عادل فردوسي‌پور و سنگ‌هایی كه به سمت او پرتاب مي‌شود
عادل فردوسی‌پور همیشه در مظان اتهام بوده است. مشی انتقادی برنامه نود مسلما به مذاق خیلی از مسوولان و صاحب‌منصبان فوتبال ایران خوش نمی‌آید و به همین دلیل طبیعی است که گاه و بیگاه کسانی دست به حملات عجيب علیه عادل و گروهش بزنند.
هماهنگی با مسئولان و مدیران گروه یک شبکه برای انجام یک مصاحبه اختصاصی از اصول ابتدایی و بدیهی برنامه‌سازی در تمام تلویزیون‌های دنیاست.
تصمیم جناحی یا حسادت
مصاحبه وزیرامور خارجه و فردوسی پور حدود 35 تا 40 دقیقه به طول انجامیده و از این مصاحبه با تدوین یک مصاحبه 20 دقیقه ای جذاب به دست آمده. مصاحبه ای که درآن از پول های بلوکه شده فدراسیون فوتبال که در اختیار وزارت امورخارجه قرار گرفته صحبت شده ، از تاثیربرداشته شدن تحریم ها بر امکاناتی که در اختیار تیم ملی قرار می گیرد ، بازیهای دوستانه ملی و ...
نمایندگان مجلس پاسخ دادند
یک نماینده مجلس با انتفاد از عدم پخش مصاحبه ظریف در برنامه نود گفت: «به نظر من تندروها و زخم خوردگان برجام به صدا و سیما فشار آوردند تا این مصاحبه پخش نشود. به عبارتی این اقدام به خاطر تسویه حساب های شخصی از سوی کسانی است که در موضوع برجام دل خوشی ندارند.»
صدا وسیما پس از یک 24 ساعت طوفانی هم با تهیه کننده بهترین برنامه تولیدی اش به مشکل خورده، هم مقابل دولت قرار گرفته و هم باید پاسخگوی مردمی باشند که فارغ از جناح بندی های سیاسی تصمیم داشته اند با مصاحبه فوتبالی دکترظریف یلدای خوبی را پشت سر بگذارند.
سیاسی‌ترین نود سال!
حذف مصاحبه ظریف آخرین پرده از اصطکاک دولت و تلویزیون؟
شاید عادل فردوسی‌پور فكرش را هم نمی‌كرد برنامه‌ای كه قرار بود در بلندترین شب سال روی آنتن ببرد، تبدیل به سیاسی‌ترین نود سال بشود. استارت این اتفاق غیرمترقبه اما یكی، دو ساعت پیش از آغاز برنامه زده شد؛ جایی كه خبرگزاری‌های مختلف نوشتند: «مصاحبه فردوسی‌پور با ظریف، امشب پخش نخواهد شد.» اواخر هفته گذشته تصویری از عادل فردوسی‌پور در رسانه‌ها به انتشار رسید كه وی در آن در حال گفت‌وگو با محمد جواد ظریف دیده می‌شد.
سرانجام یک مصاحبه
فردوسی‌پور در برنامه دوشنبه‌شب به صورت قاطع پخش مصاحبه‌اش با ظریف را منتفی ندانست و عنوان کرد اگر بستر فراهم شود در آینده پخش خواهد شد. احتمالا رایزنی‌ها برای روی‌آنتن‌رفتن این مصاحبه جذاب ادامه پیدا خواهد کرد. از طرفی اعتراض مردم، رسانه‌ها، دولت و نخبگان هم بی‌تأثیر نخواهد بود و احتمال دارد این مصاحبه خبرساز از فهرست سیاه مدیران صداوسیما بیرون بیاید. به نظر می‌رسد در اتفاقات رخ‌داده، شیطنت‌هایی هم شده است. خبر مصاحبه فردوسی‌پور با شخص اول دستگاه دیپلماسی کشور را اولین‌بار نه گروه برنامه نود پخش کرد و نه وزارت امور خارجه، بلکه انتشار یک عکس از سوی باشگاه خبرنگاران جوان که مشخص نبود منبع آن کجاست، باعث لورفتن خبر شد. لورفتن خبر و بعد هم موضع‌گیری رسانه‌هایی مثل وطن امروز، این موضوع را به یک مسئله سیاسی تبدیل کرد و درنهایت کار به جایی کشید که دوشنبه‌شب خبری از حضور ظریف در قاب نود نشد.
    صفحه  از ۱۱
نگاه ویژه

چند نکته درباره قتل آتنا پس اعدام قاتل آتنا

مردی که آتنا، دختر خردسال، را به قتل رسانده و سپس قطعه‌قطعه کرده بود، اعدام شد. شاید جز با این قتل روح آزرده جامعه ما آرامش نگیرد و چاره‌ای جز آن نباشد، اما این موضوع نباید نکات مهم دیگری را تحت‌الشعاع خود قرار دهد!

حاشیه‌ای بر سخنان استاد اکبر گلپایگانی

سخنان استاد اکبر گلپایگانی و گله‌هایش از استاد شجریان بازتاب بسیاری داشت و محل بحث و نزاع مخالفان و موافقان قرار گرفته است. لب کلام ایشان این است در دوره‌ای که جریان حفظ و اشاعه و چاووش، سردمدار موسیقی در کشور بود و حتی نهادهای دولتی به نوعی در سیطره آنها قرار داشتند و گفتمان آنها گفتمان مسلط بود، جفاهایی...

صادق زیباکلام/ نطق ترامپ، پیروزی ایران

سخنرانی ترامپ درمجموع خیلی محتاط‌تر، پخته‌تر و شاید از برخی جهات، عمیق‌تر از آن بود که از او انتظار می‌رفت. بخش‌های زیادی از سخنان او، باز برخلاف انتظار، در تجلیل از ارزش‌هایی که آمريكایی‌ها آنها را از آنِ خود می‌دانند، بود؛ اما بايد به رئيس‌جمهور ایالات متحده یادآور شد بسیاری از ملت‌ها و تمدن‌های دیگر...