نود و هفت امن
چگونه از حوادث نوروزی پیشگیری کنیم
سرقت به دغدغه و نگرانی بسیاری از شهروندان بدل شده و بسیاری از آنان نگران سرقت از منزل، مغازه یا خودرو‌شان هستند، این نگرانی در برخی از ایام تشدید می‌شود که نوروز یکی از آنهاست، رعایت برخی نکات ظریف، اما بسیار مهم می‌تواند بیشترین تأثیر را در ناکام گذاشتن مجرمان حرفه‌ای در سرقت‌ها و کلاهبرداری‌ها داشته باشد.
پسر دانشجو که پس از تجاوز و قتل همکلاسی‌اش در امریکا، به نیکاراگوئه گریخته بود، درعملیات مشترک مأموران پلیس دو کشور دستگیر شد.
مرد امریکایی که در غیاب دوست نزدیکش، دختران خردسال او را مورد آزار و اذیت قرار داده بود، به ۲۰ سال حبس محکوم شد.
آنچه پیش رو دارید روش‌های ساده برای جلوگیری از سرقت است. اما این بدان معنا نیست که اگر این موارد را رعایت کردید هدف آماج جرم قرارنمی گیرید.
کارشناس‌های پلیس فتا درباره کلاهبرداران، شیادان و فریبکاران اینترنتی هشدار دادند که به تعبیرآنها، همچون عنکبوت‌های زهرآگین در دنیای مجازی برای به دام کشیدن دیگران تار می‌تنند تا به حساب‌های بانکی افراد چنگ بیندازند یا زنان و دختران ساده دل را با وعده ازدواج فریب دهند ونقشه‌های شوم‌شان را اجرا کنند.
پسر جوانی که ۱۳ سال قبل و درجلسه آشتی کنان، دوستش را با چاقو به قتل رسانده وگریخته بود، با پرداخت دیه ۳۰۰ میلیون تومانی، رضایت اولیای دم را گرفت و از قصاص نجات یافت.
زن جوان که پس از قتل عام خانوادگی در شهرک آزادی، راهی بیمارستان شده بود، پس از تأیید بهبودی‌اش توسط کارشناس‌های پزشکی قانونی، از بیمارستان ترخیص شد.
کوچ بی‌بازگشت مسافران سبز
گزارشی از مراسم یادبود فعالان محیط‌ زیستی که در پرواز تهران-یاسوج جان سپردند
 این اواخر که سوء تفاهم هایی باعث شد بسیاری از دوستان محیط زیستی درجه یک ما بازداشت بشوند، ، هادی پیشقدم شد و در جلسات دفاع شرکت کرد همسر عامری : مریم برای دفاع از پروژه مطالعاتی زیست محیطی نیروگاه گچساران عازم این سفر بود اما به مقصد نرسید، او شهید راه خدمت بود.
جانباختگان حادثه سقوط هواپیمای ترکیه در استانبول تشییع شدند
 در این مراسم تاج گلی نیز از سوی سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در استانبول به نشانه ابراز همدردی با خانواده‌ها و بازماندگان در محل تشیع جنازه قرار گرفت.
قاضی صلح
گفت‌وگو با قاضی‌ای که در طول یک سال ٣٠٠ زندانی را آزاد کرده است
١٥ سالی می‌شود که فعالیت‌هایش را آغاز کرده است. قاضی واحد صلح و سازش دادگستری گنبد است و زندانیان زیادی در طول سال‌های کاری‌اش، با فعالیت‌های او، طعم آزادی را چشیده‌اند. او معتقد است که زندگی آزادانه بعضی از زندانیان در جامعه می‌تواند نتیجه مثبت‌تری نسبت به گذراندن دوره حبس در زندان داشته باشد.
معلم مدرسه پسرانه‌ای در ایالت «ایندیانا»ی امریکا به خاطر آزار چندین پسربچه دستگیرو راهی زندان شد.
دستگیری سینمایی باند سارقان طلافروشی
دو سارق مسلح که با همدستی دو مرد دیگر قبل از اجرای سناریوی سرقت از طلافروشی در تله پلیس گرفتار شده بودند در عملیات تعقیب و گریز، مأمورپلیس آگاهی را به شهادت رسانده و متواری شدند.
پسر جوان که در مسابقه مخفیانه کورس شبانه چند ده میلیون برنده شده بود وقتی دید شریکش پولش را نمی‌دهد، نقشه ربودن او را طراحی کرد.
پزشک جوان تبریزی که به اتهام قتل همسر و مادربزرگش و اقدام به قتل اعضای خانواده‌اش دربازداشت به سرمی برد با حکم قضات دادگاه کیفری تبریز به قصاص نفس -اعدام -محکوم شد.
پسر جوان با نقشه‌ای از پیش طراحی شده و هولناک؛ پدر، مادر و برادر ۱۲ ساله را در کمتر از ۴ ساعت با ضربات میله آهنی به‌قتل رساند و اجساد آن‌ها را در چاه خانه ویلایی‌شان انداخت.
    صفحه  از ۱۸۶