(تصاویر) آلبوم تهران قبل از انقلاب
این عکس ها که مربوط به زندگی اجتماعی و سیاسی ایران زمان پهلوی است دربار، شاه و همسرش ثریا اسفندیاری، خیابان‌های شهر تهران، کاخ ها و مردم تهران را نشان می‌دهد.
فیلمی جدید از کودتای ۲۸ مرداد
اخیراً فیلمی نادر از کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ منتشر شده که تصاویری از خانه غارت شده محمد مصدق را نشان می دهد. در این فیلم تصاویری از آیت الله کاشانی و مظفر بقایی دیده می شود که در شبکه های اجتماعی به اشتباه گفته شده که این دو پس از کودتا در خانه مصدق حضور یافته اند، درحالیکه این فیلم آن ها را در مقابل مجلس شورای ملی نشان می دهد.
تصاویر/ ماه‌های آخر شاه در دفتر کارش
شاید شدت گرفتن انقلاب در ماه‌های آخر سال 1357 باعث شده بود محمدرضا شاه به این فکربیافتد که دیر یا زود باید از سلطنت کناره گیری کند اما احتمالا هیچ وقت گمان نمی کرد به زودی کاخ سلطنت را به مکانی نامعلوم ترک کند.
رنگ پرچم ایران تعیین شد
در روز ۲۰ دی ‌سال ۱۳۲۵ هجری شمسی رنگ پرچم ایران رسما سه رنگ سبز، سرخ و سفید تعیین شد.
تصاویر/ آخرین کسی که مقابل شاه ایستاد!
داستان علی امینی نخست وزير مغضوب
على امينى رجل سياسى دوره پهلوى از جمله شخصيت هايى است كه آنچنان كه بايد و شايد مورد توجه قرار نگرفته است. بى شك امينى در يكى از مهمترين مقاطع تاريخى ايران به قدرت رسيد و توانست به رغم دوران كوتاه نخست وزيرى، كارهايى را به انجام رساند كه بعدها موجد تحولات زيادى شد.
مردی که از همه به شاه نزدیکتر بود!
زندگی امير اسدالله علم وزیر دربار
تصاویر/ داستان بازداشت و اعدام هویدا
هويدا كه حدود ۱۳ سال از مهمترين سال هاى سلطنت شاه را به عنوان نخست وزير خدمت كرده بود، نماد حكومت پهلوى دوم محسوب مى شد و بازداشت او معنايى ژرف داشت.
چهره‌های تاریخی
جمشید آموزگار، نخست‌وزیر پیشین ایران در دوران پهلوی، در روز هفتم مهرماه 1395 در سن ۹۳ سالگی درگذشت. آموزگار در روز ۱۶ مرداد ۱۳۵۶ در پی برکناری امیرعباس هویدا از سوی محمدرضا پهلوی، حکم نخست‌وزیری را دریافت کرد.
تصاویر/ قتل تيمورتاش به دستور رضاشاه
جرات دفن جنازه‌اش را نداشتند
من باب مثال تيمورتاش همان قدر كه در عياشى و شهوترانى شهره است، به طورى كه دكتر قاسم غنى در خاطرات خود از اعتياد او به الكل و قمار سخن مى گويد و غرايز جنسى تيمورتاش را همه حيات او تلقى مى كند و اين موضوع را به حدى افراطى مى داند كه مى گويد: «هركس شكى در مباحث فرويد دارد، تيمورتاش مشكلات علمى او را برطرف مى سازد.»
تصاویر/ چرچیل، استالین و روزولت در تهران
برگی از تاریخ جنگ جهانی دوم در پایتخت ایران
در روز ششم آذر 1322 و درست زمانی که قوای متفقین ایران را به اشغال خود درآورده بودند کنفرانسی در تهران با شرکت فرانکلین روزولت رئیس جمهور آمریکا، وینستون چرچیل نخست وزیر انگلستان و مارشال استالین از اتحاد جماهیر شوروی آغاز شد که هدف آن برنامه ریزی برای بازکردن جبهه دوم در غرب اروپا و شکست آلمان بود.
    صفحه  از ۲