مجله تاریخ -
تصاویر/ سفر انیشتین و دیدار با سرخپوستان و چاپلین
انیشتین در سفر به جنوب کالیفرنیا، به دانشگاه کالتک رفت که از او برای همکاری و تدریس دعوت کرده بود. پس از این دیدار، راهی جنوب کالیفرنیا شد و با چارلی چایلین ملاقات کرد. در بازگشت با بومیان هوپی مواجه شد و با آنان عکس گرفت.
تصاویر/ روز بدون خودرو در هلند
سال ۱۹۷۳ به دلیل گران شدن نفت اوپک دولت هلند اعلام کرد که در روز شنبه تمامی مردم باید بدون خودرو بیرون بیایند. مردم این کشور در وسط بزرگراه‌ها جمع شدند و پیک نیک خود را برگزار کردند.
تصاویر/ مدرنیسم اولیه
مجموعه‌ای از عکس‌های مدرن و نادر که در دهه‌های ۲۰ و ۳۰ گرفته شده است، در آخر هفته نمایشگاه لندن عکس‌ها نمایش داده می‌شود.
تصاویر/ مشکلات اقتصادی مردم مکزیک
بحران مالی مکزیک در دهه ۹۰ در مکزیک مشکلات فراوانی را برای مردم این کشور به وجود آورد. ه. این کشور به‌دلیل کسری بودجه‌های متوالی خود که به حدود ۷ درصد ارزش تولید (ناخالص داخلی) رسیده بود، قبل از سال ۱۹۹۴ مبادرت به انتشار اوراق قرضه کرده بود.
تصاویری تاریخی و دیده نشده از راه آهن شیکاگو در دهه ۱۹۴۰
سامانه قطار‌های تندرو شیکاگو یا متروی شیکاگو به مجموعه‌ای از قطار‌های تندرو و مسیر‌های تجهیز شده که در شهر شیکاگو و مناطقی که در همسایگی شهر واقع شده‌اند، اطلاق می‌شود.
تصاویر/ زندگی سیاسی جیمی کارتر
کارتر از همان ابتدای دوران زمامداری‌اش مجبور شد برای اجرای برنامه‌هایش با کنگره ایالات متحده آمریکا وارد یک مبارزه نفس گیر شود. نارضایتی‌های عمومی از تورم بی‌سابقه اقتصادی، صف‌های طولانی در مقابل پمپ بنزین‌ها و بحران سیاسی واشینگتن بر سر گروگان‌های آمریکایی در ایران نیز از جمله دیگر مشکلات فراروی کارتر بودند.
تصاویر خیره کننده از تاریخ
در زمان جنگ سرد و پس از پرتاب ماهوارهٔ اسپوتنیک-۱ توسط اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی به فضا، آمریکا به فکر ایجاد سازمان فضایی ملی خود افتاد و ناسا در ۲۹ ژوئیهٔ ۱۹۵۸ با امضای رئیس‌جمهور وقت دوایت آیزنهاور جای کمیتهٔ رایزنی ملی هوانوردی آمریکا (ناکا) را گرفت و بنیادگذاری‌شد.
تصاویر/ چرا مهاتما گاندی در تاریخ ماندگار شد؟
تصاویر کمیاب از رهبر استقلال هند
مهاتما گاندی ۲ اکتبر ۱۸۶۹ به دنیا آمد. او ملت هند را در راه آزادی از استعمار امپراتوری بریتانیا رهبری کرد. فلسفه بدون خشونت گاندی به نام ساتیاگرا‌ها (در سانسکریت به معنای تلاش و کوشش برای رسیدن به حقیقت) روی بسیاری از جنبش‌های مقاومت بدون خشونت در سراسر جهان و تا امروز تاثیر گذارده است.
تصاویر تاریخی و دیده نشده از بوئینگ ۷۴۷، ملکه آسمان‌ها
بوئینگ ۷۴۷ حاصل تلاش ۵۰ هزار نفر از کارکنان بوئینگ بود که با لقب «باورنکردنی‌ها» شناخته می‌شدند. این افراد شامل کارکنان ساختمانی، مکانیک‌ها، مهندسان، کارکنان اداری و مدیرانی بودند که بوئینگ ۷۴۷ افسانه‌ای را به واقعیت تبدیل کردند. جالب است که با وجود محدودیت‌های موجود در دهه‌ی ۶۰ میلادی، آن‌ها این کار را در کمتر از ۱۶ ماه به انجام رساندند.
تصاویر/ شورش‌های خیابانی سیاهپوستان
صدور حکم دو سال زندان برای پلیسی که این جوان را به قتل رسانده بود، بهانۀ آغاز این اعتراض‌ها بود. حقوق شهروندی برای سیاهان، راه درازی را در آمریکا طی کرده است. این قشر از جمعیت آمریکا که غالب آنها، نوادگان برده‌هایی هستند که به آمریکا آورده شده اند، سال‌های متمادی از داشتن حقوق برابر با سفیدپوست‌ها محروم بودند.
تصاویر/ عملکرد اتحادیه‌های صنفی زنان در تاریخ
بسیاری از زنان اصلاح‌طلب معروف قرن بیستم به نحوی با این باشگاه در ارتباط بودند: از جمله جین آدامز، مری مک داول، لیلیان ولد و الینور روزولت را می‌توان در میان زنان این اتحادیه مشاهده کرد. آغاز WTUL به سال ۱۹۰۲ در نیویورک برمی‌گردد که در آنجا زنان، و به ویژه زنان خانه‌دار، برخی محصولات را تحریم کردند و توجه ویلیام والینگ –جمهوری‌خواه سوسیالیست- را به خود جلب کردند.
تصاویر/ عجیب‌ترین سخنرانی قذافی در سازمان ملل
قذافی پیشنهاد کرد که مقر سازمان ملل به لیبی منتقل شود، زیرا رهبران کشور‌ها باید مدت زیادی در هواپیما باشند تا به آمریکا برسند و نیز به این دلیل که ممکن است القاعده بار دیگر نیویورک را هدف قرار دهد. وی بار دیگر پیشنهاد کرد که اسرائیل و فلسطین یک کشور جدید با نام اسراطین تشکیل دهند.
تصاویر/ اختراع تاثیر گذار رودلف دیزل
او در سال ۱۸۹۴ موفق به اختراع موتوری شد که دیزل نام گرفت. اولین موتور دیزل موفق او در سال ۱۸۹۷ عمل کرد. موتور دیزلی او در لوله‌کشی، تولید برق و آب، خودروسازی و صنعت دریایی و معادن، حوزه‌های نفتی، کارخانه‌ها، و حمل‌و‌نقل مورد استفاده قرار گرفت و موجب تحولی عظیم شد.
تصاویر/ خانواده اشرافی و قدرتمند در روسیه
صعود خاندان رومانوف به قدرت از زمان ازدواج آناستازیا زاخارینا با ایوان چهارم آغاز شد. وی دختر فردی به نام رومان زاخارین یوریف بود که بعداً نام خاندان رومانوف از وی گرفته شد. بعد از مرگ ایوان، پسر کوچک وی فیودور به سلطنت رسید.
اسناد کمک کلینتون به پیروزی یلتسین در انتخابات
کلینتون رفتاری مانند یک شاگرد دبیرستانی داشت و از شدت خنده شکمش را گرفته و اشک از چشمانش جاری بود. در این لحظات یلتسین نیز لحظه به لحظه بیشتر نیشش باز می‌شد و حتی خنده کوچکی هم کرد و در نهایت با دست اشک چشمش را پاک کرد.
    صفحه  از ۱۶۵
پرطرفدار