ده خودروی پرفروش سال 96
حجم بازار خودروی ایران به مرز یک میلیون و ششصد هزار دستگاه رسید
بر این مبنا تولید خودرو در ایران با نرخ رشدی چشمگیر و 13 درصدی به بیشترین حجم خود در 5 سال اخیر رسیده است گرچه هنوز هم تولیدکنندگان ایرانی از آمار 1.653 میلیون دستگاهی تولید اتومبیل در سال 90 عقب هستند. در عین حال بخش واردات نیز با مشکلات گسترده‌ای که از ناحیه دولت به ان واردات شد افت محسوسی را تجربه کرد و با کاهشی 7 درصدی به مرز 71 هزار دستگاه محدود شد.
کیکس 2018، جانشین جوک در ایران
پارس خودرو سال 97 یک کراس اوور کامپکت ژاپنی تولید یم‌کند
نمای جلوی کیکس آشنا است و به چراغ‌های مشهور و بومرنگی نیسان و نیز جلوپنجره وی-موشن مزین است. در بخش عقب این خودرو نیز المان‌های قدیمی و رادیکال نیسان مورانو کاملا به چشم می آید. عناصری که پیش‌تر در خودروی کانسپت سوای (SWAY) نیز مشاهده شد. این خودرو بر مبنای پلت‌فرمجدید نیسان تکوین و توسعه یافته است، پلت‌فرمی که با مدل جوک همسان و مشترک است.
وزیر صنعت، معدن و تجارت دیروز در شرایطی برای رونمایی از کتاب «مسوولیت‌های اجتماعی ایران خودرو» راهی این شرکت شد که در سخنرانی خود، ضمن هشدار به خودروسازان بابت بهبود کیفی محصولاتشان، سال ٩٧ را سال ارتقای کیفی خودرو‌های داخلی دانست.
رنو تالیسمان، بهترین خودروی سال ۹۶ ایران
با کسب بیش از ۲۸ درصد آرای شرکت‌کنندگان در نظرسنجی فرادید صورت گرفت
مجموع آرایی که در سه روز پیاپی از بازدیدکنندگان از سایت گردآوری شد 14011 رای بود که در نهایت خودروی جذاب رنو تالیسمان با به دست آوردن 28.79 درصد کل آرا و کسب 4035 رای توانست به عنوان خودروس یال 1396 از نگاه مردم ایران انتخاب شود. درباره ویژگی‌های تالیسمان بارها صحبت شده اما سدان فرانسوی در بدو ورود به ایران توانسته علاوه بر شکست رقبای کره‌ای و ژاپنی، ترند کلی بازار را هم تغییر داده و خریداران شاسی‌بلند دوست را به واسطه ویژگی‌های برجسته خود به سمت ابتیاع سدانی متوسط، اسپورت، زیبا، ایمن و کم مصرف سوق داده است. فروش تالیسمان در سال 96 در بازار ایران بیش از 10 هزار دستگاه بوده است.
امیرحسین قناتی، مدیرکل دفتر صنایع خودرو و نیرومحرکه در جلسه شورای سیاستگذاری و نظارت بر صنعت خودرو اظهار کرد: برنامه امسال رسیدن به تولید یک میلیون و ششصد هزار دستگاه خودرو در سال ۹۶ بود، تا پایان ۲۰ اسفندماه بیش از یک میلیون و چهارصد هزار دستگاه خودرو سواری تولید کردیم که تا پایان سال بیش از ۹۸ درصد برنامه را محقق می کنیم.
اتومبیل‌های برتر ایران در سال 96
پانزده خودرو به انتخاب فرادید را بشناسید
ما در وبسایت فرادید نگران خودروسازی ایران هستیم اما بیش از آن به مردمی وابسته‌ایم که هرروزه به امید ورود مدل‌های جدید، ظهور تحول و بروز توسعه صفحه ما را در جهان بی انتهای اینترنت رصد می‌کنند. این خوانندگان همان خریداران اتومبیل‌های دمده، قدیمی و ناایمن وطنی از قبیل پراید، 405 و سمند هستند که از صنایع داخلی بابت 40 سال حمایت بی شائبه انتظار کیفیت و ایمنی در کنار قیمت مناسب دارند.
تویوتا کمری ۲۰۱۸، پادشاه ماشین‌ها
نگاهی به آمار فروش ماه فوریه ۲۰۱۸ بازار آمریکا
اگر بخواهیم سه خودروی فورد اف150، تویوتا کمری و نیسان ایکس تریل را به عنوان برندگان بزرگ این ماه بازار آمریکا معرفی کنیم، لاجرم نام بازندگان این ماه را هم باید بیاوریم که از بین همه خودروهایی که روند فروش رو به افولی دارند نام هوندا سی‌آر-وی با منفی 19 درصد، شورولت سیلورادو با و دوج رام با از همه بیشتر به چشم می‌آید.
پراید، خودرو ناکام سال ۹۶
بررسی صنعت خودروی ایران در سالی که گذشت
با بررسی شرایط تولید پرفروش‌ترین خودرو یک دهه اخیر بازار ایران و بررسی برنامه تولید شرکت سایپا در سال 97، ناقوس مرگ برای پراید به صدا درآمده است
رنو کوئید از نگاه نشریات جهانی
جانشین پراید واقعا چگونه خودرویی است؟
به نظر می رسد هرچقدر این محصول چند ملیتی در ایران با انتقادات گسترده مواجه شده ولی واقعا خودرویی خوبی به نظر می رسد و نمونه فول اپشن و ایمن تر آن محصولی مناسب جهت خریداران ایرانی است.
سایپا برد، بن رو به رنو رسید
آغاز کار جوینت ونچر رنو-ایدرو از سال آینده
آنگونه که این منبع آگاه گفته، سایت بن رو تحویل جوینت ونچر سه جانبه رنو، ایدرو و ناصح شده و از سال آینده فعالیت تولیدی خود را آغاز خواهد کرد. خبری که در صورت اجرایی شدنش و تحقق کامل همه بندهای قرارداد می تواند سرآغاز اتفاقی خوش برای صنعت خودروی ایران و جذب سرمایه گذاری خارجی در این بخش باشد.
مدیر عامل سایپا:
قیمت عرضه مدل پایه این خودرو حدود 30 میلیون تومان خواهد بود که البته روی پلت‌فرم‌ها شش مدل خودروی مختلف تولید می‌شود.
شرکت‌های خودروسازی ماروتی سوزوکی و هوندا قصد دارند خودرو‌های هیبریدی ویژه‌ای برای بازار هند طراحی و تولید کنند.
ده خودروی چینی پرفروش سال 96
نگاهی به عملکرد بهترین اتومبیل‌های چینی در بازار ایران
سهم بازار چینی ها در حالی در سال 96 به بالای 12 درصد کل بازار رسیده که این گروه از خودروسازان تا پیش از سال 90 سهمی 1 درصدی از بازار ایران داشتند. دانگ فنگ اچ 30 کراس هماحتمالا تا پایان 96 فروش کل خود را به بیش از 30 هزار دستگاه خواهد رساند.
نشست خبری هیات‌مدیره انجمن قطعه‌سازان ایران دیروز در شرایطی با حضور نمایندگانی از وزارت صنعت، معدن و تجارت و همچنین خودروسازی برگزار شد که برآیند اظهارات آن‌ها نشان می‌دهد توافقی کلی بر سر حذف خودرو‌های قدیمی در یک بازه زمانی حداقل دو ساله، صورت گرفته است.
    صفحه  از ۶۹