چرا بیماران کرونایی می‌میرند؟

چرا بیماران کرونایی می‌میرند؟

علت دیگر مرگ بیماران کرونایی که دسته دیگری از محققان به آن پرداخته اند، نقش پدیده "طوفان سیتوکین" است. دراین رابطه روزنامه فرانسوی "لو فیگارو" در مقاله خود، تئوری چینی در مورد علت مرگ مبتلایان به کرونا را مورد بررسی قرار داده که می‌گوید، افرادی که در پی ابتلا به کرونا در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شده و به علت عوارض شدید، جان خود را از دست می‌دهند، فی الواقع پیش از آنکه ویروس کرونا علت مرگ آن‌ها باشد، شدت واکنش سیستم ایمنی بدن آن‌ها نسبت به کرونا است که آن‌ها را به کام مرگ می‌فرستد.
بازداشت رئیس باند قاچاق دختران ایرانی در مالزی؛ ماجرا از چه قرار است؟

بازداشت رئیس باند قاچاق دختران ایرانی در مالزی؛ ماجرا از چه قرار است؟

نحوه کار شبکه قاچاق دختران "اسکورت سرویس" به این شکل بود که ابتدا از طریق نفراتی که در داخل از کشور داشتند دختران جوان یا زنان مطلقه را که در شبکه‌های اجتماعی عکس‌های بدون پوشش از خود منتشر کرده بودند شناسایی و به آن‌ها پیشنهاد کار می‌دادند. این افراد اغلب در تهران، کیش، بابلسر و... زندگی می‌کردند که وقتی با پیشنهاد اعضای باند درخصوص شرایط مالی، زندگی در دوبی و... روبه‌رو می‌شدند اغلب راضی به همکاری می‌شدند. در ادامه از این طعمه‌ها عکس‌های مستهجن تهیه و برای الکس ارسال می‌شد و اگر او آن‌ها را تأیید می‌کرد مقدمات انتقال صادر می‌شد.
جنجال مهدی کوشکی، ریحانه پارسا و حق طلاق؛ ماجرا چیست؟

جنجال مهدی کوشکی، ریحانه پارسا و حق طلاق؛ ماجرا چیست؟

واکنش کاربران فضای مجازی به اظهارات ریحانه پارسا و مهدی کوشکی همچنان ادامه دارد. بخش اعظم کاربران معتقدند که اظهارات این زوج یک فریب تبلیغاتی است. کاربری در توئیتر نوشته است که "متن توئیت جنجالی ریحانه پارسا برای او ارسال شده و او ناشیانه بدون ویرایش متن آن را منتشر کرده است.  میرا قربانی فر، روزنامه نگار حوزه اجتماعی در این باره در توئیترش نوشته است که "ریحانه پارسا ۵ روز پیش وارد توییتر شده است و مشخصا مشاورش به خوبی می‌دانسته که چطور اکانت او را بالا بکشد؛ با حاشیه. درواقع زدن حرفی که باعث واکنش توییتری‌ها شود راه دیده شدن اکانتش بوده و او بدون توجه به اینکه چه تصویری از خود می‌سازد، توییتی که برایش فرستاده شده راکپی کرده وگذاشته. "
ماجرای شیوع ویروس کرونا از طریق کولرآبی و گازی چیست؟
راهکارهایی برای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا از طریق کولر گازی

ماجرای شیوع ویروس کرونا از طریق کولرآبی و گازی چیست؟

مسئولان وزارت بهداشت با تایید نقش کولر‌ها در گسترش کرونا گفته اند که که بهتر است افراد در مکان‌های عمومی که از کولر‌های آبی و گازی استفاده می‌شود، ماسک بزنند. عباس شاهسونی، رییس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این باره گفته است که " کولر آبی هوا را از بیرون مکش کرده و وارد فضای داخلی می‌کند. اگر کولر آبی در منازل استفاده می‌شود مشکلی ندارد. اما بهتر است که پنجره کمی باز باشد تا هوا به سمت بیرون هدایت شود. ولی اگر از کولر آبی در اداره‌ها و فضا‌های عمومی استفاده می‌شود، بحث دیگری است. کولر آبی هوا را به جریان می‌اندازد و اگر کسی در این فضا‌ها مبتلا به ویروس کرونا باشد و قطرات تنفسی او در هوا منتشر شده باشد، بهتر است همه افراد در اداره‌ها و فضا‌های عمومی که از کولر آبی استفاده می‌شود، از ماسک استفاده کنند. البته در منازلی که از کولر آبی استفاده می‌شود، نیازی به استفاده از ماسک نیست.
تا ١٤٠١ با کرونا

تا ١٤٠١ با کرونا

مسئولان وزارت بهداشت می‌گویند که روند‌های صعودی در برخی استان‌ها کم‌رمق است. براساس اعلام ایرج حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت، در نشست خبری مجازی روز گذشته روند صعودی حداکثر تا پنج روز ادامه دارد و با سیر صعودی اندک مواجه است.

