بزرگ‌ترین حملات سایبری ۱۰ سال گذشته
چهارمیلیارد سند توسط هکر‌ها به سرقت رفته است

بزرگ‌ترین حملات سایبری ۱۰ سال گذشته

به جرات می‌توان گفت: ۱۰ سال اخیر، بدترین دهه از لحاظ اقداماتی همچون هک اطلاعات و درز اطلاعات کاربران بوده است به‌طوری که از میان ۱۵ اقدام هکری بزرگ تاریخ، ۱۰ مورد در دهه اخیر رخ داد.
الگوی ملبورن در خودروزدایی

"محله‌های ۲۰ دقیقه‌ای" در شهرهای ضدخودرو

شهر‌های ضدخودرو ۷ مزیت زیست‌محیطی، ترافیکی، روانی به لحاظ کاهش استرس شهروندان، رفاهی، اقتصادی به لحاظ رونق کسب و کاری تجاری، هزینه‌ای برای سفر‌های درون‌شهری و همچنین دسترسی بهتر و سریع‌تر دارند.
بیشتر ثروت جهان دست چه کسانی است؟

بیشتر ثروت جهان دست چه کسانی است؟

کردیت سوئیس گفته کل ثروت در جهان، امسال با ۹۱۰۰ میلیارد دلار افزایش نسبت به پارسال، به رقمی معادل ۳۶۰ هزار و ششصد میلیارد دلار رسیده است.
رویای سعودی برای نفت زدایی

"زندگی بدون نفت" در عربستان؟!

طی سال‌های اخیر، با حمایت مستقیم این عضو خاندان سلطنتی از سیاست کاهش وابستگی به دلار‌های نفتی، اقدامات مختلفی در جهت رسیدن به این هدف انجام شده است.
نتانیاهو رفت، گانتس مامور کابینه جدید شد

نتانیاهو رفت، گانتس مامور کابینه جدید شد

در انتخابات پارلمانی اخیر در اسرائیل، ائتلاف آبی‌وسفید، ۳۳کرسی پارلمان و حزب دست‌راستی لیکود، به‌رهبری نتانیاهو، ۳۲کرسی به‌دست آوردند. این دومین بار طی یک سال و نیم است که نتانیاهو در تشکیل حکومت در پی انتخابات سراسری شکست می‌خورد.
اردوغان دنبال بمب اتم است؟
نیویورک تایمز تحلیل کرد:

اردوغان دنبال بمب اتم است؟

در گزارش نیویورک تایمز آمده است رئیس‌جمهور ترکیه در نشست حزب عدالت و توسعه در ماه سپتامبر تمایل خود را برای هسته‌ای شدن کشورش ابراز کرده است.
هژمونی آمریکا یا هژمونی دلار؟
آیا سلطه دلار پایدار خواهد ماند؟

هژمونی آمریکا یا هژمونی دلار؟

اولین وجهه اهمیت دلار این است که فاکتور‌ها و صورت‌های تجاری بین کشور‌ها با این ارز انجام می‌شود. بیش از نیم قرن اخیر، این موضوع به ارتقای یک محیط باز جهانی برای تجارت بین‌الملل و تبادلات مالی کمک کرده است.
چرا نباید در
فوربس تحلیل کرد:

چرا نباید در "آرامکو" سرمایه‌گذاری کرد؟

به لطف پیشرفت در تولید نفت شیل آمریکا، دنیا با مازاد عرضه نفت خام مواجه است. حتی با وجود تحریم نفتی ایران و ونزوئلا از سوی آمریکا و حذف بخش قابل توجهی از نفت صادراتی این دو کشور از بازار، دنیا هنوز با تهدید مازاد عرضه روبه‌رو است.
تمدید برگزیت در پارلمان انگلیس

تمدید برگزیت در پارلمان انگلیس

براساس این متمم دولت بریتانیا موظف است برگزیت را تا ۳ ماه دیگر به تاخیر بیندازد. نخست‌وزیر نیز در واکنش به این اقدام پارلمان تاکید کرد که برای تمدید مهلت برگزیت با اتحادیه اروپا وارد مذاکره نخواهد شد و در موعد مقرر، ۳۱ اکتبر، بروکسل را ترک می‌کند.
برنده تنش‌های میان آمریکا و اروپا
فایننشال‌تایمز بررسی کرد

برنده تنش‌های میان آمریکا و اروپا

هشدار‌های این مقام فرانسوی درحالی است که تنش‌های تجاری جدید میان آمریکا و اروپا بر نشست مشترک «صندوق بین‌المللی پول» و «بانک‌جهانی» که در واشنگتن برگزار می‌شود سایه انداخته است.
تحریم‌های کم‌اثر آمریکا

تحریم‌های کم‌اثر آمریکا

بنابراین بخشی از اظهار‌نظر‌های ترامپ نمایشی است تا به اعتراض‌ها در خصوص خالی کردن شمال سوریه پاسخ دهد و در سوی دیگر نشان دهد که کماکان هیمنه خود را حفظ کرده است.
گورباچف؛ همیشه تحت تأثیر آلمان

گورباچف؛ همیشه تحت تأثیر آلمان

بعد‌ها در دهه ۱۹۸۰ که گورباچف به رهبری حزب کمونیست شوروی رسید، رفت‌وآمدهایش به هر دو آلمان بیشتر شد و به رهبران دو کشور، از جمله هلموت کهل، صدراعظم وقت آلمان غربی نزدیک‌تر شد.
کدام کشور‌ها رقابتی‌ترین اقتصاد را در جهان دارند؟

کدام کشور‌ها رقابتی‌ترین اقتصاد را در جهان دارند؟

با ادامه جنگ تجاری بین آمریکا و چین، شرکت‌های آمریکایی واردات خود را از چین، متوجه بازار‌های جنوب شرقی آسیا نظیر ویتنام کردند، چون تعرفه‌های جدید بر روی کالا‌های چینی برای بسیاری آمریکایی‌ها مقرون به صرفه نبود.
سفرهای میلیارد دلاری

سفرهای میلیارد دلاری "پوتین"

طی بیش از شش سال همکاری موفق میان صندوق سرمایه‌گذاری مستقیم روسیه و صندوق سرمایه‌گذاری مبادله امارات، بیش از دو میلیارد دلار سرمایه‌گذاری در بیش از ۴۵ پروژه، اجرا و تصویب شده است.
۳