در طول تاریخ حکمرانان و قدرتمندان زیادی بوده اند که آدم های عادی را قربانی هوس یا تصمیم گیری های اشتباه شان کرده اند تا همچنان بر سر قدرت بمانند.
هر سال به مناسبت 6 تیر سالروز ترور مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای، تصویری به عنوان لحظه ترور ایشان منتشر می شود.
زاهد هندی یا جنتلمن انگلیسی!
مروری تصویری بر زندگی گاندی پدر ملت هند
پدر و مادر وی پیرو مکتب جائینیسم مذهب هندو بودند. باورهای اساسی این مکتب شامل بی آزاری ،تعدی و بدی نکردن، گیاهخواری و خویشتن داری بود.
تصاویر/ زنانی که برای هیتلر، حامله می‌شدند
در طی ۱۲ سال حکومت رایش سوم، در آلمان و نروژ برنامه عجیبی اجرایی شد، این برنامه به تازگی در کتاب جالبی که ۱۰۰ رخداد جالب تاریخی ۲۰ قرن را در ۶ قاره دنیا نقل کرده، فهرست شده است.
کشف دلیل شکست هیتلر
علاقه بیش‌ازحد به ماوراءالطبیعه؟
مبارزات نازی‌ها تا حد زیادی با تکیه‌بر طالع‌بینی، گمانه‌زنی و ستاره‌شناسی انجام می‌شد.
کارنامه تحصیلی انیشتین با نمرات جالب!
در زیر تصویری از کارنامه آلبرت انیشتین در سن ۱۷ سالگی را مشاهده خواهید کرد.
جنجال بر سر نقش کاشانی در کودتای ۲۸ مرداد
جرئیاتی از اسناد منتشر شده سیا
محاکمه تاریخ!
روایت پسر کاشانی از ۲۸مرداد
محمود کاشانی، فرزند آیت‌الله کاشانی، گفت: در حالی که ادعای کودتای 28 مرداد یک دروغ تاریخی و ناسازگار با اسناد و مدارک معتبر تاریخی است؛ صدا و سیما، اسناد تازه انتشار یافته وزارت خارجه امریکا و سازمان سیا را به عنوان اسناد اعتراف دولت امریکا بر کودتا علیه مصدق به بینندگان معرفی می‌کند.
آمریکا اسناد کودتای ۲۸ مرداد را منتشر کرد
افشای روابط ایران و آمریکا در دهه 1950
وزارت امور خارجه آمریکا برای نخستین بار کتاب اسناد مرتبط با کودتای ۲۸ مرداد که به سرنگونی دولت محمد مصدق منجر شد را منتشر کرده است.
اسرار خانه‌های هیتلر
از صحنه‌های خودکشی تا اقدام به ترور
اقامتگاه‌های خصوصی هیتلر مکان‌های مهمی برای وقایع کلیدی و البته زندگی شخصی‌اش بودند. این مکان‌ها اسرار تاریک زیادی دارند، از صحنه‌های خودکشی گرفته تا اقدام به ترور.
ایشان، هم معلم بود، هم ناظم. با آن وقار و هیمنه‌ ایی که داشت، در حیاط مدرسه راه می‌افتاد و چوبی به دستش می‌گرفت و البته گاهی هم بچه‌ها را فلک می‌کرد.
داستان دوستی دلقک و دانشمند
رابطه انیشتین و چاپلین چگونه شروع شد
انیشتین گفته بود تنها فردی که آرزوی دیدار او را دارد، چارلی چاپلین است؛ که او را ملاقات کرد.
يکي از ماه‌هاي مبارک قمري، ماه رمضان است که هميشه مورد احترام تهراني‌ها و ساير شهر‌ها بوده است. تدارکات، مشغوليات سحر و افطار و وقت‌گذراني‌هاي بعد از افطار در تهران قديم حال‌وهواي خاص خودش را داشت.
خاورمیانه در 120 سال پیش
تصاویر خارق‌العاده از فلسطین، سوریه و مصر
این تصاویر که با تکنیک فتوکرومِ طراحی شده توسط "فتوگلاب زوریخ آ.گ." رنگی شده‌اند، در نوع خود از جمله نمونه‌های عالی این تکنیک محسوب می‌شوند.
    صفحه  از ۱۳
درگذشت الویس پریسلی
امروز در تاریخ