رضا فیاضی؛ دوست خوب بچه‌ها که کودکی نکرد

رضا فیاضی؛ دوست خوب بچه‌ها که کودکی نکرد

من وقتی از مدرسه برمی‌گشتم می‌رفتم دکان پدرم و او هم با تاکسی کار می‌کرد، یعنی ناهارم را در مغازه می‌خوردم و مشق‌هایم را هم همان جا می‌نوشتم، بنابراین از کودکی با ماجرا‌های عجیب‌وغریبی برخورد داشتم که اندازه سنم نبود.
درباره چهره‌ای که همچنان هیولای طنز ایران است

"هیولا"؛ فوران نبوغ یا اعتبار ته کشیده؟

«هیولا» شاید جزو آثار درجه یک مدیری محسوب نشود و به‌زعم بسیاری طنز قدیمی دارد، اما همچنان یکه‌تاز سریال‌های شبکه نمایش خانگی است.
منوچهر بدیعی؛روزگار رفته بر

منوچهر بدیعی؛روزگار رفته بر "الویس جویس"

پس از قریبِ سه دهه انتظار و پشت‌سر گذاشتن فرازونشیب‌هایی که بدیعی روایت کرد، در یک لحظه تمامِ روزگار رفته بر «اولیس» و نویسنده‌اش پیش چشم مترجم ظاهر می‌شود تا او را به تصمیم نهایی درباره انتشار «اولیس» برساند.
بیژن شکرریز؛ عکاس، کارگردان و مستندساز
هنرمند باید با خودش جنگ کند

بیژن شکرریز؛ عکاس، کارگردان و مستندساز

پیاده تا میدان فردوسی آمدم و همان جا، در حاشیه میدان روی یک صندلی نشستم، یک ساندویچ یک تومانی خریدم، اما نفهمیدم چطور ساندویچ را خوردم، اما می‌دانم که کتاب تمام شد و همان لحظه به گوتنبرگ بازگشتم و به حسین صانعی گفتم کتاب را جویدم!
در جشن حافظ چه گذشت؟
دو چهره مهم جشن حافظ

در جشن حافظ چه گذشت؟

بیست سال همراهی در کنار مردم برایم ارزشمند است و از شما مردم متشکرم که در این مدت مرا بی اندازه مورد لطف خود قرار دادید. سپس جایزه‌اش را به همه کسانی که در این بیست سال پشتیبان و حامی او بودند تقدیم کرد.
بازگشت دلار به نقطه شروع سال

بازگشت دلار به نقطه شروع سال

بیشتر تحلیلگران ارزی تاثیر گارد صعودی نرخ حواله درهم و افزایش ارزش دلار در شهر‌های مرزی همسایه را از جمله عوامل تقویت تقاضا برای ارز در بازار داخلی را دانستند.
چرا مهنوش صادقی عصیان کرد؟

چرا مهنوش صادقی عصیان کرد؟

بعد از افشای ماجرای ازدواج مهدی هاشمی با مهنوش صادقی قضاوت‌های زیادی درباره این هنرمند بی‌حاشیه در فضای مجازی شکل گرفت، اما مهنوش صادقی معتقد است که این قضاوت‌ها بی‌رحمانه است: «آقای هاشمی سال‌ها بی‌حاشیه بوده است، اما این را فراموش کردیم چطور این‌قدر بی‌رحمانه او را قضاوت کردیم، درصورتی که اگر چیزی باب سلیقه‌مان نباشد، می‌توانیم بگوییم دوست نداریم نه این‌که درباره آن هیجانی شویم.»
اکرم خطیبی؛ نگارگری که یونسکو نتوانست برای آثارش قیمت بگذارد
اکرم خطیبی هنرمندی که با خاک و سنگ به نگارگری ایرانی ویژگی متمایزی بخشیده است

اکرم خطیبی؛ نگارگری که یونسکو نتوانست برای آثارش قیمت بگذارد

حالا که برای من ارزشی قائل نشدند، می‌خواهم بیشتر آثارم را بگیرم و در موزه شخصی خودم نگهداری کنم و از آن‌ها کتابی منتشر کنم و شاید به خاطر این بی‌مهری‌ها برای همیشه از ایران بروم.
کلاه‌گیس در تلویزیون آزاد است، در سینما نه؟!
مورد عجیب کلاه‌گیس

کلاه‌گیس در تلویزیون آزاد است، در سینما نه؟!

سوال مهم‌تری هم ایجاد می‌شود که چرا این اتفاق مثل خیلی از وقایع دیگر وزارت ارشاد و تلویزیون و سینما باید از قوانین نانوشته پیروی کند و مثلا اگر در سینما فیلمی مثل «کاناپه» به دلیل استفاده از کلاه‌گیس برای زنان هنوز نتوانسته است مجوز نمایش بگیرد؟
بلقیس سلیمانی؛ به بهانه انتشار کتاب «نام کوچک من بلقیس»

بلقیس سلیمانی؛ به بهانه انتشار کتاب «نام کوچک من بلقیس»

ادبیات آیینه روزگار خودش است و اگر قادر به انعکاس اتفاقات آن نباشد یکی از مهم‌ترین کارکرد‌های خود را از دست می‌دهد. تمام این‌ها را گفتم که بدانید من نوعی نمی‌توانم ادای نویسنده غربی را درآورم چراکه زندگی آنان اصلاً به گونه‌ای دیگر است.
درباره برنامه
بخش نخست

درباره برنامه "عصر جدید"؛ کف و کیف مشروع؟!

چه چیز‌هایی در این برنامه جدید است؟ همه کسانی که استعدادی دارند و کسانی که می‌خواهند، اما نشده است در سطح وسیع «دیده» شوند به این برنامه دعوت شده‌اند تا نه‌تنها «دیده شوند»، بلکه درباره آنها، توسط منتخبان برنامه و در مواردی «مردم»، داوری صورت گیرد.
برنامه مثبت ۴۰؛ نوستالژی دهه ۶۰
کارتون‌های عتیقه برای بچه‌های قدیمی

برنامه مثبت ۴۰؛ نوستالژی دهه ۶۰

در مثبت ٤٠ اغلب آیتم‌ها از برنامه‌های کودک، سریال‌ها، فیلم‌ها و کارتون‌های ٤٠‌سال قبل ساخته شده است، البته آیتم‌های مختلف است. سریال‌ها، فیلم، شعر، موسیقی و برنامه‌های کودک به‌علاوه آیتم‌های دیگری که هنوز کاملا باز نشده است، اما در کل قصد دارد برنامه سرگرم‌کننده‌ای باشد.
۳