تأملات -
همۀ سوتی‌های دونالد ترامپ!
گزارش پولیتیکو از رفتارهای غیردیپلماتیک ترامپ
دونالد ترامپ، چندین بار در سال اول دولتش سعی کرد سر ظهر با شینیزو آبه، نخست وزیر ژاپن تماس بگیرد. اما یک مشکل کوچک وجود داشت، و آن هم این بوده که سر ظهر واشنگتن، نصف شب توکیو است و آن موقع آبه در خواب ناز به سر می‌برد.
به شوهرم شلیک کردند، پسرم را کشتند و چهار نفر از آنها به من تجاوز کردند
آیا مسلمانان روهینگیا رنگ عدالت را خواهند دید؟
زن 20 ساله، یکی از 700000 روهینگیایی است که حدود یک سال پیش مجبور به فرار از میانمار شدند و به بنگلادش آمده‌اند. می‌گوید: "آنها در را شکستند، شوهرم را بیرون بردند و به او شلیک کردند. بعد پسرم را کشتند. چهار نفر از آنها به من تجاوز کردند".
همه چیز درباره جنگ تجاری آمریکا و ترکیه
تاثیر جنگ تجاری آمریکا و ترکیه بر اقتصاد جهان
وخیم شدن مناقشات میان ایالات متحده و ترکیه، روز جمعه خود را در اقتصاد جهانی نشان داد و روز جمعه روند فرار سرمایه از بازارهای نوظهور را سرعت بخشیده، و در کنار روابط تیرۀ آمریکا با کشورهای عضو ناتو به بی‌ثباتی در خاورمیانه دامن زده است.
شکارچیان عشق در خیابان‌های چین!
مشکل همسریابی در کشوری که سه برابر جمعیت ایران مجرد دارد
بسیاری از چینی‌هایی که می‌خواهند ازدواج کنند، در یافتن شریک زندگی دچار مشکل هستند. سیاست چنددهه‌ای تک فرزندی در این کشور، موجب شده تا شمار مردان جوان بیش از زنان باشد، و بهبود وضعیت درآمدشان باعث شده تا توقعاتشان بالا برود.
یک پدیدۀ تازه در عربستان: سعودی‌ها در نقش لوله‌کش و کارگر پمپ بنزین
آیا سعودی‌ها روزی رفتگری خواهند کرد؟
"برگر یکطرفه"، با برگرها و سیب زمینی سرخ شده و پنیرهایی که سرو می‌کند، خیلی از دیگر ون‌های غذافروش در ریاض متفاوت نیست. اما یک چیز نادر در آن هست: آشپزی که پشت گریل داغ ایستاده یک عرب سعودی است.
اسرار تمدن‌های باستانی و ترک شده
چگونه جوامع برمی‌خیزند و سقوط می‌کنند؟
کتابی جدید از داستان‌های شگفت‌انگیز و جذاب در پسِ بیش از نود تمدن گمشده سخن می‌گوید و تصاویر زیبایی از آن‌ها ارائه می‌دهد.
دونالد ترامپ در توییتی که آخر وقت یکشنبه منتشر شد به ایران نسبت به "عواقبی که پیش از این تنها عده معدودی در تاریخ آن را تجربه کرده‌اند هشدار داد" و ظاهراَ احتمال درگیری نظامی با یکی از قدرتمندترین نیروهای مسلح در خاورمیانه را افزایش داد. توییت وی پاسخی بود به سخنان حسن روحانی در جمع دیپلمات‌های ایرانی که گفته بود: "آمریکا باید بداند که صلح با ایران مادر همه صلح هاست و جنگ با ایران مادر همه جنگ هاست."
سفر به مکانی ناموجود در
در طبقه پنجم هتل "یانگاکدو" چه خبر بود؟
دانشجوی آمریکایی "اتو وارمبیر" در سفر به کره شمالی و اقامت در هتل "یانگاکدو" بود که بازداشت و درنهایت کشته شد. "کلوین سان" پزشک آمریکایی شبی را در طبقه‌ای مخفی در این هتل سپری کرده بود و به دیگر مسافران هشدار می‌دهد از آن دور بمانند.
دختر محکوم به اعدام: عبدالرحمان به من تجاوز کرد و من او را کشتم
کمپین جهانی برای نجات دختر سودانی
نوجوان سودانی "نورا حسین" به جرم قتل شوهرش که ادعا می‌کرد به او تجاوز کرده، به اعدام محکوم شد. والدینش شایعات مبنی بر طردِ دخترشان را رد می‌کنند. پدر نورا در مصاحبه‌ای اختصاصی با بی‌بی‌سی گفت هرگز تصور نمی‌کرد با وادار کردن دخترش به ازدواج با پسرعمویش، چنین عواقب ناگواری را تجربه کنند.
مخفی‌ترین پناهگاه هسته‌ای در
یکی از پنهان‌ترین مخفیگاه‌های جنگ سرد
آلبانی کمونیستی منزوی‌ترین کشور اروپا بود. رژیم این کشور در هراس از حمله ناگهانی دشمن، یک پناهگاه هسته‌ای فوق سری ساخت. امروزه این پناهگاه به یک جاذبه توریستی تبدیل‌شده است.
دنیای مخفی: زنانی که نمی‌توانند آزار جنسی را گزارش کنند
"من یک برده‌ام، چه کسی می‌تواند به من کمک می‌کند؟"
آن‌ها از سرزمین‌های خود خارج شدند تا از سوءاستفاده جنسی در امان باشند. اما این آزارها برای اکثر پناه‌جویان در انگلستان ادامه دارد.
شبکه‌های مواد مخدر و برده‌های جنسی در آفریقا
دیلی بست گزارش می‌دهد
تفکیک شبکه‌های مواد مخدر و برده‌های جنسی از القاعده و داعش غیرممکن است. تمام آن‌ها جزئی از یک تصویر هستند.
"وینستون چرچیل" واقعا که بود
"وینستون چرچیل" نخست‌وزیر معروف انگلیس بود که در طول جنگ جهانی دوم این کشور را هدایت کرد. در اینجا به حقایقی از زندگی او می‌پردازیم که شاید هرکسی از آن‌ها مطلع نباشد:
تنها درختی در جهان که آدرس پستی دارد
درختی قدیمی برای یافتن عشق که بیش از یک قرن است نامه‌های زنان و مردان مجرد از سراسر جهان را دریافت می کند.
تصاویر/ زندگی دختربچه‌هایی که عروس می‌شوند
روایت تصویری از گرجستان
گرجستان یکی از بالاترین آمار ازدواج کودکان را دارد که در آن دخترانی با 12 سال سن به خانه بخت می‌روند.
    صفحه  از ۶
پرطرفدار