زندگی -
تخم‌مرغ ضرر دارد یا ندارد؟
چه تعداد تخم مرغ بخوریم؟
هلموت گوهلکه، عضو ارشد بنیاد قلب آلمان می‌گوید، مطابق بررسی‌ها در اروپایی‌هایی که هر هفته چهار تخم‌مرغ می‌خورند هیچ گونه افزایش بیماری‌های قلبی مشاهده نشد و به همین دلیل می‌توان خوردن چهار تخم‌مرغ در هفته را توصیه کرد.
روغن درخت چای چندین سال است که شناخته شده و مورد استفاده بسیاری از مردم قرار می‌گیرد. یکی از خواص مهم این روغن درمان عارضه‌های پوستی از جمله از بین بردن جوش صورت است. ولی باید اعتراف کرد که روغن درخت چای کاربردهای بسیاری دارد که درمان‌های پوستی فقط یکی از آن‌هاست. اگر بدانید که این روغن چه خواص بی‌نظیری دارد، همین حالا برای تهیه کردن و نگهداری آن در خانه دست به کار می‌شوید.
یبایی از اجزای مختلفی تشکیل شده است.اما در اینجا لازم است بگوییم داشتن موهای سالم و مراقبت شده یکی از عوامل اصلی زیبایی و جذابیت چهره است.مراقبت از مو بدون داشتن اطلاعات صحیح و داشتن چند اشتباه کوچک موجب از بین رفتن موهای سالم می شود.
خوراکی‌هایی که با افسردگی مبارزه می‌کنند
خوشمزه‌ها را بخورید؛ افسردگی نگیرید
برای درمان افسردگی راه‌های زیادی وجود دارد که جدی‌ترین راه آن دارو درمانی است.
همیشه نکات مختلفی در مورد خورشید و تاثیر آن بر روی بدن گفته شده است. تاثیرات منفی اشعه ماورای بنفش بر روی پوست و ایجاد سرطان یکی از نکات منفی نور خورشید است که افراد را برای استفاده از انواع کرم ضد آفتاب و پیشگیری از مشکلات احتمالی ترغیب می‌کند.
مسمومیت الکلی اخیرا در کشور باعث مرگ و میر گسترده‌ای شده است. شاید اگر مصرف کنندگان این ماده یا اطرافیان آنها، اطلاع کافی و درستی درباره راهکار‌های درمانی داشتند، باعث می‌شد بیمار سریعتر به مراکز درمانی اعزام شود و در مراکز درمانی هم اگر روند درمان به درستی انجام می‌شد، امکان حفظ جان برخی از قربانیان وجود داشت. در گفتگو با یک پزشک مسئول، راهکار‌های درمانی مسمومیت با الکل را مرور کردیم.
بیماران نادر با کمیاب‌شدن لوازم بهداشتی و دارویی، حالا خیلی بیشتر از قبل، به دلیل پُرهزینه‌بودن و غیرقابل درمان‌بودن بیماری، دچار مشکل شده‌اند؛ بیمارانی که از کمترین حمایت‌ها برخوردارند و امتیاز ویژه‌ای برای پیگیری درمانشان وجود ندارد.
استرس و اضطراب جزو احساسات رایجی است که مردم بسیار تجربه می‌کنند. هنگامی که استرس شدید، قوی و از کنترل خارج می‌شود، می‌تواند باعث ایجاد مشکلاتی در سلامت روحی و جسمی ما شود.
دیابت یک بیماری مهم است که در آن بدن به دلیل نبود میزان کافی از هورمون انسولین، قادر به کنترل قند خون نیست. دیابت در زمان بارداری به عنوان رایج‌ترین مشکل پزشکی شناخته شده است و ۳.۳% از زنان باردار را شامل می‌شود. فرقی نمی‌کند که دیابت از کدام نوع باشد، می‌توان با اطلاع از برخی نکات سلامت بیشتر شما در دوران بارداری را تضمین کرد.
| بهداشت خواب یکی از مسائل مهم در زندگی انسان‌هاست که می‌تواند کیفیت زندگی آن‌ها را تحت تأثیر قرار دهد. پژوهش‌های متخصصان نشان داده اختلالات خواب منشأ بسیاری از بیماری‌ها و مشکلات روحی خواهد بود. این درحالی است که در سال‌های اخیر کم خوابی بیش از گذشته رواج یافته و توجه به وضعیت خواب در اولویت‌های زندگی افراد بخصوص جوانان قرار نمی‌گیرد.
پوست و موی شما به طور معمول نخستین مواردی هستند که مورد توجه دیگران قرار می‌گیرند و از این رو، افراد بسیاری به سلامت آن‌ها توجه ویژه‌ای دارند.
برخی از بیماری‌ها علایمی شبیه افسردگی دارد که باید آن‌ها را بشناسیم تا بی دلیل برچسب افسرده به کسی نزنیم. اگرچه در بعضی موارد ممکن است علایمی که در شما بروز کرده ناشی از مشکلی روحی باشد، اما مشکلات و بیماری‌های جسمی زیادی هم وجود دارد که اغلب به اشتباه تشخیص داده می‌شود.
آیا بیماران دیابتی می‌توانند موز بخورند؟
یکی از میوه هایی که به طور ستنی در لیست "نباید‌های" افراد مبتلا به دیابت قرار دارد، موز است. در حالی، در بیشتر مواقع اکثر افراد از خوردن موز لذت می‌برند، ممکن است افراد مبتلا به دیابت از لذت خوردن این میوه بی بهره باشند.
انار از سالم‌ترین و بهترین میوه‌های روی زمین است و ترکیبات مفید متفاوتی نسبت به دیگر میوه‌ها دارد. تحقیقات نشان داده است که انواع انار ترش و شیرین و محصولات آن‌ها مانند رب انار، آب انار و حتی پوست انار و هسته انار خواص بسیار زیادی برای بدن دارند.
توقف خروپف می‌تواند به سادگی تغییر وضعیت خوابیدن شما باشد. خروپف به طور معمول زمانی که به پشت می‌خوابید و نیروی گرانش اثر قوی‌تری بر گلو داشته و موجب تنگ‌تر شدن مسیر هوایی می‌شود با تکرر بیشتر و صدای قوی‌تر رخ می‌دهد.
    صفحه  از ۱۱۲
پرطرفدار