محاکمه تاریخی یک جسد
وحشتناک‌ترین محاکمه تاریخ
مردان با تجربه واتیکان، بر این اعتقاد بودند که قدرت سیاسی می‌بایست در دست سیاست‌مداران باشد. هر چند، فراموشی این امر گاهی باعث وقوع حوادثی می‌شد که جبران‌ناپذیر بود. روایت زیر نمونه‌ای مهم از این سنخ حوادث است.
تصاویر دیدنی از رویدادهای چهل سال پیش
۱۹۷۷ به روایت تصویر
چهار دهه پیش، جیمی کارتر به عنوان سی و نهمین رئیس جمهور آمریکا سوگند یاد کرد، نسخه اصلی جنگ ستارگان بر روی پرده سینما ها رفت، اولین بشکه نفت از خط لوله آلاسکا استخراج شد، شهر نیویورک از مشکل خاموشی های گسترده رنج می برد، ریدیوشک میکرو کامپیوتر جدید TRS-80 را معرفی کرد، "پله" ستاره فوتبال برزیلی بازی خداحافظی خود را در ژاپن انجام داد، و بسیاری موارد دیگر که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.
تصاویر/ تظاهرات ضد جنگ آمریکایی‌ها در مقابل پنتاگون
پنجاهمین سالگرد
۲۱ اکتبر ۲۰۱۷، تظاهرات هزاران نفری آمریکایی‌ها در مخالفت با جنگ ویتنام در مقابل پنتاگون، پنجاه ساله می‌شود.
کشته شدن
امروز در تاریخ
اشغال پیونگ‌یانگ
امروز در تاریخ
داستان یک عکس
عکسی از چه گوارا اثر رنه بری
در پنچاهمین سالمرگ چه گوارا، آژانس عکس مگنوم داستان عکسی را روایت می کند که به عنوان یک سمبل برای بسیاری از هواداران انقلاب کوبا و دیگر انقلاب های آزادی خواهانه در سراسر جهان تبدیل شده است.
خاموشی خالق روشنایی
توماس آلوا ادیسون، مهندس، مخترع، دانشمند و کارآفرین بزرگ آمریکایی ۱۸ اکتبر ۱۹۳۱ چشم بر جهان فروبست. او چشم جهانی را به اختراعات بی‌بدیل خود روشن کرده بود.
دستگیری
امروز در تاریخ
فرار انیشتین از آلمان نازی
۱۷ اکتبر سال ۱۹۳۳ آلبرت انیشتین، دانشمند بزرگ با فرار از دست حکومت نازی عازم آمریکا شد.
اعدام
امروز در تاریخ
زندگی شومِ معروف‌ترین جاسوس زن در تاریخ
اطلاعات جدید از معروف‌ترین جاسوس زن در فرانسه
صد سال پیش، این زن پایتخت‌های اروپا را به‌زانو درآورده بود. یک "زن افسونگر" که به رقص‌های مسحورکننده و عجیب شهرت داشت. در میان عشاقش وزرا، صنعتگران و ژنرال‌ها حضور داشتند.
تصاویر/ فیدل کاسترو، ۲۰۱۶ - ۱۹۲۶
چهره‌ها: یک زندگی در قاب
نگاهی به زندگی فیدل کاسترو، رئیس جمهور پیشین کوبا و یکی از کاریزماتیک‌ترین رهبران جهان، در قاب عکاسان آژانس عکاسی مگنوم
شلیک به
امروز در تاریخ
    صفحه  از ۱۳۲
نگاه ویژه

پایان شمال سبز

در نقشه گوگل، استان‌های سرسبز شمالی کشورمان به‌خوبی دیده می‌شوند. از تمام ساحل دریای خزر، سرسبزترین بخش آن سواحل ایران است

رابطه عجیب خجالت و خلاقیت!

سال ١٩٣٩ بود. مدیر یک شرکت تبلیغاتی که از کم‌بودن ایده‌های خلاقانه تبلیغاتی میان کارمندانش به ستوه آمده بود، تصمیم جالبی گرفت: به‌جای اینکه هر یک از کارمندانش، به صورت جداگانه فکر کنند و تلاش کنند ایده‌ای خلاقانه به‌دست آورند، آنها را دور هم جمع کرد تا در کنار هم جلسه ایده‌پردازی خلاقانه برگزار کنند.

جرم نسل‌کشی در میانمار

جمهوري سوسياليستي متحده ميانمار با ٥٥ ميليون نفر جمعيت که ١٠ درصد آن مسلمان و بقيه بودايي هستند، در سال‌هاي اخير بحران‌هاي انساني عظيمی را تجربه کرده است.