کوتاه قدترین زنان هالیوود
یکی از ویژگی های تعیین کننده زیبایی داشتن قد بلنده. اما همه آدم ها پاهای کشیده و بلند ندارن مثل بعضی از هنرمندان هالیوودی که علیرغم چهره زیبا و استعداد بی نظیرشون قد کوتاهی دارند.
جدیدترین فیلم مستند ساز فیلسوف درباره اینترنت
جدیدترین فیلم مستند ورنر هرتسوگ، درباره اینترنت است؛ «بیا و ببین: خیالات خوش دنیای اینترنت».هرتسوگ به ما هشدار می دهد، از ما می پرسد آیا به پیامدهای کاری که می کنیم واقفیم؟ یا در واقع می کوشد نشان دهد به پیامدهای کاری که می کنیم آگاه نیستیم و خیلی هم دوست نداریم به آن بیندیشیم.
تصاویر/ اکران فیلم گذر موقت با حضور بهنوش طباطبایی و افشین هاشمی
اکران مردمی فیلم گذر موقت با حضور بهنوش طباطبایی و افشین هاشمی شامگاه سه شنبه ۲۴ مرداد، در سینما آزادی برگزار شد.
ابراهیم گلستان از بیضایی می‌گوید
بعد از انتشار گزارش «پرویز جاهد» از جلسه نمایش فیلم «رگبار» در دانشگاه سنت اندروز اسکاتلند با حضور «بهرام بیضایی»، «ابراهیم گلستان»، نویسنده و فیلم‌ساز برجسته ایران که در انگلستان ساکن است، نامه‌ای خطاب به جاهد در مورد این گزارش و بهرام بیضایی نوشت
تصاویر/ اکران مردمی فيلم «سارا و آيدا»
اكران مردمي فيلم «سارا و آيدا» با حضور مصطفي زماني، پگاه آهنگراني، مازیار میری، تینا پاکروان و غزل شاكري در پرديس سينمايي كورش برگزار شد.
محمدحسین مهدویان بدون اشاره به جزئیات از توقف ساخت فیلم «لاتاری» خبر داد.
بازگشت آن ٥ نفر
جنگ جهانی دوم به روایت ٥ غول سینمای آمریکا
کمپانی «نتفلیکس» یک‌بار دیگر دست به عرضه‌ مستندی متفاوت، «بازگشت آن پنج نفر»، زده است. بر این اساس، پنج کارگردان پس از بازگشت به کشور و خانه دوباره به ساخت فیلم مشغول شدند. این مستند سریالی است براساس کتابی با نام Five Came Back: A Story of Hollywood and the Second World War اثر مارک هریس، كه تولید و ساخته شده است.
صحنه هایی که بازیگران را به فکر انصراف از بازی انداخت
برخی از نقش های موجود در فیلم نه تنها طاقت و قابلیت شخص را به عنوان یک بازیگر مورد سنجش قرار می دهند بلکه موجودیت او به عنوان یک انسان را نیز تحت الشعاع خود قرار می دهند به نحوی که در حین فیلم برداری بازیگر کنترل خود را از دست داده و حتی تصمیم به ترک پروژه در میانه راه می گیرد.
عادت‌های عجیب و غریب ستاره‌های هالیوود
سلبریتی ها معمولاً انسان هایی پر زرق و برق و کامل به نظر می رسند. اما این موضوع در زندگی واقعی و خصوصی آن ها حقیقت ندارد و آن ها در واقع طوری رفتار می کنند که بی نقص به نظر برسند.
روی اين صحنه آدم‌های بزرگی ايستاده‌اند
گفت‌وگو با سعید راد درباره جشن حافظ
جشن حافظ امسال در غیاب علی معلم برگزار شد، میهمانان این جشن سینماگرانی بودند که بسیاری از آنها در صحبت‌هایشان از غیبت مردی صحبت کردند که سال‌ها این جشن مستقل را هدایت کرد و به مقصد رساند.
فیلم و سریال های ایرانی با موضوع «مهاجرت»
این روز ها فیلم سینمایی «کارگر ساده نیازمندیم» اثر منوچهر هادی روی پرده سینماهاست. درامی اجتماعی که به مشکلات طبقه فرودست جامعه در کلان شهر تهران می پردازد و درباره آدم هایی است که از فضای کوچک شهرستان به جامعه ای بزرگ تر کوچ کرده اند و نمی توانند خودشان را با مناسبات مقصد وفق دهند.
۱۰ فیلم مهمی که باید قبل از تماشای دانکرک ببینید
چند هفته‌ای است که دانکرک (Dunkirk) فیلم جدید کریستوفر نولان در ایالات متحده آمریکا آغاز به اکران کرده و مورد توجه و تمجید منتقدان قرار گرفته است. در عین حال بررسی فیلم‌های پرفروش باکس‌آفیس در هفته‌های گذشته هم نشان می‌دهد که آخرین فیلم نولان برای دو هفته متوالی پس از شروع اکران در صدر جدول فیلم‌های پرفروش قرار داشت و این هفته هم (هفته سوم) دومین فیلم پرفروش سینماهای آمریکا بود.
درباره چند فیلم بحث‌انگیز این روزها
تاریخ از دریچه سینما
همه ساله در کنار صدها فیلم بی‌ارزش، ضعیف و در بهترین شکل ممکن معمولی فقط چند فیلم معدود اکران می‌شود که ارزش نوشتن، نقد کردن و حتی دیدن داشته باشد. این اصل نه فقط در سینمای نحیف ما که در ‌هالیوود نیز صادق است که سینماهایش پر است از انواع فیلم‌های پاپ‌کورنی که بیشترشان فقط و فقط به درد نوجوانان در آستانه بلوغ می‌خورد و دیگر هیچ.
حجت‌الله ایوبی رئیس سابق سازمان سینمایی و امیرحسین علم‌الهدی مدیر گروه هنر و تجربه به سخنان ضیاء‌الدین دری درباره توقف نمایش «خانه پدری» به کارگردانی کیانوش عیاری واکنش نشان دادند.
همه فیلم های توقیف شده‌ی سینمای ایران
سینمای ایران در دهه ها و سال های مختلف درگیر مسئله سانسور و توقیف بوده است. هر دوره با توجه به تغییرات سیاسی اجتماعی، فیلم هایی گرفتار پیچیدگی شرایط شدند و آسیب دیدند.
    صفحه  از ۳۱
درگذشت الویس پریسلی
امروز در تاریخ