من رهبر دانشجويان نبودم
روايت موسوي‌خوئيني‌ها از اشغال سفارت
آيت‌الله موسوي‌خوئيني‌ها درباره نظر امام‌خميني(ره) در رابطه با اشغال سفارت و آغاز جنگ ايران و عراق و نيز برخي تحليل‌ها در سال ٨٨ درباره اين واقعه توضيح داده است.
کشف مقبره پادشاه
امروز در تاریخ
تسخیر سفارت آمریکا به روایت ٤ روزنامه
٣ روز نخست آن ٤٤٤ روز
در این گزارش به بازخوانی اخبار اتفاقات سه روز اول این تسخیر در آبان‌ماه ٥٨ در چهار روزنامه سراسری؛ یعنی «کیهان»، «اطلاعات»، «جمهوری اسلامی» ارگان حزب جمهوری اسلامی و «انقلاب اسلامی» به صاحب‌امتیازی و مدیرمسئولی ابوالحسن بنی‌صدر، پرداخته‌ایم.
تهران را با چه طایی می‌نویسند؟!
به تماشای کوچه‌های دست‌نخورده پایتخت
چندبار به من و شما گفته شده که تهران چند ‌سال بیشتر نیست که پایتخت شده است؟ این جمله را بارها و بارها درهمین روزنامه‌ها خوانده‌اید، درهمین تلویزیون شنیده‌اید، درمدرسه، دانشگاه و کوچه و خیابان از زبان شهرداری و دیگر ارگان‌ها تا استاد دانشگاه شنیده‌اید.
تصاویر/ ماجرای عکس باورنکردنی
نقاش، تابلوی نقاشی، گربه و یک سطل آب
عکاس سرشناس امریکایی "فیلیپ هالسمن" یکی از مشهورترین عکس‌های سورئال را با کمک نقاش برجسته معاصر سالوادور دالی با صرف 6 ساعت وقت برداشت.
تصاویر دیده نشده از پیکر شهدای ایرانی در جبهه عراق
پس آغاز جنگ تحمیلی در آخرین روزهای شهریورماه 1359 عکاسان و مستندسازان ایرانی و غیر ایرانی یگانه راویان مصور مقاومتی بودند که 8 سال به طول انجامید.
(تصاویر) انقلاب به روایت عکاس فرانسوی؛ کردستان
در مجموعه عکس های "ژیل پرس" عکاس فرانسوی از انقلاب ایران تعدادی عکس از سفر او به قم، یکی از پایگاه‌های اصلی انقلاب اسلامی وجود دارد که شناخت او از آنچه در ایران در حال وقوع بود را به تصویر می‌کشد.
(تصاویر) علی امینی از جوانی تا پیری
به تازگی دو فایل صوتی از شنود مکالمه تلفنی شاه و علی امینی منتشر شده است که سند مهمی از وضعیت دربار و شاه در مواجه با تحولاتی است که به انقلاب اسلامی منجر شد.
    صفحه  از ۲
نگاه ویژه
پرطرفدار