سینما -
یکه تازی فیلم «ماموریت غیر ممکن»
شاید کمی باورش سخت باشد، اما نبض سینمای آمریکا هنوز در دست تام کروز ۵۶ ساله است. فیلم آخر او برای دومین هفته پیاپی صدر فروش باکس آفیس را در اختیار دارد و این در حالی است که این هفته فیلم‌های جدید دیگری روی پرده رفتند.
کورس فیلم‌های کمدی در سینمای ایران
رکوردشکنی فیلم «هزارپا» در گیشه ادامه دارد
وضعیت اقتصادی در ماه‌های اخیر با چالش‌هایی جدی روبه‌رو شده است از این رو بخش وسیعی از بحث‌های روزانه مردم به این موضوع اختصاص یافته است. از سوی دیگر فشار‌های ناشی از برخی اتفاقات اخیر طیف وسیعی از جامعه را با نگرانی روبه‌رو کرده است. شاید در چنین بحرانی آثار هنری بتوانند عاملی آرامش‌بخش به حساب بیایند؛ به ویژه آنکه بسیاری از کارشناسان توصیه می‌کنند در این موقعیت‌ها زمینه‌های بروز شادی برای مردم فراهم شود.
جزئیات کنسرت خیابانی همایون شجریان
پس از اعلام آمادگی همایون شجریان برای برگزاری کنسرت خیابانی، جلسه‌ای با حضور این هنرمند و مدیران شهرداری تهران برای بررسی امکان برگزاری این کنسرت تشکیل شد.
جزئیات برگزاری جشن خانه سینما
کمتر از یک ماه تا آغاز جشن‌های سینمای ایران باقی مانده است، داوری‌های مرحله اول فیلم‌های بلند سینمایی تا فردا ۹ مرداد ماه تمام می‌شود و داوری مرحله‌ی دوم از ۲۰ مرداد ماه آغاز خواهد شد.
سینماگران قدیمی ایرانی در جشنواره فیلم ونیز
هفتاد و پنجمین دوره جشنواره فیلم ونیز برای سینمای ایران با امید‌ها و افتخارات زیادی همراه است. گذشته از نمایش چند اثر در بخش‌های مختلف، حضور دو داور ایرانی، فاطمه معتمدآریا در بخش افق‌ها و رامین بحرانی سینماگر ایرانی-آمریکایی در بخش فیلم‌های اول موجب پررنگ شدن نام کشورمان در این جشنواره شده است.
جانی دپ با گریم شخصیت منفی فیلم «جانوران شگفت‌انگیز و زیستگاهشان» در جشنواره کامیک‌کان حضور یافت و هوادارن را غافلگیر کرد.
همایون: فردین آقای سینما بود
همایون، بازیگر سینمای ایران در پیش از انقلاب، از ماجرای حضور در دادگاه اوین، دوستی با فردین، فروش بالای فیلم «طوقی»، آرزوی برآورده نشده ناصر ملک‌مطیعی گفت.
فیلم‌های پرطرفداری که دنباله آنها بعد از سال‌ها روی پرده آمده، در اکران این هفته حرف اول را می‌زنند، اما فیلم‌های جذابی که از جمعه، 29 تیر، قرار است به اکران بین‌المللی برسند کم نیستند. کمدی «ساختن نقطه‌ کور»، «اشتغال» علمی-تخیلی، «ستاره شکسته» دلهره‌آور، انیمیشن ژاپنی «ماکیا: وقتی گل‌های موعود شکوفه می‌دهند» و مستند «نسل ثروت» نیز در این هفته به روی پرده راه یافته‌اند.
کارستان مستند توران خانم
درباره مستند توران خانم که در فضای مجازی سر و صدای زیادی به پا کرد
مستند‌ها درباره آدم‌های مهم سرزمین مان هستند که کمتر میشناسیمشان. از چند مهندس که در ابتدای جنگ یک کارخانه می‌زنند در مستند «طبرستانیها» تا مستند «بانوی گل سرخ» درباره زنی که پیش از انقلاب به منطقه لاله زار کرمان رفت و گل را جایگزین خشخاش و گلاب را جایگزین تریاک کرد.
جهان سینما در تسخیر انیمیشن‌ها
بازار فیلم‌های سینمایی از دو سو شکست خورده یا در آستانه شکست خوردن است. یکی در مقابل سریال‌ها و دیگری در مقابل انیمیشن‌ها. سریال‌ها چند سالی است که چشم طمع کمپانی‌های فیلمسازی را به خودشان خیره کرده‌اند و این کمپانی‌ها سعی دارند با تولید سریال‌های دنباله‌دار و طولانی، مخاطبان و به تعبیر درست‌تر مشتریان وفاداری برای خود دست و پا کنند.
فیلم «۸ یار اوشن» در صدر فروش هالیوود
فیلمی با بازی ستاره‌های زن سینمای جهان گیشه آمریکای شمالی را تسخیر کرد، اما حکمران بلامنازع گیشه جهانی فیلمی تازه از «دنیای ژوراسیک» بود.
خداحافظی شهرزاد با مخاطبانش
فصل اول سریال شهرزاد با اعتماد، همدلی و امیدی که برانگیخت پاداش خود را گرفت. اما هم‌زمان با ازسر‌گیری فصول بعدی سریال، اثری که مباهات می‌کرد به اعتمادی که در میان مردم برانگیخته بود، ناگهان در معرض اتهام قرار گرفت.
وینس وان بازیگر سرشناس آمریکایی به دلیل رانندگی در حالت مستی بازداشت شد.
یونیس گیسون بازیگر سرشناس سینمای بریتانیا در ۹۰ سالگی درگذشت.
آنتونی بوردین؛ ماجراجویی در جهان شکم
آنتونی بوردین زاده ۲۵ ژوئن ۱۹۵۶ سرآشپز و مجری آمریکایی بود که در تاریخ ۸ ژوئن ۲۰۱۸ درگذشت. او در سال ۲۰۰۰ میلادی با انتشار کتاب پرفروش «آشپزخانه سری: ماجراجویی در جهان شکم» به شهرت رسید. او در این کتاب به معرفی غذا‌ها و ترفند‌های خاص آشپزی کشور‌های مختلف پرداخت.
    صفحه  از ۱۷
نگاه ویژه

در نکوهش کنکور و ستایش مهارت

سیده ضحی حسینی‌نصر
پرطرفدار