معجزه فوتبال
در زمانه سرخوردگی باید به ما انگیزه جنگیدن بدهند و در روزگاری که اخبار بد از شش جهت بر ما باریدن گرفته، باید شادی و هیجان را برای ما به ارمغان بیاورند. اما این همه ماجرا نیست. بزرگ‌ترین معجزه فوتبال در این روز‌ها به وجود آوردن فضایی همدلانه است تا در آن فضا، کرد و ترک و بلوچ و فارس و عرب و شیعه و سنی و درویش و اهل حق و باحجاب و بی‌حجاب و انقلابی و ضدانقلاب ذیل یک پرچم جمع شوند و یکصدا فریاد بزنند: «ایران».
نگاه انتقادی به فوتبال
اهالی فلسفه نیز در دهه‌های اخیر، پا را از ابراز علاقه صرف به فوتبال فراتر گذاشته‌اند و کوشیده‌اند با ابزار و نگاهی فلسفی، به جنبه‌های متکثر این رویداد جهانی نظر کنند.
برای حضور در جام جهانی روسیه
کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی فوتبال در نهایت تصمیم خودش را برای فهرست ۲۳ نفره و نهایی تیم ملی برای حضور در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه گرفت.
حسین رضا زاده؛ قهرمانِ بیکار
حسین رضازاده یکی از خبرساز‌ترین چهره‌های ورزشی ایران است که گفتگو با او جذابیت‌های خاص خود را دارد و همیشه حرف‌هایی برای گفتن دارد که خواندش خالی از لطف نیست. وقتی زیر وزنه‌های ۲۶۰ کیلویی سرش را تکان می‌داد و لبخند می‌زد، یک ملت می‌خندید و غرق در شادی می‌شد.
نمی‌شود جلوی عشق و علاقه را گرفت. ابندای کار برای پارمیدا محمودیان و دوستانش که حالا لباس تیم ملی را پوشیده اند غریب بود و عجیب. نگاه‌ها سنگین بود و مسائل حاشیه‌ای زیادی برای آن‌ها به وجود می‌آمد، در ایران مربی خانم که وجود نداشت و آن‌ها مجبور بودند به صورت زیر زمینی تصرین کنند.
محمد نصیری: با مردم ایران دوپینگ می کردم
خروس طلایی وزنه برداری
محمد نصیری از آن دست آدم‌هایی است که اگر قهرمان هم نمی‌شد، هر آدمی با هر عقیده و نظری با یک بار دیدنش هرگز از یاد نمی‌بردش و دوستش می‌داشت؛ چه سیاسی، چه هنرمند و چه ورزشکار. برای همین هم وقتی قهرمان شد، عالمی را عاشق و شیفته خود کرد تا هرگز از یاد‌ها نرود.
حرکتی که کارلوس کی‌روش آغاز کرد، رفاقت را به اینجا رساند و به‌دنبال اعتبار و احترام در آینده است. کی‌روش مردی عاشق شجاعت است و در وجود آدم‌ها شجاعت را سراغ می‌گیرد و آن را متبلور و تحسین می‌کند. احتمالا حالا مهرداد میناوند، حمید استیلی و خداداد عزیزی پیش خودشان می‌گویند شرایط جامعه چقدر تغییر کرده است. انتشار خبر یک مهمانی ساده آن‌روز‌ها و حاشیه‌هایش کجا و انتشار دابسمش تولد این روز‌ها و این نسل کجا؟
فرصتی به نام سرود جام جهانی
به این معنا که بازی در جام جهانی درعین‌حال که رقابتی است که هدفش ارتقای امیدواری در جهان است و می‌توانیم بگوییم مهم‌ترین نکته‌اش همین است، فرصتی هم هست برای بازسازی چهره ایران در نگاه جهان. به‌هرحال در شرایطی هستیم که تبلیغات نادرستی درباره کشور ما صورت می‌گیرد و به‌نوعی چهره ایران ما را در نزد جهانیان مخدوش می‌کند و جا دارد در چنین بستر‌های هنری که بازتاب جهانی هم پیدا می‌کند، کاری انجام دهیم که به نفع مردم باشد و من تلاش کرده‌ام این نگاه را در شعرم لحاظ کنم تا از این فرصت جهانی، بهره بیشتری نصیب ایران ما شود.
پهلوانی روی پرده
علیرضا حیدری
علیرضا حیدری کشتی گیر مشهور و پرافتخار ایرانی است که همه ما بخشی از غرور ملی مان را مدیون افتخارآفرینی‌ها و مبارزات او روی تشک کشتی هستیم.
اسرار زندگی یک مرد توییتری
حسین ماهینی
فکر می‌کنم راهی که من پله پله جلو رفتم بهترین راه ممکن بود و ما چند سال نامزد بودیم و در مقطعی دور بودیم از هم و ارتباط ما تلفنی بود، ولی در حال حاضر برای هم بهترین زوج تاریخ هستیم و این شیوه برای من بهترین شیوه ممکن بوده است و خدا را شکر از شرایطم راضی هستم.
شرایط کشتی ایران هر روز بغرنج‌تر و پیچیده‌تر از قبل می‌شود.
فوتبال نه‌ تنها در بین جوانان بلکه در بین سیاستمداران هم نفوذ دارد. کم نیستند سیاستمدارانی که با تمام محافظه کاریشان هنگام نزدیک شدن شهرآوردتهران تیم محبوب خودشان را لو می‌دهند.
پیچیده مثل رسول خادم
پیچیدگی همیشه در سایه رییس این روز‌های فدراسیون کشتی بود، حتی روز‌هایی که همزمان ریاست فدراسیون کشتی، عضویت در هیات‌رییسه اتحادیه جهانی کشتی و سرمربیگری تیم‌ملی کشتی ایران را برعهده داشت.
سخنگوی دولت پیامی را در توئیتر خودش منتشر کرد.
رییس فیفا یکی از گره های قالیچه ای جام جهانی را در تهران زد.
    صفحه  از ۱۷
پرطرفدار