سرطان پروستات؛ بیماری شایع مردان میانسال
سرطان پروستات یکی از شایع‌ترین سرطان‌های مردان است که آمار‌ها نشان می‌دهد از هر ۷ مرد، یکی از آن‌ها به خصوص پس از ۶۰ سالگی مبتلا به این بیماری می‌شود و محققان زمینه ژنتیک را در این باره بسیار تاثیرگذار می‌دانند.
راهنمای میان‌سالی؛ هیچ‌وقت برای شما دیر نیست
چند گام برای سلامتی
با گذشت هر دهه، سلامت ما نیاز به تغییر و مراقبت‌های جدید دارد. اما خبر خوب این است که هیچ‌وقت برای آغاز مراقبت از خودتان دیر نیست. چه در سی‌سالگی باشید، چه در چهل، پنجاه یا شصت‌سالگی، برنامه "سلامت میان‌سالی" شما را در مسیر سالم‌تری برای بهبود ذهن، جسم و روابطتان قرار می‌دهد. سن شما آن چیزی است که حس می‌کنید، و این برنامه قطعاً کمک می‌کند در قلب خود احساس جوان‌تری داشته باشید.
باکتری ها، ویروس‌ها و انگل‌ها می‌توانند سبب عفونت‌های گوارشی شوند. این عفونت‌ها بیشتر در نتیجه نوشیدن آب آلوده، خوردن میوه‌ها یا سبزی‌های نشسته یا خوردن گوشت یا ماهی که خوب پخته نشده اند و غذای مانده یا آلوده مثل سالاد‌های سرد و آب میوه‌های غیر بهداشتی ایجاد می‌شوند.
«نوک اردکی» یکی از سمبلیک‌ترین و عجیب‌ترین حیوانات استرالیا است که ممکن است در درمان دیابت مؤثر باشد.
خطرات چربی شکم
اگر دور شکم زنان بالای 89 و مردان بالای 101 سانتیمتر باشد، احتمالاً میزان زیادی چربی خطرناک دور شکم خود انباشته دارند.
مطالعات جدید محققان نشان می‌دهد داشتن استرس در اوایل دوران کودکی منجر به بلوغ سریع‌تر مناطق خاص مغز در نوجوانی می‌شود. این مطالعه توسط محققان "دانشگاه رادبود" (Radboud University) انجام شده است. در این مطالعه ۳۷ فرد به مدت تقریبا ۲۰ سال تحت نظارت قرار گرفته‌اند.
بی‌خطر بودن، کم عارضه بودن گیاهان دارویی، بسیاری از خانواده‌ها را متقاعد کرده تا برای حفظ سلامت جسم و روح و درمان بیماری‌ها و اختلال‌هایی که در ۲ سال اول زندگی سراغ نوزادانشان می‌آید، از این شیوه‌های طبیعی و سنتی درمانی استفاده کنند.
مردم لکه‌های سفید روی دندان را به‌عنوان وضعیتی نامطلوب در نظر می‌گیرند، اما به‌ندرت نیاز به یافتن دلیلی جدی برای رفتن به دکتر برای این موضوع پیدا می‌کنند.
گاه داشتن چیزی به اسم «انگیزه» می‌تواند شما را در یک کار به پیروزی یا شکست حتمی برساند. اینجا راهکار‌هایی می‌خوانید که با آن می‌شود از بی‌رمقی انگیزه در رسیدن به خواسته‌ها جلوگیری کرد.
به خاطر داشته باشید که مشکلات موقتی هستند، اما پایان دادن به زندگی دائمی خواهد بود. خودکشی هرگز راه حل درست برای هر چالشی نیست که ممکن است با آن مواجه شوید.
چندین ترکیب شیرین در برگ‌های استویا یافت می‌شوند. دو ترکیب اصلی به نام‌های Stevioside و Rebaudioside A. شناخته می‌شوند. هر دو ترکیب چندین برابر شیرین‌تر از قند هستند.
درمان خانگی معده درد
چگونه معده درد را آرام کنیم؟
یکی از مشکلات رایجی که برای افراد در سنین مختلف ممکن است اتفاق بیافتد، معده درد است. این درد می‌تواند ناشی از شرایط متفاوتی باشد. البته یکی از علت‌های اصلی این مسئله عفونت، التهاب و یا وجود اختلالاتی در معده است.
۸ روش برای رفع بوی بد بدن
گاهی بوی بد بدن غیر قابل تحمل و خجالت‌آور می‌شود. به خصوص اینکه بخواهید در جمع حضور پیدا کنید. شاید بار‌ها به این فکر کرده‌اید که چگونه بوی بد بدن و عرق را از بین ببرید. جالب است بدانید که بدن و عرق به خودی خود بو نمی‌دهند.
در سلول‌های مغز امواج الکتریکی طبیعی وجود دارد، هر گاه این امواج به صورت طوفان الکتریکی، قسمتی یا همه مغز را به صورت ناگهانی دربر بگیرد، می‌تواند منجر به علائم حرکتی (تشنج)، حسی، روحی و روانی شود.
حتما برای بسیاری از ما پیش آمده است که در لحظه‌ای مهم و حساس نکته مهمی از ذهن مان پاک می‌شود و با وجود تلاش زیاد نمی‌توانیم آن را به یاد بیاوریم. این اتفاق ناخوشایند گاهی باعث می‌شود که اعتماد به نفس افراد تحت تاثیر قرار گرفته و حتی موقعیت شغلی شان به خطر بیفتد. شناخت عوامل فراموشکاری می‌تواند به ما کمک کند تا ذهن آماده تری پیدا کنیم.
    صفحه  از ۹۲
پرطرفدار