چند سال قبل وقوع سرقت‌های متعدد در اطراف برخی شهر‌های استان خراسان رضوی و جنوبی، درحالی آغاز شد که فرد یا افراد ناشناسی با تخریب شبانه در و دیوار منازل روستایی، گوسفندان اهالی روستا را به سرقت می‌بردند.
7سال پیش، زمانی که سال ۸۹ وارد روز سوم شده بود و اغلب مردم ایران غرق در شادی نوروزی و آغاز بهار بودند، آخرین برگ زندگی دختر جوانی ورق خورد واوپس از اهدای ۶ عضو بدنش به بیماران نیازمند با زندگی وداع کرد.
چرا خدمه ،«سانچی» را ترک نکردند؟
کاپیتان خوزستانی کشتی‌های نفتکش و اقیانوس‌پیما با تشریح علت سانحه برخورد کشتی چینی و نفتکش ایرانی «سانچی» گفت: اتفاقی که برای نفتکش ایرانی رخ داد، یک اتفاق بسیار نادر بود هرچند این مسأله را تا زمانی که جعبه سیاه هر دو کشتی باز نشود، نمی‌توان با قطعیت بیان کرد.
روایت لحظه‌های شیرین پای چوبه دار
مرد میانسال که در اقدامی خداپسندانه، قاتل فرزندش را در آخرین لحظه‌های قبل از اعدام، بدون هیچ چشمداشتی پای چوبه دار بخشیده بود علت بخشش بزرگ وجزئیات ماجرا را تشریح کرد.
حدود ساعت ۴ بعدازظهر ۲۷ دی، ساکنان گرجی‌محله بهشهر با شعله‌ور شدن یک خانه مسکونی، آتش‌سوزی را به آتش‌نشانی خبردادند تا برای امداد خود را برسانند. اما این همه ماجرا نبود.
در سال ٨٨ بر اثر بی‌احتیاطی در مراسم عروسی و استفاده از سلاح گرم به صورت تیراندازی هوایی، متأسفانه تیر به یک نفر برخورد کرده و منجر به مرگ وی می‌شود. رئیس شورا‌های حل اختلاف سیستان‌وبلوچستان افزود: فردی که تیراندازی کرده دستگیر و به مراجع قضائی معرفی می‌شود که شعبه ١٠٢ دادگاه عمومی جزایی شهرستان زاهدان متهم را به پرداخت دیه کامل مرد مسلمان و حبس به مدت سه سال قمری محکوم می‌کند.
۲ مرد در شب میهمانی با دو دلارفروش آشنا شدند و برای سرقت ارز و عتیقه جات آن‌ها نقشه جنایت هولناکی را طراحی کردند. این جنایتکاران، دلارفروش‌ها را به بهانه خرید عتیقه و دلار به بیرون از شهر کشاندند و پس از کشتن آن‌ها اجسادشان را به داخل چاهی در بیابان انداختند.
مرد میانسال که دو عتیقه‌فروش را ١٤ ماه قبل به قتل رسانده بود، پس از اعترافات همدستش راز جنایت‌های هولناک را فاش کرد. سی‌ام آبان‌ماه ‌سال ٩٥ بود که مردی به دادسرای جنایی پایتخت رفت و ادعا کرد که پدرش به نام یحیی ۵۵ ساله روز ٢٦ آبان از خانه‌اش در خیابان ۱۷ شهریور خارج شده و دیگر مراجعتی به منزل نداشته و پس از آن نیز پاسخگوی تماس‌ آنها نبوده است.
پیکر ناوسروان «بیژن زارع» که در حادثه ناوشکن دماوند در دریای خزر مفقود شده بود، کشف شد.
پسربچه‌ای که مدعی است از سوی مغازه‌دار محل مورد آزارواذیت قرار گرفته، در برابر قضات حاضر شد تا آنچه برایش اتفاق افتاده است را توضیح دهد.
احتمال می‌رود در آن ساعت افسر سوم یا دوم به‌صورت شیفت در پل فرماندهی بوده و از آنجا که 4 دانشجو هم خدمه نفتکش را همراهی می‌کردند، یکی از دانشجویان و کاپیتان هم در پل فرماندهی بوده باشند.ساعت کار در موتورخانه هم بین 7 صبح تا 5 عصر است. به همین خاطر هنگام وقوع حادثه مهندسان و ملوانان در حال استراحت بودند.
ماجرای ٢ پسرخاله که در «سانچی» بودند
گفت‌و‌گو با دایی ٢ کارآموز که با نفتکش سانچی غرق شدند
نخستین سفرشان بود اما آخرین سفرشان شد؛ مقصد کره‌جنوبی بود. مقصدی که هرگز نرسیدند و در نیمه ‌راه بازماندند. «پوریا» و «سجاد» دو پسرخاله، دو هم‌دانشگاهی، دو رفیق و دو همکار بودند. دو پسر ٢٢ ساله‌ای که از بچگی با هم بزرگ شدند و با هم تصمیم گرفتند که با نفتکش سانچی به سفر دریایی بروند.
پدر فاطمه که جان دخترش را در خطر می‌دید ریسک نکرد و سریع نزد مأموران رفت تا ماجرا را به آنها اطلاع دهد. به‌این‌ترتیب تیمی ویژه تشکیل شد تا ردی از آدم‌ربایان بیابد و زن جوان را از چنگ آنها آزاد کند. کارآگاهان در گام اول به دوست تازه فاطمه شک کردند اما اطلاعات چندانی از این زن در اختیار نداشتند به‌همین‌دلیل نتوانستند او را در بدو امر بازداشت کنند تا اینکه با بررسی برخی تصاویر دوربین‌های مداربسته متوجه شدند فاطمه روز حادثه آخرین‌بار با زن و مردی که دو خودروی پژو و پراید دارند، ملاقات کرده است.
فردی که ۱۰ سال قبل و در روز روشن، جوانی را با شلیک گلوله به قتل رسانده بود، با تلاش کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی در مشهد دستگیر شد، اما با ادعا‌های وی، هم‌چنان روزنه‌های تاریکی در این پرونده جنایی باقی ماند.
مرد جوان که درجریان نزاع خیابانی، ناخواسته دوست جوانش را به قتل رسانده بود، سحرگاه دیروز و پس از آخرین وداع با خانواده‌اش پای چوبه دار رفت.
    صفحه  از ۱۶۰