علائم آنفلوانزا را بشناسید

علائم آنفلوانزا را بشناسید

فراد در معرض خطر شامل افراد بالای ۶۰ سال، زنان باردار، مبتلایان به دیابت یا بیماری‌های تضعیف‌کننده سیستم ایمنی، بیماران قلبی-ریوی، مبتلایان به نارسایی کلیه، بیماران پیوندی، بیماران اچ‌آی‌وی مثبت و کارکنان مراکز درمانی و پرسنل پزشکی هستند.
چرا جوانان زود می‌میرند؟

چرا جوانان زود می‌میرند؟

سیستم عصبی بهم ریخته است، زیرا ما در دوره استرس دائمی بسر می‌بریم. نسل قبلی تا این حد در مقابل پرتو‌هایی که ما امروزه قرار داریم قرار نداشت. این پرتو‌ها از طریق گوشی‌ها و آی‌پد و دیگر وسایل از این نوع پخش می‌شوند.
آیا بشر «کند‌فهم‌تر» شده است؟!

آیا بشر «کند‌فهم‌تر» شده است؟!

به گفته متخصص ژنتیک از دانشگاه استنفورد آمریکا، بشریت طی ۳ هزار سال اخیر دست کم دو تغییر ژنتیکی را از سر گذرانده است که تأثیر منفی بر هوش گذاشته است.
آلودگی هوا چه بلایی سر پوست و مو می‌آورد؟

آلودگی هوا چه بلایی سر پوست و مو می‌آورد؟

ریزش مو و طاس‌شدن کابوس بسیاری از افراد است و اغلب افراد به‌دنبال روش‌هایی برای جلوگیری از ریزش و تقویت موهایشان هستند. محققان، برای نخستین‌بار، نشان داده‌اند ذرات سمی کوچک می‌توانند فرایند‌های شیمیاییِ درون‌سلولی را که باعث رشد مو‌ها می‌شود، مختل کرده به آن‌ها آسیب بزند. آن‌ها مدعی شده‌اند: «چنین چیزی می‌تواند منتهی به طاسی افراد شود.» البته تحقیقات بیشتر در‌این‌زمینه ضروری است؛ زیرا این آزمایش‌ها روی سلول‌های انسانی در آزمایشگاه انجام شده است.
درمان دیابت بدون مصرف دارو؟!

درمان دیابت بدون مصرف دارو؟!

این آنزیم مولکول‌هایی را تولید می‌کند که در اثر دریافت نور آبی، فرایند تولید انسولین در سلول‌های بتا را به شدت افزایش می‌دهد.
احتمال

احتمال "سکته چشمی" با خیره شدن به تلفن همراه

دکتر تائو با مطالعه بر روی حدود ۲۰ جوان مبتلا به این بیماری اعلام کرد: «انسداد شریان‌ها در شبکیه چشم به طور ناگهانی، جدی است و منجر به نابینایی می‌شود؛ ما معمولاً آن را "سکته چشمی" می‌نامیم.»
تفاوت مضرات چاقی در زنان و مردان

تفاوت مضرات چاقی در زنان و مردان

بررسی‌ها نشان داد چاقی در طیف وسیعی از مشکلات سلامت از جمله بیماری عروق کرونر، دیابت نوع۱ و ۲، سکته، بیماری انسداد مزمن ریه، سرطان ریه، کبدچرب، بیماری مزمن کبدی و نارسایی کلیوی نقش دارند.
بهترین زمان مصرف قرص فشار

بهترین زمان مصرف قرص فشار

ژوهشگران اسپانیایی با بررسی وضعیت بیش از ۱۹ هزار فرد بالغ مبتلا به پُرفشاری خون دریافتند آن دسته از افرادی که قرص‌های فشار خود را در ساعات شب استفاده می‌کنند در مقایسه با آن‌ها که این نوع قرص‌ها را صبح‌ها مصرف می‌کنند، در طول روز فشار خون پایین‌تری دارند.
نشستن دست‌ها، ابرمیکروب را در فضا پخش می‌کند

نشستن دست‌ها، ابرمیکروب را در فضا پخش می‌کند

دانشمندان، از جمله گروهی در دانشگاه ایست آنگلیا، دریافتند که اکثر عفونت‌های ابرمیکروب‌های مرتبط با E.coli ناشی از سویه‌های مضر موجود در مدفوع انسان است و نه انواع موجود در مرغ، گوشت خوک یا انواع دیگر گوشت.
تابو را بشکنید، حرف بزنید!
نگاهی به نقش کمپین " حرف می‌زنم" در جامعه

تابو را بشکنید، حرف بزنید!

میزان افسردگی در میان زنان ایرانی کمی بالاتر از مردان است، اما این توضیح را می‌دهد که افسردگی در مردان کمتر درمان شده، چراکه این بیماری به دلیل باور‌های اجتماعی در میان آن‌ها پذیرفته نشده و به دلیل ابرازنشدن احساسات، خیلی وقت‌ها شناخته و درمان نمی‌شود.
کلید درمان ناباروری مردان

کلید درمان ناباروری مردان

به مردان نیز توصیه می‌شود سبزیجات سبز و قرمز، روغن‌های گیاهی، ماهی چرب و آجیل را در رژیم غذایی روزانه خود قرار دهند. اسید‌های چرب غیر اشباع "به کاهش تعداد اسپرم‌های غیر زنده نیز کمک می‌کند".
۴