قائم‌مقام شبکه سه، قهر موقت عادل فردوسی‌پور از برنامه ۲۰۱۸ را به دلیل اختلاف نظر در پرداخت چند صد میلیونی به یک بازیکن خارجی دانست.
لیونل مسی؛ شمشیر تیز بدون سپاه
در روز‌هایی که کریستیانو رونالدو، رقیب اصلی لیونل مسی در نمایش بزرگ فوتبال در دنیا، هت‌تریک می‌کند و بار خود را برای عنوان آقای گلی جام‌جهانی ٢٠١٨ می‌بندد، جادوگر آرژانتینی با حرف و حدیث‌ها و مشکلات زیادی دست‌وپنجه نرم می‌کند. حالا روسیه آخرین نقطه از زمین برای لیونل است تا بتواند به رویای پایانی برای خودش و کوه افتخاراتش چنگ بزند: موفقیت در کسب جام بزرگ. موفقیتی که در سال ٢٠١٤ آن‌ها در یک قدمی‌اش بودند، اما به آن نرسیدند.
علیرضا فغانی؛ اعجوبه داوری در جام جهانی روسیه
فغانی بعد از ۲۰ سال ایران را در جام جهانی صاحب یک داور وسط کرد. پیش از او اسفندیار بهارمست در جام ۹۸ و جعفر نامدار در جام جهانی ۷۴ و ۷۸ به این مهم رسیده بودند. فغانی فوق العاده به صحنه‌ها نزدیک بود و کاملا به اوضاع اشراف داشت. او با همان صلابت و اعتماد به نفس همیشگی کار می‌کرد و پشت محوطه جریمه آلمان خطایی به سود مکزیک گرفت که ضربه لایون با فاصله به بیرون رفت.
شناخت حریفان، امتیاز بزرگ ایران
تیم ملی ما این امتیاز را در مقایسه با حریفان دارد که سرمربی ما نسبت به حریفان شناخت کامل‌تری دارد. در آن‌سو ایران برای مراکش و پرتغال تیمی کمتر‌شناخته‌شده خواهد بود؛ این مزیت می‌تواند در این دو بازی کمک کند.
این روند در پایان، اسپانیا را با احتمال ۱۷.۸ درصد موفقیت و ۷۳ درصد احتمال رسیدن به نیمه‌نهایی، به عنوان قهرمان احتمالی جام جهانی ۲۰۱۸ انتخاب کرد. با این حال، محققان افزودند: اگر آلمان مرحله گروهی را با موفقیت کامل پشت سر بگذارد، شانس رسیدن به نیمه‌نهایی برای این تیم به ۵۸ درصد می‌رسد.
سورپرایز عادل فردوسی پور با علی پروین و حشمت مهاجرانی، چیزیست که باید برایش از این مجری تشکر کرد.
کارلوس کی روش: از بی تفاوتی متنفرم
فلسفه کارلوس کی‌روش همواره حول محور بیان هرآنچه که در سرش می‌گذرد بوده است. او البته تاوان چنین فلسفه‌ای را داده است از جمله دردسر‌هایی که در رئال مادرید برایش به وجود آمد، اما این موضوع او را نترسانده و باعث تغییرش نشده است. او اکنون سرمربی تیم ملی ایران است و همچنان به بیان کردن مطالباتش از فدراسیون و خواستن هرآنچه که فکر می‌کند برای کسب موفقیت با این تیم نیاز است، ادامه می‌دهد.
ناصر حجازی؛ مردی فراتر از درد سرطان
او را شبیه تیتو ویلاتوا به یاد نخواهیم آورد که سرطان غدد بزاقی زمین گیرش کرد. حتی شبیه کرایف هم نبود که بعد از مرگش همه از طاعون سیگار بنویسند. ناصر حجازی، فراتر از درد سرطان بود.
فرزانه توسلی؛ عقاب فوتسال بانوان
شاید اگر درخشش او نبود قهرمانی درتایلند تکرار نمی‌شد. فرزانه توسلی کسی که خود را در کسب عنوان نایب قهرمانی تیم ملی فوتسال در بازی‌های آسیایی اینچئون مقصرمی داند در تایلند و در مقابل ژاپن کاری کرد کارستان تا مردم سرزمینش را برای دومین بار خشنود کند.
خداحافظی با یک دنیا احساس
«جیان لوییجی بوفون» هر چند از منظر فنی بی برو برگرد یکی از بهترین‌ها (نه اصلا بهترین) دروازه‌بان دوران خودش بود، اما آنچه وی را هر فصل بیشتر از فصل قبل در بین هواداران تیفوسی راه‌راه‌پوشان محبوب می‌کرد، وفاداری‌اش به دروازه تیم محبوب شهر تورین بود. مردی که در تمام فراز و نشیب‌های تیم ِ. گاه‌پرحاشیه‌اش، هرگز یوونتوس را تنها نگذاشت.
اینیستا؛ پسر خجالتی بارسلونا
خداحافظی با هشت جاودان
آندرس اینیستا را تنها در یک جمله می‌توان معرفی کرد، او بازیکنی است که حتی طرفداران تیم رقیب او را ایستاده تشویق می‌کنند.
فرشاد پیوس: بازیکن باید دلش با تیم باشد
گفتگو با پیشکسوت فوتبال ایران
کسی نمی‌تواند جلوی جدایی بازیکنان را بگیرد. بازیکن باید دلش با تیم باشد. ما خودمان زمانی که بازی می‌کردیم با دل‌مان برای تیم بازی می‌کردیم و به این تیم تعصب داشتیم. بازیکن حال حاضر هم باید نسبت به تیم تعصب داشته باشند و خودشان بخواهند بمانند. پرسپولیس هیچ‌وقت موفقیتش در گرو یک بازیکن نبوده و نخواهد بود.
عادل فردوسی‌پور: عاشق بودم و هستم
مجری جنجالی فوتبال ایران
عادل فردوسی پور همچنان یکی از پرچمداران رسانه خسته ملی است، رسانه ای که روز به روز از مخاطبش کم می شود و حالا تک ستاره هایش دارند سعی می کنند کاری کنند مدیران سیمای ملی با فرمول «نفر - ساعت» نشان دهند اوضاع خیلی هم بد نیست.
آلکس فرگوسن؛ راز سرسختی پسری از گوان
فرگوسن می‌گفت: "پول چندانی برای خرج کردن نداشتیم، ولی فقیر هم نبودیم. شرایط سختی داشتیم، ولی هر چه بودیم فقیر نبودیم. شاید تلویزیون نداشتیم، همین طور اتومبیل و حتی تلفن. ولی احساس می‌کردم همه چیز داریم، و داشتیم: من فوتبال را داشتم".
آرزو‌های داور زن ایرانی
همیشه تصوری که از یک داور در اذهان عمومی وجود دارد، فردی بداخلاق و خشن و جدی است که همه از او حساب می‌برند، اما وقتی با مهسا قربانی همکلام شوید تصورتان کاملاً تغییر می‌کند. مهسا قربانی، داور زن ایرانی است که از ١٥ سالگی قضاوت را شروع کرده و با عملکرد خوبی که داشته توانسته در فهرست داوران الیت AFC هم قرار بگیرد.
    صفحه  از ۱۰
پرطرفدار