تصاویر/ جانوران عجیب و غریب کره‌ زمین
در این مقاله شما را با تعدادی از جانوران عجیب و غریب اما واقعی روی کره زمین آشنا خواهیم کرد، حیواناتی که شاید حتی نام آن‌ها را هم نشنیده باشید.
جدیدترین تکنیک تعیین سرعت حیوانات
دانشمندان آلمانی روز گذشته از جدیدترین روش تعیین سرعت حیوانات پرده برداشتند.
تصاویر/ سوگواری برای ببر مازندران کی تمام می‌شود؟
ببرها بزرگ‌ترین عضو از خانواده مشهور گربه‌سانان هستند که ۹ زیرگونه مختلف از آن‌ها شناسایی شده و اتحادیه جهانی حفاظت از طبیعت و منابع طبیعی (IUCN) آن‌ها را در رده در معرض خطر قرار داده است چراکه در ۳ دهه گذشته بیش از ۵۰ درصد از قلمرو خودشان را از دست داده‌اند.
تصاویر/ چرخ‌های پنبه‌ریسی که پرواز می‌کنند
این پرنده یکی از گونه­‌های معمول تیره چرخ ریسکیان است که پراکنش قابل­ توجهی در سرتاسر اوراسیا (اروپا و آسیا) دارد حتی در همین شهر تهران هم تعداد چرخ‌ریسک‌ها کم نیست.
ما چه بلایی سر کرگدن‌ها آورده‌ایم؟
میلیون‌ها سال قبل چندین گونه کرگدن باستانی در جهان وجود داشت.
تصاویر/ دوستی‌های باورنکردنی دنیای حیوانات
کارشنااسان این رویداد را بی سابقه دانستند چرا که به طور معمول یک ماده شیر اگر توله‌های یک پلنگ را ببیند آنها را می‌کشد چون پلنگ‌ها و شیرها بر سر قلمرو با هم رقابت می‌کنند. اما این توله پلنگ که دقیقا هم سن توله‌های این ماده شیر است توانسته نه تنها در کنار او احساس امنیت کند بلکه از اون شیر هم می خورد. این اتفاق باورنکردنی باعث شده رویترز در گزارشی اتفاقات مشابه و دوستی های عجیب دنیای حیوانات را در قالب تصویر کنار هم قرار دهد.
تصاویر/ فرار حیوانات از سیلاب
جوجه تیغی ها، بوفالوهای وحشی و گرازها و کردگدن ها از جمله حیواناتی هستند که بر اثر جاری شدن سیل بیشترین آسیب را دیده اند. پارک ملی و حفاظت شده کازیرانگا در مناطق گولگهات و ناگائون از مناطق شرقی ایالت آسام قرار گرفته است. این پارک طبیعی در کرانه شرقی هیمالیا کانون تنوع زیستی است. دو، سوم کرگدن های تک شاخ دنیا در کازیرانگا نگهداری می شوند، این پارک بیشترین جمعیت پلنگ ها را در مناطق حفاظت شده دارد. در سال 2006 این منطقه به عنوان منطقه حفاظت از پلنگ ها معرفی شد.
گوریل‌های کوهستانی چه شباهتی به یوزهای کشور ما دارند؟
اتحادیه جهانی حفاظت از طبیعت و منابع طبیعی (IUCN)، گوریل‌های کوهستانی زیرگونه (beringei) را در رده به‌شدت در معرض خطر (Critically Endangered) قرار داده است و این رده‌ ازنظر درجه حفاظتی با یوزهای آسیایی (ایرانی) زیرگونه (venaticus)که در حال حاضر تنها در کشور ما یافت می‌شوند، مشابهت دارد.
تصاویر/ باغ پرندگان تهران، جلوه‌ای از رویا تا واقعیت
انعکاس‌های مبهم و گنگ برخاسته از کلان‌شهری همچون تهران که شاخص‌های هویت‌ساز آن دائما در حال تغییر است، روایت‌های عجیب کم نداشته.
تصاویر/ آرایش عجیب شترها در یک جشنواره
در گزارش زیر حیواناتی به نام «آلپاکا» را مشاهده می‌کنید که گونه‌ای از «لاما» هستند و با ظاهری عجیب در دهمین سالروز جشنواره پرورش شتر‌های غیربومی در «گلاسترشر» انگلیس، شرکت کرده‌اند.«آلپاکا»ها اغلب در آمریکای جنوبی زندگی می‌کند. مانند لامای معمولی اهلی هستند ولی برعکس لاما که گوشی موزمانند دارد گوش‌های آلپاکا صاف است.
تصاویر/ زشت‌ترین ماهی‌های جهان
یک دانشمند روسی تصاویری از مجموعه ماهی‌های عجیب و غریب را به نمایش گذاشته است.
    صفحه  از ۸