فالوئر‌ها دکور نیستند

فالوئر‌ها دکور نیستند

پنهان کردن اطلاعات سقوط هواپیما در سه روز اول و اعلام پسینه آن بحران را به شکل وحشتناکی عمیق‌تر کرد و بهمن بی‌اعتمادی را هم بر سر آنان فرو ریخت و واکنش بی‌سابقه‌ای در تاریخ معاصر ایران با این حوادث رقم خورد.
این‌ها همه مردم ما هستند!

این‌ها همه مردم ما هستند!

در تفاوت میان ایده سیاسی و استراتژی، تفاوت دولت اوباما و ترامپ کاملا آشکار است. دولت اوباما درصدد تحدید استراتژیک ایران بود و برای این امر راه مذاکره و مقابله را برگزیده بود. اوباما همه ایده‌های سیاسی را وانهاده و رویکردش با ایران برخورد استراتژیک بود.
جاستین ترودو کیست؟

جاستین ترودو کیست؟

از یک نگاه سیاست‌های کانادا در صحنه بین‌المللی و در دوران ترودو، همراهی با رویکرد غالب غربی بوده که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، در مقابل آن ایستاده است؛ رویکردی چندجانبه‌گرا، میانه‌رو و متحد که زمانی اوباما پرچم‌دار آن بود.
امیرکبیر؛ پیشرو، فهیم و مترقی

امیرکبیر؛ پیشرو، فهیم و مترقی

بهبود شرایط ایران امروز نیازمند وجود افرادی با سطح دانش و جرأتی همچون امیرکبیر است، او حتی در جریان مشکلات مردم هم بود و از فشار‌های حکومت به مردم هم خبر داشت. امیرکبیر حقوق رجال سیاسی زمانه‌اش را قطع کرد؛ آیا این کار امروز هم ممکن است؟

"مکانیزم ماشه" فعال شد!

برگزاری رویترز به نقل از «دو دیپلمات اروپایی» گزارش کرده که روز سه‌شنبه سه کشور آلمان، بریتانیا و فرانسه به اتحادیه اروپا اطلاع دادند که در نظر دارند سازوکار ماشه در برجام را به جریان اندازند.
کدامیک از نمایندگان مجلس رد صلاحیت شدند؟

کدامیک از نمایندگان مجلس رد صلاحیت شدند؟

برخی تحصیل مال نامشروع از جمله تصرف زمین و منابع طبیعی در پرونده شان داشتند. در حوزه استعمال مواد مخدر مواردی را داشتیم. در حوزه موارد اخلاقی هم مواردی بوده است. پرونده محکومیت‌های جنایی هم داشتیم که فرد یا سابقه زندان داشت یا دارای جرایمی مثل حمل مواد مخدر بود.
علی مطهری چرا رد صلاحیت شد؟
این رویه‌های باطل باید منسوخ شود

علی مطهری چرا رد صلاحیت شد؟

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به رد صلاحیتش به استناد بند مربوط به عدم التزام به نظام، نسبت به نگاه هیات‌های نظارت انتقاد کرد و گفت: بعد از ۴۱ سال از انقلاب اسلامی این رویه‌های باطل باید منسوخ شود.
ایران خط قرمز ماست

ایران خط قرمز ماست

نوشته محمود دولت‌آبادی درباره سردار سلیمانی یادآور همین ویژگی ظلم‌ستیزی شخصیت‌های داستان‌های اوست. اینکه دولت‌آبادی در داستان‌هایش قهرمان دارد و قهرمان می‌سازد و این قهرمانی را تا مرز آرمان‌خواهی پیش می‌برد.
تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران

تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران

منوچین در نشست خبری مشترک خود با «مایک پمپئو»، وزیر خارجه آمریکا، گفت که رئیس جمهور این کشور دستور اعمال تحریم علیه چند تن از مقامات ایران را صادر کرده است.
واکنش پنتاگون به حمله به پایگاه آمریکا

واکنش پنتاگون به حمله به پایگاه آمریکا

پنتاگون اعلام کرد: ایران بیش از ۱۲ موشک به سمت نیرو‌های آمریکایی و ائتلاف در عراق شلیک کرد. روشن است که این موشک‌ها از ایران شلیک شده و دستکم دو پایگاه میزبان نیرو‌های آمریکایی در الأسد و اربیل را هدف قرار داده است.
ترامپ مانع از حضور ظریف در سازمان ملل شد

ترامپ مانع از حضور ظریف در سازمان ملل شد

ظریف قرار بود برای سخنرانی در یکی از نشست‌های سازمان ملل متحد به نیویورک عزیمت کند، که آمریکا روادید برای وی صادر نکرده است. این در حالی است که آمریکا به عنوان میزبان سازمان ملل متحد موظف است، برای تمامی هیات دیپلماتیک عضو این نهاد بین‌الملل روادید صادر کند.
سردار سلیمانی یک گفتمان است

سردار سلیمانی یک گفتمان است

قاسم سلیمانی امروز فراتر از یک شخص، بدل به یک گفتمان شده است؛ گفتمانی که از سکولار تا اصولگرا، از آزادی‌خواه تا عدالت‌طلب، از مخالف نظام تا مدافع کشور، با احترام از او یاد می‌کنند.
۳