استفان هاوکینگ و مهاجرت به سیاره دیگر!
نظراتی درباره مهاجرت های فضایی
پرفسور استفان هاوکینگ، فیزیکدان معروف در جدیدترین اظهار نظرش بیان داشته است که بشریت در یک قرن آینده نیاز دارد که به جز کره زمین در چند سیاره دیگر نیز سکونت داشته باشد، در غیر اینصورت با خطر انقراض روبروست.
اگر زمین ما به اندازه‌ی یک توپ تنیس بود…
جهانی که در آن زندگی می‌کنیم جای خیلی بزرگی است. البته خیلی وقت نیست که از ابعاد بزرگ آن اطلاع پیدا کرده‌ایم.
خلاصی از مهاجمان ناشناس
ناسا در نظر دارد در سال ٢٠٢٤، موشکی را به سمت سیارکی بفرستد و با برخورد به آن، سیارک را از مسیرش منحرف کند. اما هدف ناسا از این برنامه پرهزینه چیست؟
خطر همیشه‌حاضر
هر زمان که موضوع خطر برخورد سیارکی با زمین مطرح می‌شود یا بحث راه‌های پیشگیری از این برخورد مطرح می‌شود، نام آپوفیس نیز به میان می‌آید.
ترکیبات شیمیایی پرکلرات که در مریخ کشف شده احتمال وجود حیات میکروبی در سیاره سرخ رنگ را افزایش می دهد. اما این ماده برای انسان خطرناک است و سلامت فضانوردانی را که در سال های آتی به این سیاره می روند، تهدید می کند.
عکس/ ظاهر تکان دهنده و وحشتناک یک موجود فضایی
تصاویری مرتبط با این موجود منتشر شده است. برخی می گویند این فقط یک کلک احمقانه است و این گروه از پژوهشگران برای جلب نظر رسانه ها دست به ساختن مجسمه ای کرده اند که از همان نگاه اول کاملا مصنوعی به نظر می رسد.
حل معمای شب ‌های روشن توسط دانشمندان
پدیده شب های روشن، قرن‌هاست که دانشمندان را سردرگم کرده است، اما ممکن است، آن‌ها اکنون موفق به حل این معما قدیمی شده باشند.
سفر به مریخ از هزینه دانشگاه ارزان‌تر می‌شود
تشکیل یک جامعه ۱۲ نفره از انسان‌ها روی سیاره مریخ نزدیک به ۱۰ میلیارد دلار برای هر نفر هزینه دارد.
تصاویر/ مریخ نورد جدید ناسا را ببینید
ناسا از اواخر سال ۲۰۱۶ مشغول ساخت مریخ نوردی است که شباهت زیادی به اتومبیل «بت موبیل» دارد. این مریخ نورد با انرژی خورشیدی کار می کند. همچنین دارای یک آزمایشگاه مخصوص خود است.
دانشمندان ناسا در مرکز فضایی کندی در فلوریدا با همکاری یک تیم دانشگاهی در حال تلاش برای توسعه یک روش طولانی مدت هستند که می‌تواند به روش‌های پیشگامانه فضانوردان در اعماق فضا کمک کند.
قرار است امروز چهارشنبه یک جرم فضایی بزرگ از کنار زمین عبور کند. به گفته متخصصان، این جرم فضایی که 2014JO25 نام دارد و قطر آن به 610 متر می‌رسد، از فاصه 1.6 میلیون کیلومتری زمین عبور خواهد کرد. این فاصله تقریبا 4.6 فاصله زمین تا ماه است و فاصله امنی برای عبور اجرام فضایی محسوب می‌شود.
خیلی‌ها اصطلاح ایجکت کردن را در جنگنده‌های شنیده‌اند که در مواقع خطر جان خلبان یا خلبان‌ها را نجات دهد. اما در زمان اقدام به این کار دقیقا چه اتفاقی می‌افتد؟
آیا ایده
جهان‌های موازی یا مزخرف‌های چندگانه!
    صفحه  از ۲
اخلاق در وضعيت صلح مسلح
حجاريان در نشست اخلاق، جنگ و صلح