اخطار تحریمی به ترامپ
مسوول ارشد تحریم‌ها در دوره اوباما تشریح کرد

اخطار تحریمی به ترامپ

در دهه ۱۹۷۰ اتحادیه عرب تلاش کرد شرکت‌های بین‌المللی را وادار به بایکوت اسرائیل کند. اما دولت‌های قبل به‌طور محدود از تحریم‌های ثانویه استفاده کرده بودند. ما در دولت اوباما صرفا زمانی به تحریم‌های ثانویه روی می‌آوردیم که دیپلماسی به شکست منجر شده بود.
کشف مقبره‌ای ۲۲۰۰ ساله در مصر
بطلیموس چهارم

کشف مقبره‌ای ۲۲۰۰ ساله در مصر

باستان‌شناسان تا کنون سنگ‌نبشته‌هایی یافته‌اند که رویشان نوشته شده «بطلمیوس چهارم» که از ۲۲۱ تا ۲۰۴ قبل از میلاد بر مصر حکم راند.
هزینه‌های تحریم ایران برای غرب

هزینه‌های تحریم ایران برای غرب

آمریکا هفته گذشته دو واحد از شرکت کاسکوی چین را به‌اتهام دخالت در حمل نفت خام ایران تحریم کرد. این اقدام آمریکا نرخ حمل‌ونقل نفتکش‌ها را بالا برد و باعث شد صادرکنندگان گالف کوست آمریکا کرایه کشتی‌های مربوط به کاسکو را متوقف کنند.
توافق نامه تجارت آزاد سنگاپور امضا شد

توافق نامه تجارت آزاد سنگاپور امضا شد

اقتصاددان‌ها درباره افق اتحادیه اقتصادی اوراسیا چندان خوشبین نیستند، به این معنا که معتقدند تحقق منافع در نظر گرفته شده برای این اتحادیه بسیار دشوار است و نیز تردید‌های گوناگونی در زمینه‌های مختلف درباره انگیزه‌های شکل‌گیری این اتحادیه وجود دارد.
دروغ ملانیا ترامپ

دروغ ملانیا ترامپ

شک و تردید در مورد دانش ملانیا در مورد زبان ایتالیایی پس از دیدار ترامپ با پاپ در واتیکان بوجود آمده بود. بدیهی بود که او برای فهمیدن آنچه پاپ می‌گوید، به مترجم نگاه می‌کند.
بدترین شهر جهان برای خانه‌اولی‌ها کجاست؟

بدترین شهر جهان برای خانه‌اولی‌ها کجاست؟

زمان خانه‌دار شدن در هر یک از کلان‌شهر‌های اصلی جهان است. بر این اساس، طولانی‌ترین صف خرید خانه را در جهان هنگ‌کنگ دارد، جایی که خرید یک خانه ۶۰ متری توسط یک نیروی کار حرفه‌ای ۲۱ سال طول می‌کشد.
اتفاقی استثنایی در تاریخ نوبل

اتفاقی استثنایی در تاریخ نوبل

نویسنده تبعیدی چینی‌تبار همراه با سزار آیرا، نویسنده آرژانتینی و آنتیه کروگ نویسنده اهل آفریقای جنوبی از دیگر نامزد‌های این جایزه به شمار می‌رود. او می‌گوید: احتمال برنده شدن نویسنده‌ای که به انگلیسی می‌نویسد دور از انتظار است. با وجود این نیل گیمن و مارگارت اتوود را بهترین گزینه‌ها می‌داند.
زور

زور "میت رامنی" به ترامپ می‌رسد؟

رامنی شاید از باراک اوباما شکست خورده باشد و ترامپی‌ها هم از گوشزد کردن این امر تاکنون دریغ نکرده‌اند، اما وی یک چهره برجسته در میان جمهوری‌خواهان به‌حساب می‌آید. با این حال هنوز این سوال باقی است که آیا میت رامنی می‌تواند یک شورش درون گروهی علیه ترامپ را رهبری کند؟
سکته برنی سندرز و خداحافظی زودهنگام از انتخابات

سکته برنی سندرز و خداحافظی زودهنگام از انتخابات

درحال‌حاضر بسیاری از دموکرات‌ها از شرایط سنی نامزد‌های انتخاباتی دموکرات‌ها ناراحت هستند و حالا با تصویری که پس از حمله قلبی برنی سندرز در ذهن رای‌دهندگان به‌وجود آمده، بعید است که این تصویر اصلاح شود.
آرامکو؛ از بزرگی تا بزرگ‌نمایی

آرامکو؛ از بزرگی تا بزرگ‌نمایی

کشوری مانند عربستان سعودی هم‌اکنون در شرایط اقتصادی و سیاسی مناسبی نیست که بتواند بدون ظرفیت 50‌درصدی تولید و صادرات نفت و صرفا برای برخی اهداف سیاسی کوتاه‌مدت و به‌نتیجه‌نرسیده، ادامه حیات اقتصادی دهد.
نقشه روسیه برای خاورمیانه

نقشه روسیه برای خاورمیانه

از آنجا که روسیه، ترکیه و ایران نماینده سنت‌های مسیحیت ارتدکس، تصوف و تشیع هستند و پیشینه تشکیل امپراتوری‌های بزرگ دارند باید مسوولیت آینده فرهنگی و ژئوپلیتیک خاورمیانه و شمال آفریقا را عهده‌دار شوند.
قهوه؛ کالایی لوکس خواهد شد؟

قهوه؛ کالایی لوکس خواهد شد؟

این مسئله، همراه با محدود بودن شدید زمین کشاورزی باعث شده کارشناسان پیش‌بینی کنند که بیش از نیمی از زمین‌هایی که در حال حاضر زیر کشت قهوه است، تا سال ۲۰۵۰ غیرقابل استفاده خواهد شد.
وقتی هر

وقتی هر "نخ سیگار" هشدار مرگ می‌هد

چاپ هشدار روی تک سیگار که جدید و حامل اطلاعات تازه‌ای برای شرکت کنندگان (در این پژوهش) بود، تاثیر بسیار عمیق‌تری از هشدار‌های روی پاکت‌های سیگار داشت.
۵