نظر بهروز شعیبی درباره فیلم دارکوب
کارگردان فیلم «دارکوب» با اشاره به اینکه تمام قصه‌ها و موضوع‌ها بارها ساخته شده‌اند و نگران این نیستم که ایده اصلی تکراری باشد، گفت: در سال‌های اخیر شاهد فیلم‌های خوبی هستیم که با پرداخت‌های متفاوت موفق عمل کرده‌اند.
پایان جشنواره بعد از ١٠روز پر تب‌وتاب
سال‌ها بعد؛ وقتی از ورای روزهای سپری‌شده، خاطراتمان از جشنواره فجر ٣٦ را مرور کنیم، بی‌شک این جشنواره را با چند نقطه عطف پررنگ به یاد خواهیم آورد. جشنواره سی‌و‌شش به‌عنوان رخداد سترونی که در معرفی پدیده کمترین توفیقی نداشت، پدیده‌های سابق را نیز به وادی فراموشی کشاند؛ و از این طریق می‌تواند به یاد آید.
صحبت‎های حاتمی‌کیا؛
دیشب قهرمانه"دفاع بد" کردی. دفاع از واژه‌های مقدس، شیوه مقدس می‌خواهد. فریاد نمی‌خواهد؛ لحن بغض آلود نمی‌طلبد؛ قیافه خشن لازم ندارد؛ چشمان پر از نفرت برایش کارسازی نمی‌کند.
عکس/ سحر دولتشاهی و باران کوثری در جشنواره فیلم فجر
سحر دولتشاهی و باران کوثری در اختتامیه جشنواره فیلم فجر
سیمرغ بر شانه‌ چه کسانی خواهد نشست؟
در حالی‌ که کمتر از دو روز به پایان جشنواره مانده، هنوز اسامی نامزدهای سیمرغ بلورین اعلام نشده‌اند سیمرغ مردمی بی‌شک روی شانه یکی از فیلم‌های چهارراه استانبول، تنگه ابوقریب، بمب؛ یک عاشقانه، به وقت شام مغزهای کوچک زنگ‌زده و لاتاری خواهد نشست
او به رابطه نامشروع اعتراف کرده است
رازهای پنهان آرنولد شوارتزنگر
ز اواسط دهه 80 تا اوایل دهه 90 قرن بیستم میلادی، آرنولد شوارتزنگر یکی از بهترین و سرشناس ترین بازیگران فیلم های اکشن بود و به سرعت از یک قهرمان پرورش اندام در سطح جهانی به یک بازیگر گرانقیمت و موفق که خیلی راحت فروش فیلم ها را تضمین می کرد تبدیل گردید.
شانس سیمرغ برای فیلم تماماً کپی
پنجمین روز فجر ۳۶
در این فیلم باز هم تلخی‌ها و سیاهی‌ها و خشونت‌های زیادی نشان داده شده و حتی ادبیات گفتاری شخصیت‌ها نیز خشن بود، ولی به گفته کارگردانش با امید به پایان می‌رسد.
دختران ایرانی را اغلب فقر فزاینده و نابسامانی اقتصادی به این راه می‌کشاند که چاره‌اش برای رفع، نه قهرمان‌بازی از نوع فیلمفارسی‌است و نه عربده‌کشی و نه قمه‌کشی و نه داد و بیداد واهی و نه پیشنهاد پشت دست زدن به دهان یک مجری، نه خائن خطاب کردن کسانی که مجبور نیستند نوع نگاه تحمیلی مارا تحمل کنند و نه ربط دادن آن به دولتی خاص است.
نگاهی به آخرین فیلم احمدرضا معتمدی
متن فیلم‌نامه «سوءتفاهم»، در متن خود فیلم، مکرر به رخ تماشاگر کشیده می‌شود و او را در شرایط متنی- و فرامتنی، روایت - و فراروایت دچار تعلیق و ایهام می‌کند.
نقدی بر فیلم حاتمی‌کیا
سؤال این است که بعد از دیدن این عملیات آکروبات از چنین فردی نزار و تیرخورده، نمی‌شود هواپیما در آسمان - و دست در دستِ پدر- منفجر شود و آقای کاپیتان، زنده‌زنده قهرمان شود؟ این نقطه اوج و بخش پایانی فیلم «به وقت شام» -آخرین ساخته «ابراهیم حاتمی‌کیا» - است؛ فیلمی شعاری، بی‌منطق و تکنیک‌نما.
از «امیر» اقلیما تا «به وقت شام» حاتمی کیا
چهارمین روز جشنواره فجر
نکته اصلی در این فیلم فیلم شخصیت محور استفاده زیاد از سیگار است که که البته هر بار از سوی شخصیتی دیگر تذکر به سیگار نکشیدن داده میشود و این موضوع حتی در نشست پرسش و پاسخ فیلم هم مورد اشاره قرار گرفت.
هنوز هم کابوس می‌بینم
مشکلات‌ سارا بهرامی در نقش معتاد
علی صلاحی به عنوان بازیگردان در کنار ما بود و به ما کمک می‌کرد تا با چند موسسه ترک اعتیاد ارتباط بگیریم و به بهانه غذادادن به مصرف‌کنندگان، شب‌ها به دیدار آنها می‌رفتیم. کمپ زیاد رفتم و فیلم زیاد دیدم اما در بین این افراد قرار گرفتن، متفاوت بود. چیزی نزدیک به هشت ماه از زندگی‌ام در کنار این ها بودم و هنوز هم گاهی کابوس می‌بینم و از خواب می‌پرم و این نقش همچنان با من است.
دردسرهای از پلاسکو گفتن
گفت‌وگو با مصطفی کیایی
حس کردم این بهترین زمان برای اینکه چنینی فیلمی بسازم، است، بله اساسا همه فیلم‌های من کمدی نبوده و فیلم‌های جدی‌ای مثل «عصر یخبندان» یا «خط ویژه» هم کار کردم که یک لحن شوخی در آن بوده و این همیشه فرم کاری من هست و در این فیلم هم نمود پیدا کرده است.
نقدی بر فیلم «بمب: یک عاشقانه»
یک جا‌هایی بار کمدی‌بودن، بر دوش ساختمان کلی اثر سنگینی می‌کند و از آنجایی هم که عاشقانه فیلم، آرام و ساده است، به‌راحتی زیر بار آن شوخی‌ها و موقعیت‌های کمیک، کمر خم کرده. «بمب...»، اما به این اشکال خلاصه نمی‌شود و در صحنه‌های داخلی، چنان دقیق و با وسواس، «عاشقانه» را ترسیم می‌کند که کمتر در این سال‌ها نمونه‌اش را سراغ داریم.
تکرار شیرین مصطفی کیایی
«چهارراه استانبول»
او از زمان ساخت فیلم «خط ویژه» سبکی را در کارهایش شروع کرده که به شدت پر کشش است. پیچیدگی در فیلم‌های کیایی وجود دارد که ناخودآگاه مخاطب را تا آخرین لحظه درگیر می‌کند.
    صفحه  از ۵۶