برای موفقیت نهایی هر کسب‌وکار نو پایی، داشتن ایده بسیار مهم است. اگر ابتکار یا نوآوری وجود نداشته باشد یا اینکه ایده ارتباط مناسبی با مخاطبان برقرار نکند، مطمئنا راه‌اندازی کسب‌وکار با شکست روبه‌رو می‌شود.
یکی از کار‌هایی که هر روز شاید بدون اینکه دقیقا متوجه آن باشیم انجام می‌دهیم، مذاکره است. در محل کار با مدیر یا همکاران، در خانه با همسر یا بچه‌ها، یا بیرون با دوستان‌تان، وقتی در مورد موضوعی بحث می‌کنید، عملا با آن‌ها مذاکره می‌کنید.
همه ما تغییراتی را که در اطرافمان ایجاد می‌شود دوست داریم و از آن استقبال می‌کنیم؛ ولی تا زمانی که این تغییر از سوی دیگران صورت بگیرد و مجبور نباشیم خودمان را تغییر دهیم. تغییر یا برنامه‌های تحولی اغلب به اهداف خود نمی‌رسند و نمی‌توانند در ضرب‌الاجل مشخص شده اجرا شوند. این شکست فاکتور‌های مختلفی دارد که از عدم ارائه اهداف واقع‌گرایانه تا عدم پشتیبانی و نبود فرآیند‌های درست برای تغییر را دربرمی‌گیرد.
چگونه شور و اشتیاق را به محیط کار برگردانیم؟
راهکارهایی برای ایجاد حس سرزندگی در کار
«دن کابل»، استاد روانشناسی سازمانی در مدرسه کسب‌وکار لندن است. او در مصاحبه‌ای با سارا گرین از مجله کسب‌وکار هاروارد، توضیح می‌دهد که چرا مردم شور‌و‌شوق خود را نسبت به کارشان از دست می‌دهند و رهبران چگونه می‌توانند در کارکنان احساس انگیزه و هدفمندی ایجاد کنند.
قواعد سرانگشتی به جای روش‌های ریاضی!
رویکرد نادرست به برنامه‌ریزی فروش و عملیات
بسیاری از شرکت‌های تولیدکننده به‌خاطر رویکردی که نسبت به برنامه‌ریزی فروش و عملیات (S& OP) دارند ارزش زیادی را از دست می‌دهند. آن‌ها از قواعد سرانگشتی به جای روش‌های ریاضی جدی استفاده می‌کنند و از فقدان هماهنگی میان بخش‌های مختلف رنج می‌برند.
راه‌اندازی استارت‌آپ در هر وضعیت، به ذات با ریسک همراه است. در این میان، کلید موفقیت آن، کاهش هزینه و جذب سرمایه است تا بتواند مسیر توسعه را بپیماید.
نقش حیاتی
مدیران چگونه می‌توانند از یکدیگر پشتیبانی کنند؟
اعضای هیات‌مدیره شرکت‌ها، هیچ‌گاه تا این اندازه به دریافت مشورت هوشمندانه و حقیقت‌محور از یک مدیر مالی که قدر ارزش‌ها را بداند، نیازمند نبوده‌اند. به‌دلیل فشار‌های بازار، دگرگونی‌های گسترده ناشی از فناوری‌های دیجیتال و تهدید‌های نظام‌مندی که در حوزه‌های ژئوپلیتیک و سایبری مشاهده می‌شوند، حتی بهترین اعضای هیات‌مدیره‌ها نیز باید با مدیران مالی ارتباطی قوی داشته باشند.
اول خودتان را مدیریت کنید؛ بعد دیگران را
مجموعه کتاب‌هایى که هر مدیرى باید بخواند
هر تغییری در زندگی برای بهتر شدن، در درجه اول به یک تصمیم قاطع نیاز دارد. اما گاهی مواقع برای خارج شدن از شرایطی که به شدت به آن عادت کرده‌ایم یا همین دور باطلی که مدیران پرمشغله گرفتار آن می‌شوند، تنها تصمیم گرفتن کافی نیست.
یکی از مواردی که همه به آن دقت می‌کنند حقوق است. همیشه برای افراد جالب است بدانند مثلا مدیرعامل اپل، گوگل یا مایکروسافت چقدر حقوق می‌گیرند.
چگونه به بالاترین پتانسیل خود دست یابید؟
عاداتی که می‌توانند زنان را در محیط کار عقب نگه دارند
هر فردی رفتار‌های خودمحدودکننده (self-limiting) دارد؛ این امر حقیقتا بخشی از رفتار هر انسانی است. اما شش دهه تجربه حرفه‌ای در آموزش و کار کردن با زنان در همه بخش‌ها به ما آموخت که حتی زنان در بالاترین سطوح ممکن است با رفتار‌های خودتخریبی خاص به خودشان آسیب برسانند، رفتار‌هایی که متفاوت از آن چیزی است که بسیاری از اوقات مردان را تضعیف می‌کند. البته، همه زنان شبیه هم نیستند، همه مردان هم شبیه هم نیستند.
نحوه لغو یک قرار ملاقات
چگونه بدقول نشویم؟
اخیرا تاخیر‌ها، سفر‌ها و برنامه‌های غیرمنتظره موجب لغو برخی برنامه‌ها می‌شود و این مسئله امروزه به موضوعی اجنتاب ناپذیر تبدیل شده است.
خلاقیت را از هنرمندان بیاموزید
مجموعه کتاب‌هایى که هر مدیرى باید بخواند
«اگر نیاز مادر نوآوری است، کنجکاوی قطعا پدر آن است»، این جمله‌ای است که ویل گمپرتز (Will Gompertz) در ابتدای فصل سوم کتاب «مانند یک هنرمند فکر کنید» می‌آورد.
چند راهکار برای کارمندان بی‌انگیزه
فعال‌سازی سیستم انگیزشی کارمندان
در بسیاری از سازمان‌ها هر مدیر با یک فرد یا در شرایط بدتر با گروهی از افرادی که انگیزه‌شان را از دست داده‌اند برخورد داشته است.
سرمایه کمتر، نتایج بزرگ‌تر!
کوچک نگه داشتن سرمایه شما با داشتن چارچوب ذهنی درست شروع می‌شود. شما باید خودتان را متقاعد کنید که می‌توانید با پول کمتر، کار بیشتری انجام دهید. یکی از مهم‌ترین درس‌ها، سرمایه‌گذاری بزرگ‌ترین قسمت منابع کمیاب‌تان در مواردی است که برای موفقیت شرکت‌تان، بیشترین اهمیت را دارند.
مدیریت تعارض در محیط کار
احتمالا همه ما در محیط کار با تعارض‌هایی مواجه بوده‌ایم که در روحیه‌ ما تاثیر می‌گذارند، بازدهی‌مان را محدود می‌کنند و حتی ممکن است باعث شوند مجبور شویم ‌سراغ شغل دیگری برویم.
    صفحه  از ۸