راه‌های زنده ماندن یک شرکت
چطور با شکت روبرو نشویم؟
خودشناسی
همیشه به دنبال کار مورد علاقه‌تان باشید
صحبت کردن و نوشتن درباره کار مورد علاقه آسان و ساده است، اما عملی کردن ایده‌ها و امرار معاش، مساله دیگری است. بسیاری از ما کاری را که دوست داریم انجام نمی‌دهیم چون که در قید و بندهایی چون تعهدات، ترس یا فقدان خودشناسی گرفتاریم.
چطور به تصمیمات شغلی معقول برسیم؟
هر مدیری در موقعیت‌های کاری مختلف به اتخاذ تصمیمات منطقی و معقولی نیاز دارد که موثر بودن آنها موجب می‌شود تا یک مدیر بتواند بر سایر مدیران برتری یابد و شرایطی را به وجود بیاورد که کارکنان سازمان با خیال راحت به او و تصمیماتی...
هیچ ترسی را به درون خود راه ندهید
شاید خیلی از شما فقط به این دلیل از کاری که دارید لذت نمی‌برید و در محیط کاری‌تان احساس شادی نمی‌کنید که از وقوع مسائلی خاص در کارتان می‌ترسید، وجود همین ترس و بیم هاست که شما را از پیشرفت بازداشته است.
۹ اشتباه که در ۱۰ دقیقه اول روز کاری مرتکب می شویم
۱۰ دقیقه اول روز کاری شما برای بهره‌وری ۸ ساعت بعدی بسیار مهم و حساس است. اگر دیر به دفتر کار برسید یا در صندوق دریافت ایمیل‌تان که لبریز شده‌است، غرق شوید، حواس‌تان به آسانی پرت می‌شود و در باقی روز تمرکز برایتان بسیار دشوار...
روایت عشق و نفرت میان جابز و گیتس
رقابت دو سیستم‌عامل یا جنگ دو شرکت بزرگ
بیل گیتس و استیو جابز هرگز واقعا و کاملا با یکدیگر کنار نیامدند. در طول یک دوره حدودا 30 ساله، این دو از متحدانی محتاط به رقبای جدی و در نهایت چیزی شبیه به دوستی رسیدند.