مجله عکس -
تصاویر منتخب حیات وحش از نگاه نشنال جئوگرافیک
عکاسان برای هفته‌ها یا ماه ها، در مکان‌هایی نامانوس روزگار می‌گذرانند و تمامی خطر‌ها را به جان می‌خرند تا مهمترین لحظه زندگی یک حیوان را ثبت کنند. در آخر، این هنرمندان ثمره کارشان را به نشنال جئوگرافیک می‌فرستند و این گونه آن را با دیگر مردم دنیا به اشتراک می‌گذارند.
تصاویر/ لحظات جذاب و خنده دار از حیات وحش
گاهی اوقات به صورت ناخواسته تصاویری از دنیای حیوانات ثبت می‌شود که ربطی به زندگی عادی و یا خشن آن‌ها ندارد بلکه به دنیای کمدی انسان‌ها بسیار نزدیک‌تر و گاهی اوقات جالب‌تر است.
تصاویر/ آراستگی پرندگان
در میان بعضی از حیوانات حیات وحش و پرندگان ممکن است بعضی از آنها ظاهر بسیار زیبا داشته باشند. پرهای متفاوت و متنوع انها جلوه زیبا و تاثیر گذاری را به محیط می بخشد.
تصاویر/ حیواناتی که هنرمند هستند!
حتمآ شنیدن یا دیدن اینکه حیوانات بتوانند نقاشی بکشند به دور از تصورتان باشد، اما دراین تصاویر این اتفاق عجیب به واقعیت پیوسته و بازدید کنندگان را به حیرت انداخته است.
تصاویر/ سگ‌ها چگونه فکر می‌کنند؟
همان طوری که در طبیعت، تمامی موجودات زنده خودشان را با شرایط محیطی و تغییرات آب و هوایی وفق می‌دهند هیچ شکی وجود ندارد که سگ‌ها نیز که در مراحل اولیه در نقاط مختلف جهان به وجود آمدند خودشان را با این شرایط سازگار کرده باشند.
تصاویر منتخب هفته حیات وحش
شیر دریایی، پرواز قو، نجات دلفین در ژاپن، گله فیل‌ها در آفریقای جنوبی و حرکت دسته جمعه شتر‌ها در اتیوپی مجموعه تصاویر منتخب هفته را تشکیل می‌دهند.
تصاویر منتخب حیات وحش در سال ۲۰۱۸
گردشگری حیات وحش (Wildlife Tourism)، شاخه‌ای از گردشگری است که طیف بسیار گسترده‌ای داشته و اهداف بسیار زیادی را دنبال می‌کند. حمایت از حیوانات و آشنایی بیشتر با آن‌ها از هر نظر (که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به محل زندگی و نوع رفتار اشاره کرد)، سفر کردن برای دیدن حیوانات و آشنایی بیشتر با حیات وحش منطقه‌ای خاص و حتی عکسبرداری از حیوانات مختلف و در یک کلام هر چیزی که به سفر در راستای بررسی حیات وحش از هر لحاظ مربوط شود.
تصاویر/ وقتی حیوانات مزاحم عکاسی می‌شوند
امروزه ثبت لحظات زندگی حیات وحش به عنوان یک کسب و کار و یک شغل شناخته شده است. در این شغل شما ممکن است با ببرها راه بروید، یا با کوسه ها شنا کنید. گاهی اوقات در هنگام عکاسی حیوانات به دلیل دوستی با انسان‌ها مزاحم عکس انداختن می شوند و لحظات بامزه‌ای را خلق می کنند.
تصاویر/ نقش حیوانات در تعادل اکولوژیک
نابودی حیوانات عظیم الجثه از اکوسیستم موجب برهم خوردن این توازن در طبیعت شده و در نهایت منجر به نابودی درختان بزرگ و تنومند می شود که این به معنای گیر افتادن دی اکسید کربن کمتر است.
تصاویر/ جایزه اسکار سبز
این جایزه هر سال از سال ۱۹۹۴ میلادی از سوی "صندوق طبیعت whitley" که یک موسسه خیریه در انگلیس است به حامیان محیط زیست اهدا می‌شود.
تصاویر/ جرایم حیات وحش
در یک پروژه بین المللی یک گروه بین المللی عکاسان خود را برای ثبت لحظاتی از حبس و زندانی کردن حیوانات به اطراف جهان فرستاده تا بتوانند از جرایم عظیم بین المللی در زمینه حیات وحش جلوگیری کنند.
تصاویر/ حیوانات در مکان‌های غیر معمول
معمولا محل زندگی حیوانات در طبیعت است. ولی گاهی اوقات به صورت تصادفی و یا غیر معمول در مکان‌هایی ظاهر می شوند که حتی تصورش هم ممکن نیست. گاهی در یک مسابقه ورزشی، یا در خیابان و شاید هم در محل کار.
تصاویر/ دنیای پلانکتون‌ها
پلانکتون‌ها توده‌هایی از جانداران (جانوران، گیاهان، آغازیان یا باکتریها) هستند که در قسمت بالای دریا‌ها و اقیانوس‌ها یا آب‌های شیرین زندگی می‌کنند.
تصاویر/ برندگان مسابقه عکاسی پرندگان ۲۰۱۸
مسابقه سالانه عکاسی پرندگان در سال ۲۰۱۸ و بهترین عکس‌های منتخب
تصاویر/ آخرین شهر شوروی
شهر رکوتا در ساویت لند آخرین شهری است که که در روسیه واقع شده است. تا ایستگاه قطار 40 ساعت فاصله دارد. این شهر توسط زندانیان موسوم به گولای ساخته شد. صنعت زغال سنگ چهره شهر را عوض کرده است. البته کار معدن در این منطقه به پایان رسیده است.
    صفحه  از ۹
نگاه ویژه

معمای بهره، پول و تورم

پویا جبل عاملی

اهمیت شایسته سالاری

صادق زیبا کلام
پرطرفدار