فیلم «دیترویت»؛ تصویری عریان از خشونت نژادی
هالیوود وقتی فیلم‌هایی درباره تبعیض نژادی و سرکوب سیاهان در امریکا می‌سازد در پایان قصه «در»های امید را باز نگه می‌گذارد و به بیننده این نوید ولو واهی را می‌دهد که وضع در این زمینه در آینده بهتر از شرایط فعلی خواهد شد.
نگاهی به فیلم «اوکجا» به كارگرداني «بونگ جون-هو»
اوکجا داعیه‌دار حمایت از حیوانات شده در صورتی که تفکر جاری در فیلم عمیق‌تر از این حرف‌ها و چیزی بیش از شعار مدنی «حمایت از حیوانات» است.
آنترپوید
تکلیف ناروشن فیلم‌ساز
تصویری که «شان الیس» از پراگ آن سال‌ها ارائه کرده دور از واقعیت یا به بیان دیگر غیرتاریخی است؛ سربازان فداکار، معشوقه‌های وفادار، بناهای پرشکوه پراگ و آلمانی‌های بى‌دست‌وپا.
بهترین فیلم‌های جنگی تلخ و تاثیرگذار
بشر در طول تاریخ گرفتار جنگ‌های زیادی شده است، جنگ‌هایی که فارغ از دلیلی که برای برپا شدن‌شان وجود داشته نتیجه مشترک همه شان یک چیز بوده: مرگ انسان‌ها و ویرانی. مرگ و ویرانی دو عنصر دراماتیک درون مایه اصلی بسیاری از داستان‌های مهم تاریخ هستند...
از خفگی تا آزاد به قید وثیقه
تقویم فرهنگی: روی پرده سینماهای ایران
صحرا مشرقی پرستار یک بیمارستان روانی است. مسعود سازگار همسرش را که ظاهراً دیوانه شده در این بیمارستان بستری می‌کند. صحرا مشرقی وقتی با همسر مسعود آشنا می‌شود، پی به حقایقی عجیب از زندگی آنها می‌برد و ناخواسته وارد ماجراهایی می‌شود...
بیزینس شوم
نگاهی تماتیک به فیلم «زرد»
روایت فیلم «زرد» روایت خروج از گرداب نبودن است. تلاش برای زنده ماندن پسر جوانی که پیش از این کودکی را ناخواسته به کام مرگ کشانده
رستاخیز ١٣‌میلیارد گرفت تا اکران نشود
«تلاش‌ می‌شود آمار فیلم‌های اکران‌نشده به صفر برسد»! همین جمله که به نقل از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی منتشر شده، کافی بود تا موافقان و مخالفان این بحث در مواجهه با یکدیگر صف‌آرایی کنند.
تصاویر/ اکران فیلم «زرد» با حضور «بهاره کیان افشار»
اکران مردمی فیلم «زرد» شب گذشته (24 مهر) در سینما چارسو با حضور ساره بیات و مهرداد صدیقیان برگزار شد.
نجات سینما یا راحت‌شدن از شر سینمای ایران؟!
مهدی فخیم‌زاده، علیرضا رئیسیان، مسعود فراستی، محمد اطبایی، امیرحسین علم‌الهدی و محمود کاظمی ‌نیاز یا بی‌نیازی سینمای ایران را به اکران فیلم خارجی ارزیابی می‌کنند
فیلم‌هایی که نمایش آن‌ها در آمریکا ممنوع شد
در میان جذاب ترین جنبه های هنرهای مختلف، جنجالی بودن یک اثر هنری به شیوه ای بسیار خاص باعث جدا ماندن مخاطبان و هنرمندان می شود و فضا را برای مناقشه در مورد محدودیت هایی که یک اثر هنری می تواند داشته باشد مهیا می سازد.
فیلم‌های جذابی که باید توسط هالیوود ساخته می‌شدند
بدون شک هالیوود شگفت انگیز ترین و جذاب ترین دنیای سرگرمی و خلاقیت را برای بشر فراهم آورده است که دنیاهای متفاوت و عجیبی را در برابر چشمان ما قرار داده، دنیاهایی که بدون وجود هالیوود تنها در تصوراتمان جای داشتند.
تفکربرانگیز، ترسناک، جسورانه، زیبا و خیره‌کننده...
بلید رانر ۲۰۴۹ فیلمی علمی- تخیلی است؛ دنباله‌ای بر فیلم بلید رانر ریدلی اسکات؛ که البته می‌گویند نسبت به نسخه اول و اصلی از رمز و راز بیشتری برخوردار است.
مرلین مونرو؛ زنی که چهارشنبه‌هایش آبیِ نیلی است
مرلین مونرو به وضعیتی مبتلا بود که به آن «حس متقارن» می گویند. در این وضعیت، چیزهایی که فرد می بیند، می شنود، بو یا مزه می کند، همگی با حسی کاملا نامرتبط درک می شود.
باکس آفیس/ دو زندگینامه، سه فیلم جنایی
این هفته در اروپا و امریکا ۵ فیلم به برنامه سینماها اضافه شد، که نگاهی کوتاه به آنها داریم.
پاسخی اخلاقی به پرسشی طرح نشده
نگاهی به فیلم «تابستان داغ» ساخته ابراهیم ایرج زاد
«تابستان داغ» روایتگر گیر و گرفت‌های ریزودرشت زندگی موازیِ دو زوج از دو طبقه و خاستگاه اجتماعی متفاوت است تا رسیدن به نقطه‌ی تقاطعِ فاجعه.
    صفحه  از ۴۲
نگاه ویژه

عيان و نهان مخالفان روحانی

شاید روحانی انتظار چنین روزهایی را نداشت؛ انتظار روزهایی که تنها دستاوردش، برجام، در آستانه انحلال قرار گیرد.

پایان شمال سبز

در نقشه گوگل، استان‌های سرسبز شمالی کشورمان به‌خوبی دیده می‌شوند. از تمام ساحل دریای خزر، سرسبزترین بخش آن سواحل ایران است

رابطه عجیب خجالت و خلاقیت!

سال ١٩٣٩ بود. مدیر یک شرکت تبلیغاتی که از کم‌بودن ایده‌های خلاقانه تبلیغاتی میان کارمندانش به ستوه آمده بود، تصمیم جالبی گرفت: به‌جای اینکه هر یک از کارمندانش، به صورت جداگانه فکر کنند و تلاش کنند ایده‌ای خلاقانه به‌دست آورند، آنها را دور هم جمع کرد تا در کنار هم جلسه ایده‌پردازی خلاقانه برگزار کنند.