صفحه نخست -
نخستین اجرای ارکستر ساز‌های ملی ایرانی در داخل کشور، ساعت ۲۱ روز‌های هشتم و نهم شهریور در بوستان آب و آتش تهران به صورت رایگان برگزار می‌شود. این برنامه را می‌توان نخستین کنسرت خیابانی و محیطی موسیقی در پایتخت به شمار آورد که مدت‌هاست صحبت از لزوم برگزاری آن می‌شود.
۴ ستاره پاپ در چهارراه سقوط یا پرواز؟
محسن چاوشی، محسن ابراهیم زاده، امیر تتلو، امید نعمتی
آیا محسن چاوشی قصد مهاجرت دارد؟/ محسن ابراهیم زاده با توجه به استعداد شگرفی که از او دیدیم می‌تواند مسیر خود را جدا کند و آثار ماندگاری هم خلق کند یا در سطح همین «دونه، دونه» باقی می‌ماند/ در اینکه امیر تتلو آدم با استعدادی است شک نکنید. اگر ویدئو‌های اجرای زنده او را دیده باشید می‌دانید چه تسلط تحسین برانگیزی روی صدایش دارد/ نعمتی و پالت کورسوی امیدی هستند در موسیقی پاپ و تلفیقی که نشان می‌دهند می‌توان کار با کیفیت و سطح بالا آن هم بدون زنجموره‌های باب روز در عرصه عشق و عاشقی و یا شکایت‌های سیاسی عرضه کرد و مورد استقبال هم قرار گرفت
درباره آهنگ جدید چارتار، کنسرت تتلو در ترکیه و ابراز علاقه دی جی tiesto به حمید هیراد
در جواب آن‌هایی که می‌پرسند تتلو ظرفیت ۲۰ هزار نفری را در ترکیه پر می‌کند، باید گفت: که بله، پر می‌کند. حتی دوبار، یا سه. بار. اما اینکه هنرمندی ادعا می‌کند وطنش را دوست دارد و بعد در یک اقدام ضربتی در کشور ترکیه کنسرت می‌گذارد و باعث و بانی خروج حجم قابل توجهی ارز می‌شود هم در نوع خود جالب است.
درباره رکود بازار کنسرت‌های پاپ و اقدام جالب سیروان خسروی
شواهد و قرائن نشان می‌دهند که تعداد کنسرت‌های پاپ، این روز‌ها به شدت کاهش پیدا کرده. دلیلش هم کاملا مشخص است؛ وضعیت اقتصادی بازار و گرانی دلار حالا روی بازار موسیقی هم سایه انداخته و مردم هم فعلا ترجیح می‌دهند به جای رفتن به کنسرت در خانه خودشان گردشگری کنند و هزینه بلیت شان را به این بازار تزریق نکنند.
خوانندگان به طور معمول در بازه صدایی ۲ تا ۳ اکتاو تسلط دارند. همایون شجریان در یکی از مصاحبه هایش گفته بود که توانسته این بازه صدایی را برای خودش به ۴ اکتاو برساند. جالب است بدانید که دیماش بازه صدایی اش را به کمی بیشتر از ۵ اکتاو رسانده و علاوه بر آن توانایی باورنکردنی در اجرای نت‌ها با صدای دوم یا فوسه دارد. او نت‌ها را با شفافیت و بدون ذره اضافی هوا می‌خواند و توانایی اش در کنترل صدا و سوئیچ آن از حالتی به حالت دیگر شوکه کننده است. قزاق‌ها می‌گویند حنجره اش را خدا بوسیده. به پرنس آواز کشورش معروف است.
ماجرای همکاری کانیه وست، کورش یغمایی و شب پره
رویش دوباره گل یخ در سرزمینی دور
کانیه وست، رپر، تهیه کننده، طراح مد معروف آمریکایی و برنده ۲۱ جایزه گرمی را اگر به این دلایل نمی‌شناسید باید از راه دیگری چهره اش را به خاطرتان بیاورم؛ شوهر کیم کارداشیان! ماجرا از این قرار است که کانیه وست و ناس برای تولید یکی از ترک‌های آلبوم با نام «adam andeve» یا همان «آدم و حوا» از سمپل گیتار و پیانوی یکی از معروف‌ترین آهنگ‌های کورش یغمایی به نام «گل یخ» استفاده کردند.
