شبکه لرزه‌نگاری کشور در مدت ٨روز از این رخداد لرزه‌ای تاکنون ٦٦٦ پس‌لرزه درحوالی سرپل ذهاب استان کرمانشاه به ثبت رسانده است.
مرد کینه‌توز وقتی برای ملاقات پسرانش به خانه پدرزن سابقش رفت، در برابر دیدگان وحشتزده دو پسر خردسالش با ریختن بنزین بر سر همسر سابقش، او را به آتش کشید.
نقشه مردان سارق در سایت دیوار
٢ مرد تبهکار طعمه‌های خود را از سایت دیوار انتخاب می‌کردند و با تهدید‌های خشن دست به سرقت می‌زدند.
شرط رهایی گروگان ها از قفس کبوتران
اعضای یک باند ٨ کارگر افغانی را ربودند و با نگهداری آنها در قفس کبوتران از خانواده‌هایشان اخاذی کردند. این باند چهار نفره در حالی ‌که سه کارگر را در قفس زندانی کرده بودند، به محاصره ماموران پلیس پایتخت درآمدند.
پسر نوجوانی که برای تأمین هزینه‌های تحصیل حاضر شده ‌بود ده‌ها کیلو مرفین یک قاچاقچی را نگهداری کند، پای میز محاکمه رفت.
متهم در بازجویی‌ها علت درگیری‌ با مقتول را رقابت عشقی عنوان کرد و گفت: مدتی بود با یکی از همکارانم در شرکت رابطه‌ای نزدیک پیدا کرده ‌بودم، او دختر جوانی بود که به خواستگاری او رفته‌ بودم و می‌خواستیم با هم ازدواج کنیم؛ تا اینکه روز حادثه جوانی جلوی من را گرفت و از من خواست دیگر سراغی از فرشته، دختر مورد علاقه‌ام، نگیرم و ادعا کرد ابتدا او خواستگار فرشته بوده ‌است.
شعبه ۱۰۴۴ مجتمع قضائی شهید قدوسی تهران، پزشک معالج مرحوم عباس کیارستمی کارگردان سینمای ایران و جهان را به پرداخت دیه محکوم کرد. مانوش منوچهری وکیل مدافع خانواده مرحوم کیارستمی گفت: «دادگاه رأی را صادر کرده اما هنوز ابلاغ نکرده است.» این وکیل دادگستری ادامه داد: «بنابر اعلام قاضی دادگاه، پزشک معالج مرحوم کیارستمی به پرداخت پنج‌درصد دیه کامل محکوم شده است و احتمالا تا پایان هفته جاری، حکم به ما ابلاغ می‌شود.»
خنگوی اورژانس کشور از مصدومیت ٢٠ دانش‌آموز در پی انفجار ظرف اسید در مدرسه خبر داد. سخنگوی اورژانس کشور اعلام کرد: ساعت ١٢:٥٠ دقیقه ظهر شنبه بر اثر انفجار ترکیبات شیمیایی در آزمایشگاه مدرسه دخترانه شاهد اسوه در مبارکه اصفهان ٢٠ نفر مصدوم شدند.
راز دو جنایت سال‌ها بعد از وقوع قتل‌ها در جریان تحقیقات تخصصی پلیس فاش شد. در یکی از این قتل‌ها مردی در استان البرز همسر سابق خود را کشته و سپس به استان آذربایجان‌شرقی فرار کرده بود. مأموران پلیس شهرستان مرند در پی کشف جسد دختری ١٥ساله تحقیقاتی را دراین‌باره انجام دادند و فهمیدند این دختر شاهد یک سرقت بوده و سارق برای اینکه ردپای خود را از بین ببرد او را کشته است. به‌این‌ترتیب متهم شناسایی و دستگیر شد.
خودرویی که در گاراژی در فرانکفورت آلمان به مدت ۲۰ سال پارک و فراموش شده بود، از سوی پلیس شناسایی و به صاحبش بازگردانده شد. صاحب این خودرو در سال ۱۹۹۷ میلادی جای پارک خودرو‌اش را فراموش کرده و به پلیس اطلاع داده بود که خودرو‌اش گم شده است.
رئیس‌پلیس آگاهی استان همدان گفت: فردی که هفته گذشته در منطقه شیرسنگی همدان اقدام به قتل مرد کارتن‌خواب کرده بود، ظهر شنبه دستگیر شد. سرهنگ رضا زارعی افزود: صبح ٢١ آبان پس از تماس شهروندی با کلانتری ١٥ و گزارش مبنی بر وجود جسدی در میدان شیر سنگی، بررسی موضوع در دستور کار قرار گرفت. وی ادامه داد: پس از حضور مأموران در محل، آنها متوجه گونی حاوی یک جسد شدند که متعلق به مردی ٥٩ساله بود
نیم کیلوگرم انواع موادمخدر از یک مواد فروش در محله زعفرانیه کشف شد.
یک زن از زلزله‌زدگان در شهرستان ثلاث باباجانی به علت استنشاق گاز مونوکسیدکربن زیر چادر جان باخت.
دختر جوان زمانی که به خواستگارش پاسخ منفی می‌داد، هرگز تصورش را هم نمی‌کرد که قربانی یک جنایت می‌شود. پسر جوان پس از شنیدن جواب رد، دختر مورد علاقه‌اش را با ضربات چاقو کشت و پس از آن با پدر قربانی تماس گرفت. روز ٣٠ شهریور امسال فردی به کلانتری ١٧٢ حرم عبدالعظیم مراجعه کرد و به ماموران گفت که دخترش برای بازگشت به خانه از محل کارش در شهرری خارج شده اما تاکنون برنگشته است.
    صفحه  از ۱۴۴
تصاویر/ عصر ناصری به روایت یک آلمانی
105 سال پس از مرگ "ارنست هولتزر"
نگاه ویژه

نگاه روانشناختی خودکشی؛ دختران اصفهانی و ...

وقتی همه در فرهنگ مرگ، غرق شده‌اند نمی‌توانند وضعیت خود را مشاهده کنند. غالب رمان‌های ما، سینمای ما،...

مساله زنان

واقعيت‌ها از پيشرفت رو به رشد زنان در شاخص‌هاي آموزشي و بهداشت حكايت مي‌كند. در زمينه بهداشت و آموزش،...
پیشنهاد
در نگاه زیست محوری
"مرگ" وجود ندارد!
کی باید مشاوره برویم؟
تفاوت‌های مشاوره و روان‌درمانی
کی باید مشاوره برویم؟
چه کسی به انقلاب اکتبر خیانت کرد؟
ظهور و سقوط تروتسکی؛ فرمانده تنهای انقلاب
چه کسی به انقلاب اکتبر خیانت کرد؟
ماجرای سفر ناصرالدین شاه به کربلا
زیارت عتبات در عهد ناصری
ماجرای سفر ناصرالدین شاه به کربلا