چین با هدف غلبه بر رهبری آمریکا و آلمان در «های تِک» استراتژی موسوم به made in china ۲۰۲۵ را تعریف کرده است.
اولین فضانوردی که در فضا راهپیمایی کرد
بازخوانی مصاحبه خواندنی
"الکسی لئونف" چند سال قبل در مسکو با یکی از خبرنگاران ایرانی پیشکسوت حوزه فضا درباره این سفر تاریخی و حوادث آن مصاحبه‌ای داشت که زاویه‌هایی را باز کرد که تا آن زمان کسی از این راز‌های ناگفته خبری نداشت. آنچه می‌خوانید مصاحبه با "الکسی لئونف" با این خبرنگار ایرانی است.
از این پس افراد خلافکار باید نگران این باشند که ماهواره‌ها از فاصله بسیار دور از کره زمین هم قادر خواهند بود چهره و هویت آن‌ها را به دقت تشخیص دهند و آنان را به دام بیندازند.
محققان دانشگاه «ییل» برای اولین بار کهکشانی را شناسایی کردند که فاقد ماده تاریک است. این کهکشان که NGC۱۰۵۲-DF۲ نام دارد نظریات موجود در رابطه با نحوه کهکشان‌ها را به چالش می‌کشد.
درباره
او حتی برای بچه‌ها نیز کتاب نوشت و با شرکت در فیلم‌های مستند، پیچیده‌ترین مفاهیم علمی را به زبانی ساده برای ما بیان کرد. به‌طور خلاصه می‌توان گفت که استفان هاوکینگ نوری بر بشریت افکند. این نور همه‌جانبه بود. حتی او با تابش مشهور هاوکینگ، سیاهچاله‌های عبوس و تیره را نیز روشن کرد و نشان داد حتی سیاهچاله‌ها نیز تاریک تاریک نیستند.
بازار ایالات متحده آمریکا با توجه به تعداد کاربران و شرایط خاصی که دارد، همواره برای ما از اهمیت بسزایی برخوردار بوده است.
درمان فوبیای ارتفاع
کمپانی توسعه نرم‌افزاری لیتوانیایی به نام تله‌سافت‌اس (TeleSoftas) به کمک نرم‌افزار واقعیت مجازی کودک درون VR Inner Child به درمان ترس‌هایی از این دست پرداخته است.
غول صنعت ارتباطات
استیو جابز
استیو پل جابز از غول‌های دنیای صنعت ارتباطات ۲۴ فوریه ۱۹۵۵ در سانفرانسیسکو، کالیفرنیا به دنیا آمد. مادرش جوئن شیبل و پدرش عبدالفتاح جان جندلی، هر دو دانشجوی دانشگاه ویسکانسین بودند. این زوج، سرپرستی فرزندشان را که هنوز نامی برای او انتخاب نکرده بودند، به زوج دیگری سپردند.
خلاقیت غافلگیرانه ذهن ما
با در‌نظر‌گرفتن نحوه کارکرد ذهن در مغز ما، می‌توان متصور شد که در دنیای انگاره‌ها، خیالات، رؤیاها، خاطره‌ها و تفکرات، چقدر امکانات برای خلق دنیا‌های متفاوت، غیر از آنکه در آن زندگی می‌کنیم، مهیا می‌شود.
آینده از آنِ کیست؛ ربات یا انسان؟
با پیشرفت در فناوری، به‌ویژه در زمینه کامپیوترها، هوش مصنوعی در ربات‌های جهان به سمت آینده متفاوتی سیر خواهد کرد؛ آینده‌ای که نقش فناوری در آن بیشتر و بیشتر خواهد شد. بسیاری از مشاغل و حرفه‌ها از بین خواهند رفت یا اهمیت خود را از دست خواهند داد.
رضا نیازمند؛ ژنرال صنعت ایران
رضا نیازمند در سازمان گسترش کارهای بزرگی انجام داد. «صنایع بزرگی مانند ماشین سازی و تراکتورسازی در تبریز و اراک ایجاد شد و در ایجاد کارخانه های بزرگی از صفر تا انتها بودم.
با کمک پروتئین کرم ‌شب‌تاب؛
محققان با ترکیب نانوذرات و پروتئین موجود در کرم ‌شب‌تاب موفق به ایجاد درخشش در گیاه شدند. با این کار می‌توان گیاهان را به چراغ مطالعه یا لامپ‌های زنده تبدیل کرد.
تصاویر/ مهم‌ترین اختراعات قرن بیست و یکم
مهم‌ترین اختراعات قرن بیست و یکم را با هم ببینیم.
پیشرفته‌ترین سلاح‌های ساخته‌شده توسط نازی‌ها
نازی ها فرصت کافی برای اتمام پروژه های تسلیحایت جاه طلبانه خود نداشته و تنها در برخی از موارد موفق به ساخت نمونه های اولیه سلاح های مرگبار خود شدند. بعدها طرح های اولیه این سلاح ها پیدا شده و در معرض دید عموم قرار گرفت.
عضو هیات علمی و استاد گروه شیمی دانشگاه ایلام، بر اساس آخرین نتایج اعلام شده از سوی پایگاه شاخص‌های اساسی علم (ISI - ESI)، در فهرست دانشمندان یک درصد پراستناد دنیا قرار گرفت.
    صفحه  از ۱۵
نگاه ویژه
پرطرفدار