زندگی -
رییس انجمن اورولوژی ایران ضمن تشریح سه عامل مهم بروز سنگ کلیه و همچنین راه‌های درمان و پیشگیری از آن گفت: بروز سنگ کلیه در مردان ۱.۲ تا ۱.۵ برابر بیشتر از زنان است.
دندان درد معمولا به دلیل پوسیدگی دندان، عفونت، شکستن یا افتادن دندان و تحلیل لثه در نواحی فک یا ریشه دندان احساس می‌شود. اگر درد دندان بیش از یک تا دو روز طول بکشد باید خیلی فوری برای درمان به دندانپزشک مراجعه کرد. اما بعضی اوقات به دلایل خاصی نمی‌توان فورا به سراغ پزشک رفت. در این جور مواقع می‌توانید از این ۱۰ روش برای تسکین و درمان دندان درد شدید استفاده کنید.
اگر گوش کردن به یک موسیقی باعث شده مو به تن‌تان سیخ شود، شما فقط یک فرد احساساتی که احساستش تحریک شده نیستید؛ بر اساس تحقیقات، احتمالا شما یک مغز منحصربه‌فرد دارید.
مطالعه‌ای بزرگ در آمریکا نشان می‌دهد که فعالیت منظم جسمی به مدت ۴۵ دقیقه برای سه تا پنج بار در هفته می‌تواند به بهبود سلامت روان کمک کند. در این مطالعه یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر میزان فعالیت جسمی و وضع روحی خود را برای یک دوره یک ماهه گزارش دادند. "روز‌های بد" کسانی که ورزش کردند در مقایسه با کسانی که ورزش نمی‌کردند به اندازه یک روز و نیم در ماه کمتر بود.
مشکلات اجتماعی و روانشناختی افراد گاهی سبب بروز اختلالاتی از جمله کم خوابی و بی خوابی می‌شود، بسیاری تصور می‌کنند اختلال خواب خیلی دردسر ساز نیست؛ اما کارشناسان نظر دیگری دارند و معتقدند، این اختلال را باید جدی گرفت، چون بر کیفیت و کمیت زندگی انسان تأثیر می‌گذارد.
زخم‌های معده جراحت‌هایی در غشای مخاطی دیواره داخلی معده هستند که به واسطه تولید بیش از حد شیره‌های اسیدی در این اندام شکل می‌گیرند. شایع‌ترین دلیل زخم معده رشد باکتری اچ. پیلوری است، اگرچه مصرف بیش از حد برخی دارو‌ها نیز می‌تواند به این شرایط منجر شود.
ویتامین D۳ یکی از دو نوع مهم ویتامین دی است. فواید ویتامین دی ۳ و نقش مهم این ویتامین در اعمال حیاتی بدن پیشرفت علم و انجام مطالعات بیشتر در حال شناخته شدن است.
عملکرد طبیعی غده تیروئید برای رشد جسمی، ذهنی و تنظیم متابولیک بدن در تمام گروه‌های سنی کودکان ضروری است و این مسئله در سال‌های اولیه عمر که رشد و تکامل مغز از سرعت بیشتری برخوردار است، اهمیت به‌مراتب بالاتری دارد.
ترک پوست بدن (Body Stretch Mark) یکی از شایع‌ترین مشکلات پوستی خصوصا در زنان باردار و نوجوانان در دوران بلوغ است. خط‌ها و راه‌راه‌های بلند ناشی از ترک‌های پوستی ظاهر ناخوشایندی دارند، اما باعث هیچ نوع مشکل پوستی نخواهند شد.
باورهای غلط درباره گرمازدگی و خنک کردن خود
بایدها و نبایدهای مقابله با گرما
با رسیدن موج گرما که مناطق گسترده‌ای از ژاپن تا انگلیس و الجزیره تا کالیفرنیا را در برگرفته، از گوشه و کنار توصیه‌های زیادی برای خنک شدن می‌شنویم. اما کدام یک از آن‌ها پایه علمی دارند؟
هریک از سلول‌های بدن با نظم خاصی در چرخه کنترل شده بدن فعالیت می‌کنند تا اختلالی در عملکرد طبیعی بدن ایجاد نشود. در واقع این سلول‌ها رشد کرده فعالیت می‌کنند و در نهایت نیز در زمان مشخص از بین می‌روند، اما اگر یک یا چند سلول رشد کرده با خروج از این چرخه به رشد خود ادامه دهند می‌توان گفت: سلول سرطانی شده است. عوامل مختلفی باعث بروز سرطان می‌شود که با پرهیز از آن‌ها می‌توان از ابتلا به سرطان پیشگیری کرد.
اگر به دنبال غذا‌های مقوی برای کودکان کم وزن هستید خواندن این مطلب را به شما توصیه می‌کنیم. چرا که پیشنهادات ویژه‌ای برای تغذیه کودکان داریم. اگر فرزندتان بدغذا است حتما دائم به دنبال تغذیه کودک و غذای کودک می‌گردید. اگرچه مثل قدیم کودک سالم را کودکی نمی‌دانند که چاق و تپل باشد، اما کودکی که زیادی لاغر و بدغذا باشد هم ممکن است دردسرساز باشد.
برای درمان سلولیت ابتدا باید بدانید سلولیت چیست. اغلب افراد خصوصاً خانم‌ها بدون این که نام آن را بدانند، دارای سلولیت هستند. سلولیت در واقع همان پوست پرتقالی شکلی است که به دلیل وجود سلول‌های چربی زیر پوست یا همان لایه اپیدرم ایجاد می‌شود. افراد بسیاری از وجود سلولیت بر روی بدن خود ناراضی هستند و مدام از این شکایت می‌کنند که حضور سلولیت‌ها اعتماد به نفس آن‌ها را تحت تأثیر قرار داده است و نمی‌توانند لباس‌هایی را که دوست دارند بپوشند و همیشه مجبورند آن‌ها را از نظر‌ها دور نگه دارند.
افراد خستگی ناپذیر مانند جنگجویان شجاع صحنه‌ی نبرد هستند. آن‌ها همیشه برای فتح سرزمین‌های جدید آمادگی دارند. آن‌ها به نوری دست پیدا کرده‌اند که همیشه و در همه‌ی مسیر‌ها آن‌ها را به خوبی راهنمایی می‌کند. این افراد از یک منبع انرژی بی حد و حصر بهر می‌برند و قدرت فوق‌العاده‌ای در پیگیری اهداف خود دارند. این افراد یاد گرفته‌اند از استعداد‌های خدادادی خود به خوبی استفاده کنند و از همین طریق مهارت‌های لازم را برای رسیدن به هدف مورد نظر خود به دست بیاورند. شناسایی، فعال کردن و پرورش استعداد‌های طبیعی یکی از بارزترین خصیصه‌های افراد خستگی ناپذیر به شمار می‌رود.
در واقع، پژوهش‌های اخیر خلاف آن را نشان می‌دهند. محققان پی برده‌اند که برخی از ویتامین‌ها حتی می‌توانند برای ما مضر باشند. بین بعضی از ویتامین‌ها و بیماری‌ها ارتباطاتی دیده شده، بعضی دیگر هم می‌توانند منجر به افزایش ریسک سنگ کلیه شوند.
    صفحه  از ۱۰۱
نگاه ویژه

در نکوهش کنکور و ستایش مهارت

سیده ضحی حسینی‌نصر
پرطرفدار