از شایعه ازدواج سحر دولتشاهی تا منقلب شدن سحر قریشی
حاشیه‌سازان ۹۶ چه کسانی بودند؟
این‌گونه رفتار‌های بیمارگونه او تمامی نداشت تا زمان سقوط هواپیمای تهران یاسوج که به لحن بسیار زننده‌ای مرگ هم‌وطنان را مایه خوشحالی خود دانست.
دشواری زن بودن
گفتگو با نیکی کریمی
با توجه به اینکه در جامعه ایرانی نقش سنت بسیار قوی است، هم در اجتماع و هم در خانواده فشار‌های زیادی درست و غلط به ما وارد می‌شود. این چیزی است که ما یا زیر بار آن می‌رویم یا در نهایت چیزی را که باور داریم، انجام می‌دهیم. به اعتقاد من، ماجرا و نگاه یکی از مسائلی است که فشار آن روی زنان بیشتر مشخص می‌شود، چون معمولا به آقایان پروبال بیشتری داده شده و آن‌ها می‌توانند آزادانه راه خودشان را بروند.
آیدا پناهنده و تلخی‌های زنانه در
موفقیت تجاری یک کارگردان
سینمای ایران چندسالی است که از این دوگانه درون‌گرایی و برون‌گرایی خلاصی پیدا کرده و کار را یکسره کرده و هرچه هست همان برون‌گرایی گاهی رادیکال و افراطی کاراکتر‌های فیلم‌هاست. زمانی ما در سینمای ایران «هامون» و «سارا» و «پری» و «طعم گیلاس» و «باد ما را خواهد برد» و «زندگی و دیگر هیچ» و... را داشتیم. یاد گرفته بودیم که بخشی از سینما، سینمای اندیشه است
دنیل کریگ ایفاگر نقش جاسوس بریتانیایی که به عنوان مامور ۰۰۷ شناخته می‌شود، اتومبیل استون مارتین استثنایی‌ای را که برای وی ساخته شده برای خیریه حراج می‌کند. حراجی کریستیز اعلام کرد این ماشین را که چهار سال پیش به صورت اختصاصی برای دنیل کریگ ساخته شده، در ماه آوریل زیر چکش حراج می‌برد.
به مجریان زن اعتماد بیشتری کنید
گفت و گو با مبینا نصیری
نصیری جزو مجریانی است که در بین همکاران خود دوستان بسیاری دارد وخیلی‌زود با اطرافیان اخت می‌شود. او بیان کرد که باید هرچه بیشتر به مجریان خانم در تلویزیون اعتماد کرد.
سالینجر؛ نویسنده همیشه غایب
گپ و گفتی با داریوش مهرجویی در حوالی سالمرگ سالینجر
روزنامه «نیویورک‌تایمز» عکس بزرگ نیکی کریمی را چاپ کرد و مقاله مفصلی هم درباره من و اقتباس فیلمم از سالینجر نوشت. وکلای سالینجر هم متوجه شدند و اعتراض‌ها شروع شد.
پایان دوران غیبت اجتماعی زنان
در گفت و گو با منیژه حکمت
افزایش آسیب‌های اجتماعی نتیجه سیاست‌ها و برنامه‌ریزی‌هایی است که ساختار فکری جامعه برای جامعه طراحی کرده و به همین دلیل همه ما در مقابل این آسیب‌ها مسئولیت داریم.
در هیچ زمینه ای ادعا ندارم جز آشپزی!
حامد همایون
خواننده مطرح پاپ در بخشی از گفت و گوی ما با او می گوید: «الان خود حامد همایون هستم. گذشته و سختی هایم را فراموش نکرده ام اما حالا دیگر حامد همایون سبک و سیاقم شده است.» حامد همایون معتقد است برای رسیدن به جایگاه امروزش تلاش زیادی کرده و در زمره کسانی که یک شبه ره 100 ساله را رفته اند، قرار ندارد.
