صفحه نخست -
در تصویر زیر یکی از کمیاب‌ترین مدل‌های موجود Porsche ۹۱۱ Targa در ایران را می‌بینید.
این روز‌ها مردم آبادان و خرمشهر با مشکل بی‌آبی مواجه هستند و آب مورد نیاز خود برای شرب و پخت و پز و نیاز‌های روزمره شان را باید از طریق تانکر‌های توزیع آب تامین کنند. مسئولین قول داده اند که مشکل آب در این شهر‌ها تا ۱۵ تیر حل شود.
مت پیکرافت عکاس عکس امروز نشنال جئوگرافیک زمانی که یک مرد را در وادی رم اردن دید که یک شتر را با کامیون حمل می‌کند این عکس مستند را از بادیه نشینان آنجا گرفت.
قطار شهری Maeklong در کشور تایلند در روز چند بار از وسط بازار دستفروش‌های میوه، سبزیجات و مرغ و ماهی عبور می‌کند. هر عبور قطار یک همهمه بزرگ در میان مردم ایجاد می‌کند تا از روی ریل بیرون رفته و اجازه تردد این وسیله نقلیه را بدهند. البته این قطار سرعت بسیار کمی دارد و با سرعت ۳۰ کیلومتر در ساعت حرکت می‌کند.
فوران آتشفشان کیلاویا در جزیره هاوایی آمریکا موجب شد ساکنان مناطق مسکونی خانه‌هایشان را ترک کنند.
عکس امروز نشنال جئوگرافیک یک زن اوگاندایی را نشان می‌دهد که برای تهیه شام ذرت جمع‌آوری می کند. آنا دکارترت، عکاس، این عکس را زمانی که چند ماهی در پرورشگاهی در اوگاندا بوده، گرفته است.
نشنال جئوگرافیک ۱۰ عکس برتر مسابقه سالانه عکاس سفر ۲۰۱۸ را اعلام کرد.
شکوه کهکشان بر فراز مرداب مرگ
این نمای به‌ظاهر غیرعادی، نه صحنه‌ای از یک فیلم علمی‌تخیلی است و نه تصویری تخیلی از سیاره‌ای فرازمینی. اینجا «Deadvlei» در نامیبیاست، مرداب مرده‌ای که ۵۰۰ سال است حیات از آن رخت بربسته است.
عکس روز نشنال جئوگرافیک
عکس امروز نشنال جئوگرافیک یک لاک‌پشت را نشان می‌دهد که به تازگی تخم‌گذاری کرده و قبل از سفر به اقیانوس برای لحظاتی در ساحل توقف کرده است.
شواهد نشان می‌دهد که انسان مدرن حدود ۸۵ هزار سال پیش در عربستان سعودی سکونت داشته است.
عکس امروز نشنال جئوگرافیک یک پیرزن سبزی فروش را در شهر جادپور ایالت راجستان هندوستان نشان می‌دهد که از بیش از ۳۰ سال قبل در این محل مشغول به کار است.
عکس امروز نشنال جئوگرافیک پرسه زدن فیل‌ها را در پارک ملی ماسایی مارا کنیا نشان می‌دهد.
سجیل اولین موشک دوربرد سوخت جامد ایران است که تحول عظیمی در صنعت موشکی ایران ایجاد کرد.
بسیاری از ایرانی‌ها اصلا با نام «لبولیانا» آشنا نیستند و احساس می‌کنند این اسم اصلا به گوششان نخورده است؛ پس نمی‌توان توقع داشت که بدانند پایتخت کشور اسلوونی است. هرچند با توجه به تشابه‌های نسبی نام‌های کشورهایی چون استونی، لتونی و لیتوانی، حتا دانستن این‌که اسلوونی دقیقا در کجای اروپا قرار دارد هم دور از ذهن‌ است.
ایران باجاذبه‌های توریستی، هرساله گردشگران بسیاری رابه خود جذب می‌کند، یکی ازاین بناها، نازک‌ترین سدجهان است که در زیر بیشتر از آن می‌خوانیم.
    صفحه  از ۱۵
نگاه ویژه

واقعیت کودتای ۲۸ مرداد

صادق زیبا کلام

در نکوهش کنکور و ستایش مهارت

سیده ضحی حسینی‌نصر
پرطرفدار