سورپرایز آذری جهرمی

سورپرایز آذری جهرمی

امروز اگر هوشمند مدیریت نکنیم، قطعا موثر نخواهیم بود. خوشبختانه توانستیم بازاری برای کسب و کار‌های شهری به‌صورت الکترونیک اجرایی کنیم.
فروش صندلی اتوبوس‌‌ها واقعیت دارد؟
جزئیات اتوبوس و مینی‌بوس اینترنتی

فروش صندلی اتوبوس‌‌ها واقعیت دارد؟

سومین واقعیتی که درباره نحوه فعالیت شبکه اتوبوس اینترنتی آشکار شده نیز این است که این مجموعه مستقل از شرکت واحد اتوبوسرانی شهرداری تهران عمل می‌کند و میان ناوگان به‌کار گرفته در این شبکه با ناوگان موجود در شبکه اتوبوسرانی همپوشانی وجود ندارد.
اتاقک وحشتی به نام قرنطینه!
جدال دامپزشکان با مرگ و قاچاق در مرز پاکستان

اتاقک وحشتی به نام قرنطینه!

اینجا مرز ایران و پاکستان، اما در دنیای دامپزشکی یک خطه مهم و حیاتی است. ایران در میانه دو درگاه مهم دامپزشکی جهان قرار گرفته است. پاکستان که از نظر بیماری‌های دامی به قول دامپزشکان کانونی بسیار آلوده است و ترکیه که دروازه ورود اروپا با استاندارد‌های فوق‌پیشرفته صنعت دام شناخته می‌شود.
چرا یونیسف این شهر را یکی از شهر‌های امن جهان برای کودکان می‌داند؟

"اِوَز" شهر دوستدار کودک

یکی از مشکلات ما کمبود بودجه و همین‌طور قدیمی بودن زیرساخت‌هاست. از طرف دیگر، شهر هم فقط متعلق به بچه‌ها نیست و ما باید همه سنین و همه اقشار را در یک پروژه شهری درنظر بگیریم.
هفته بارانی ایران

هفته بارانی ایران

صادق ضیاییان با بیان اینکه امروز سامانه بارشی در کل کشور فعال است، تصریح کرد: در شمال فارس، جنوب اصفهان چهارمحال‌وبختیاری،کهگیلویه‌وبویراحمد و شمال استان مرکزی و قزوین بارش شدت بیشتری دارد.
مهمترین خسارت‌ها در ایران

مهمترین خسارت‌ها در ایران

یک برآورد اخیر ما نشان می‌دهد که در یک زلزله شدید (با بزرگای شش به بالا) که در محیط شهری تهران رخ دهد، میزان خسارت مالی وارده به تهران حدود ۳۳۰ میلیارد دلار خواهد بود. ا
ریشه پنهان اعتراضات

ریشه پنهان اعتراضات

طبیعی است ضربه اصلی از این محل به اشتغال‌های کوچک روستایی و نیز مشاغل کارگاهی هدایت می‌شود که موج مهاجرت به کلان‌شهر‌ها و سپس هدایت به پیرامون (تحت‌تاثیر پیامد اول) را زنده نگه می‌دارد.
آنفولانزای فصلی، مهمان هرساله ایرانی‌ها
نگاهی به آخرین وضعیت همه‌گیری یک بیماری ساده

آنفولانزای فصلی، مهمان هرساله ایرانی‌ها

بنا بر اعلام دیروز علیرضا رییسی؛ معاون بهداشت وزارت بهداشت، از ابتدای ورود موج شیوع آنفلوآنزا - اول مهر امسال- تا روز دوشنبه ۱۱ آذر ماه، ۵۶ نفر به دلیل ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند در حالی که ۱۹ نفر از متوفیان، صرفا ظرف ۶ روز ابتدای آذر ماه به دلیل شدت بیماری فوت کرده‌اند.
گرمای کار در زمستان
تجربه اشتغال با سرمایه کم در یکی از روستا‌های خوی

گرمای کار در زمستان "آلمالو"

آن‌ها سه ماه پیش و قبل از اینکه مردان روستا به ییلاق کوچ کنند، دار قالی را پایین کشیدند، چله‌ها را قیچی کردند و فرشی ۹ متری را که با کمک دو نفر از بستگان خود بافته بودند با نقش ریزماهی تحویل مشتری دادند.
قصه تکراری آلودگی هوا

قصه تکراری آلودگی هوا

بررسی‌ها نشان می‌دهد گاز‌های گلخانه‌ای که بیشتر ناشی از بدسوزی هیدروکربور‌ها است وقتی کیفیت این سوخت‌های نفت و گاز پایین باشد، ملکول گاز‌های حاصله سنگین‌تر می‌شود و ذرات معلق در هوا حتی بخار آب را به خود جذب می‌کند.
کدام دسته از بانوان کمتر بچه‌دار می‌شوند؟

کدام دسته از بانوان کمتر بچه‌دار می‌شوند؟

افراد تحصیلکرده مرجع به شمار می‌روند و می‌توانند روی دیگر گروه‌های سنی تاثیر بگذارند، بنابراین در سیاست‌های جمعیتی تغییر در باور و رفتار آن‌ها باید مد نظر قرار گیرد و تعادل در اشتغال، فرزندآوری و تحصیلات بانوان، ضروری است.
پولدارها تاکسی می‌خرند؟!

پولدارها تاکسی می‌خرند؟!

با گران شدن بنزین در ایران خبر‌هایی مبنی بر روی آوردن برخی ثروتمندان و افراد خاص به خرید تاکسی و استفاده از سهمیه بنزین تاکسی‌ها و مزیت‌های آن منتشر می‌شود که با واکنش کاربران در فضای مجازی همراه شده است.