ویدئو/ آتش بازی چطور شروع شد و کجا رواج دارد؟
برای برخی کشورها، آتش بازی به عنوان یک مراسم مهم تلقی می شود و گاه به نوعی آئین تبدیل شده است. اما پدیده آتش بازی از کجا و در چه دورانی آغاز شد؟ در این ویدئو نگاهی کوتاه به ظهور پدیده آتش بازی و منشاء آن خواهیم انداخت؛ پدیده ای که در ایران نیز به شکل دیگری بروز یافته است.
ویدئو/ وظایف امداد خودرو چیست؟
در این ویدئو با وظایف قانونی امداد خودرو آشنا می شوید.
ویدئو/ رقابت دو نسل از انسان نخستین برای بقا
اجداد انسان امروزی که «Homo Sapiens» نامیده می شوند در قاره ی آفریقا زندگی می کردند.
ویدئو/ سومین شهر بزرگ جهان چگونه اداره می‌شود؟ - قسمت اول
در جنوب اقیانوس آرام، ابرشهر جاکارتا آرمیده است؛ پایتخت اندونزی و سومین شهر بزرگ کره زمین. در این شهر و محدوده اطراف آن ۲۴ میلیون نفر زندگی می‌کنند. مدیران این شهر، برای رویارویی با سیل‌های سالانه، زمین‌لرزه‌های روزمره و جمعیت عظیم انسانی، برنامه‌ریزی دقیقی دارند. این مستند دو قسمتیِ «نشنال جئوگرافیک» به خوبی نشان می‌دهد که این برنامه‌ها چیست و چگونه اجرا می‌شود.
ویدئو/ مصریان باستان چگونه اجساد را مومیایی می کردند؟
مصریان باستان رسمی داشتند که بر اساس آن اجساد خود را به منظور جلوگیری از فاسد شدن توسط باکتری ها، مومیایی می کردند.
ویدئو/ اگر با چکش روی الماس بکوبید چه می‌شود؟
در این ویدئو مشاهده می‌کنید پس از کوبیدن با چکش روی الماس چه اتفاقی می‌افتد.
ویدئو/ چرا انسان‌ها به نگهداری حیوانات تمایل دارند؟
از دید بسیاری افراد، نگهداشتن حیوانات خانگی یک سنت غربی و مدرن است و آن را دلیل جداافتادگی مردم از یکدیگر در دوران صنعتی شدن می‌دانند اما واقعیت این است که انسان‌ها از هزاران سال قبل به نگهداری از حیوانات خانگی تمایل داشته‌اند. یافته‌های باستان‌شناسی نشان می‌دهد که در یونان، مصر و ایران باستان این عادت در بین شاهزادگان و افراد متمول رواج داشته است.
ویدئو/ این داروها را حین پرواز مصرف نکنید
مصرف برخی داروها در حین پرواز با هواپیما می‌تواند مخاطراتی برای فرد بوجود بیاورد و موجب عدم تعادل جسمی شود. با نگاه به دسته‌ای از این داروها، می‌توان خود را در برابر عواقب بدِ ناشی از آن‌ها مصون کرد.
ویدئو/ اشکال مختلف دانه‌های برف
با وجود بارش اندک برف و باران در پائیز و زمستان امسال، این روزها برخی استان‌های کشورمان شاهد بارش نزولات آسمانی هستند. دانه‌های برف در نگاه اول، یک‌شکل هستند اما با کمی دقیق‌تر شدن یا استفاده از ذره‌بین و میکروسکوپ می‌توان بلورهای برف را در شکل‌های مختلف و شگفت‌انگیزی مشاهده کرد.
(ویدئو) قهوه یا چای؛ کدامیک مفیدتر است؟
کدامیک از دو نوشیدنیِ قهوه یا چای برای بدن انسان مفیدتر است؟ هرکدام از آنها محاسن و معایبی دارند که با دیدن این ویدئو می‌توانید با آن آشنا شوید.
(ویدئو) چهره‌ای از چین که آن را ندیده‌اید
دولت چین متعهد شده است تا سه سال آینده فقر جمعیت بالغ بر 45 میلیون نفر را برطرف کند.
    صفحه  از ۳