جلیل شهناز؛ استاد مسلم تارنوازی

جلیل شهناز؛ استاد مسلم تارنوازی

ساز استاد در بیان آوازها، گوشه‌ها و تحریر‌ها در حقیقت به سر حد اعجاز می‌رسد، هنگامی که دستگاهی را از ابتدا تا انتها می‌نوازد، گویی سرگذشت زندگی انسان‌ها را از کودکی تا واپسین دم حیات بازگو می‌کند.
بلیت سینما نیم‌بها می‌شود؟

بلیت سینما نیم‌بها می‌شود؟

پس از این اطلاعیه، سازمان سینمایی هم اعلام کرد برای اطمینان مردم به منظور حفظ سلامتشان مواد شوینده و ضدعفونی کننده برای همه سینما‌ها در نظر گرفته است.
امیرحسن چهل‌تن؛ بالزاک ایرانی
امیرحسن چهل‌تن جایزه بین‌المللی خانه فرهنگ‌های جهان در برلین را دریافت کرد

امیرحسن چهل‌تن؛ بالزاک ایرانی

چهل‌تن از نویسندگان تیزبین، پرتلاش و مطرح ایرانی است که از حدود چهار دهه پیش، قریب پانزده اثر داستانی در قالب رمان و داستان کوتاه به فارسی منتشر کرده و طبعاً خوانندگان فارسی‌زبان با او آشنایی کامل دارند.
حسن کسایی؛‌ مکتب‌دار موسیقی اصفهان

حسن کسایی؛‌ مکتب‌دار موسیقی اصفهان

حسن کسایی موسیقی شناس، ردیف دان، نوازنده نی و سه تار و از نامداران موسیقی سنتی ایرانی به خصوص مکتب اصفهان در سوم مهر ۱۳۰۷ خورشیدی در کوچه باغ کلم، محله بید آباد اصفهان متولد شد.
ماساژ ۲۰۰۰‌سالۀ تایوانی؛ جستجویِ آرامش زیرِ تیغِ خطرناکِ ساطور

ماساژ ۲۰۰۰‌سالۀ تایوانی؛ جستجویِ آرامش زیرِ تیغِ خطرناکِ ساطور

این باور وجود دارد که چاقودرمانی، اگرچه خطرناک به‌نظر می‌رسد، دارای قدرت‌های شفابخش برای درمانِ بیماری‌های جسمی و روحی است و بخشی از طبِ چینی است که گمان می‌رود بیش از ۲۰۰۰‌سال قدمت دارد. می‌گویند این ماساژ نخستین بار در چینِ باستان توسط راهب‌های معابد انجام می‌شده است. در حدودِ ۱۰۰۰ سال پیش در زمان سلسه تانگ این ماساژ به ژاپن راه پیدا می‌کند و بعد از آن در دهه ۱۹۴۰ و به دنبالِ جنگِ داخلیِ چین واردِ تایوان می‌شود.
قدر سینما را بدانیم

قدر سینما را بدانیم

امیدواریم در سال پیش‌رو بازگشایی سالن‌های جدید سینما و نمایش فیلم‌های خوبی که در صف اکران قرار دارند باعث شوند سینما روند عادی خود را پی بگیرد. از امروز مراحل ضدعفونی و گندزدایی سالن‌های سینما را آغاز می‌کنیم.
دفاع
تلاش شبکه "طلوع افغانستان" برای تفرقه افکنی

دفاع "فرشته حسینی" از دو ملت؛ تحسین ایرانی از بازیگر افغانستانی

در این هنگام که مجری برنامه "طلوع افغانستان" منتظر است تا فرشته حسینی تحقیرشدنش در ایران را تایید کند، او پاسخ می‌دهد: "شاید باورتان نشود، در دورانی که من در ایران کار بازیگری انجام می‌دادم، دوستان افغانی خودمان من را تحقیر می‌کردند. به خاطر اینکه من دختر بودم و می‌گفتند بازیگری برای یک دختر مناسب نیست و نباید آن را انجام دهد. اتفاقا دوستان ایرانی من، بیشترین حمایت را انجام دادند. " پس از پاسخ غیرمنتظره فرشته حسینی، مجریان برنامه طلوع موضوع بحث را تغییر دادند.  
اصغر فرهادی طناز را چقدر می‌شناسید؟

اصغر فرهادی طناز را چقدر می‌شناسید؟

از «درباره الی»، «جدایی نادر از سیمین»، «فروشنده»، «گذشته» تا «همه می‌دانند» همیشه آن را تجربه کرده‌اند. تمام این‌ها به معنای قابل پیش‌بینی بودن فرهادی نیست. کارنامه فرهادی رنگارنگ‌تر از این حرف‌ها است.
خرده‌جنایت‌های هنری

خرده‌جنایت‌های هنری

از‌این‌رو مالک فیلم، می‌تواند درباره عواید ناشی از نمایش و پخش فیلم ذی‌نفع باشد و طبیعی است که در صورت تعرض به این حقوق و پخش بدون اجازه و پرداخت‌نکردن حق استفاده، قانون وظیفه حمایت از صاحبان فیلم را دارد.