عکس روز نشنال جئوگرافیک
عکس امروز نشنال جئوگرافیک یک لاک‌پشت را نشان می‌دهد که به تازگی تخم‌گذاری کرده و قبل از سفر به اقیانوس برای لحظاتی در ساحل توقف کرده است.
شواهد نشان می‌دهد که انسان مدرن حدود ۸۵ هزار سال پیش در عربستان سعودی سکونت داشته است.
عکس امروز نشنال جئوگرافیک یک پیرزن سبزی فروش را در شهر جادپور ایالت راجستان هندوستان نشان می‌دهد که از بیش از ۳۰ سال قبل در این محل مشغول به کار است.
عکس امروز نشنال جئوگرافیک پرسه زدن فیل‌ها را در پارک ملی ماسایی مارا کنیا نشان می‌دهد.
سجیل اولین موشک دوربرد سوخت جامد ایران است که تحول عظیمی در صنعت موشکی ایران ایجاد کرد.
بسیاری از ایرانی‌ها اصلا با نام «لبولیانا» آشنا نیستند و احساس می‌کنند این اسم اصلا به گوششان نخورده است؛ پس نمی‌توان توقع داشت که بدانند پایتخت کشور اسلوونی است. هرچند با توجه به تشابه‌های نسبی نام‌های کشورهایی چون استونی، لتونی و لیتوانی، حتا دانستن این‌که اسلوونی دقیقا در کجای اروپا قرار دارد هم دور از ذهن‌ است.
ایران باجاذبه‌های توریستی، هرساله گردشگران بسیاری رابه خود جذب می‌کند، یکی ازاین بناها، نازک‌ترین سدجهان است که در زیر بیشتر از آن می‌خوانیم.
منطقه نایبند زیباترین و جذاب‌ترین بخش ساحلی خلیج فارس می‌باشد و در واقع می‌توان آن را نگین سبز سواحل خلیج فارس نامگذاری نمود. خلیج نایبند در ساحل شمالی منطقه نایبند با وسعت ۴۱۳۰ هکتار یکی از ارزشمندترین زیستگاه‌های دریایی خلیج فارس است.
در تصاویر زیر بازار تجریش یکی از قدیمی‌ترین بازارهای تهران در آستانه سال نو را می‌یبینید.
آلبرت بیگجانی، کارگردان تئاتر عکسی از ۲۲ سالگی لوون هفتوان، بازیگر سینما و تئاتر که روز گذشته در ۵۱ سالگی درگذشت منتشر کرد.
این طرح مفهومی مسکونی قرار است در روستای کوچکی در آلمان اجرا شود. این طرح شامل باغی از سبزی‌های متنوع به شکل روف‌گاردن است و استفاده گسترده از چوب، فضای گرمی را بر ساکنان فراهم آورده است.
تصویر نانوایی بربری و سنگ در تهران.
شگفتی های کیش برای هر مسافری جذاب است.
معاون نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها
معاون فرهنگی و سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، با تاکید بر اینکه نباید نگرانی‌های دغدغه‌مندانه در خصوص آسیب بعد از آزاداندیشی موجب محدودیت در برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی شود، گفت: تاکنون هیچ دانشجویی بابت بیان عقاید و آزاداندیشی خود در دانشگاه‌ها دچار آسیب نشده است و اگر موردی هم وجود داشته باشد، دانشجویان مراجعه کنند تا با جدیت پیگیری کنیم.
شاید برای بیشتر پسر ها زمانی که وارد دوره نوجوانی می شوند خدمت سربازی رفتن دغدغه بزرگی باشد.
    صفحه  از ۱۴
نگاه ویژه
پرطرفدار