سینما -
بازگشت به فیلم‌های خوب
معرفی فلیم‌های سال گذشته که ارزش دوباره دیدن را دارند
درحالی که فیلم‌های خوب امسال هنوز در دسترس قرار نگرفته اند، یک سایت خوش سلیقه سینمایی فهرستی از آثار سال گذشته را منتشر کرده که دیدن دوباره شان توصیه می‌شود. فیلم‌هایی که خارج از هیاهوی سال پخششان، شاید نکات بیشتری برای توجه داشته باشند.
باکس آفیس خارجی؛ از یک مکان ساکت تا شرلوک گنوم
سینماهای دنیا در هفته‌ای که گذشت
جدیدترین فیلم‌های روی پرده سینماهای دنیا با مضامینی متفاوت بین عشق و ترس و تخیل به کار خود ادامه می‌دهند. در این گزارش نگاهی به چند فیلم جدید روی پرده خواهیم داشت.
فستیوال مهم سینمای دنیا به‌کار خود پایان داد
مراسم اختتامیه جشنواره فیلم برلین شنبه شب برگزار شد و هیات داوران بخش مسابقه بین‌الملل به ریاست توم تیکور کارگردان آلمانی، فیلم جنجالی «به من دست نزن» به کارگردانی آدینا پینتیلی فیلم‌ساز رومانیایی را به‌عنوان برنده جایزه خرس طلایی بهترین فیلم جشنواره امسال معرفی کرد.
10 عاشقانه برتر سینمای ایران
ده فیلم برتر عاشقانه سینمای ایران که بر اساس رای مخاطبین سلام سینما انتخاب شده است تا به مناسبت روز سپندارمذگان از آنها رو نمایی شود .
نگاهی به فیلم‌های علمی تخیلی امسال
ساختار آکادمی اسکار به دلیل ماهیت و طرز فکری که در آن وجود دارد، به طور سنتی و طبیعی روی چندان خوشی به فیلم‌های ژانر علمی‌-تخیلی و فانتزی و آثار الهام‌گرفته از داستان‌های مصور نشان نمی‌دهد. این در حالی است که برخی از این فیلم‌ها نه‌تنها از داستان‌های مهم و تأثیرگذاری برخوردارند که بسیاری از آن‌ها در رده الهام‌بخش‌ترین فیلم‌های سال قرار دارند.
معجزه‌هایی بر پرده نقره‌ای
سودآورترین فیلم‌های سینمایی تاریخ سینما
فیلم‌های زیادی در سراسر‌ سال ساخته شده و به نمایش درمی‌آیند و البته هر کدام نیز ارقام مختلف و متفاوتی را در گیشه به دست می‌آورند. این چرخه‌ای است که صنعت سینمای دنیا بر آن استوار است؛ چرخه‌ای که موجب می‌شود سینما توجیه اقتصادی خود را بر این چرخه بنا کرده باشد.
نگاه ویژه

در نکوهش کنکور و ستایش مهارت

سیده ضحی حسینی‌نصر
پرطرفدار