فرمول‌های ساخت فیلم را در سینمای ایران
«بلاک‌باستر»‌های ایرانی اگرچه به تبعیت از نمونه‌ای خارجی، پرخرج و با پروداکشن بزرگ ساخته می‌شوند و معمولا دارای دکورهای عظیم هستند، با این حال فروششان به هزینه‌ای که صرف ساختشان شده نمی‌خورد.
انتخاب فیلم با حس ششم
طبیعی است که تماشاگر هم در انتخاب فیلم نقش مهمی دارد و تهیه‌کننده‌ها یک اصطلاح دارند که می‌گویند تماشاگر فیلم را بو می‌کشد و این به معنی استفاده از حس ششم است؛ یعنی این‌گونه تشخیص می‌دهد که این فیلم خوب نیست و به درد دیدن نمی‌خورد.
نقدی بر دانکرک آخرین ساخته‌ی کریستوفر نولان
نولان برای نمایشی قدرتمند و ماهرانه از یک فاجعه، از صحنه های رایج جنگی دوری می کند و فیلمی می سازد که داستانی برای گفتن دارد.
ساخته‌های «کوئنتین تارانتینو» (Quentin Tarantino) اغلب ایده‌هایی متفاوت دارند و این طور که به نظر می‌رسد، این کارگردان معروف می‌خواهد برای ساخته‌ی بعدی خود سراغ موضوعی کاملا متفاوت برود. خبرگزاری ددلاین گزارش داده است که تارانتینو و جی‌جی آبرامز مشغول ساخت فیلمی در مجموعه‌ی «پیشتازان فضا» (Star Trek) هستند. گفته شده که تارانتینو ایده‌ی تازه‌ای برای این مجموعه در ذهن داشته و می‌خواهد آن را به کمک جی‌جی آبرامز عملی کند.
جف بریجیز طی پنج دهه تصویر روزآمد مردی بوده که از جوانی تا پیرانه‌سری را بی‌توقف پیش آمده، اما در همان جوانی هم غم روزگار رفته را داشت و اصطلاحا سینه سوخته نشان می‌داد. هیئت مردانه او از همان جوانی امانت‌دار معنایی از گذشته است. این تصویر استوار اما حسرت‌خوار از نخستین حضور سینمایی مهم‌اش «آخرین نمایش فیلم» (پیتر باگدانویچ، 1971) تا «حتی از آسمان سنگ ببارد» (دیوید مکنزی، 2016) همراه اوست و از سوی او به نقش‌هایش دوخته می‌شود. جفری لئون بریجیز به تاریخ چهارم دسامبر سال ۱۹۴۹ در لس‌آنجلس به دنیا آمد.
سخنگوی شورای صنفی نمایش خبر داد: قراداد نمایش فیلم «عصبانی نیستم» رضا درمیشیان برای اکران از 29 آذرماه درگروه آزاد ثبت شد. غلامرضا فرجی در گفت‌وگویی درباره مصوبات جلسه دوشنبه 13 آذرماه شورای صنفی نمایش بیان کرد: قرارداد فیلم «عصبانی نیستم» برای دو هفته آینده یعنی اکران از 29 آذر ثبت شد و این فیلم در گروه آزاد اکران خواهد شد.
تصویری جالب از اصغر فرهادی در اینستاگرام همسرش
پست اینستاگرامى پریسا بخت آور کارگردان سینما و تلویزیون براى همسرش اصغر فرهادى
فیلم شهرام مکرى جذاب، مرموز و خوش‌تکنیک است و جالب اینکه اگر بار دوم تماشایش کنى خوش‌ریتم هم مى‌شود. چراکه قواعد کلاسیک را آگاهانه کنار گذاشته‌ایم و از ابتدا با جهان فیلم همراه شده‌ایم.
شرکت سونی پیکچرز که به تازگی به عنوان تهیه کننده فیلم جدید و بی‌نام تارانتینو تعیین شده، اعلام کرد این فیلم را ۹ آگوست ۲۰۱۹ که پنجاهمین سالروز کشته شدن شارون تیت بازیگر و همسر رومن پولانسکی است، اکران می‌کند. شارون تیت و دوستانش به دست پیروان چارلز مانسن که ۱۷ نوامبر در ۸۳ سالگی در زندان از دنیا رفت، کشته شدند.
