ است.
    صفحه  از ۷
نگاه ویژه
پرطرفدار