تصاویر/ خودکشی اسرارآمیز مرلین مونرو
در پنجم اوت سال 1962 چه رخ داد
دکتر گرینسون در ساعت 3:30 خود را به آپارتمان مونرو می رساند و پس از آنکه شیشه پنجره اتاق خواب را می شکند و وارد اتاق می شود با جسد بی جان ستاره سینما مواجه می‌شود. به گزارش پزشکی قانونی دلیل مرگ مونرو مسمومیت شدید به خاطر مصرف بیش از حد نوعی مسکن خواب آوربوده است.
تصاویر/ جنگ امریکا با کره‌شمالی
آتشی که 70 سال قبل روشن شد
تصاویر/ به‌ آب‌ انداختن کشتی تایتانیک
یکصد و پنج سال ازحادثه غرق شدن کشتی اقیانوس پیمای تایتانیک می گذرد و هنوز تصاویر و اسناد برجامانده از این کشتی مورد توجه جهانیان است.
تصاویر/ مشهورترین نقاش زن معاصر
63 سال پس از مرگ نقاش سوررئالیست مکزیکی "نیکلاس مورای" عکاس و دوست نزدیک او شماری از عکس های رنگی که در زمان حیات هنرمند برداشته را در موزه هنر آمریکای لاتین به معرض بازدید عموم گذاشته است.
تصاویر/ ورود آمریکا به جنگ جهانی اول
آوریل سال جاری، صدمین سالگرد ورود رسمی آمریکا به جنگ جهانی اول است. آمریکا در پی حمله زیردریایی آلمان به یک کشتی انگلیسی و کشته شدن صدها آمریکایی و نیز دخالت آلمان در امور داخلی مکزیک، وارد جنگ جهانی اول شد.
تصاویر/ نقاشی‌های پیکاسو با نور!
44 سال پیش در چنین روزی در 8 آوریل 1973میلادی "پابلو پیکاسو" نقاش اسپانیایی و مبتکر سبک کوبیسم از دنیا رفت؛ او که به شكستن مرزها در كار خود معروف بود در کنار خلق آثار برجسته ای چون تابلوی "گرنیکا" مجموعه ای کم نظیر دارد که با نور نقاشی کرده است.
آلبوم رنگی از سن‌پترزبورگ، 80 سال قبل
به بهانه انفجار تروریستی
"سن پترزبورگ" که در جهان به خاطر جاذبه های گردشگری شناخته می‌شود ساعاتی قبل با یک حمله تروریستی که هنوز هیچ گروهی مسئولیت ان را بر عهده نگرفته به صدر اخبار جهان آمد. این حادثه زمانی رخ داد که یک عامل انتحاری خود را در متروی شهر منفجر کرد و موجب کشته شدن دست کم 11 نفر و زخمی شدن 45 نفر شد. در پی این انفجار شهر در حالت آماده باش قرار گرفت، تمامی خطوط مترو بسته شد و شهرداری استفاده از اتوبوس و تراموا را برای شهروندان رایگان اعلام کرد. دولت نیز سه روز عزای عمومی اعلام شده است.
تصاویر/ نخستین زن عکاس در خط مقدم جبهه
"گردا تارو" نخستین زنی است که در خطوط مقدم جبهه عکاسی کرد و در خط مقدم نیز کشته شد.
سه عکس دیده‌نشده از دکتر مصدق
به مناسبت سالروز تولد نخست وزیر ملی گرا
سه عکس دیده نشده از دکتر مصدق در سفر به هلند و در بدو ورود به فرودگاه "آمستردام" در 27 آبان 1330 یعنی شش ماه پس از آغاز دوران نخست وزیری؛ در این عکس مرحوم دکتر مصدق همراه با ضیا اشرف بیات دخترش دقایقی پس از ورود به این کشور با خبرنگار خارجی گفتگو می‌کند.
آلبوم کمتردیده‌شده از بنیانگذار ساواک
تیمور بختیار چگونه به قدرت رسید؟
56 سال پیش در چنین روزی تيمور بختيار، نخستين رئيس سازمان امنيت و اطلاعات كشور (ساواك) برکنار و حسن پاکروان جانشین او شد؛ این آغازی بر غضب شاه و دربار به این چهره بانفوذ امنیتی اطلاعاتی بود که در نهایت به ترور او ختم شد.
    صفحه  از ۱۰۴