"آزیترومایسین" ترکیب موثر داروی درمانی کرونا خواهد بود؟

با وجود اینکه وزارت بهداشت و درمان از تاثیر داروی "آزیترومایسین" بر بیماران کرونایی سخن گفته است، اما نگفته که آیا چند و چون این دارو در مراکز تحقیقاتی کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفته است یا خیر. اما باید گفت که تنها ایران نیست که از داروی آزیترومایسین را برای بیماران کرونایی خود استفاده می‌کند، با این تفاوت که در دیگر کشورها تحقیقاتی هم در مورد تاثیرات این دارو به شکل استفاده تک ماده‌ای و ترکیبی انجام شده است.  
چند قدم تا شکست کرونا؟!

چند قدم تا شکست کرونا؟!

گرچه ذکر این نکته لازم است که حدود ۲۵‌درصد از افراد مبتلا علائم ندارند، ۵۵‌درصد علائم خفیف دارند و علائم رشد ویروس کرونا در بدن تنها در ۲۰‌درصد از مردم با شدت بالا ظهور پیدا می‌کند.
کرونا در برزیل بیداد می‌کند!

کرونا در برزیل بیداد می‌کند!

آمریکا، روسیه و بریتانیا تنها کشور‌هایی هستند که از نظر شیوع کرونا از برزیل جلوتر هستند. تعداد جان‌باختگان کرونا در برزیل نیز به ۱۵۶۸۶ نفر رسیده که رتبه پنجم دنیا است.
اخلاق مطلق یا نسبی؟

اخلاق مطلق یا نسبی؟

در اخلاق به این معنا، مجری و ناظر و قاضی فعل و گفتار، خود فرد و در واقع عقل و خرد اوست و دیگران هم تنها با معیار‌های کلی عقلی حق دارند (اگر داشته باشند) در این باره که فعلی خاص به لحاظ اخلاقی درست یا غلط است، سخن بگویند.
عروسی‌های دوران کرونا
آیا جشن ازدواج منسوخ می‌شود؟

عروسی‌های دوران کرونا

دارم فکر می‌کنم به جشن‌های چند نفره، عروسی‌های خلوت و آدم‌هایی که دیگر یادشان می‌رود جهان قبل از کرونا چگونه بود.
تابستانی گرم در پیش داریم
آخرین وضعیت خشکسالی در ایران

تابستانی گرم در پیش داریم

رآیند بارش‌های ۱۰ سال گذشته نشان می‌دهد که ما در ایران دو سال ترسالی و ۸ سال خشکسالی داشتیم که در نتیجه آن با خشکسالی انباشته مواجه شدیم، اما طی دو سال اخیر در بیشتر نقاط کشور به جز نوار غربی و شمال غربی با ترسالی مواجه بودیم.
همه چیز درباره نقاط امن تهران

همه چیز درباره نقاط امن تهران

مسیر تخلیه، امن ­ترین مسیری است که از طریق آن ساکنان یک محله می­‌توانند به سرعت و سلامت به مرکز تخلیه امن رفته و در آن مستقر شوند. این مسیر‌ها باید قبل از وقوع بحران در واحد همسایگی شناسایی شده و ایمنی آن‌ها مورد بررسی قرار ­گیرند.
ماجرای طغیان بیماری ناشناخته کودکان آستارایی چیست؟
آنفلوآنزای معده

ماجرای طغیان بیماری ناشناخته کودکان آستارایی چیست؟

درنهایت پس از انجام آزمایش روی کودکان بیمار آستارایی، مسئولان بهداشت و درمان استان گیلان اعلام کردند که علت بیماری "گاستروانتریت" عارضه‌ای گوارشی توأم با اسهال و استفراغ است. بیماری گاسترو انتریت ویروسی یا آنفلوانزای معده نوعی بیماری ویروسی است که اصطلاحاً آنفلوآنزای معده نامیده می‌شود. در اصل گاسترو آنتریت ویروسی ارتباطی به آنفلوآنزا ندارد. در بیماری آنفلوآنزا سیستم تنفسی، ریه، بینی و گلو تحت تاثیر قرار می‌گیرند، اما در گاسترو انتریت ویروسی، معده و روده‌ها تحت تاثیر قرار گرفته اند.
چوب حراج به پیاده‌رو‌ها

چوب حراج به پیاده‌رو‌ها

در چنین فضا‌هایی عبور و مرور ماشین ممنوع است و فضا برای پیاده است. در چنین شرایطی حق مردم تضییع نمی‌شود و باعث حضور مردم در فضای عمومی می‌شود؛ اما الان به صورت کلی که پیاده‌رو‌ها در تصرف بخش خصوصی است و ما اصلا در تهران پیاده‌رو نداریم.