کمپانی‌هایی که برخلاف باور عمومی نوآور نیستند
متقلب‌های دوست داشتنی
برای سال‌ها کلمه «خط‌کشن» تنها برای توصیف کمپانی‌هایی مورد استفاده قرار می‌گرفت که نوآوری خاصی را در سطحی بالا به کار می‌گرفتند یا بازارها و صنعت‌هایی را شکل داده‌اند یا به هیچ وجه وجود نداشتند یا نیاز به تغییری اساسی را احساس می‌کردند
تجزیه بطری‌های پلاستیکی با آنزیم
محققان آمریکایی و انگلیسی بطور تصادفی موفق به ابداع یک آنزیم جهش یافته شدند که می‌تواند بطری‌های پلاستیکی را بطور کامل تجزیه کند.
لقب پرسودترین سرگرمی تاریخ به یک بازی ویدئویی رسید
سبقت بازی‌های ویدئویی از هالیوود
برای سال‌ها فیلم‌های سینمایی هالیوودی همچون تایتانیک و اوتار به عنوان پردرآمدترین آثار موجود در صنعت سرگرمی شناخته می‌شدند اما حالا ما با یک بازی ویدئویی طرف هستیم که توانسته تمامی رکوردهای مالی را جابه‌جا کند
سفر در کوتاه‌ترین زمان با همکاری خودرو و بالگرد
چینی‌ها دنبال می‌کنند
یک شرکت چینی، ادعا کرده فناوری جدیدش که ترکیب خودرو و بالگرد است، می‌تواند امکان سفر را در کوتاه‌ترین زمان ممکن فراهم کند.
تولید هواپیما‌هایی با دکوراسیون لوکس
با افزایش مسافرت‌های هوایی، شرکت‌های هواپیمایی به منظور کسب درآمد بیشتر و جلب رضایت مشتریان به دنبال ایجاد تغییرات اساسی در دکوراسیون داخلی هواپیما‌ها هستند.
با استفاده از هوش مصنوعی گوگل
بخش تحقیقاتی گوگل دو وبسایت ارائه کرده است که در این وبسایت ها، توانایی هوش مصنوعی در درک صحبت‌های انسان به خوبی نشان داده می‌شود.
شرکت اپل در نظر دارد تا اپلیکیشن شرکت‌های روسی را از اپل استور حذف کند.
نگاهی به دلایل موفقیت اپل طی سال های اخیر
وقتی دنیا تغییر کرد
برای مدت طولانی، زمانی که بازار «بعد از کامپیوترهای خانگی» همانند امروز داغ نبود، مایکروسافت و ویندوزش، تمام دنیا را تسخیر کرده بودند و بی رحمانه، هرکس را که می خواست، رقیبی تازه برای آن ها در دنیای کامپیوترها باشد، قتل عام می کردند
اپل ۴۱ سالگی نخستین رایانه‌اش را جشن گرفت
نخستین رایانه شرکت اپل، در ۱۱ آوریل سال ۱۹۷۶ (۴۱ سال پیش) ارائه شد.
قدرتمندترین تبلت دنیا با سیستم عامل کروم عرضه شد
تبلت‌هایی که تا به حال همراه با سیستم عامل کروم عرضه شده اند چندان قدرتمند نبوده و امکانات چشمگیری نداشته اند، اما تبلت کروم بوک جدید اچ پی در بازار مورد توجه قرار گرفته است.
کیبورد وایرلس Lofree Four Seasons نیز دقیقا با همین هدف طراحی شده است.
انقلاب دیجیتالی در بخش سلامت
با کمک رایانش ابری، هوش مصنوعی، موبایل و کلان داده انجام می‌گیرد
حجم بازار جهانی سلامت الکترونیک در سال ۲۰۱۶ برابر با ۵۲/ ۳۱ میلیارد دلار بوده است و پیش‌بینی می‌شود این مقدار با رشد مرکب سالانه ۶۸/ ۱۲ درصدی به ۳۰/ ۱۶۱ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۴ برسد.
معرفی مهم‌ترین هدست‌های واقعیت مجازی
راه خروج از دنیای واقعی
چند سالی است که هدست‌های واقعیت مجازی به شکل رسمی وارد بازار عمومی شده و در حال حاضر چند میلیون مخاطب را نیز به خود جذب کرده‌اند.
تجهیز بیمارستان‌ها با دستگاه ایرانی
استاد تمام دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: اگر حمایت‌ها از پروژه دستگاه تشخیص سرطان با فناوری هسته‌ای محقق شود، امسال بیمارستان‌های کشور مجهز به این دستگاه می‌شوند.
پژوهشگران با الهام از بال سنجاقک، نانوپوشش آنتی‌باکتریالی ساخته‌اند که می‌تواند با هزینه‌ای پایین، باکتری‌ها را از بین ببرد. با استفاده از این پوشش روی سطوح مختلف می‌توان شیوع آلودگی‌ها را از طریق دست، مهار کرد.
    صفحه  از ۲۳
نگاه ویژه
پرطرفدار