پرتاب ماهواره اسپیس ایکس دچار تاخیر شد
شرکت "اسپیس ایکس" چند ساعت قبل از پرتاب یکی از ماهواره‌های خود برای پوشش دهی اینترنت،اعلام کرد که پرتاب این ماهواره با تاخیر مواجه خواهد بود
بزرگترین موشک دنیا به فضا رفت
موشک "فالکون هوی" شرکت اسپیس‌ایکس بامداد امروز طبق برنامه و با کمی تاخیر با موفقیت به فضا پرتاب شد
جایزه 3500 دلاری برای زندگی در شبیه‌ساز فضایی
شروع آزمایش‌های آژانس اکتشافات هوافضای ژاپن
آژانس اکتشافات هوافضای ژاپن(JAXA) به افراد این فرصت را می‌دهد که در آزمایش‌های فضایی مشارکت داشته باشند
آرایش در فضا!
نگاهی به جعبه آرایش ناسا برای فضانوردان زن
هنگامی که زنان در دهه 1970 به ناسا پیوستند، مهندسان به اشتباه تصور می‌کردند که می‌خواهند از لوازم آرایشی در فضا استفاده کنند و بدین منظور یک کیت مخصوص آرایش برای فضانوردان زن ابداع کردند
روایت مرد تاریخ کیهان‌نوردی از زبان پیشگام ترویج فضانوردی ایران
وی از همان کودکی به پرواز علاقه داشت و همین عشق به پرواز بود که در ۱۹۴۸ او را به دانشکده فناوری کشاند تا در رشته هوانوردی درجه مهندسی بگیرد. سپس به بخش هوایی نیروی دریایی آمریکا روی آورد و بین سال‌های ۱۹۵۵ تا ۱۹۵۹ در اسکادران شماره ۱۰۳ مشغول به کار بود و با هواپیماهای مختلف ازجمله "اف-۸ دی" و "اف-۴ ب" پرواز می‌کرد. وی توانست چند رکورد جالب در پرواز با هواپیماهای جت به دست آورد.
تصویر/ بزرگ‌ترین، داغ‌ترین و چاق‌ترین موجود عالم
در این نمای باشکوه از تلسکوپ فضایی هابل، یکی از بزرگ‌ترین خوشه‌های کهکشانی عالم را می‌بینید. خوشه کهکشانی «El Gordo» در فاصله ۷٬۲۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰ سال‌نوری از ما واقع شده و بزرگ‌ترین، داغ‌ترین و درخشان‌ترین خوشه کهکشانی تابنده پرتو ایکس در عالم باستان به شمار می‌رود.
سازمان فضایی روسیه قصد دارد یک هتل فضایی بسازد و با دریافت هزینه‌ای ۴۰تا ۶۰میلیون دلاری توریست‌ها را به فضا ببرد. سازمان فضایی روسیه تصمیم دارد یک هتل ماژولی لوکس جدید برای ایستگاه فضایی بین‌المللی بسازد. هدف از ساخت آن اقامت توریست‌های فضایی برای بازدید از ماهواره است.
ایلان ماسک یکی دو هفته‌ی پیش گفت که می‌خواهد روی موشک Falcon Heavy خود، یک تسلا رودستر قرار دهد و این ماشین را به فضا بفرستد. ماسک و شرکت فضایی او یعنی اسپیس‌ایکس به شوخی این حرف را نزده بودند؛ واقعا قرار است یک تسلا رودستر به فضا فرستاده شود. ایلان ماسک تصاویری از مراحل آماده سازی رودستر برای فرستادن به فضا را منتشر کرده است.
برای اولین بار، هشت سیاره‌ی جدید پیرامون ستاره‌ی کپلر-۹۰ (Kepler-90) کشف شده‌اند؛ ستاره‌ای که ۲۴۵۴ سال نوری با زمین فاصله دارد.
سفر با سرعت مافوق صوت
اوایل سال جدید " کنکورد جدید " بر فراز آسمان‌ها خواهد بود
زمان هایی وجود داشتند که تصور پرواز‌های ما فوق صوت مانند یک ماشین های مسابقه‌ای که به دور از ذهن آدمی بودند، به نظر می‌رسیدند.
انسلادوس یکی از قمرهای سیاره زحل است که در ماموریت فضاپیمای "کاسینی"(Cassini) مشخص شد بسیاری از ویژگی‌های مورد نیاز برای داشتن حیات در آن وجود دارد.
ایلان ماسک رویای سکونت در مریخ را محقق می‌‎کند؟
ایلان ماسک مدیر عامل شرکت فضایی SpaceX اعلام کرده قصد دارد انسان‌ها را در مریخ ساکن کند. او طبق برنامه‌ای می‌خواهد تمام منابع مالی SpaceX را صرف این پروژه کند.
کاسینی، تایتان‌ها و غول‌های سرکش
انسان دوران باستانی، تصوری از موقعیت خود در کیهان نداشت و از آنجایی که نه تلسکوپی برای مشاهده جهان هستی در اختیار داشت و نه قادر بود از یک روش معرفتی عقلانی بهره بگیرد، حقیقت را نمی‌دید و ره افسانه می‌زد.
گزارشی از یک خودکشی برنامه‌ریزی‌شده
پایان تلخ فضاپیمای موفق کاسینی
جمعه گذشته ٢٤ شهریور (١٥ سپتامبر ۲۰۱۷) ناسا طبق تصمیم و برنامه‌ریزی قبلی و با هدف جلوگیری از برخورد کنترل‌نشده فضاپیمای کاسینی با قمر‌های کیوان (به‌خصوص تایتان) و احتمال آلوده‌کردن آن با میکروب‌های زمینی یا نابودکردن هرگونه موجودات فرازمینی احتمالی در آنها، این فضاپیما را با استفاده از آخرین مقدار سوخت باقی‌مانده به درون جو کیوان فرستاد.
استفان هاوکینگ و مهاجرت به سیاره دیگر!
نظراتی درباره مهاجرت های فضایی
پرفسور استفان هاوکینگ، فیزیکدان معروف در جدیدترین اظهار نظرش بیان داشته است که بشریت در یک قرن آینده نیاز دارد که به جز کره زمین در چند سیاره دیگر نیز سکونت داشته باشد، در غیر اینصورت با خطر انقراض روبروست.
    صفحه  از ۳
خبر فوری