تصاویر/ زندگی دختربچه‌هایی که عروس می‌شوند
روایت تصویری از گرجستان
گرجستان یکی از بالاترین آمار ازدواج کودکان را دارد که در آن دخترانی با 12 سال سن به خانه بخت می‌روند.
چرچیل؛ نویسنده عاشق کودتا
سالمرگ وينستون
چرچیل یک الگوی قائم به خود بود. در موضع‌گیری‌هایش هم هیچگاه سعی نکرد به شخصیت‌هایی که ممکن بود دنباله‌روی‌شان باشد، استناد کند. بعد از کودتای ٢٨ مرداد می‌گفت: برای من تعریف کنید، من از کودتا خوشم می‌آید! مصدق ازجهاتی شبیه به چرچیل بود.
تفکیک حقایق از شایعات پیرامون رهبر کره شمالی
کیم جونگ اون کیست؟
اطلاعات کمی درباره "کیم جونگ اون" رهبر کره شمالی در دست است. اما بخش زیادی از این اطلاعات کم نیز مشکوک هستند.  
یک عروسی و چند تشییع‌جنازه
تازه‌عروس‌های هندی که برخلاف سنت ازدواج می‌کنند
سنت ازدواج در هندوستان در برخی اقوام و مذاهب شرایط پیچیده‌ای دارد و گاه ازدواج جوان‌ها با مخالفت‌ها و درگیری‌های خونین به پایان می‌رسد...
استراتژی جدید و کشنده داعش
گاردین گزارش می‌هد
در افغانستان داعش توانسته با امکانات کم ‌کارهای زیادی بکند. مثلاً این گروه در لیبی صدها جنگجوی ماهر داشت که جنگ عراق را تجربه کرده بودند و در پیروزی‌های 2014 داعش در سوریه نقش بسزایی داشتند، اما بخت و اقبالش طی دو سال گذشته تحلیل رفت.
عربستان چگونه سعد حریری را وادار به استعفا کرد؟
گزارش نیویورک‌تایمز از پشت پرده اقدامات عربستان در قبال سعد حریری
حریری در توصیف ساعات ورود به ریاض تا اعلام استعفا: بدتر از آن چیزی بود که فکرش را بکنید. سعد حریری نخست‌وزیر لبنان در ساعت ٨:٣٠ صبح به اداره سلطنتی عربستان احضار شد. چیزی که با توجه به استانداردهای پادشاهی عربستان، به طرز نامناسبی بعید بود.
چرا افراد جوامع نابرابر را ترجیح می‌دهند؟
برابری درآمد یا برابری فرصت
جست‌وجوی واژۀ نابرابری در گوگل اسکالر دریایی از مقالات و کتاب‌ها در این زمینه را پیش رویتان می‌گذارد. بااین‌وجود، محققانی در دانشگاه ییل دربارۀ نتایج این پژوهش‌ها تردیدهایی جدی دارند. آن‌ها با استناد به سایر مطالعات و پژوهش‌های مهم در این حوزه به این سؤال می‌پردازند که آیا افراد به‌واقع سیستمی برابر را ترجیح می‌دهند یا سیستمی منصفانه؟ در حقیقت برابری درآمد است که اهمیت دارد یا برابری فرصت؟
به من گفتند تنها بیا
اولین زنی که با یک فرماندۀ ارشد داعش مصاحبه کرد و زنده ماند
سعاد مخنت درخواست کرده بود تا با یکی از رهبران داعش مصاحبه کند. تقاضای او برای مصاحبه در طول روز و در مکانی عمومی رد شد، به‌جای آن باید ساعت ۱۱:۳۰ شب، در مرز ترکیه و سوریه، سوار ماشینی می‌شد که یکی از فرماندهان ارشد داعش در آن نشسته بود. مخنت بر تردیدهایش غلبه کرد و برای مصاحبه رفت و با مرد جوانِ تحصیل‌کرده‌ای مواجه شد که از خیلی جهات او را یاد برادر کوچک خودش می‌انداخت.
غول ١٤٠ ساله
یک قرن و نیم واشنگتن‌پست: تولد، واترگیت، چپگرایی، آمازون و ترامپ
واشنگتن‌پست روزانه ٥٠٠ ویدیو و گزارش منتشر می‌کند کاربران آنلاین روزنامه در تابستان ٢٠١٦ به ٦٣‌میلیون نفر رسیده است
چگونه داعش زرادخانه‌ای در مقیاس صنعتی ساخت؟
نیویورک تایمز گزارش می‌دهد
آقای اسپلیتزر گفت که سیستم مدیریتی داعش بسیار انعطاف‌پذیر بوده است. تولید سلاح دریکی از پروژه‌های آن‌ها (ساخت مجموعه‌ای از سلاح‌های بدون عقب‌نشینی که در اواخر نبرد موصل از آن‌ها استفاده شد) از اولین مرحله آغاز شد، حتی بااینکه ستیزه جویان در میدان‌ها نبرد تحت‌فشار زیادی بودند.
حقایقی از قوانین و زندگی در کره‌شمالی
زندگی در حکومت اون چگونه است؟
کره شمالی به کشوری خودسر و مرموز مشهور است. دهه‌ها است که خود را از بقیه جهان جدا کرده و حساسیت زیادی نسبت به تصاویر و اطلاعاتی دارد که به جهان بیرون منتقل می‌شوند.
حال و روز دختری که مادرش قاتل زنجیره‌ای است!
زندان، تمام دنیای دختر یازده‌ساله
مینا هرگز پایش را از زندان بیرون نگذاشته، حتی برای مدتی کوتاه. او هرگز تلویزیون ندیده و نمی‌داند دنیای خارج از دیوارهای زندان به چه شکل است.
    صفحه  از ۳
خبر فوری