رازها و شگفتی‌های

رازها و شگفتی‌های "شطرنج"

اما رفته‌رفته شطرنج جای خودش را در دل‌ها باز کرد. قرن پانزدهم این بازی در اسپانیا به محبوبیت زیادی رسید و چند صد سال بعد، در قرن نوزدهم و با شروع مسابقات بین‌المللی شطرنج قوانین و قواعد به صورت امروزی‌اش شکل گرفت.

"آنگولا" موفق در مهار کرونا!

در این کشور ۳۰ میلیونی، تاکنون تنها ۱۹ نفر در اثر کرونا جان سپرده‌اند در حالی که در کانادا با جمعیتی تقریبا مشابه، حدود ۹ هزار نفر در اثر کووید-۱۹ جان باخته‌اند.
ببر سیبری نگهبان باغ وحش را کشت

ببر سیبری نگهبان باغ وحش را کشت

متأسفانه با آن که عملیات احیا به سرعت روی این زن ۵۵ ساله انجام گرفت، اما خیلی دیر بود و در دم جان سپرد.بازدیدکنندگان و آن دسته از کارکنان باغ وحش هم که شاهد این حمله بودند تحت روان‌درمانی قرار گرفته‌اند.
تصویر/ کشف نقاشی سه و نیم میلیون پوندی

تصویر/ کشف نقاشی سه و نیم میلیون پوندی

او تک‌چهره این بانوی جوان با پیراهن مشکی و شنل را «بسیار باشکوه» توصیف کرد و گفت: این بانو «حضور بسیار پررنگ و قوی‌ای» داشته است. او افزود به نظر می‌آید این بانو «از گوشه چشم نگاه می‌کند و لبخند بسیار کم‌رنگی بر لب دارد».
شکایت

شکایت "هاروارد و ام‌آی‌تی" از دولت ترامپ

بررسی نشان می‌دهد که این تصمیم در مورد انواع خاصی از ویزا‌های صادر شده برای تحصیلات دانشگاهی صدق می‌کند. آمار دولت آمریکا نشان می‌دهد که سال گذشته، بیش از ۳۷۳،۰۰۰ از این ویزا‌ها اعطا شده است.
پساکرونایی در کار خواهد بود؟

پساکرونایی در کار خواهد بود؟

پساکرونا، بعد از کرونا، زندگی مسالمت‌آمیز با کرونا و ... این واژه‌ها ممکن است تا ماه‌های آینده بار‌ها به گوشتان برسد. بار‌ها درباره‌اش صحبت شود ممکن است گاهی شما را امیدوار کند و گاهی ناامید و غمگین، اما چه بخواهیم و چه نخواهیم کرونا فعلاً با ماست.
افزایش بیکاری بعد از موج دوم کرونا

افزایش بیکاری بعد از موج دوم کرونا

بحران بهداشت عمومی به سرعت به یک بحران بزرگ اقتصادی و اشتغال بدل شده چنان که تمامی دستاورد‌های توسعه بازار کار را در یک دهه گذشته و پس از عبور از بحران مالی سال ۲۰۰۹ از دست رفته است.
ابتلای رئیس جمهور برزیل به کرونا

ابتلای رئیس جمهور برزیل به کرونا

ژائیر بولسنارو از زمان آغاز کرونا در برزیل دو وزیر بهداشت را اخراج کرده ودر حال حاضر هم این وزارت خانه که باید مقر فرماندهی دولت برای مقابله با همه‌گیری باشد، بدون وزیر و تحت کفالت یک ژنرال هدایت می‌شود.
آمریکا رسما از سازمان جهانی بهداشت خارج شد

آمریکا رسما از سازمان جهانی بهداشت خارج شد

خروج آمریکا از سازمان جهانی بهداشت آینده این نهاد سازمان ملل متحد را با خطر جدی روبرو خواهد کرد و بسیاری از برنامه‌های آن برای پیشگیری و مقابله با بیماری‌ها در سراسر جهان را با خطر مواجه می‌کند.
۱۰ شغل پرتقاضای جهان

۱۰ شغل پرتقاضای جهان

البته این رتبه بندی به صورت میانگین منتشر شده و ممکن است در برخی از کشورها، تقاضا برای استخدام برخی از مشاغل بیشتر از مشاغل زیر باشد.
بازار بهداشتی جهان در مشت چین

بازار بهداشتی جهان در مشت چین

صاحبان کارخانه با پشتیبانی دولت چین، زمین‌های ارزان می‌گیرند. وام و یارانه‌ها به وفور در دسترس آن‌ها خواهد بود. اغلب به بیمارستان‌های چینی گفته شده است که تجهیزات خود را از بازار‌های محلی تهیه کنند.
هشدار شیوع طاعون در مغولستان

هشدار شیوع طاعون در مغولستان

طاعون بوبونیک که در قرون وسطی به عنوان «مرگ سیاه» شناخته می‌شد، یک بیماری بسیارعفونی و اغلب مرگ‌بار است که بیش‌تر توسط جوندگان منتقل می‌شود.
کرونا ، فرصتی برای تغییر جهان!

کرونا ، فرصتی برای تغییر جهان!

برگمان می‌گوید این مطمئن‌ترین راه برای از بین بردن نابرابری، فقر و بی‌ثباتی کاری است. در عین حال "قدرت چانه‌زنی بیشتری" هم به کارگران و کارمندان مشاغل واجبی می‌دهد که درآمد کمی دارند و شاید بخواهند دست به اعتصاب بزندد.
مرگِ

مرگِ "انیو موریکونه"؛ ملودی‌هایی که جاودانه شدند

از این نظر موریکونه در موسیقی فیلم درست مثل چاپلین در بازیگری بود، هنرمندی که از مرز‌های رسانه سینما فراتر رفت و تنها آهنگساز فیلمی شد که حتی آن‌هایی که اهل سینما یا موسیقی نبودند کارهایش را شنیده بودند.