ویدیو/ جنگ وحشتناک فیل‌های نر
فیل جانوری است بزرگ و عظیم الجثه که از سال های بسیار دور در کره زمین زندگی می کرده است. از ماموت های بسیار بزرگ در عصر قبل از یخبندان تا فیل های آسیایی و آفریقایی امروز این موجودات راه درازی را طی کرده اند. در دوران باستان از این جانوران برای مقاصد نظامی و به عنوان سواره نظام سنگین مورد استفاده قرار می گرفته است.
ویدیو/ حمله شبانه شیرهای نر به شیرهای ماده
شیر از لحاظ اندازه بدن و دم تقریبا مانند ببر است ولی از لحاظ داشتن رنگ یکنواخت گندمگون که بدون نوارهای تیره عرضی است با آن تفاوت می کند. در شیر در انتهای دم یک دسته موی سیاه ودر عقب گوش یک لکه سیاه وجود دارد و بین پهلوهای بدن با ناحیه شکم و سطح خارجی با سطح داخلی دستها و پاها اختلاف زیادی دیده نمی شود. در پهلوها و بالای گردن موهای بلند به صورت یال وجود دارد.
ویدیو/ دفاع مادرانه در برابر پلنگ گرسنه
دنیای حیوانات و حیات وحش همیشه ما را شگفت زده می کند؛ در این فیلم دفاع کل یالدار از فرزندش در برابر پلنگ گرسنه را مشاهده نمایید.
ویدیو/ استعداد خارق‌العاده یوزپلنگ در شکار
یوزها برای زندگی اغلب مناطق خشک را انتخاب می کنند. در چنین محیط هایی است که یوز می تواند با سرعت در پی طعمه هایش بدود. در ادامه فیلمی از استتار فوق العاده یک یوزپلنگ را مشاهده می کنید که به دنبال شکار یک آهو است. نحوه‎ی قرار گرفتن یوزپلنگ درون درخت به گونه ای است که به راحتی نمی‎توان این حیوان را دید.
ویدئو/ کروکودیل طعمه دو شیر شد
دو شیر نر جوان مشغول آب خوردن از رودخانه بودند که یک کروکودیل توجه آنها را به خود جلب کرد و...فیلم را ببینیم.
ویدئو/ نبرد خونین دو قبیله از میمون‌های ماکاک
میمون های آسیایی و آفریقایی از میمونهای آمریکایی متمایزند و سوراخهای بینی آنها نزدیک به هم و رو به پایین بوده و لپهای بعضی از آنان مانند بابون ها برای ذخیره کردن غذا انعطاف پذیر است و طرفین باسن آنها دارای پوست شاخی و پینه مانندی است که اغلب رنگ تندی دارد.
ویدیو/ جگلاین؛ گربه بی نظیر حاصل جفت‌گیری جگوار و شیر
جگلاین (Jaglion) حیوانی بسیار نادر است که حاصل جفتگیری جگوار نر و شیر ماده می باشد. برعکس این مورد نیز یعنی توله حاصل از جفت‌گیری شیر نر و جگوار ماده نیز لیگوار نامیده می شود.
ویدئو/ نبرد گراز ماده با چیتا برای نجات فرزندش
گراز وحشی در جنگلهای پست و بیشه زارها و نیزارها و بوته زارها کنار رودها و مردابها زندگی می کنند.
فیلم/ نبرد تماشایی خرس‌های گریزلی نر
خرس قهوه ای گریزلی نوعی خرس بزرگ است که در بسیاری از مناطق آمریکای شمالی و شمال اورآسیا پراکنده است.
فیلم/ شکار ناگهانی گورخر توسط شیر
یک شیر ماده که برای گورخر از همه جا بیخبر کمین کرده است ناگهان از پشت به او حمله ور شده و گلویش را می گیرد. بعد از اینکه شکار انجام می شود گله شیرهای گرسنه که از دور منتظر این لحظه بوده اند به گورخر هجوم آورده و بعضی بر سر آن می جنگند.
ویدئو/ حمله نهنگ‌های قاتل به وال بالنی
نهنگ قاتل که به آن نهنگ اورکا Orca گفته میشود، نوعی نهنگ است که در اصل به خانواده ی دلفین های اقیانوس تعلق دارد و بزرگترین جاندار در میان دلفین سانان به شمار میرود. اغلب نهنگ های قاتل در همه ی اقیانوس ها و دریاها دیده می شوند، از آبهای یخ زده ی قطب شمالی و مناطق سرد قطب جنوب گرفته تا آبهای گرمسیری و استوائی. نهنگ های قاتل سیستم غذایی متنوعی دارند.
ویدئو/ حمله چهار ببر ماده به توله خرس تنها
ببرهای بزرگسال بیشتر دوست دارند تنها زندگی کنند تنها در حالتی که شرایط ویژه ای مانند فراوانی شکار برقرار شود به صورت دسته جمعی زندگی می کنند. ببرهای هم جنس تلاش می کنند که جابجایی هایشان را قلمرو مشخصی که در آن نیازهایشان فراهم می شود، محدود کنند. ببرهایی که محدوده های مشترک در قلمروشان دارند به خوبی از رفتارها و حرکت های یکدیگر آگاه اند.
ویدیو/ حمله ناگهانی مار افعی گابون به طعمه
مار افعی گابون یکی از سمی ترین مارهای جهان و بزرگترین افعی است که در جنگلهای انبوه و مناطق جنوب صحرای ساوانا در آفریقا زندگی می کند.
ویدئو/ غذا دادن به گله کروکودیل ها در چین
پرورش دهندگان چینی با سبدهایی پر از گوشت از کروکودیل های درنده پذیرایی می کنند.
    صفحه  از ۳
نگاه ویژه

رابطه عجیب خجالت و خلاقیت!

سال ١٩٣٩ بود. مدیر یک شرکت تبلیغاتی که از کم‌بودن ایده‌های خلاقانه تبلیغاتی میان کارمندانش به ستوه آمده بود، تصمیم جالبی گرفت: به‌جای اینکه هر یک از کارمندانش، به صورت جداگانه فکر کنند و تلاش کنند ایده‌ای خلاقانه به‌دست آورند، آنها را دور هم جمع کرد تا در کنار هم جلسه ایده‌پردازی خلاقانه برگزار کنند.

جرم نسل‌کشی در میانمار

جمهوري سوسياليستي متحده ميانمار با ٥٥ ميليون نفر جمعيت که ١٠ درصد آن مسلمان و بقيه بودايي هستند، در سال‌هاي اخير بحران‌هاي انساني عظيمی را تجربه کرده است.

نظام پارلمانی؛ شاید وقتی دیگر

در هفته‌های گذشته، چند نماینده موضوع تبدیل نظام سیاسی کشور از ریاستی به پارلمانی را مطرح کردند؛ واضح است که در شرایط فعلی این تغییر ساختار به ضرر مردم‌سالاری است و قابلیت اجرائی نخواهد داشت.