به عکس تولستوی نگاه کنید. چه کسی جز صاحب این عکس می توانست «جنگ و صلح» را بنویسد؟ بی شک فقط همینگوی با آن قیافه و هیبتش می توانست نویسنده «وداع با اسلحه» و «خورشید همچنان می دمد» باشد. قصه های کارور شبیه صورت کارور است و صورت چخوف شبیه داستان های چخوف است. عکس بوکوفسکی را که دیده اید؟ عینا شبیه داستان ها و شعرهایش نیست؟ صورت لوئیس بونوئل انگار یکی از شخصیت های فیلم هایش است و بی بروبرگرد صاحب این صورت باید خاطراتی شبیه به آنچه در با «آخرین نفس هایم» گفته، داشته باشد.
می گویند بازی گری اولدمن در نقش چرچیل و مت دیمون در فیلم «کوچک کردن» الکساندر پین در دو جشنواره ونیز و تلوراید آنقدر تحسین منتقدان را بر انگیخته که این دو نفر را می توان اولین بازیگرانی محسوب کرد که وارد مسابقه اسکار شده اند اما آکادمی چندان هم قابل پیش بینی نیست.
با پایان یافتن فرصت ثبت‌نام سینماگران برای حضور فیلم‌هایشان در جشنواره سی و ششم، کارگردانان و تهیه‌کنندگان بسیاری تلاش می‌کنند تا فیلم‌های خود را به مرحله پایانی برسانند و نام‌ها و عناوین بسیاری در این لیست دیده می‌شود. از کارگردانانی که به حضور فیلمشان در لیست نهایی خوشبین هستند تا کارگردان‌هایی که هنوز نمی‌دانند فیلمشان به جشنواره می‌رسد یا نه.
بهمن فرمان آرا که به تازگی مراحل فنی نهمین ساخته‌ی سینمایی‌اش «حکایت دریا» را به پایان برده است،قصد دارد «داستان جاوید» را بسازد. رمان «داستان جاوید» یکی از معروف‌ترین آثار اسماعیل فصیح در حوزه ادبیات داستانی است و فرمان آرا قصد دارد اوایل سال 97 فیلمبرداری‌ این اثر را برای شبکه نمایش خانگی آغاز کند.
مدتی است ساخت جلوه‌های ویژه بصری فیلم سینمایی «به وقت شام» به کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا در حال انجام است با توجه به همکاری هادی اسلامی در دو فیلم «بادیگارد» و «چ» با ابراهیم حاتمی‌کیا و دریافت جایزه‌ برای این دو فیلم از جشنواره‌‌ها، به نظر می‌رسد این همکاری در فیلم «به وقت شام» هم ادامه داشته و هادی اسلامی عهده‌‌دار ساخت جلوه‌های ویژه بصری فیلم «به وقت شام» باشد.
شکارچی ذهن، سریال قاتلان زنجیره‌ای
الیانا داکترمن، ترجمه از ساسان گلفر: کارنامه دیوید فینچر پر است از ذهن های غیرطبیعی و ناهنجار، از «هفت» گرفته تا «باشگاه مبارزه»، «زودیاک»، «دختری با خالکوبی اژدها» و «دختر گمشده»، اما او می گوید که جدیدترین پروژه اش با عنوان «شکارچی ذهن»، در مورد روان پریش ها نیست.
    صفحه  از ۴۸
۲۴ ساعت ترامپ چگونه می‌گذرد؟
نیویورک تایمز روایت کرد
نگاه ویژه

ارتباط فساد با فردگرایی

وقتی در جامعه‌ای حوزه مشارکت، تعاملات و ارتباط به حداقل...

پیشنهاد آزمون یک فرضیه

در هر دو صورت پذیرش و عدم پذیرش یک روایت را بیش از آنکه...

تأملی بر سیره اخلاقی خاتم‌الأنبیاء(ص)

تساهل و گفت‌وگو، منطق پیامبر(ص) در مواجهه با «دیگری» است

عصر جدید اصلاح‌طلبان

اصلاح‌طلبان برای اینکه منافع ملی برای‌شان اولویت دارد، هماهنگ...
پیشنهاد
در نگاه زیست محوری
"مرگ" وجود ندارد!
کی باید مشاوره برویم؟
تفاوت‌های مشاوره و روان‌درمانی
کی باید مشاوره برویم؟
چه کسی به انقلاب اکتبر خیانت کرد؟
ظهور و سقوط تروتسکی؛ فرمانده تنهای انقلاب
چه کسی به انقلاب اکتبر خیانت کرد؟