احداث تونل کندوان در سال 1314 شمسی آغاز شد و پس از سه سال در 27 اردیبهشت 1317 به بهره‌برداری رسید.
ماجرای پیچیده دخترخاله وحشی چرچیل!
وینستون، تروتسکی، لنین، چارلی چاپلین و هیتلر؛
کلر بخش‌هایی از مکالماتش با چرچیل، که آن موقع رئیس خزانه داری بریتانیا بود، را به جاسوس‌های روس تحویل می‌داد. دستگاه جاسوسی بریتانیا به چرچیل خبر داد اما او گفت که نمی‌تواند وثیقه لازم برای آزادی‌اش را فراهم کند. در این میان کلر مدام مشغول جمع کردن معشوقه‌های بیشتر بود. کلر سپس با یک ژنرال فرانسوی به نام "اسمت بِی" ارتباط برقرار کرد.
روایت‌هایی از کنش‌های سیاسی- اجتماعی زنان دغدغه‌مند در تاریخ معاصر ایران
روایت تاریخ از زنان ایرانی در گذشته، بیش‌تر، اندرونی‌نگر بوده است. زنان ایرانی در پسِ روایت‌ها و تاریخ‌نگاری‌های رسمی ایران، بازیگرانی توصیف شده‌اند که «اندرونی» و «حرم‌سرا» میدان ترکتازی‌هایشان به شمار می‌آمده است؛ همان محدوده ممنوعه برای ورود مردان به ویژه نامحرمان. بسیار درباره زنانِ اندرونی‌نشین ایرانی در تاریخ، به ویژه در روزگار معاصر خوانده‌ایم. آنان اما بیرون از اندرونی خانه‌ها و حرم‌سراها، بیش از آن که تاثیرگذار روایت شوند، تاثیرپذیر و بی‌اراده به نمایش درآمده‌اند.
آیا
مخدرها و آلمان هیتلر
«قانع شده‌ام که در حملات بزرگ که نیروها باید تا آخرین نفس بجنگند، یک یگان مجهز به پرویتین ارجحیت پیدا می‌کند. تاثیرات پرویتین "شگفت آور" تفسیر می‌شود.» وینستون چرچیل که "زبانش بند آمده بود" در مورد پیشروی نازی‌ها می‌نویسد: «نازی‌ها توانستند در کمتر از 100 ساعت قلمرویی را اشغال کنند که در طول چهار سال جنگ جهانی اول موفق به اشغال آن نشده بودند.»
تصویر آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی در کنار آیت‌الله مشکینی و حجت‌الاسلام مجید انصاری
نقشِ جاسوس روسیه در ایجاد اسرائیل
انگیزه جاسوس شوروی چه بود؟
"گایلز ایسهام" مقام ارشد MI5 در فلسطین و رئیس سرویس امنیتی بیت‌المقدس، در روز دوشنبه 22 ژوئیه 1946 به خارج از شهر رفته بود. در همان روز یکی از مرگبارترین حملات تروریستی قرن بیستم اتفاق افتاد و دفتر کار او منفجر شد.
کاوش های باستان شناسی در استان المنیا در مرکز مصر منجر به کشف یک مقبره جدید با دهها مومیایی انسانی و حیوانی شده است.
تصاویر جالب افسر پلیس از صحنه‌ تصادفات
آرنولد اودرمات افسر پلیس سوییسی، بین سالهای ۱۹۳۹ تا ۱۹۹۳ به ثبت تصاویر تصادفات خودروها در خیابان های نیدوالدن می پرداخت.
خرید آلاسکا از روسیه؛
شیرین‌ترین معامله تاریخ آمریکا سرزمین یخ و برف، طلا و نفت نصیب آمریکایی‌ها کرد
تصاویر/ سرنوشت بوگاتی شاه چه شد؟
در سال ۱۹۳۹ دولت فرانسه به مناسبت ازدواج محمدرضا پهلوی ولیعهد ایران با فوزیه خواهر شاه مصر، یک خودروی خاص به داماد هدیه داد.
اعدام کاشف اکسیژن
امروز در تاریخ
آنتوان لوران لاوازیه دانشمند فرانسوی و بنیانگذار شیمی نوین بود که در تاریخ ۲۶ اوت سال ۱۷۴۳ در پاریس و در خانواده‌ای مرفه به دنیا و در تاریخ ۸ مه سال ۱۷۹۴ اعدام شد.
غلامرضا پهلوی، برادر کوچک‌تر محمدرضا، شاه مخلوع ایران در سن ۹۴ سالگی در بیمارستان آمریکایی پاریس از دنیا رفت.
مصائب تهران در 55 سال پیش!
تهران بدریخت‌ترین شهر دنیاست
اگر از بالا به شهر تهران نگاه کنیم یا کوچه پس‌کوچه‌های آن را به ‌دقت ببینیم متوجه می‌شویم بدریخت‌ترین شهر دنیاست و این مصیبت از بی‌نقشه‌ای و بی‌نظمی آن‌هایی بوده که در گذشته‌ها اداره شهر را به عهده داشته‌اند. در شهرداری اداراتی وجود دارد که نمی‌بایست باشند. هیچ چیز در شهرداری فناناپذیر نیست و اگر عوارضی از ۲۵ سال پیش وضع شده همانطور مانده است.
تصویر نمایی از محل شهادت آیت الله مرتضی مطهری در برابر منزل دکتریدالله سحابی است.
    صفحه  از ۱۲