خوراکی‌هایی برای رشد بهتر کودکان
وعده‌های غذایی را سرشار از میوه کنید
یکی از بزرگ‌ترین مشکلات بچه‌ها و مادران با آن‌ها تغذیه است. زمانی که کودک سن یک سالگی را رد می‌کند و با اجازه پزشکان وارد پروسه تغذیه خانواده می‌شود دردسر‌های والدین برای خوراندن غذا و میوه به آن‌ها آغاز می‌شود.
به‌تازگی مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا، یک برنامه غذایی ساده را برای مقابله با سرماخوردگی و کوتاه کردن طول دوره درمان پیشنهاد کرده است. این برنامه غذایی می‌تواند برخی از علائم سرماخوردگی مانند تب، کرختی، بی‌حوصلگی و درد‌های عضلانی را هم بهبود ببخشد.
تاثیر غذا‌های رنگارنگ بر درمان بیماری
حدود ۶۰۰ نوع کاروتنوئید منحصر به فرد در گونه های گیاهی مختلف یافت شده و علم ثابت کرده است که وجود آنها به افزایش کیفیت زندگی و کاهش بار بیماری های مزمن کمک می کند.
سلنیوم یک ماده آنتی اکسیدانی است که برای عملکرد طبیعی بیضه و انجام پروسه اسپرماتوژنز ضروری می‌باشد.
آبله مرغان یک بیماری ویروسی است که با راهکارهای خانگی به راحتی قابل درمان است.
محققان می‌گویند آنتی‌بیوتیک‌هایی که بی‌دلیل و به اشتباه مصرف می‌کنید، باکتری‌های مفید بدن‌تان را از بین می‌برند و احتمال آسیب‌پذیری‌تان را در مواجهه با باکتری‌های بد، بالا می‌برند. به همین دلیل، متخصصان تاکید می‌کنند که جز در شرایط ضروری و پس از مشورت با متخصصان، سراغ آنتی‌بیوتیک‌ها نروید و اگر به مشکلاتی که در ادامه آورده‌ایم دچار شده‌اید، خیال مصرف این دارو‌ها را از سرتان بیرون کنید.
رابطه مواد شوینده با آسیب‌های ریوی
تهدید جدی برای سلامتی
تحقیقات اخیر نشان داده است که مواجهه مداوم با مواد شوینده به طور قابل توجهی بر عملکرد ریه‌ها تاثیر می‌گذارد. مطالعات انجام شده که توسط تیم دانشگاهی نروژ بر روی ۶۰۰۰ نفر انجام شده، نشان می‌دهد شدت تاثیر محصولات شوینده بر زنان بسیار بیشتر از مردان است.
پژوهشگران فرانسوی می‌گویند ارتباطی میان غذاهای با درجه بالای فراوری‌ و سرطان وجود دارد. آنها برخی انواع کیک، ناگت مرغ و نانی که به صورت انبوه تولید می‌شود را از جمله خوراکی‌های "با درجه بالای فرآوری‌" دسته‌بندی کرده‌اند.
الکل خطرناک‌تر است یا ماری‌جوانا؟!
بر اساس تحقیقات دانشمندان دانشگاه کلرادو، مصرف الکل به نسبت ماری جوانا، آسیب بیشتری به مغر می‌رساند. آن‌ها با آزمایش‌های زیاد و تحقیقات میدانی بر روی بیش از یک هزار نفر متوجه شدند که، الکل می‌تواند بافت مغزی را تا حدود زیادی تغییر دهد.
خطر مصرف دارو‌های گیاهی و شیمیایی
محققان هشدار می‌دهند مصرف دارو‌های استاتین، شیمیایی و ضد افسردگی در کنار دارو‌های گیاهی می‌تواند خطرناک باشد.
رابطه معکوس ورزش با آسیب‌های قلبی
یک مطالعه جدید نشان می‌دهد
یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که پنج بار ورزش در هفته می‌تواند خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی را در دوران میانسالی به میزان قابل توجهی کاهش دهد، حتی برای افرادی که در طول زندگی خود فعالیت ورزشی نداشته اند.
بیماری شایع زنانه
فقر آهن و کم خونی
کمبود ناشی از اسیدفولیک نیز به دلیل افزایش نیاز در دوران رشد، دوران بارداری، حتی بیماری، عدم مصرف سبزیجات تازه، مشکلات جذب در بیماری‌های گوارشی مثل سلیاک، جراحی روده کوچک یا به دنبال مصرف برخی دارو‌ها (مانند برخی داروهای ضدصرع) بروز می‌کند.
نوشیدن چای داغ دلیل سرطان مری در سیگاری‌ها
نتایج پژوهش های جدید نشان می دهد
مطالعات اخیر نشان می‌دهند نوشیدن چای داغ می‌تواند خطر ابتلا به سرطان مری را افزایش دهد.
تغذیه کودک و اهمیت آن در سنین رشد
اهمیت تغذیه در رشد کودک
از هر پدر و مادری بپرسید می‌گوید بچه‌ها خیلی زود بزرگ می‌شوند. متاسفانه، سرعت رشد در کودکانی که از تغذیه ضعیف رنج می‌برند طبیعی نخواهد بود و در سال اول حیات، کودک با یک دوره سریع رشد مواجه خواهد شد.
بیماری‌هایی که شخصیت‌ها را تغییر می‌دهد
طرز فکر و رفتار و احساس شماست که شما را می‌سازد؛ عادت‌ها، خصلت‌ها و شیوه‌ی واکنش شما به دنیای اطراف‌تان بخش بزرگی از شخصیت شما را شکل می‌دهد.
    صفحه  از ۵۸
خبر فوری