ایده‌های بزرگ اغلب تکنولوژی پایینی دارند
به‌رغم آنچه ادعا می‌شود، موفقیت‌های بزرگ همیشه در پی ایده‌هایی با تکنولوژی بزرگ نبوده‌اند.
چه زمانی توانمندسازی کارمندان موثر واقع می‌شود؟
تحقیقات نشان داده است که وقتی کارمندان در محیط کار احساس توانمندی کنند، عملکرد شغلی قوی‌تر، رضایت شغلی بیشتر و تعهد به سازمان خواهند داشت.
مجموعه کتاب‌هایی که هر مدیری باید بخواند
فرانکشتاین، نوشته مری شلی (Mary Shelley) یکی از این کتاب‌هاست که ژانویه سال جاری ۲۰۰ ساله شد. این کتاب آنقدر در فرهنگ‌های مختلف نفوذ کرده است که کمتر فردی است که حداقل اصطلاح فرانکشتاین را نشنیده باشد. عبارتی که معادل شده با یک هیولا که حتی به مدخلی در لغتنامه هم بدل شده است.
به باورکامرون استوارت، مدیر ارشد بخش مدیریت پرتفو در شرکت Axelos، تغییر در نگرش سازمان یکی از الزامات مقابله با تهدید‌های ناشی از ورود رقبای جدید است.
وقتی دوران تحصیلم در مدرسه کسب‌وکار را به پایان رساندم، دو پیشنهاد شغلی پیش رویم بود.
چه عواملی موجب متمایز شدن افراد موفق می‌شود؟
نویسنده در مقدمه کتاب به قصه مهاجران ایتالیایی اشاره می‌کند که در اواخر قرن ۱۹ میلادی به آمریکا نقل مکان کردند. در آن دوره که بیماری‌های قلبی در آمریکا رواج پیدا کرده بود، یک متخصص قلب به ساکنان شهر روزتا برخورد کرد که در واقع همین ایتالیایی‌هایی بودند که به آمریکا نقل مکان کرده بودند و برای خود با همان سبک و فرهنگ ایتالیایی شهری ساخته بودند.
چگونه برای هر مشکل و اتفاقی آماده باشیم؟
چند راهکار برای تبدیل شدن به یک پیش‌کنشگر
روشی عالی برای جلوگیری از بروز برخی مشکلات. برای اینکه پیش کنگر باشید در ابتدا باید مسولیت خود را در زندگی بپذیرید و بر پاسخ‌های خود کنترل داشته باشید. با انجام کار‌های مانند پیش بینی اتفاقات آینده، تمرکز بر روی راه حل‌ها به جای مشکلات، به آینده خوشبین و همواره فعال باشید.
شرکت‌های موفق را الگوی خود قرار دهید!
افزایش عملکرد مالی از طریق متنوع‌سازی نیروی کار
این روز‌ها بسیاری از کسب‌وکار‌ها به اهمیت سهیم‌سازی (inclusion) و تنوع نیروی کار (diversity) پی برده‌اند. هرچند انگیزه اصلی بسیاری از اقدامات، برقراری عدالت اجتماعی بوده است، اما حالا شرکت‌ها سهیم‌سازی و تنوع را یک مزیت رقابتی قلمداد می‌کنند که می‌تواند عامل کلیدی رشد سازمان‌ها باشد.
فرهنگ استارت آپی در اقتصادهای در حال توسعه
چالش‌های منحصر به فرد در سر راه سرمایه‌گذاران صبور
در سال ۲۰۱۵ میلادی، شرکت ALLVP با خرید شرکت Aventones، کسب‌وکار به اشتراک‌گذاری اتومبیل متعلق به استارت‌آپ فرانسوی BlaBlaCar، توانست چشم‌انداز توسعه خود را دگرگون کند.
ترس را در تصمیم هایتان شرکت دهید!
همه کارآفرینان ترس‌های مشابهی دارند؛ ترس‌هایی مانند از دست دادن درآمد‌های فعلی و آینده، غرق شدن در بدهی‌ها، انجام ندادن امور، آن طور که می‌خواستند، ناامید کردن دیگران و از دست دادن اعتماد به نفس. مایکل دل رئیس و بنیانگذار شرکت رایانه‌ای دل تصدیق می‌کرد که ترس او این بود که در مسیری فراتر از حد تحمل و درک خود قرار بگیرد.
آیا رها کردن شغل تصمیم صحیحی است؟
مهارت‌های مدیریتی
اکثرا مدیران و کارمندان در تمام سازمان‌های دنیا به این دیدگاه رسیده‌اند که حقوق ماهانه و سایر پاداش‌های قراردادی، تنها چیزی است که کارمندان انتظار دریافت آن از شغل خود را دارند و امید داشتن به مزایای غیرملموس‌تر مانند اعتماد، احترام، استقلال و تاثیر مثبت بر دیگران بیهوده است.
نیروهای فروش، فراتر از نیروهای واقعی!
این جمله به ما یادآوری می‌کند که اگر می‌خواهیم در فروش پیچیده بنگاه به بنگاه (B۲B) به موفقیت پایدار برسیم، هدف اصلی ما فروختن محصولات یا خدمات نیست، بلکه باید مشکلات مشتری را حل کنیم و نیازهای او را برطرف کنیم.
تمایز خود را فدای تغییرات محیطی نکنید
مسافران ساوت‌وست هم از این تغییرات راضی بودند؛ چراکه با هزینه اندک و در کوتاه‌ترین زمان می‌توانستند به مقاصد خود برسند و برنامه‌ریزی دقیقی هم برای سفرشان داشته باشند.
پیام محجوبی، کم‌کم شرکت‌ها و صاحبان کسب‌وکار خود را برای ارسال هدایای سال نو برای مشتریان، شرکا و فروشندگان مواد اولیه و کالا آماده می‌کنند.
گر چه بسیاری از مردم مدعی‌اند که می‌خواهند شاد باشند، اما شواهد و نشانه‌های بسیاری وجود دارند که ثابت می‌کنند اکثریت آنها چنین نیستند.
    صفحه  از ۶