تسلا کمر به قتل بنز و ب.ام.و بسته
گزارش جالب اشپیگل از نگرانی برندهای آلمانی درباره رقابت با سازندگان جدید خودروهای الکتریکی
اینکه در سال های آتی چه بر سر صنعت خودروی آلمان خواهد آمد چندان مشخص نیست اما می توان پیش بینی کرد نقش پررنگ برندهای آلمانی در این بخش از بازار احتمالا با ورود تسلا و سازندگان چینی مشابه تا حدود زیادی کمرنگ خواهد شد و حتی احتمال تلفات بالا و حذف برخی از مهمترین خودروسازان آلمانی از بازار نیز وجود دارد.
واردات با ژست تولید ملی!
خودروسازان داخلی در تلاشند درآمد واردات خودرو را نیزتصاحب کنند
صرف نظر از همه عیوبی که در صورت ورود خودروسازان داخلی به پروسه واردات احتمال ایجادشان بالاست، باید این سوال را از مسئولان دو شرکت سایپا و ایران خودرو پرسید که به جای واردات محصولاتی مانند 301 و 508 یا تلاش برای واردات خودروهای کیا و نیسان، چرا روی ایرادات انبوه دو خودروی دنا و ساینا تمرکز نمیِ کنید؟ چرا وضعیت آشفته خدمات پس از فروش محصولاتتان را سامان نمی دهید؟
نیسان قشقایی یکی از کراس‌اورهای ایمن در بازار ایران است. این اتومبیل در آزمون ایمنی یورو ان‌کپ سال ۲۰۱۴ موفق به کسب ۵ ستاره زرد رنگ کامل شد. امروز قصد داریم تا نگاهی به ایمنی ایمنی خودرو داشته باشیم.
فورد، دوج‌ یا شورولت؛ پادشاه شمال کیست؟
ویدئو/ مقایسه در بدترین شرایط آب و هوایی
برای رسیدن به جزایر فاندلند و لابرادور در شمال کانادا باید 75 مایل را می پیمودیم و در حین مسیر سواری با دوج رام که مثل یک تخت بزرگ است، نرم و راحت بود. بعد از سوار شدن به کشتی حالا در جزیره ای بسیار زیبا به دنبال بررسی توانمندی های هر یک از این سه خودرو هستیم
سوناتا یکی از مشهورترین محصولات شرکت هیوندای است. هیوندای سوناتا مدل ۲۰۰۶ در آزمون ایمنی یورو ان‌کپ توانست نتیجه‌ی خوبی را در کارنامه‌ی خود ثبت کند و به عنوان یکی از خودروهای نسبتا ایمن دوره‌ی خود شناخته شود. ابتدا نظر شما را به کلیپ تست ایمنی این خودرو جلب می‌کنیم.
در زمینه قیمت گذاری خودرو
دولت موظف به فراهم سازی شرایط اقتصادی کشور برای بهبود وضعیت بازار خودرو است و باید با الزام خودروسازان به ارتقای سطح کیفی خودروها قیمت مناسبی برای عرضه آنها تعیین نماید.
نشریه اشپیگل فاش کرده است که خودروسازان آلمانی از دهه 1990 در مذاکرات پنهانی به دنبال هماهنگی فعالیت‌های مربوط به تکنولوژی، هزینه‌ها، تامین‌کنندگان قطعه، استراتژی‌ها و سیستم‌های کنترل‌کننده آلایندگی موتورهای دیزلی بوده‌اند.
آتیه درخشان شاسی بلندها
همه نشانه های آماری و بازاری از رشد سریع خودروهای این کلاس در جهان خبر می دهد
اگرچه میزان وفاداری به سدان ها کاهش یافته اما هنوز هم در بازار حضور دارند. سدان ها هنوز هم نقش پررنگی را در بازار ایفا می‌کنند و به این زودی‌ها حذف نخواهند شد. جالب تر از همه این موارد این است که بازار ایران هم به شدت در حال اغییر مسیر از خرید سدان و هاچ بک به سمت کراس اوور است و آمارهای تولید و واردات خودرو در سال 95 همه حکایت از خیز بلند این کلاس جدید خودرویی برای حذف رقبا دارد.
بررسی هاچ بک اسپورت هیوندای آی30 که در شرف ورود به ایران است
بررسی سایت استرالیایی کار ادوایس (caradvice) از نسل جدید هیوندای آی30 SRنشان می‌دهد این هاچ بک متوسط کره ای از سواری راحت و سطح رانندگی باثباتی بهره می‌برد و در مقایسه با نسل قبل اصلاحات بسیاری به خود دیده است.
آیا
آینده خودروهای الکتریکی
با کمال تاسف باید بگوییم با همه حس مثبتی که لحن ایلان ماسک دارد اما این ایده عملی نیست چرا که جدا از بحث تغییر ساختار صنعت قطعه سازی، باید تولید برق نیز با افزایش فراوانی روبرو شود و در عین حال زیرساخت های لازم جهت تامین انرژی این تعداد ماشین فراهم گردد.
    صفحه  از ۱۵
نگاه ویژه

چند نکته درباره قتل آتنا پس اعدام قاتل آتنا

مردی که آتنا، دختر خردسال، را به قتل رسانده و سپس قطعه‌قطعه کرده بود، اعدام شد. شاید جز با این قتل روح آزرده جامعه ما آرامش نگیرد و چاره‌ای جز آن نباشد، اما این موضوع نباید نکات مهم دیگری را تحت‌الشعاع خود قرار دهد!

حاشیه‌ای بر سخنان استاد اکبر گلپایگانی

سخنان استاد اکبر گلپایگانی و گله‌هایش از استاد شجریان بازتاب بسیاری داشت و محل بحث و نزاع مخالفان و موافقان قرار گرفته است. لب کلام ایشان این است در دوره‌ای که جریان حفظ و اشاعه و چاووش، سردمدار موسیقی در کشور بود و حتی نهادهای دولتی به نوعی در سیطره آنها قرار داشتند و گفتمان آنها گفتمان مسلط بود، جفاهایی...

صادق زیباکلام/ نطق ترامپ، پیروزی ایران

سخنرانی ترامپ درمجموع خیلی محتاط‌تر، پخته‌تر و شاید از برخی جهات، عمیق‌تر از آن بود که از او انتظار می‌رفت. بخش‌های زیادی از سخنان او، باز برخلاف انتظار، در تجلیل از ارزش‌هایی که آمريكایی‌ها آنها را از آنِ خود می‌دانند، بود؛ اما بايد به رئيس‌جمهور ایالات متحده یادآور شد بسیاری از ملت‌ها و تمدن‌های دیگر...