آنتونی کوئین، بازیگر درخشان تاریخ سینما
آنتونیو رودولفو کوئین اوکساکا، زاده 21 آوریل 1915 و درگذشته به تاریخ 3 ژوئن 2001، که بیشتر به نام آنتونی کوئین معروف است، بازیگر، نقاش و نویسنده مکزیکی-آمریکایی بود که در فیلم های تجاری موفق و فیلم های تحسین شده بسیاری از جمله «جاده»، «توپ های ناوارون»، «زوربای یونانی»، «توپ های سان سباستین»، «لورنس عربستان»، «رسالت» (یا «محمد رسول الله») و «شیر صحرا» (یا «عمر مختار») و ... نقش آفرینی نمود. وی دو بار جایزه اسکار بهترین بازیگر مرد در نقش مکمل را برای فیلم های «زنده باد زاپاتا!» در سال 1952 و «شور زندگی» در سال 1956 از آن خود کرد.
امجدیه، «سینما پارادیزوی» من است
گفت‌و گوی اختصاصی با حمید علیدوستی
من قبرستان‌گردی را دوست دارم. حتی مدرسه هم که می‌رفتم در محله دروس یک قبرستان بود که انگار مال مسیحی‌ها بود. آنجا وقتی سنگ قبر سربازان گمنام را می‌دیدم بسیار تحت تأثیر قرار می‌گرفتم. بسیار. وقتی می‌دیدم قبرشان اسم ندارد و فقط نوشته «سرباز گمنام»، ساعت‌ها فکر می‌کردم که چطور می‌شود آدمی با مرگ آلوده شود، اما اسمی هم ازش نباشد.
جواد عزتی؛ ستاره پولساز گیشه‌های متروک
جواد عزتی خودش هم مطلقا فکر نمی‌کرد روزی گیشه بر اساس حضور او طبقه‌بندی شود، یعنی تضمین کند که فیلمی بفروشد یا شکست بخورد. عجیب است که برای بازیگری با این هیبت کاملا معمولی، مردم جلوی سینما صف بکشند و فیلم‌هایش پرفروش‌ترین فیلم‌های سال شود.
دنیل کریگ: نمی‌خواهم دایناسور شوم
حضور دنیل کریگ در تجربه جدید سودربرگ از ویژگی‌های تماشایی فیلم است؛ بازی در نقش یک خلافکار عجیب و محبوس که هم آدم را می‌ترساند و هم در مواقعی ما را به خنده می‌اندازد.
اکبر عبدی؛ سلطان کمدی ایران
دوران بازیگری اکبر عبدی زمانی آغاز شد که دوران بازیگران بسیاری به پایان رسیده بود و سینمای ایران در برنامه‌ریزی دولتی‌اش برای ابراز وجود و تثبیت موقعیت به کمیت بیش از کیفیت احتیاج داشت. از سوی دیگر هم دوران ستاره‌سازی به پایان رسیده بود.
فکر می‌کردم دیگر کار طنز انجام نمی‌دهم
گفت‌وگو با سروش صحت
یروی انتظامی سعه‌صدر نشان داد، ما اجازه پیدا کردیم با نیروی انتظامی با مدیران و مسئولان یا با خود تلویزیون شوخی کنیم و این برای من جذاب بود، فکر می‌کردم دیگر کار طنز انجام نمی‌دهم، الان بعد از استقبالی که از کار شد، به ایده‌های دیگری در ارتباط با ساخت مجموعه طنز فکر می‌کنم.
بهنوش طباطبایی؛ از کتی تا زیر سقف دودی
از کتی پرشر و شور «مسافری از هند» تا بازیگری که این روزها روی صحنه تئاتر می درخشد، راهی دراز طی شده است؛ مسیری به اندازه 15 سال. بهنوش طباطبایی در تمام این سال ها سرگرم تجربه کردن نقش های متفاوت و گاه متضاد در تلویزیون، سینما و تئاتر بوده است. بازیگری که با تلویزیون معروف و محبوب شد؛ شمایل ستاره شدن را تجربه کرد و با حضور در پرده بزرگ نقره ای دنیاهایی تازه برای خود و مخاطبانش ساخت.
    صفحه  از ۱۱