جمهوریت و قائم مقام اجرایی

جمهوریت و قائم مقام اجرایی

کسانی که صرفا به دنیال مساله جمهوریت هستند و همه چیز را به رای مردم واگذار کرده و اسلام را در نظر نمی‌گیرند، راه امام را نمی‌روند همان طور که افرادی که تنها و تنها اتکا امور را به خیرخواهان واگذار می‌کنند از راه امام دور هستند.
مذاکره با آمریکا هیچ نتیجه‌ای ندارد
مقام معظم رهبری:

مذاکره با آمریکا هیچ نتیجه‌ای ندارد

نباید همچنان که مدتی بیهوده منتظر برجام ماندیم حالا در انتظار اقدامات اروپایی‌ها یا مسائل دیگر معطل بمانیم بلکه باید به داخل دل ببندیم و همه توان را برای رونق تولید به‌کار‌گیریم.
FATF و منافع کلان

FATF و منافع کلان

باید بررسی‌ها از سوی نهاد‌های ذی‌ربط انجام شده و در نهایت تصمیم‌گیری نهایی صورت گیرد. فارغ از آنکه یک موضوع در نهایت به نفع یا ضرر کشور است، آنچه بیشترین اهمیت را دارد، تصمیم‌گیری نهایی در رابطه با آن است.
چه کسی

چه کسی "سرلیست" اصولگرایان خواهد بود؟

در صورتی که جبهه پایداری از ائتلاف جدا شود و فهرست جدا دهد، محتمل است که جلیلی سرلیستشان شود، اما احتمال دارد که برخی نامزد‌های دو فهرست هم مشترک شوند. در این صورت سعید جلیلی در فهرست اصولگرایان کجا قرار خواهد گرفت؟
وقت حاشیه نیست

وقت حاشیه نیست

امروز بیش از هر زمان دیگری نیازمند آرامش هستیم و درست نیست که با حاشیه‌سازی به‌دنبال اهداف جناحی باشیم. شهروندان از این سیاسی‌بازی‌ها خسته شده‌اند و همه باید بدانیم که اگر ادعای‌مان خدمت به مردم و ولایتمداری است، باید به دنبال منافع کشور باشیم.
ساختار سیاسی فرقه‌ای

ساختار سیاسی فرقه‌ای

در لبنان ساختار سیاسی این‌گونه بود که قدرت اصلی در دست رییس‌جمهور مارونی و سپس نخست‌وزیر اهل سنت و در ادامه رییس مجلس شیعه قرار داشت. حتی استخدام کارکنان دولتی و آموزشی نیز بر اساس نسبت‌هایی میان این اقوام و مذاهب بود.
ناامیدی نتانیاهو از کاخ سفید
«تایمز آو اسرائیل» گزارش داد

ناامیدی نتانیاهو از کاخ سفید

همزمان با دور جدید تحریم‌های آمریکا علیه ایران، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی گفت: برای مواجهه با ایران نباید روی آمریکا حساب باز کرد. وزارت‌خارجه آمریکا ضمن تمدید معافیت‌ها در زمینه همکاری هسته‌ای غیرنظامی با ایران از اعمال تحریم‌هایی جدید خبر داد.
اعظم طالقانی؛ فراتر از سایه پدر

اعظم طالقانی؛ فراتر از سایه پدر

هر چه باشد او كسي بود كه شانه به شانه پدر برابر بي‌عدالتي‌ها و براي به ثمر رساندن يك انقلاب مبارزه كرد و همچون او تا چند ماه پيش از پيروزي انقلاب در زندان روزگار گذراند.
واکنش اروپا به گام چهارم
پژوهشگر ارشد مسائل بین‌الملل تحلیل کرد

واکنش اروپا به گام چهارم

برآورد اروپا این است که گام‌های برداشته شده فعلی ایران هنوز عبور از خط قرمز آن‌ها نیست از این‌رو باید منتظر باشیم و ببینیم در گام چهارم چه اقدامی در دستور کار ایران قرار می‌گیرد.
چراغ سبز ریاض برای تهران
نماینده عربستان در سازمان ملل نشان داد:

چراغ سبز ریاض برای تهران

جنگ یمن به اصلی‌ترین اختلاف تهران و ریاض در منطقه تبدیل شده است و مقامات جمهوری اسلامی تاکید می‌کنند که هرگونه پیشرفت در گفتگو با عربستان به توقف جنگ یمن بستگی دارد.
سرلیست اصلاح طلبان چه کسی است؟

سرلیست اصلاح طلبان چه کسی است؟

صوفی یک نکته مهم دیگر را مطرح کرد و آن تغییر حوزه انتخابیه پزشکیان از تبریز به تهران است: «آقای پزشکیان در سه دوره هشتم، نهم و دهم نماینده مردم تبریز در مجلس بود؛ امکان دارد در این دوره از تهران کاندیدا شود».
تله تحریمی آمریکا برای ایران
مکانیزم وزارت خزانه‌داری آمریکا برای کار با ایران ارائه شد

تله تحریمی آمریکا برای ایران

به گفته وزارت خزانه‌داری آمریکا، این مکانیزم به جامعه بین‌المللی کمک می‌کند تا به دادوستد برای حمایت از مردم ایران ادامه دهد؛ بدون آنکه سرمایه‌های مربوط به آن به‌دست دولت ایران بیفتد
لایحه پالرمو قابل ابلاغ است؟

لایحه پالرمو قابل ابلاغ است؟

با وجود آنکه دو لایحه اصلاحی قوانین «مبارزه با تامین مالی تروریسم» و «مبارزه با پولشویی» در نهایت با ابلاغ دولت به سرانجام رسیده، اما دو لایحه دیگر یعنی الحاق ایران به کنوانسیون‌های پالرمو و CFT همچنان در مجمع تشخیص مصلحت نظام بلاتکلیف است.
وزارت
پیام انتصاب وزیرخارجه جدید سعودی برای ایران

وزارت "فیصل بن فرحان" تشریفاتی است!؟

، او در ادامه مدعی شد که این حمله به مثابه هدف قرار دادن اقتصاد جهانی است و ایران باید مسوولیت آن را بر عهده بگیرد و بداند که امکان ادامه دادن به این‌گونه حملات را ندارد.
گلایه اردوغان از ایران
در ارتباط با مواضع تهران درباره حمله به کرد‌های سوریه انجام شد

گلایه اردوغان از ایران

تهران و آنکارا در کنار مسکو اعضای روند آستانه برای حل‌وفصل بحران سوریه هستند و تاکنون چند دور مذاکرات سران را برگزار کرده‌اند که آخرین آن ماه گذشته در استانبول بود.