چرا کنسرت
برگزاری کنسرت الیاس یالچینتاش در جزیره کیش خبر غافلگیر کننده‌ای بود. از این جهت که اکثر کنسرت‌های خارجی که در سال‌های بعد از انقلاب در کشورمان برگزار شده مربوط به موسیقی کلاسیک و فولکلور بوده نه سبک پاپ خارجی. آیا ۴۰ سال بعد از آژدا پکان و امل سایین، یکبار دیگر یک خواننده اهل ترکیه در ایران روی صحنه می‌رود؟
وضعیت وخیم عرضه موسیقی پاپ کشور
افسار موسیقی ایران از اینجا به بعد بود که دست تلگرام و اینستاگرام افتاد. حالا دیگر لازم نبود برای این تجارت حتی یک سایت تخصصی داشته باشید. کافی بود یک پیج یا چنل پرمخاطب داشته باشید. خواننده‌ای که تا دیروز مجبور بود برای اسلایدر سایت‌های موسیقی پنج میلیون تومان هزینه کند حالا با هزینه‌ای نزدیک به یک میلیون تومان می‌توانست در چند کانال و پیج تلگرامی و اینستاگرامی کارش را تبلیغ کند و یک شبه هم معروف شود.
حالا این موسیقی مردمی و نجیب و کلاسیک، با تمام ایراد‌ها و ساده‌انگاری‌هایی که در ملودی، متن، تنظیم و تکنیک خوانندگی دارد، چرا مبتذل‌تر از آثار موجود در بازار موسیقی پاپ شناخته می‌شود؟
تصاویر دومین شب اجرای "لودوویکو اینائودی"
کاوه آفاق؛ پول ما را خواهد برد
با گرگ‌ها می‌رقصد
کاوه آفاق یکی از موزیسین‌های متفاوت موسیقی ایران در سال‌های اخیر است. او ابتدا آثارش را به‌صورت غیر رسمی منتشر کرد و با همان کار‌ها توانست مخاطبان بسیاری را با خود همراه کند.
هیراد؛ دیگر کپی نمی‌کند!
نگاهی به اتهامات یک خواننده پاپ
حمید هیراد بالاخره اتهاماتش مبنی بر استفاده از ترانه شعرا بدون رضایت و اجازه از آن‌ها و دخل و تصرف در اشعار را پذیرفت. حمید هیراد، یکی از خواننده‌های نوظهور موسیقی پاپ است که به ناگاه در میان مردم محبوب شد.
سرقت ادبی عادی است!
بعضا در فضا‌های مجازی نوشتند در این سال‌ها اتفاق‌های مشابه کم نیفتاده است حالا چرا حمید هیراد را بدنام می‌کنید؟! یعنی برای اغلب هنرمندان این موضوع عادی است.موسیقی ایران علی‌الحساب پلیس ندارد.
آموزش
متاسفانه در آموزشگاه‌ها سیستم‌های آموزشی «من درآوردی» وجود دارد که این موسیقی‌ها را با نت آموزش می‌دهند. پس از گذشت سه دهه از فعالیت این گروه‌های موسیقی، آن‌ها امروزه به تکرار رسیده‌اند و برای نوآوری دست به افزودن ساز‌های دیگر به گروه‌شان می‌زنند. ساز‌هایی مثل گیتار، ارگ، کاخن و... که هیچ ارتباطی به موسیقی آن‌ها ندارد. این آسیب‌ها جدی است و تازه رو آمده است.
پیانیست یخ‌های قطبی به تهران می‌آید/ اینائودی در وزارت کشور
    صفحه  از ۸
پرطرفدار