قیمت طلای جهانی امروز ۱۴۰۱/۰۴/۰۹

قیمت طلای جهانی امروز ۱۴۰۱/۰۴/۰۹

قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار امروز ۹ تیرماه تا لحظه تنظیم گزارش به ۱۸۱۷ دلار و ۲۲ سنت رسید.

کد خبر : ۱۰۸۲۶۸
بازدید : ۵۶۳

فرادید | قیمت طلا سقوط کرد و وارد کانال ۱۸۱۷ دلار شد. امروز ۹ تیرماه قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار با کاهش ۰.۹۴ درصد به ۱۸۱۷ دلار و ۲۲ سنت رسید.

در روز گذشته قیمت اونس طلا و نقره هر دو با اندکی کاهشی رو به رو شدند. نوسانات در شاخص دلار در اواسط هفته موجب عقب نشینی گاو‌های بازار طلا شد.

به گزارش فرادید؛ دلار آمریکا پس از افزایش شدید روز سه شنبه ثابت بود و باعث شد طلا برای خریدارانی که سایر ارز‌ها را دارند جذابیت کمتری داشته باشد.

قیمت طلا در جلسه قبل در محدوده محدودی قرار گرفت، زیرا سرمایه‌گذاران بین فشار ناشی از چشم‌انداز افزایش نرخ بهره و حمایت از ریسک‌های رکود گرفتار شده بودند.

سیاست‌گذاران فدرال رزرو ایالات‌متحده وعده افزایش سریع بیشتر نرخ بهره را برای کاهش تورم بالا در روز سه شنبه دادند، اما از ترس فزاینده سرمایه‌گذاران و اقتصاددانان مبنی بر اینکه هزینه‌های وام گیری به شدت بالاتر باعث رکود شدید خواهد شد، عقب‌نشینی کردند.

اگرچه طلا به عنوان یک محافظ تورم در نظر گرفته می‌شود، اما نرخ بهره بالاتر و بازده اوراق قرضه، هزینه فرصت نگهداری شمش را افزایش می‌دهد که سودی به همراه ندارد. بازدهی ۱۰ ساله خزانه‌داری ایالات‌متحده کاهش یافت و از طلا حمایت کرد.

ایالات‌متحده واردات جدید طلای روسیه را ممنوع کرد و طبق تعهدات رهبران گروه هفت در این هفته برای مجازات بیشتر روسیه به دلیل تهاجم این کشور به اوکراین عمل کرد.

فیلیپ استریبل، استراتژیست ارشد بازار در Blue Line Futures، گفت: که موضع فدرال رزرو برای تشدید تهاجمی سیاست‌های پولی خود بر احساسات سرمایه گذاران خرد تاثیر می‌گذارد. با این حال، وی افزود که اگر اقتصاد ایالات متحده وارد رکود شود، بانک مرکزی ایالات متحده مجبور خواهد شد برخی از افزایش نرخ‌های خود را معکوس کند، که جرقه‌ای برای رالی بعدی طلا خواهد بود.

او گفت: «در حال حاضر، شما می‌خواهید به فرصت‌های خرید استراتژیک نگاه کنید.» او گفت: «شما شاید می‌خواهید با قیمت حدود ۱۸۰۰ دلار بخرید و با قیمت ۱۸۷۵ دلار سود کسب کنید، زیرا قیمت هنوز در یک محدوده گیر کرده است. کاری که شما نمی‌خواهید انجام دهید این است که کل پوزیشن خود را با قیمت ۱۸۷۵ دلار خریداری کنید.»

فرانک مک گی، فروشنده فلزات گرانبها در Alliance Financial گفت: که انتظار دارد قیمت طلا همچنان به کاهش خود ادامه دهد، زیرا واقعیت افزایش نرخ بهره واقعی بر احساسات سرمایه گذاران تأثیر می‌گذارد.

قیمت طلا

۰
نظرات بینندگان
سایر رسانه ها
تازه‌‌ترین عناوین
پربازدید