طرز تهیه لقمه های استیک و سبزیجات
برای تهیه این لقمه ها، لازم است گوشت مناسب استیک تهیه کرده و سپس بر اساس دستور پخت نوشته شده در ادامه، آن ها را مزه دار و در آخر گریل کنید.
پلوی اگه؛ برنج ترکی با ذائقه ایرانی
اصلی ترین ماده غذایی ما ایرانیان، بدون شک برنج است. کشورهای همسایه ما نیز کمابیش غذاهای مشابهی می پزند که یاد گرفتن آنها به سفره شما تنوعی جالب می بخشد.
ته چین قارچ؛ یک ته چین جدید
وجود زرشک و قارچ و زعفران طعم مطبوعی را به این ته‌ چین داده است.
موساکای یونانی؛ رژیم دارها نخورند!
موزاکا یا موساکا یک نوع گراتن هست که از غذاهای محلی یونانی و با نان سرو می شود، در مزه اش شک نکنید، اما باید بگویم خیلی پرکالری است. اگر رژیم دارید سراغ این غذا نروید چون رژیمی موساکا اصلا معنی ندارد!
ته چین مرغ
ته چین با مرغ از مجموعه دستورغذایی های ایرانی است که طرز تهیه آن را برای شما آماده کرده است.
فلفل دلمه‌ای شکم پُر؛ پیشنهادی سریع برای افطار
اگر به زمان افطار نزدیک هستید و هنوز چیزی تدارک ندیده اید، نگران نباشید. فلفل دلمه‌ای شکم پر غذایی است که خیلی زود آماده می شود. بنابراین می توانید برای افطار آن را درست کنید.
ماهی کبابی مزه دار شده
ماهی کبابی مزه دار شده از مجموعه دستورغذایی های جیمی الیور است. ما دستور تهیه این ماهی کبابی خوشمزه را برایتان آماده کرده ایم.
طرز تهیه قیمه نثار
قیمه نثار از مجموعه دستورغذایی های محلی است که طرز تهیه آن را برای شما آماده کرده‌ایم.
طرز تهیه شیر برنج خامه ای، یک افطاری مقوی
شیر برنج یکی از خوراکی های مفید و مقوی برای وعده افطار در ماه مبارک رمضان است. این بار می توانید شیر برنج را با خامه درست کنید. شیر برنج خامه ای طعم بسیار لذیذی دارد.
فسنجان با میگو، به جای گوشت قلقلی و مرغ!
فسنجان یکی از خوشمزه ترین غذاهای ما ایرانیان است که برخی با مرغ و برخی هم با گوشت قلقلی درست می کنند. با ما همراه شوید تا با دستور تهیه فسنجان با میگو شما را آشنا کنیم.
طرز تهیه آش رشته برای افطار
آش رشته از معروف‌ترین آش های ایرانی است. این آش را غالباً با کشک و گاهی با سرکه و حتی ترشی می‌خورند. بسته به عادت‌های خانوادگی از آش رشته به عنوان پیش غذا یا غذای اصلی استفاده می‌شود.
محشی کوسا؛ غذای لبنانیِ ساده و خوشمزه
محشی کوسا یک غذای بسیار ساده لبنانی است که مواد آن به سادگی در دسترس است، این غذا خیلی زود آماده می شود و بسیار خوشمزه است.
ما هنوز «نان خورترین» ملت جهانیم
گزارشی از نسبت امروز ما با نان؛ مخاطراتی که سنگک و بربری پشت سر می گذارند و آماری که نشان می دهد ما هنوز نان خورترین ملت جهان هستیم.
پيتزای ميگو را حتما امتحان کنید
حتی اگر پیتزا خورِ قهار هم که باشید، احتمال اینکه پیتزای میگو را امتحان کرده باشید خیلی کم است. در این مطلب طرز تهیه پیتزا میگو را به شما آموزش داده ایم.
تند مدیترانه؛ با چند خوراک تونسی آشنا شوید
تنوع غذایی در تونس با شرایط اقلیمی این سرزمین همخوانی دارد. از جمله مواد رایج در آشپزی تونسی باید به روغن زیتون اشاره كردکه به میزانی گسترده در بسیاری از غذاهای این سرزمین یافت می‌شود.
    صفحه  از ۲