پاسخ منفی قیمت سکه به دلا‌ر
معامله‌گران چشم به اونس دارند

پاسخ منفی قیمت سکه به دلا‌ر

به گفته شماری از فعالان، در بازار‌های جهانی بیشتر تحلیلگران و معامله‌گران خرد باور دارند که بهای اونس در مسیر افزایشی قرار خواهد گرفت و طبیعی است که این موضوع، در تعیین موقعیت بازیگران بازار داخلی نیز نقش داشته باشد.
درباره مستند قدیس که مرز‌های سفارشی‌سازی را جابه‌جا کرده

درباره مستند قدیس که مرز‌های سفارشی‌سازی را جابه‌جا کرده

این داستان را که سال‌ها پیش از پدربزرگم شنیده‌ام، به‌نظر می‌رسد مناسب حال مستند قدیس باشد؛ مستندی درباره احمد شاملو به کارگردانی حسین لامعی که ظاهرا دیده در این روز و روزگار سندسازی علیه جریان روشنفکری و برنامه‌سازی علیه کسانی که می‌دانیم و می‌دانید چه کسانی هستند، خریدار دارد.
واکنش فرزند کیارستمی به حرف‌های جدید پزشک پدرش

واکنش فرزند کیارستمی به حرف‌های جدید پزشک پدرش

ایشان سرطان روده داشتند. در جراحی گاهی یک‌سری اتفاقات دست به دست هم می‌دهند. بعد از عمل جراحی روده، به دلیل مصرف دارو‌های ضدانعقاد که بخشی از روند درمان برای جلوگیری از آمبولی است، دچار خون‌ریزی شدند.
بهترین کتاب محمود دولت‌آبادی
در آستانه سالروز تولد نویسنده «کلیدر» چند نویسنده به یک پرسش پاسخ دادند:

بهترین کتاب محمود دولت‌آبادی

آدم‌ها در اینجا قطبی‌اند: قهرمان و ضد قهرمان. ما می‌دانیم قهرمان‌ها مربوط به دوران کلاسیک و قرون وسطی و پیش از رنسانس و دوران مدرن هستند. انسان‌ها با صفات خوب و بد علامت‌گذاری می‌شوند.
استعدادیابی به روش ایرانی

استعدادیابی به روش ایرانی

در مرحله نیمه نهایی عصر جدید داوران در هر قسمت دو اجرا را انتخاب کردند، اما در نهایت انتخاب نهایی را به عهده مخاطبان گذاشتند تا بینندگان فینالیست نهایی این برنامه را انتخاب کنند.
گلاب آدینه؛ بازیگری برای تمام فصول

گلاب آدینه؛ بازیگری برای تمام فصول

گلاب آدینه دختر حسینقلی مستعان است؛ یکی از برجسته‌ترین مفاخر ادبیات ایران. او، اما با نام خانوادگی متفاوتی فعالیت خود را ابتدا در تئاتر و به‌عنوان عضوی از گروه تئاتر «پیاده» و سپس در تلویزیون و سینما آغاز کرد.
نسخه مکمل طرح ترافیک ۹۸
واکنش خودروسوار‌ها به تغییر دو مرحله‌ای مقررات تردد در پایتخت

نسخه مکمل طرح ترافیک ۹۸

این طرح به زبان ساده شامل مجوز ۲۰ روز تردد رایگان برای هر خودرو در هر فصل از سال بدون توجه به شماره پلاک در محدوده زوج و فرد سابق یا همان حلقه دوم طرح ترافیک است.
حسین زمان؛  ١٧ ‌سال ممنوع‌الفعالیت

حسین زمان؛ ١٧ ‌سال ممنوع‌الفعالیت

حقیقت ماجرا این است که حتی امروز هم نفهمیده‌ام که چرا این ماجرا‌ها برای من پیش آمد و چرا اجازه ندادند کار کنم و هیچ‌گاه هم هیچ‌کس جواب درست‌وحسابی و منطقی نداد که مشکل من چه بود و براساس چه قانونی منِ حسین زمان نباید کار می‌کردم.
قیمت آپارتمان‌های ۲۰ سال ساخت به بالا

قیمت آپارتمان‌های ۲۰ سال ساخت به بالا

در محله‌های نسبتا گران‌قیمت منطقه ۶ همچون یوسف‌آباد و قائم مقام فراهانی که بافت مسکونی دارد، بهای املاک آپارتمانی بالای ۲۰ سال ساخت ممکن است به مترمربعی ۱۹ تا ۲۰ میلیون تومان نیز برسد.
هوشنگ مرادی‌کرمانی، راوی صادق قصه‌ها و افسانه‌های مردم
گفتگو با هوشنگ مرادی‌کرمانی به بهانه یک عمر داستان نویسی

هوشنگ مرادی‌کرمانی، راوی صادق قصه‌ها و افسانه‌های مردم

من نمی‌خواهم داستان‌های آپارتمانی را نادیده بگیرم، اما این نوع از ادبیات آن‌گونه که باید و شاید مورد نیاز جامعه فرهنگی امروز مانیست. ما با داستان‌هایی با درونمایه عشق‌های آبکی نمی‌توانیم حرفی برای گفتن داشته باشیم.
رضا فیاضی؛ دوست خوب بچه‌ها که کودکی نکرد

رضا فیاضی؛ دوست خوب بچه‌ها که کودکی نکرد

من وقتی از مدرسه برمی‌گشتم می‌رفتم دکان پدرم و او هم با تاکسی کار می‌کرد، یعنی ناهارم را در مغازه می‌خوردم و مشق‌هایم را هم همان جا می‌نوشتم، بنابراین از کودکی با ماجرا‌های عجیب‌وغریبی برخورد داشتم که اندازه سنم نبود.
درباره چهره‌ای که همچنان هیولای طنز ایران است

"هیولا"؛ فوران نبوغ یا اعتبار ته کشیده؟

«هیولا» شاید جزو آثار درجه یک مدیری محسوب نشود و به‌زعم بسیاری طنز قدیمی دارد، اما همچنان یکه‌تاز سریال‌های شبکه نمایش خانگی است.
منوچهر بدیعی؛روزگار رفته بر

منوچهر بدیعی؛روزگار رفته بر "الویس جویس"

پس از قریبِ سه دهه انتظار و پشت‌سر گذاشتن فرازونشیب‌هایی که بدیعی روایت کرد، در یک لحظه تمامِ روزگار رفته بر «اولیس» و نویسنده‌اش پیش چشم مترجم ظاهر می‌شود تا او را به تصمیم نهایی درباره انتشار «اولیس» برساند.